Temperamentní Kubánka

Bezpečnost a na co si dát pozor na Kubě

ÚvodDoklady a vízaZásuvky a internetPočasíStručný slovníkZajímavá místaOčkováníCo s sebouBezpečnost

BEZPEČNOST NA KUBĚ

Kuba je obecně bezpečnou destinací pro strávení dovolené, musíte být však v některých situacích obezřetní. V zemi totiž nejsou výjimkou drobné trestné činy, jako kapesní krádeže, podvody s penězi anebo závažnější loupežná přepadení. Kubánské ulice ale střeží poměrně velké množství policistů a na mnoha místech jsou instalované bezpečnostní kamery. Přesto neusněte na vavřínech a dbejte zvýšené opatrnosti. Níže uvádíme několik bezpečnostních tipů, které vás mohou ochránit před problémy.

Důležité bezpečnostní tipy

  • Své osobní věci nenechávejte bez dozoru. Peněženku, doklady a jiné cennosti mějte blízko u těla (např. v tašce dobře upevněné na tělo/nenoste ji přes rameno), abyste předešli krádežím.
  • Vyhýbejte se pouličním podvodníkům.
  • Při pohybu venku své okolí bedlivě sledujte, buďte ostražití.
  • Do ulic se oblékejte nenápadně a skromně + nenoste cenné šperky, abyste zbytečně nepoutali pozornost.
  • V noci nechoďte nikam sami. Na procházku vyrazte ideálně ve skupince lidí. Také se vyhněte temným a opuštěným uličkám.
  • Ženy coby sólo cestovatelky by se měly připojit k nějaké skupince jiných turistů/případně raději cestovat minimálně ve dvou. Též se nedoporučuje samostatné cestování taxíkem.
  • Při případném fyzickém útoku (např. při krádeži) se raději nebraňte. Můžete si zachránit život.
  • Sledujte místní média informující o extrémech počasí i bezpečnosti.
  • Při plavání se raději nepohybujte v hlubokých vodách – i pro dobré plavce to může být rizikové.
  • Pokud si zapůjčíte vůz, zaparkujte jej pokaždé na parkovištích, která jsou hlídaná.

Další aktuální informace související s bezpečností na Kubě si můžete přečíst také na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR.

Temperamentní Kubánka Centrum Havany Údolí Vinales na Kubě Ponoříte se do pravé kubánské atmosféryCapitol v Havaně Jízda americkým veteránem na Kubě SEN na tabákové plantáži na Kubě Kubánské ulice v Havaně Život na kubánské vesnici Světoznámý kabaret Tropicana, Havana Skvělé kubánské drinky Výhled na Stolovou horuI Kubánky kouří doutníky Pláž Varadero na Kubě Pravé kubánské mojito Čerstvé plody moře
zobrazit zájezdy na Kubu
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Mám zájem o "Speciální akci" na poznávací zájezdy do celého světa se SLEVOU AŽ 35%.


Zadejte prosím váš e-mail:

Povinné pole