Temperamentní Kubánka

Potřebné doklady na Kubu

ÚvodDoklady a vízaZásuvky a internetPočasíStručný slovníkZajímavá místaOčkováníCo s sebouBezpečnost

DŮLEŽITÉ DOKLADY/ADMINISTRATIVA PŘED ODLETEM A PO PŘÍLETU NA KUBU

Než vycestujete za dobrodružnými zážitky na Kubu, musíte si s dostatečným předstihem zajistit několik důležitých dokladů:

  • Cestovní pas: ten musí být platný ještě minimálně půl roku po příletu na Kubu.
  • Vízum neboli turistická karta: nutné zařídit ještě před odletem do země, žádosti se podávají buď elektronicky na webových stránkách Visas Cuba anebo je možné zažádat poštou a osobně na Velvyslanectví Kuby v Praze. Schválené vízum v podobě turistické karty opravňuje turistu k pobytu na území Kuby v délce 90 dnů.
  • Vyplněný migrační, celní a zdravotní formulář: pro turisty je dostupný nejen ve španělštině, ale i v angličtině na webových stránkách Dviajeros. Formulář je povinné vyplnit nejdříve 72 hodin před odletem na Kubu, poté jej vytisknout a předložit letecké společnosti. Více informací získáte na webu Ministerstva zahraničních věcí ČR v sekci Doklady.
  • Cestovní pojištění: na Kubu je povinné sjednání cestovního pojištění, které pokryje celou dobu pobytu.

Očkovací průkaz není nutné předkládat, stejně tak nemusíte mít negativní test na COVID-19. Na kubánském letišti však mohou probíhat namátkové kontroly bezinfekčnosti. Více informací pro turisty ohledně vycestování na Kubu též získáte na oficiálních webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR.

Doplňující informace

Plánujete vzít na cesty na Kubu děti, které nejsou vaše vlastní, anebo cestujete bez partnera/druhého rodiče? Potom po vás mohou úřady vyžadovat (zejména při delších pobytech) ideálně notářsky ověřené potvrzení o tom, že můžete s nezletilým dítětem cestovat do zahraničí. Formulář pak musí obsahovat platný podpis rodičů nebo opatrovníka.

Každá země souhlas s vycestováním nezletilého dítěte nemusí vyžadovat, avšak Ministerstvo zahraničních věcí ČR toto rozhodně doporučuje nejen při cestách po Evropě ale i mimo Evropu.

DOPORUČENÍ K DOKLADŮM

  • Udělejte si kopii nejdůležitější strany pasu, tj. okopírujte stranu s osobními údaji a fotografií a uschovejte dokument na jiném místě než pas. Stejně tak učiňte pro jistotu s ostatními doklady (řidičský průkaz, občanský průkaz, kartička pojištěnce a podobně).
  • Pokud zaznamenáte odcizení či ztrátu cestovního dokladu, ihned tuto skutečnost oznamte na nejbližší policii, která vám následně předá potvrzení o hlášení. Náhradní cestovní doklady vám pak vystaví na základě domluvy nejbližší zastupitelský úřad ČR, tj. Velvyslanectví České republiky v Havaně.
  • S sebou na Kubu si také vezměte pro jistotu dvě pasové fotografie + seznam nejdůležitějších telefonních čísel na Velvyslanectví ČR v Havaně.

DŮLEŽITÉ KONTAKTY NA VELVYSLANECTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY V HAVANĚ

ADMINISTRATIVA PO PŘÍLETU NA KUBU

Po příletu na Kubu vás čeká standardní letištní kontrola, kterou provede imigrační úředník. Předkládat tedy budete platný cestovní pas, platné vízum/turistickou kartu, vyplněný migrační, zdravotní a celní formulář, potvrzení o cestovním pojištění i zpáteční letenku. Počítat musíte na letišti i s případnou celní kontrolou – přehled zboží, které spadá do zákazu dovozu společně s dalším informacemi naleznete na webu Ministerstva zahraničních věcí ČR v sekci Celní a devizové předpisy.

Temperamentní Kubánka Centrum Havany Údolí Vinales na Kubě Ponoříte se do pravé kubánské atmosféryCapitol v Havaně Jízda americkým veteránem na Kubě SEN na tabákové plantáži na Kubě Kubánské ulice v Havaně Život na kubánské vesnici Světoznámý kabaret Tropicana, Havana Skvělé kubánské drinky Výhled na Stolovou horuI Kubánky kouří doutníky Pláž Varadero na Kubě Pravé kubánské mojito Čerstvé plody moře
zobrazit zájezdy na Kubu
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Mám zájem o "Speciální akci" na poznávací zájezdy do celého světa se SLEVOU AŽ 35%.


Zadejte prosím váš e-mail:

Povinné pole