Pláž v Thajsku u Andamanského moře

Potřebné doklady do Thajska

ÚvodDoklady a vízaZásuvky a internetPočasíStručný slovníkZajímavá místaCo s sebouBezpečnostOčkování

DŮLEŽITÉ DOKLADY/ADMINISTRATIVA PŘED ODLETEM A PO PŘÍLETU

Než vycestujete na dovolenou do Thajska, je nutné splnit několik podmínek vstupu:

 • Musíte předložit cestovní pas, který bude platný více jak 6 měsíců (v době vstupu do země).
 • Imigrační úředník může vyžadovat i prokázání finančních prostředků ve výši 20 tisíc THB v hotovosti/na osobu (cca 12 800 Kč). V případě rodiny pak 40 tisíc THB (cca 25 600 Kč).
 • Pokud budete pobývat na dovolené v Thajsku do 30 dní, nepotřebujete vízum. V případě delšího pobytu je nutné o vízum požádat (lze i online, tzv. e-Visum) – více informací naleznete na webových stránkách Velvyslanectví Thajského království v Praze.
 • Reálnou dobu povoleného vstupu do země rozhodne pouze imigrační úředník – může být i kratší jak 30 dní.
 • Pakliže cestujete do Thajska v průběhu půl roku víckrát, nesmí pobyt v zemi přesáhnout 90 dní (celkem).
 • Překročení povolené doby pobytu v zemi je pokutováno – za každý den (nad rámec pobytu) je účtována částka 500 THB. Částky se však mohou vyšplhat i na maximum, což je 20 000 THB.
 • Při pobytu cizince v Thajsku vzniká přihlašovací povinnost do 24 hodin po příletu – obvykle zařizují za turisty vlastníci hotelů či jiných ubytovacích zařízení. Činí se tak na místních policejních odděleních nebo na imigračním úřadu.
 • Více informací o režimu vstupu do Thajska naleznete na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR.

Doplňující informace

Cestujete do Thajska s dětmi? Pak musí mít /bez ohledu na věk/ svůj vlastní cestovní pas a případně platné vízum (při pobytu delším jak 30 dní) – lze zařídit i e-Visum online. Podmínky pro vycestování do země jsou tedy identické, jako pro dospělé. Dále mějte na paměti, že zejména při delších cestách musíte mít ideálně notářsky ověřené potvrzení o tom, že můžete s nezletilým dítětem cestovat do zahraničí – v případě vycestování pouze s jedním z rodičů nebo s jiným zákonným zástupcem. Formulář (v angličtině nebo případně i v thajštině) pak musí obsahovat platný podpis rodičů nebo opatrovníka. Vzory souhlasů o vycestování nezletilého dítěte naleznete na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR.

Každá země souhlas s vycestováním nezletilého dítěte nemusí vyžadovat, avšak Ministerstvo zahraničních věcí ČR toto rozhodně doporučuje nejen při cestách po Evropě ale i mimo Evropu.

Doporučení k dokladům

 • Udělejte si kopii nejdůležitější strany pasu, tj. okopírujte stranu s osobními údaji a fotografií a uschovejte dokument na jiném místě než pas. Stejně tak učiňte pro jistotu s ostatními doklady (řidičský průkaz, občanský průkaz, kartička pojištěnce a podobně). Vhodné je také důležité dokumenty a doklady naskenovat a uložit si je v počítači nebo na externím disku.
 • Pokud zaznamenáte ztrátu nebo krádež osobních či cestovních dokladů, ihned tuto skutečnost oznamte na policii v Thajsku – ta musí na základě oznámení sepsat protokol, jenž potřebujete pro Velvyslanectví České republiky v Bangkoku, které vám vystaví náhradní cestovní doklad.
 • S sebou do Thajska si také vezměte pro jistotu dvě pasové fotografie + seznam nejdůležitějších telefonních čísel na Velvyslanectví ČR a konzuláty.

DŮLEŽITÉ KONTAKTY NA VELVYSLANECTVÍ A KONZULÁTY V THAJSKU

 • Telefonní kontakt na Velvyslanectví ČR v Bangkoku: +66 2 250 92 23 nebo +66 2 250 92 24 (mezinárodní volání). Pokud voláte v rámci Thajska, vytočte 02 250 9223 nebo 02 250 9224. Telefon na konzulární pohotovost (nouzové případy mimo pracovní dny) je pak +66 614 233 819 (mezinárodní volání) a 0 614 233 819 (místní volání).
 • Telefonní kontakt na Honorární konzulát ČR v Thajsku (Phuket): +66 99 009 2949 (mezinárodní volání) a 099 009 2949 (místní volání).

ADMINISTRATIVA PO PŘÍLETU DO THAJSKA

Po příletu do Thajska po vás bude vyžadovat imigrační úředník výše uvedené doklady, tedy cestovní pas (s platností delší jak půl roku) a případně i vízum, pokud do země cestujete na delší dobu (více jak 30 dní). Pakliže vízum nemáte, můžete si jej vyřídit přímo na letišti v Thajsku. Úředník na letišti může požadovat i prokázání finančního obnosu (20 tisíc bahtů/osoba). Předložit lze i potvrzení o očkování – není ale obvykle nutné, když necestujete z rizikových oblastí s výskytem žluté zimnice. Vyžadováno může být i předložení zpáteční letenky a rezervace v konkrétním hotelu. Příletový formulář není požadován. Opatření v souvislosti s pandemií COVID-19 byla již zrušena (není již nutné se prokazovat negativním testem). Nošení roušky nebo respirátoru také není nutné, je ale veřejnosti obecně doporučované.

Pláž v Thajsku u Andamanského moře Královský palác v Bangkoku Sloni v Thajsku Božský ostrov Koh Phi PhiPlovoucí trhy nedaleko Bangkoku SEN na Maya beach v Thajsku Noční pohled z řeky na Chrám Wat ArunMost přes řeku Kwai v Kanchanaburi Historická Ayuthaya bývala hlavním městemHlava Buddhy v Ayuthaya Královský palác, Bangkok Typické thajské loďky na Krabi Buddhistický chrám v Thajsku SEN v buddhistickém klášteře Ostrov Jamese Bonda na Krabi Thajská polévka
zobrazit zájezdy do Thajska
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Mám zájem o "Speciální akci" na poznávací zájezdy do celého světa se SLEVOU AŽ 35%.


Zadejte prosím váš e-mail:

Povinné pole