Geiranger - nejkrásnější fjord Norska

Elektrické zásuvky a internet v Norsku

ÚvodDokladyPočasíSlovníkZajímavá místaOčkováníCo s sebouBezpečnostZásuvky a internet

Elektrické zásuvky používané v Norsku

V Norsku natrefíte na dva typy zásuvek, tedy typ C na dva kulaté kolíky a typ F na dva kulaté kolíky s dvěma uzemňovacími svorkami na boku – stejně jako v ČR. Elektrické napětí je pak v zemi také identické jako v Česku, tj. 230 V při 50 Hz, a tak se nemusíte obávat nabíjení svých elektrických zařízení. Pro jistotu si můžete zkontrolovat potřebný typ napájení svého zařízení – obvykle je uveden na nabíječce, např. ve tvaru INPUT: 100–240 V, 50/60 Hz. Adaptér byste ale neměli jako Evropané obecně potřebovat. Pro cestující z USA a jiných zemí krom Evropy je pak vysloveně nutnost adaptér použít.

Internetové připojení (Wifi) v Norsku

V jednadvacátém století je mnoho lidí zvyklých být tzv. „online“. Norsko je však velmi moderní zemí, kde se k internetu připojíte velmi snadno prostřednictvím několika metod:

  • Pořiďte si roaming u svého mobilního operátora. Toto může být poněkud dražší možnost, proto ji pečlivě zvažte. Informujte se o přesných cenách a přistupte k této variantě jen v nejzazších možnostech.
  • Připojte se přes přenosné Wifi zařízení nebo hotspot. V tomto případě také nejspíš nic moc neušetříte, neboť zaplatíte v prvním případě za pronájem zařízení a v obou případech pak vyšší částky za tarif u svého mobilního operátora.
  • Zakupte si norskou SIM kartu nebo eSIM. Největšími mobilními operátory v Norsku jsou Telia a Telenor. SIM karty si tedy můžete zakoupit přímo v autorizovaných prodejnách, na letištích anebo také v některých hotelech, obchodech s potravinami či knihkupectvích. eSIM kartu pak pořídíte snadno online přes internet. Obě varianty SIM karet jsou spolehlivou, a hlavně levnější metodou připojení se k internetu v Norsku. Krom jiného s jejich nákupem získáte i levnější volání a SMS v rámci země (dle ceny balíčku).
  • Použijte veřejnou Wifi. V Norsku natrefíte také na mnoho míst, kde se můžete zdarma připojit k Wifi, tedy veřejné síti. Patří mezi ně například letiště a některé restaurace, kavárny, hotely nebo nákupní centra. Ve vybraných zařízeních pak musíte udělat minimální nákup zboží/služeb, než vám bude dovoleno se k síti připojit. Wifi připojení ovšem není příliš bezpečné a stabilní, tedy pokud si chcete skutečně chránit svá data, zvolte raději jinou metodu připojení.
Geiranger - nejkrásnější fjord Norska Hanzovní domky v BergenuSlavná cesta Trollů v Norsku Moderní Opera v Oslu SEN v Norsku Lofoty, Norsko Hrdí Norové v Oslu Budova norského parlamentu v Oslu Fram muzeum - výstavu polárních výpravSochy v norském parku VigelandNorský BergenPlavba po norských fjordech Norská dřevěná architektura Jízda železnicí FlamsbanaZápad slunce na NordkappuOchutnávka norského kraba
zobrazit zájezdy do Norska
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Mám zájem o "Speciální akci" na poznávací zájezdy do celého světa se SLEVOU AŽ 35%.


Zadejte prosím váš e-mail:

Povinné pole