Geiranger - nejkrásnější fjord Norska

Bezpečnost a na co si dát pozor v Norsku

ÚvodDokladyPočasíSlovníkZajímavá místaOčkováníCo s sebouBezpečnostZásuvky a internet

BEZPEČNOST V NORSKU

Norsko je obecně velmi bezpečná země s velmi nízkou mírou kriminality. Proto naprostá většina návštěvníků zažije bezproblémový pobyt. Je však nasnadě dodržovat jistá rozumná opatření, díky kterým předejdete komplikacím:

  • Nenechávejte své cennosti a zavazadla bez dozoru. Vyvarujete se tak krádežím.
  • Své finanční prostředky/doklady a jejich kopie/platební karty rozmístěte na více místech nebo případně do hotelového trezoru.
  • Nechoďte do temných a opuštěných ulic. Ženy by se také měly vyvarovat večerního či nočního pohybu o samotě zejména ve východním Oslu.
  • Vyvarujte se nákupu nelegálního zboží.
  • Nepodceňujte norské klima plné extrémů. Než tedy vyrazíte do přírody, prověřte si předpověď počasí a nechte si poradit od místních.
  • Na pěší túry do přírody se řádně vybavte, tj. vrstvěte oblečení, vezměte s sebou vodu, jídlo, čelovku, svítilnu, lékárničku, mapu a také telefon.
  • Pokud se v přírodě ztratíte, snažte se vyhledat bezpečný úkryt a upozorněte na sebe svítilnou, bleskem fotoaparátu, nebo umístěte do vyšší úrovně nějaký kus barevného oblečení, aby vás případně mohl najít vrtulník.

Největší nebezpečí pro neznalé turisty představuje extrémní počasí v norské přírodě. Zejména nejsevernější oblast Norska dokáže být riziková, když přípravy na túry podceníte. Leží totiž za polárním kruhem, je odlehlá a pomoci se zde jen tak nedovoláte. Nevydávejte se tedy za každou cenu za dobrodružstvím sami, ale raději s průvodcem a bedlivě sledujte předpovědi počasí. Krom jiného vám mohou v těchto situacích poradit i samotní Norové, protože ti nejlépe vědí, jak se vrtkavému klimatu přizpůsobit a kdy jej zbytečně nepokoušet.

Geiranger - nejkrásnější fjord Norska Hanzovní domky v BergenuSlavná cesta Trollů v Norsku Moderní Opera v Oslu SEN v Norsku Lofoty, Norsko Hrdí Norové v Oslu Budova norského parlamentu v Oslu Fram muzeum - výstavu polárních výpravSochy v norském parku VigelandNorský BergenPlavba po norských fjordech Norská dřevěná architektura Jízda železnicí FlamsbanaZápad slunce na NordkappuOchutnávka norského kraba
zobrazit zájezdy do Norska
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Mám zájem o "Speciální akci" na poznávací zájezdy do celého světa se SLEVOU AŽ 35%.


Zadejte prosím váš e-mail:

Povinné pole