Turistický průvodce Norskem

Věděli jste, že:

  • Norské město Tromso, které je 350 kilometrů za arktickým kruhem a má více než 50 000 obyvatel, má nejsevernější univerzitu, pivovar a katedrálu na světě.
  • Norská plošina Hardangervidda je největší horská plošina v Evropě a je domovem největšího stáda divokých sobů na kontinentu.
  • Norská hudební skupina A-ha napsala titulní píseň pro film Jamese Bonda z roku 1988 The Living Daylights.
  • Norsko je domovem vězeňského ostrova Bastoey, což je otevřené vězení, kde se vězni mohou volně toulat lesy, poli a po plážích.
  • Přibližně 98% norské elektrické energie pochází z vodních elektráren.
Čti více
Základní údaje o zemiCestovní doklady a vízaPraktické informacePočasíRady na cestuStručný slovníkZajímavá místa

Vstupní formality

Pro návštěvu Norska nepotřebujete žádná víza. Norsko je součástí Schengenského prostoru. Ke vstupu do země vám bude stačit pouze platný občanský průkaz nebo cestovní pas.

Každý občan ČR musí mít při cestách do zahraničí vlastní cestovní pas. Dne 26. června 2012 vstoupilo v platnost nařízení Evropské unie, které členským státům ukládá povinnost vydávat cestovní pasy už jen jako individuální cestovní doklady. Proto oddělení dokladů od 26. června 2012 neprovádějí zápisy údajů o dětech do cestovního pasu rodiče. Pokud i občan mladší 5 let cestuje do zahraničí, potřebuje také vlastní cestovní pas.

Zastupitelské úřady ČR

Embassy of the Czech Republic, Fritzners gate 14, 0264 Oslo

Telefon +47/22 12 10 31

Více informací o velvyslanectví.

zobrazit zájezdy do Norska
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací
ZÁJEZDY 2021 - 2022 SE SLEVOU AŽ 15 %
Lovte zážitky s CK SEN bez rizika.
Záloha pouze 5 000 Kč/osoba.  Více ZDE ➔