Nosorožci na africkém safari

Jaké očkování do Keni?

ÚvodDoklady a vízaZásuvky a internetPočasíSlovníkBezpečnostOčkováníCo s sebouZajímavá místa

OČKOVÁNÍ PŘED ODLETEM DO KENI

Než vycestujete do Keni, absolvujte ideálně konzultaci s lékařem specializujícím se na cestovní medicínu v nejbližším očkovacím centru – s dostatečným předstihem. Pro Evropana není sice povinné žádné očkování do dané destinace (není ani povinnost předkládat očkovací průkaz), avšak je velmi doporučované toto:

 • Proti žloutence typu A: podává se jedna vakcína těsně před odjezdem a ta druhá minimálně po půl roce. Ochrana před nemocí je dlouhodobého charakteru.
 • Proti žloutence typu B: podávají se tři vakcíny. Před odjezdem je nutné absolvovat minimálně dvě. Ochrana po třech dávkách vakcíny je dlouhodobá ba doživotní.
 • Proti břišnímu tyfu: očkuje se jednou dávkou vakcíny (buď perorální anebo injekční), ochrana před nemocí trvá až tři roky

Doplňující informace: Pokud nechcete absolvovat zvlášť očkování proti žloutence typu A + B, můžete využít i velmi praktickou kombinovanou vakcínu (zahrnuje oba typy nemoci). Očkuje se třemi dávkami vakcíny, přičemž dvě musíte absolvovat již před odletem do destinace. Ochrana je dlouhodobého charakteru ba doživotní.

Očkování proti žluté zimnici

Výskyt žluté zimnice je v Keni zaznamenán, proto se očkování proti této nemoci velmi doporučuje – lékař cestovní medicíny vám jistě poradí. Předložení potvrzení o očkování proti žluté zimnici (mezinárodní očkovací průkaz) je ovšem povinné jen u lidí, kteří pobývali v rizikových/endemických oblastech před příletem do země (týká se i transferů přes rizikové země).

Další doporučení týkající se očkování před odletem do Keni

Lékaři z oboru cestovní medicíny dále doporučují případně očkování proti:

 • COVID-19 (do Keni však není nyní povinné prokázání očkování, ani předložení negativního testu)
 • chřipce (doporučeno zejména starším lidem nad 65 let, gravidním ženám, dětem a chronicky nemocným)
 • choleře (nemoc se v Keni vyskytuje endemicky – vakcinace je ke zvážení dle rizika onemocnění ve vybrané dovolenkové destinaci, očkuje se dvěma dávkami vakcíny v rozmezí jednoho až šesti týdnů, ochrana před nemocí trvá 2 roky)
 • ·meningokokovým infekcím (doporučeno všem cestovatelům, kteří prožívají zvýšenou psychickou a fyzickou zátěž)
 • planým neštovicím (doporučeno zejména u osob, které tuto nemoc prokazatelně neprodělaly)
 • horečce dengue: (nemoc, kterou přenáší komáři rodu Anopheles, v Keni se vyskytuje endemicky, proto se obvykle doporučuje vakcína ve dvou dávkách)
 • pneumokokovým infekcím (doporučeno u lidí nad 40 let a s chronickým onemocněním)
 • spalničkám (doporučeno u osob, které očkování absolvovaly před více jak 30 lety)
 • vzteklině (je ke zvážení zejména u lidí, kteří cestují na venkov či plánují výlety do divočiny, kde se mohou střetnout s divokými zvířaty)

Krom jiného je důležité zkontrolovat platnost pravidelných očkování, tj. to proti tetanu, příušnicím, spalničkám, dětské obrně a záškrtu. Dle domluvy s lékařem je možné tato očkování v případě potřeby obnovit.

Nemoci přenášené hmyzem: V Keni se mohou vyskytovat i jiné nemoci přenášené hmyzem (kromě horečky dengue např. i malárie), proto je záhodno poradit se s lékařem cestovní medicíny, jaká další očkování jsou do konkrétní destinace vhodná.

Nosorožci na africkém safari Uhuru - nejvyšší vrchol KilimandžáraSlon pod KilimandžáremLev - král zvířatStádo zeber v Masai Mara Leopard odpočívá v korunách stormů Žirafy - nejvyšší obyvatelé Masai Mara Hroch, nejnejbezpečnější zvíře v Africe Kýčovitý západ slunce nad africkou savanou Jezero Nakuru Velká migrace zvířat Setkání se žirafami zblízka Typické oblečení MasajůNávstěva domorodé vesnice Typický masajský tanecMasajské ženy připraveny k tanci
zobrazit zájezdy do Keni
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Mám zájem o "Speciální akci" na poznávací zájezdy do celého světa se SLEVOU AŽ 35%.


Zadejte prosím váš e-mail:

Povinné pole