Nosorožci na africkém safari

Počasí v Keni

ÚvodDoklady a vízaZásuvky a internetPočasíSlovníkBezpečnostOčkováníCo s sebouZajímavá místa

Počasí v Keni

Keňa se rozkládá na rovníku (proto se v zemi nerozlišují jednotlivá roční období) a nabídne celoročně příjemné tropické klima. V zemi však mohou existovat velké regionální klimatické rozdíly, které určuje leckdy i nadmořská výška. Denní teploty se v Keni pohybují v průměru od 20 do 28 °C, v pobřežních oblastech ale bývá o něco tepleji. Počítat musíte se střídajícími se obdobími sucha a dešťů.

  • Období sucha v Keni: datuje se od června do října, denní teploty se pohybují ve vyšších nadmořských výškách kolem 23 °C (např. v Masai Mara), v nižších nadmořských výškách a u pobřežních oblastí však naměříte i 28 °C. V toto období se můžete též těšit ze slunečných dní a jasné oblohy.
  • Období dešťů v Keni: tzv. „krátké deště“ se vyskytují v Keni od listopadu do prosince, někdy jsou silné, ale vyskytují se spíše večer a v noci a zřídka kdy ovlivní safari výlety. V lednu a únoru se srážky zmírňují – nastává jakési období sucha v období dešťů. Od března do května se však dočkáte v zemi tzv. „dlouhých dešťů“, obloha je většinou zatažená (hlavně v národních parcích a na vysočině) a také vlhkost vzduchu stoupá, což je patrné zejména u pobřeží.

Léto a zima ve velkých keňských městech

  • Nairobi: v hlavním městě Keni jsou léta teplá, krátká a zatažená. Zimy jsou chladné, suché, polojasné a též krátké. Během roku se zde pohybují teploty v rozmezí 12 °C až 27 °C. Nejteplejším měsícem je v Nairobi březen s nejvyšší průměrnou teplotou 26 °C a nejchladnějším pak červenec s nejvyšší průměrnou teplotou 21,6 °C.
  • Mombasa: léta jsou v tomto městě horká, dlouhá a většinou se zataženou oblohou. Zimy jsou suché, teplé, většinou jasné a větrné. Během roku se teploty pohybují v rozmezí 21,6 °C až 31,6 °C. Nejteplejším měsícem v Mombase je březen s nejvyšší průměrnou teplotou 31,6 °C a nejchladnějším pak srpen s nejvyšší průměrnou teplotou 27 °C.
  • Kisumu: po celý rok je klima v Kisumu teplé (teploty kolísají jen zřídka kdy) a obloha většinou zatažená. V průběhu roku se teploty ve městě pohybují v rozmezí 17,7 °C až 31 °C.

Nosorožci na africkém safari Uhuru - nejvyšší vrchol KilimandžáraSlon pod KilimandžáremLev - král zvířatStádo zeber v Masai Mara Leopard odpočívá v korunách stormů Žirafy - nejvyšší obyvatelé Masai Mara Hroch, nejnejbezpečnější zvíře v Africe Kýčovitý západ slunce nad africkou savanou Jezero Nakuru Velká migrace zvířat Setkání se žirafami zblízka Typické oblečení MasajůNávstěva domorodé vesnice Typický masajský tanecMasajské ženy připraveny k tanci
zobrazit zájezdy do Keni
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Mám zájem o "Speciální akci" na poznávací zájezdy do celého světa se SLEVOU AŽ 35%.


Zadejte prosím váš e-mail:

Povinné pole