Geiranger - nejkrásnější fjord Norska

Počasí v Norsku

ÚvodDokladyPočasíSlovníkZajímavá místaOčkováníCo s sebouBezpečnostZásuvky a internet

POČASÍ V NORSKU

Norové se řídí častokrát heslem: „Neexistuje špatné počasí, jen špatné oblečení.“ z čehož je vidno, že si těžkou hlavu z klimatických výkyvů skutečně nedělají a užívají si život plnými doušky kdykoliv a kdekoliv. Možná za to mohou jejich předkové – nezdolní Vikingové, kteří se ničeho nezalekli, tedy ani nevlídného počasí. Zažít v této krásné severské zemi můžete opravdu vše – tedy nejen hřejivé slunečné paprsky, ale také nepříjemný vítr, deště, sněžení a vlezlý chlad. Co se týká počasí konkrétně podle oblastí, je vskutku velmi rozmanité. Liší se ve vnitrozemí, na pobřeží, na severu i na jihu.

  • Pobřežní oblasti mívají mírnější a vlhčí zimy, zatímco ve vnitrozemí se dočkáte většího chladu a dostatku sněhu. Léta však bývají ve vnitrozemí horká a relativně suchá (teplota se zde běžně pohybuje v letních měsících kolem 20 °C).
  • Jižní část Norska je zase vyhlášená jako letní ostrovní ráj. Zde si užijete v teplých měsících do sytosti pláže, plavbu na kajaku, okružní plavby i pěší turistiku. Horkého léta se ovšem dočkáte i v oblasti Osla a v údolích východního Norska.
  • Oblasti norských fjordů nabízí velmi proměnlivé počasí. V jeden den tak můžete zažít déšť, slunce, vítr, a dokonce i sněhové vločky!
  • Severní Norsko lze navštívit v kteroukoliv roční dobu, avšak pozor! Zimy jsou zde opravdu tuhé. Počítejte také s tím, že na severu země můžete zažít v jeden den skutečně všechna čtyři roční období. Počasí je tady opravdu nevyzpytatelné. Zimním bonusem této oblasti je polární záře na obloze anebo půlnoční slunce.

Počasí ve vybraných norských městech (léto a zima)

  • Oslo: nejteplejší je měsíc červenec, kdy v maximech naměříte asi 23 °C a v minimech cca 14 °C. Průměrná teplota v zimě (přes den) se pak pohybuje kolem 3,6 °C a v noci klesá často pod nulu k -1 až -2 °C.
  • Bergen: průměrná letní teplota v Bergenu je 19 °C, přechodně však může vystoupat až na příjemných 25 °C i více. V zimě se zde drží teploty standardně kolem bodu mrazu (průměrně mezi -1 °C až 1 °C). Turisté také musí počítat s častějším deštěm mezi zářím a prosincem.
  • Trondheim: nejteplejším měsícem roku je červenec, kdy se teploty ve městě pohybují kolem 20,4 °C a v noci zřídka kdy klesnou pod 11,9 °C. Naopak nejchladnějším měsícem v Trondheimu je leden, kdy se průměrná teplota přes den pohybuje okolo -1,1 °C a v noci může klidně klesnout až na -15 °C!

Geiranger - nejkrásnější fjord Norska Hanzovní domky v BergenuSlavná cesta Trollů v Norsku Moderní Opera v Oslu SEN v Norsku Lofoty, Norsko Hrdí Norové v Oslu Budova norského parlamentu v Oslu Fram muzeum - výstavu polárních výpravSochy v norském parku VigelandNorský BergenPlavba po norských fjordech Norská dřevěná architektura Jízda železnicí FlamsbanaZápad slunce na NordkappuOchutnávka norského kraba
zobrazit zájezdy do Norska
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Mám zájem o "Speciální akci" na poznávací zájezdy do celého světa se SLEVOU AŽ 35%.


Zadejte prosím váš e-mail:

Povinné pole