Turistický průvodce Kubou

Věděli jste, že:

  • Každá tabáková plantáž je zavázána prodat 90 % sklizňových listů vládě za předem dohodnutou sazbu. Zbývajících 10 % je povoleno prodávat za vlastní cenu.
  • Daiquiri byl vynalezen v nyní velmi populárním baru La Floridita ve Staré Havaně. Ernest Hemingway údajně pomáhal.
  • Na Kubě nejsou žádná zvířata nebo rostliny, které jsou pro člověka jedovaté nebo smrtelné.
  • Hra domino je národní hra Kuby.
  • Kuba má 70 000 kvalifikovaných lékařů. Celá Afrika má jen 50 000.
Čti více
Základní údaje o zemiCestovní doklady a vízaPraktické informacePočasíRady na cestuStručný slovníkZajímavá místa

Vstupní formality

pro vstup na Kubu je vyžadován pas platný minimálně 6 měsíců po návratu a turistická víza. Povolení ke vstupu je vydáváno formou vstupní karty. Pokud jste cizí státní příslušník, ověřte si, zda vaše domovská země nemá vízovou povinnost s Mexikem. Imigrační kartu, kterou budete vyplňovat při vstupu do Mexika si pečlivě uschovejte až do vašeho odletu z Mexika, kdy vám ji budou opět kontrolovat. Doporučujeme udělat si kopii nejdůležitější strany pasu, tj. strana s osobními údaji a fotografií a uschovat ji na jiném místě než pas.

Každý občan ČR musí mít při cestách do zahraničí vlastní cestovní pas. Dne 26. června 2012 vstoupilo v platnost nařízení Evropské unie, které členským státům ukládá povinnost vydávat cestovní pasy už jen jako individuální cestovní doklady.Proto oddělení dokladů od 26. června 2012 neprovádějí zápisy údajů o dětech do cestovního pasu rodiče. Pokud i občan mladší 5 let cestuje do zahraničí, potřebuje také vlastní cestovní pas.

Upozorňujeme, že každá nezletilá osoba cestující do zahraničí sama nebo pouze s jedním rodičem potřebuje mít od druhého rodiče notářsky ověřené potvrzení o povolení cestovat. Stejně je tento dokument potřebný v případě, pokud má rodič jiné příjmení jako dítě.

Zastupitelské úřady ČR

Embajada de la República Checa, Ave. Kohly, No. 259, e/ 41 y 43, Nuevo Vedado, CP 10600 La Habana

Telefon +53 7883 3201, 7883 3467

Více informací o velvyslanectví ZDE.

zobrazit zájezdy na Kubu
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací
ZÁJEZDY 2021 - 2022 SE SLEVOU AŽ 15 %
Lovte zážitky s CK SEN bez rizika.
Záloha pouze 5 000 Kč/osoba.  Více ZDE ➔