Nosorožci na africkém safari

Potřebné doklady do Keni

ÚvodDoklady a vízaZásuvky a internetPočasíSlovníkBezpečnostOčkováníCo s sebouZajímavá místa

DŮLEŽITÉ DOKLADY/ADMINISTRATIVA PŘED ODLETEM A PO PŘÍLETU DO KENI

Než vycestujete do Keni na dovolenou, zařiďte si s dostatečným předstihem důležité cestovní doklady. Mezi ty patří následující:

  • Cestovní pas: musí být platný ještě alespoň půl roku od vstupu do Keni, respektive jeho platnost by měla přesahovat plánovanou dobu pobytu o 6 měsíců.
  • Vízum: lze zařídit pouze online přes webové stránky Ministry of Interior and Coordination of National Government. Turisté by si však měli dát pozor na podvodné webové stránky a výhradně používat jen výše uvedené v odkazu/nebo na webu Ministerstva zahraničních věcí ČR. Vízum předkládá turista nejen v elektronické formě v mobilu, ale i v papírové formě – proto jej vytiskněte a přiložte k ostatním dokladům.

Mezinárodní očkovací průkaz prokazující očkování proti žluté zimnici není od cestujících z Evropy vyžadován. Pokud však cestujete z rizikových oblastí, nebo absolvujete transit přes rizikové oblasti s výskytem žluté zimnice (např. Addis Abebu), musíte jej mít. Prokázání očkování proti COVID-19 + negativní test není vyžadováno. Více informací o cestování do Keni, potřebných dokladech a nemoci COVID-19 se dočtete na webu Ministerstva zahraničních věcí ČR.

DOPLŇUJÍCÍ INFORMACE

Plánujete vzít na cesty do Keni děti, které nejsou vaše vlastní, anebo cestujete bez partnera/druhého rodiče? Potom po vás mohou úřady vyžadovat (zejména při delších pobytech) ideálně notářsky ověřené potvrzení o tom, že můžete s nezletilým dítětem cestovat do zahraničí. Formulář pak musí obsahovat platný podpis rodičů nebo opatrovníka.

Každá země souhlas s vycestováním nezletilého dítěte nemusí vyžadovat, avšak Ministerstvo zahraničních věcí ČRtoto rozhodně doporučuje nejen při cestách po Evropě ale i mimo Evropu.

DOPORUČENÍ K DOKLADŮM

  • Udělejte si kopii nejdůležitější strany pasu, tj. okopírujte stranu s osobními údaji a fotografií a uschovejte dokument na jiném místě než pas. Stejně tak učiňte pro jistotu s ostatními doklady (řidičský průkaz, občanský průkaz, kartička pojištěnce a podobně).
  • Pokud zaznamenáte odcizení či ztrátu cestovního dokladu, ihned tuto skutečnost oznamte na nejbližší policii, která vám následně předá potvrzení o hlášení. Náhradní cestovní doklady vám pak vystaví na základě domluvy nejbližší zastupitelský úřad ČR, tj. Velvyslanectví České republiky v Nairobi.
  • S sebou do Keni si také vezměte pro jistotu dvě pasové fotografie + seznam nejdůležitějších telefonních čísel

DŮLEŽITÝ KONTAKT NA VELVYSLANECTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY V NAIROBI

ADMINISTRATIVA PO PŘÍLETU DO KENI

Do Keni vstupuje turista nejčastěji přes letiště Jomo Kenyatta International Airport v Nairobi nebo to v Mombase. Při příletu absolvuje kontrolu u imigračního úředníka na letišti a předkládá platný cestovní pas, platné vízum, zpáteční letenku a případně mezinárodní očkovací průkaz, pokud cestuje z rizikových oblastí s výskytem žluté zimnice. Očkování ani negativní test proti COVID-19 není vyžadován. Pokud má ale cestující chřipkové příznaky, musí vyplnit příjezdový formulář a podrobit se testování na COVID-19 (na vlastní náklady). Dále se pak turista nemusí prokazovat dostatečnými finančními prostředky.

Důležité! Cestující do Keni může být kdykoliv podroben celní kontrole, proto je vhodné obeznámit se s dovozními/vývozními pravidly a seznamem zakázaného/omezeného zboží. Více informací získáte buď na webu Velvyslanectví ČR v Nairobi anebo na webu Ministerstva zahraničních věcí ČR.

Nosorožci na africkém safari Uhuru - nejvyšší vrchol KilimandžáraSlon pod KilimandžáremLev - král zvířatStádo zeber v Masai Mara Leopard odpočívá v korunách stormů Žirafy - nejvyšší obyvatelé Masai Mara Hroch, nejnejbezpečnější zvíře v Africe Kýčovitý západ slunce nad africkou savanou Jezero Nakuru Velká migrace zvířat Setkání se žirafami zblízka Typické oblečení MasajůNávstěva domorodé vesnice Typický masajský tanecMasajské ženy připraveny k tanci
zobrazit zájezdy do Keni
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Mám zájem o "Speciální akci" na poznávací zájezdy do celého světa se SLEVOU AŽ 35%.


Zadejte prosím váš e-mail:

Povinné pole