Kuba

Hlavní město: Havana

Rozloha: 110 860 km², Jazyk: španělština

Počet obyvatel: 12 milionů obyvatel

Náboženství: římskokatolická církev, protestanti

Státní zřízení: republika, které vládne Komunistická strana Kuby.

Měna: oficiální měna je kubánské peso (CUP) = 100 centavů. Návštěvník Kuby má však k dispozici speciální měnu, konvertibilní kubánské peso = zkratka CUC.

Čas: časový posun proti ČR je o 6 h méně, (-5 h v letním čase)

Důležitá telefonní čísla: První pomoc 55-1185,55-1584,55-1585, Policie 867 7777, Hasiči 867-5555

Mezinárodní předvolba: +53

Čti více
Základní údaje o zemiCestovní doklady a vízaPraktické informacePočasíRady na cestuStručný slovníkZajímavá místa

Po objevení ostrova Kryštofem Kolumbem v roce 1492 a následné španělské kolonizaci oblasti, původní obyvatelé ostrova v podstatě zmizeli. Na ostrov byli přiváženi afričtí otroci jako nejlacinější pracovní síla na kávových a cukrových plantážích a z Havany se postupně vytvořilo hlavní město země, přes které bylo španělské bohatství z Peru a Mexika vyvážené do Evropy. Náznak vzpour proti tvrdé španělské vládě byl tvrdě potlačen v zárodku. Konec španělské moci na ostrově přinesla až španělsko-americká válka a americká intervence v roce 1898. Pařížská dohoda přinesla Kubě nezávislost v roce 1902. V roce 1959 stál v čele vítězné revoluce Fidel Castro, který vládne ostrovu dodnes navzdory silnému tlaku zejména ze strany USA, která na Kubu v roce 1961 uvalila embargo. Po zániku sovětského bloku se Kuba dostala do těžké hospodářské situace, z které se pomalu dostává.

Na ostrově svobody známém svými doutníky a koktejly cuba libre a mojito prožijete dovolenou v rytmu salsy s vůní kubánských doutníků a kubánského rumu. Kuba nejsou jen krásné pláže a křišťálové moře. Nabídne vám mnohem více. Kuba je právem nazývána Perlou Karibiku. Tento největší ostrov Velkých Antil, který na severu omývá Atlantický oceán a na jihu Karibské moře má vše, co lze od exotické dovolené očekávat. Pod žhavým karibským sluncem se tu snoubí překrásná subtropická příroda i nádherné koloniální památky, stejně jako předpisy a nařízení, nad nimiž zůstává rozum stát. Tyrkysové moře i džunglí porostlé hory plné vodopádů, všudypřítomné památníky kubánské revoluce i plantáže s tabákem a cukrovou třtinou, billboardy s Che Guevarou a nesmrtelným Fidelem Castrem, stejně jako fantastická muzika a temperament vlnících se těl v rytmu divoké salsy.

zobrazit zájezdy na Kubu
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Proměňte vysněný zájezd za
zájezd na celý život


VSTUPTE