Turistický průvodce Namibií

Věděli jste, že:

  • Namibie je domovem nejstarší pouště na světě.
  • Namibie je druhá nejméně hustě osídlená země světa.
  • Písečné duny Sossusvlei patří k nejvyšším na světě. Je to jedna z nejpozoruhodnějších památek Namibie. Velký taťka - Big daddy je nejvyšší. 325
  • Fish River Canyon v Namibii je nesporně druhým největším kaňonem na světě po Grand Canyonu
  • Asi 90% jihoafrických plameňáků tráví zimu v Namibijské poloostrově Walvis Bay Lagoon.
Čti více
Základní údaje o zemiCestovní doklady a vízaPraktické informacePočasíRady na cestuStručný slovníkZajímavá místa

Očkování

žádné očkování není povinné, pouze doporučená očkování Hepatitida, břišní tyfus. Doporučujeme odbornou konzultaci v centru cestovní medicíny.

Bezpečnost

Nedoporučují se návštěvy satelitních sídlišť ve velkoměstech, procházky v osamělých místech a v centrech měst v podvečerních a večerních hodinách (zejména ve Windhoeku a Swakopmundu). Z důvodů minimalizace možných krádeží a napadení je vhodné na sebe neupozorňovat nošením cenností (šperky, hodinky, fotoaparáty). Cennosti a větší hotovost se doporučuje nechat v sejfech v ubytovacích zařízeních a vozit s sebou pouze kopie dokumentů. Je nutné si být vědom skutečnosti, že mezi turisty často oblíbená levná ubytovací zařízení nabízí často jen velmi nízký standard zabezpečení majetku ubytovaných. Respektujte místní zvyky a obyvatele. V některých situacích není zdvořilé začít konverzaci se ženou nebo fotografovat bez povolení náčelníka. Nikdy nejezděte přes vesnice, když taková cesta není označená. V Namibii není ani kousek země, která by někomu nepatřila. Většina je v osobním vlastnictví a žijí tam lidé.

Co s sebou

s sebou si sbalte zavazadlo (kufr, taška na kolečkách, batoh) s max. povolenou váhou do letadla 23 kg (záleží na letecké společnosti) s oblečením a potřebami, které běžně používáte. Neměl by chybět mobilní telefon, fotoaparát, menší batoh či kabela na denní procházky po městě, tenká větrovka do deště, pohodlná obuv. Vezměte si multivitaminové a minerální tablety, papírové kapesníky a pár balíčků vlhčených kapesníků na osvěžení. Doporučujeme oblečení vrstvit a vzít s sebou bundu, tenkou větrovku, slabší svetr nebo tričko s dlouhými rukávy, košili, dvoje dlouhé kalhoty, jedny krátké kalhoty, trička s krátkými rukávy, věci na spaní a plavky. V letních termínech červen-srpen si nezapomeňte přibalit i teplou podzimní bundu. Kvůli silnému slunci nezapomeňte na kvalitní sluneční brýle, krém s vysokým ochranným faktorem a repelent proti hmyzu. Na obutí jsou vhodné lehké trekingové boty nebo tenisky a hodit se mohou i lehké sandály. Majitelům digitálních fotoaparátů a videokamer doporučujeme vzít s sebou univerzální adaptér do zásuvky a dostatek baterií. Na peníze a pas doporučujeme tzv. břišní pás, který se nosí pod kalhotami a je nemožné ho odtud ukrást. Na menší sumy je vhodná kapsička na krk nebo kolem pasu.

Vaše osobní lékárnička by měla obsahovat hodně vitamínů, acylpyrin nebo paralen, něco na nachlazení, antibiotika, které jste zvyklí užívat – nejlepší širokospektré nebo na tetracyklinové bázi (dobré i na zažívací potíže), kapky do očí, léky proti průjmu, leukoplast na otlaky a jeden elastický obvaz. Nezapomeňte na léky, které pravidelně doma užíváte. Základem vašeho zdraví v Namibii bude kvalitní strava a dobrý pitný režim. Vodu pijte pouze balenou, lze koupit v každém obchodu i na ulici. Pokud chcete poznat Namibie dokonale, doporučujeme kvalitního průvodce v tištěné či elektronické podobě.

Mobilní telefon zde dobře funguje a dají se posílat SMS zprávy prakticky ze všech míst. O fungování aktuálního roamingu se však informujte u svého operátora.

V kontaktu s domovem nebo firmou můžete být pomocí e-mailů. Připojení k internetu je běžné dostupné v hotelích i restauracích. S sebou doporučujeme mít hotovost v USD nebo EUR, které si vyměníte na místní měnu. USD lze platit ve větších suvenýrových obchodech či hotelových letoviscích. Platební karty Master Card a Visa jsou akceptovány většinou pouze v dražších hotelech a restauracích, doporučujeme nespoléhat se pouze na karty a vzít si je spíše jako zálohu. Bankomaty jsou dostupné ve všech turistických lokalitách. Kromě platebních karet je možné využít i cestovní šeky.

akékoliv elektronické zařízení, které přepravujete jako příruční zavazadlo při letecké přepravě (zejména mobilní telefony, počítače, tablety, mp3 přehrávače) musí být nabité. Přepravou vybitého zařízení můžete způsobit problémy při bezpečnostních kontrolách, zdržení nebo odebrání zařízení. Taktéž je nutné mít v příručním zavazadle i všechny nabíječky a náhradní baterky.

zobrazit zájezdy do Namibie
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací