Pláž v Thajsku u Andamanského moře

Elektrické zásuvky a internet v Thajsku

ÚvodDoklady a vízaZásuvky a internetPočasíStručný slovníkZajímavá místaCo s sebouBezpečnostOčkování

ELEKTRICKÉ ZÁSUVKY POUŽÍVANÉ V THAJSKU

V Thajsku natrefíte na čtyři typy zásuvek, tedy typ A (na 2 svislé kolíky), typ B (na 2 svislé kolíky se zemnícím kolíkem) a typy C a F (na 2 kulaté kolíky – stejné, jako v Evropě). Elektrické napětí je pak v zemi stejné jako v Česku, tj. 230 V při 50 Hz, a tak se nemusíte obávat nabíjení svých elektrických zařízení. Pro jistotu si můžete zkontrolovat potřebný typ napájení svého zařízení – obvykle je uveden na nabíječce, např. ve tvaru INPUT: 100–240 V, 50/60 Hz. Adaptér byste ale neměli jako Evropané obecně potřebovat, avšak pro jistotu si jej můžete do zavazadla přibalit – případně jej může poskytovat k zapůjčení i hotel, ve kterém budete ubytovaní. Pro cestující z USA a jiných zemí krom Evropy je pak vysloveně nutnost adaptér použít.

Poznámka: V hotelech a novějších budovách se nejčastěji používají zásuvky typu B a C. Ve starších budovách se pak používají často zásuvky typu A.

Typy zásuvek v Thajsku

A – zástrčka typu A má tvar dvojice plochých kolíků. Novější varianta této zástrčky má nulový kolík zvětšený, takže již ji není možné zastrčit opačně. Starší typ zástrček lze do nového typu zásuvky zasunout, ale opačně to nejde. U některých zástrček se můžete také setkat s jedním kolíkem otočeným o 90˚.

Americká zástrčka a zásuvka typu A

B – zástrčka typu B je velmi podobná typu A, ale navíc obsahuje zemnící kolík (4,8 mm). Tento zemnící kolík může mít tvar buď kulatý, nebo tvar U (tento kolík je větších rozměrů). Dva ploché kolíky jsou nejčastěji stejné velikosti, ale občas se můžete setkat i s natočenou variantou (o 90˚). Zásuvky pro typ B mohou být v několika provedení. První je klasické provedení a druhé obsahuje otvor tvaru T, kde lze zasunout zástrčku s natočeným kolíkem o 90°.

Zástrčka a zásuvka typu B

C – zástrčka typu C je tvořena 2 hroty (tzv. eurozástrčka), které mají průměr 4 mm (typ CEE 7/16) nebo 4,8 mm (typ CEE 7/17). Vidlice typu C se používají pro přístroje, které mají dvojitou izolaci a nevyužívají zemní vodič.

CEE 7/16 zástrčka (eurozástrčka) a starý typ zásuvky C

INTERNETOVÉ PŘIPOJENÍ (WIFI) V THAJSKU

Thajsko je nejen dokonalou odpočinkovou destinací s překrásnou přírodou, úchvatnými památkami a milými lidmi. Představuje také moderní zemi, ve které můžete s klidným srdcem surfovat na internetu nebo posílat svým známým zprávy a e-maily s fotografiemi. Pokud tedy budete chtít zůstat „online“, můžete si vybrat hned několik možností:

  • Pořiďte si thajskou SIM kartu nebo eSIM. Toto je zdaleka nejlepší a nejlevnější způsob, jak si zajistit v Thajsku internetové připojení. Ideální je, zakoupit si tuto kartu ještě před odletem a aktivovat ji. Tak se po příletu nebudete muset o nic starat a rovnou se k síti připojíte. Snadnější manipulace je s eSim, kterou si můžete jednoduše zakoupit online ještě doma (skvělý je e-shop Holafly) a zaktivovat – zkontrolujte si ale předtím kompatibilitu s vaším telefonem. eSIM totiž podporuje spíše novější typy mobilních zařízení. V momentu, kdy si pak SIM kartu zaktivujete, můžete internet užívat nejen z mobilu, ale klidně i z notebooku přes svůj hotspot.
  • Zařiďte si roaming u svého mobilního operátora. Je obecně známo, že roaming vám sice zajistí bezpečné připojení k síti, ale také se dost prodraží. Proto se důkladně informujte u svého operátora, kolik vás to bude případně stát a spíše k této variantě přistupujte jen v nejzazších případech.
  • Připojte se k veřejné WIFI. Jelikož je Thajsko velká země, nabízí samozřejmě mnoho míst s veřejným a často bezplatným přístupem na internet. WIFI bývá většinou přístupná na letištích, v muzeích, v knihkupectvích, v hotelech nebo nákupních centrech. Pokud však zvolíte tuto variantu, počítejte s tím, že je poměrně nestabilní a také poněkud ošidná, co se týká zabezpečení.

Pláž v Thajsku u Andamanského moře Královský palác v Bangkoku Sloni v Thajsku Božský ostrov Koh Phi PhiPlovoucí trhy nedaleko Bangkoku SEN na Maya beach v Thajsku Noční pohled z řeky na Chrám Wat ArunMost přes řeku Kwai v Kanchanaburi Historická Ayuthaya bývala hlavním městemHlava Buddhy v Ayuthaya Královský palác, Bangkok Typické thajské loďky na Krabi Buddhistický chrám v Thajsku SEN v buddhistickém klášteře Ostrov Jamese Bonda na Krabi Thajská polévka
zobrazit zájezdy do Thajska
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Mám zájem o "Speciální akci" na poznávací zájezdy do celého světa se SLEVOU AŽ 35%.


Zadejte prosím váš e-mail:

Povinné pole