Pláž v Thajsku u Andamanského moře

Bezpečnost a na co si dát pozor v Thajsku

ÚvodDoklady a vízaZásuvky a internetPočasíStručný slovníkZajímavá místaCo s sebouBezpečnostOčkování

BEZPEČNOST V THAJSKU

Thajsko je velmi bezpečnou zemí ke strávení dovolené, pokud používáte zdravý selský rozum a dodržujete jistá opatření. Dokonce ani turisté cestující sólo (i ženy) se nemusí obávat nějakého nebezpečí. Čím se však pro jistotu řídit?

 • Hlídejte si své osobní věci/cennosti a nenechávejte je bez dozoru. V Thajsku se totiž můžete snadno stát obětí kapesní krádeže.
 • Vyhněte se obloukem místům temným a opuštěným. Večer jděte do restaurací a barů raději ve dvou či více lidech.
 • Pokud si potřebujete vyměnit peníze na thajské bahty, soustřeďte se pouze na banky, abyste předešli krádežím v pochybných směnárnách.
 • Zejména ženy by pak měly být opatrné a obezřetné v barech, neboť v Thajsku se vyskytovaly již v minulosti problémy, co se týká vhazování sedativ do nápojů. Kontrolujte své drinky a nepijte je při jakémkoliv podezření.
 • Vyhýbejte se pochybným a nebezpečným čtvrtím či provinciím, kde mohou probíhat etnické konflikty. Mezi ně patří například: Narathiwat, Pattani, Yala a Songkhla.

Poznámka: Nejbezpečnější jsou v Thajsku tyto oblasti – Chiang Mai, Krabi, Chiang Rai, Phang Nga nebo Hua Hin.

Hrozba terorismu v Thajsku

Thajsko je bohužel neblaze spojené s teroristickými útoky v minulosti. Teroristé cílí spíše na velká města a turisticky exponované destinace – jako např. Bangkok a Phuket. K terorismu v zemi došlo v letech 2016 a 2017. Od roku 2019 pak v Thajsku nedošlo k žádné významné události. Výkyvy, co se týká terorismu, však mohou být nadále znepokojivé. Obecně lze říct, že jih Thajska bývá rizikovější, protože zde působí minimální vládní podpora. Jako turista ovšem můžete udělat mnohé pro to, abyste ochránili sebe a třeba i druhé:

 • Buďte obezřetní k potenciálním hrozbám.
 • Vyhněte se místům, kde probíhají veřejné demonstrace.
 • Sledujte místní média, abyste se orientovali v aktuální situaci.
 • Pokud snad k nějakému útoku kdekoliv v zemi dojde, postupujte podle pokynů místních úřadů.
 • Předem se připravte na nouzové situace – vytyčte si únikový plán.
 • Jakmile kdekoliv na ulici nebo v budově uvidíte podezřelé balíčky, ihned to nahlaste místní policii. Ta prověří společně se specialisty, zda se nejedná o trhavinu.

Další důležitá upozornění

 • Vyvarujte se jakékoliv kritice thajské královské rodiny na veřejnosti. Může vás to dostat klidně i na několik let do vězení. Královská rodina se v zemi těší velké úctě.
 • Dobu platnosti víza (pokud jej máte) rozhodně nepřekračujte a také nepobývejte v zemi déle, než máte povoleno od imigračního úředníka v rámci bezvízového styku.
 • Mějte na paměti, že držení jakýchkoliv drog má sáhodlouhé následky v podobě pokut či vězení.
 • Pokud je na pláži vystavena červená vlajka, nechoďte plavat.

Bezpečnostní situaci v Thajsku a doporučení s ní spojená můžete průběžně sledovat i na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR.

Pláž v Thajsku u Andamanského moře Královský palác v Bangkoku Sloni v Thajsku Božský ostrov Koh Phi PhiPlovoucí trhy nedaleko Bangkoku SEN na Maya beach v Thajsku Noční pohled z řeky na Chrám Wat ArunMost přes řeku Kwai v Kanchanaburi Historická Ayuthaya bývala hlavním městemHlava Buddhy v Ayuthaya Královský palác, Bangkok Typické thajské loďky na Krabi Buddhistický chrám v Thajsku SEN v buddhistickém klášteře Ostrov Jamese Bonda na Krabi Thajská polévka
zobrazit zájezdy do Thajska
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Mám zájem o "Speciální akci" na poznávací zájezdy do celého světa se SLEVOU AŽ 35%.


Zadejte prosím váš e-mail:

Povinné pole