Turistický průvodce Kubou

Věděli jste, že:

  • Systém zdravotní péče v Kubě je opravdu nesmírně pyšný. Lékařská škola v Latinské Americe, která se nachází v Havaně, je největší lékařskou školou na světě.
  • Od roku 1997 mohou kubánci pronajmout pokoje ve svých domech pro turisty, aby získali další peníze. Jsou nazývány Casas Particulares a toto je nejvíce obyčejné ubytování na Kubě.
  • Přibližně 2 % kubánské orné půdy se věnuje výrobě kávy a průmysl zaměstnává 265 000 pracovníků.
  • Daiquiri byl vynalezen v nyní velmi populárním baru La Floridita ve Staré Havaně. Ernest Hemingway údajně pomáhal.
  • Bacardi Rum byl původně vyráběn na Kubě, nicméně výroba byla přesunuta do Puerto Rico poté, co Fidel Castro převzal moc.
Čti více
Základní údaje o zemiCestovní doklady a vízaPraktické informacePočasíRady na cestuStručný slovníkZajímavá místa

Počasí

Na Kubě je po celý rok velmi příjemně, panuje zde subtropické podnebí. Teplota v noci tu málokdy klesne pod 20 °C a přes den se pohybuje okolo 25-30 °C. Teplé letní období je zde od května do října, kdy je potřeba počítat s tropickým deštěm. Suchá zimní sezóna je od listopadu do května, což je ideální doba pro návštěvu. Leden a duben jsou nejslunečnější měsíce v roce, od června do října hrozí hurikány. Měsíce s nejvyššími teplotami jsou uprostřed léta. Na horách je samozřejmě chladněji a na jihu Kuby je vždy nejtepleji.

Počasí v Havaně, Kuba

zobrazit zájezdy na Kubu
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Proměňte vysněný zájezd za
zájezd na celý život


VSTUPTE