Odpočinek na krásných plážích Andamanského moře

Turistický průvodce Thajskem

Věděli jste, že:

  • V Thajsku uvidíte hodně lidí, kteří mají zlaté náhrdelníky s přívěsky obsahujícími svitky nebo postavy mnichů. Tito lidé věří, že přinášejí uživateli ochranu a hodně štěstí.
  • Film "Pláž" se natáčel v Thajsku na ostrovech u Krabi.
  • V Thajsku se nachází asi 35 000 chrámů.
  • Thajsko je jediná země jihovýchodní Asie, která nikdy nebyla kolonizována evropskou zemí.
  • V Thajsku je zakázané vyjít ven z domu bez spodního prádla.
Čti více
Základní údaje o zemiCestovní doklady a vízaPraktické informacePočasíRady na cestuStručný slovníkZajímavá místa

Vstupní formality

pro vstup do Thajska musí být pas platný minimálně 6 měsíců po návratu. Pro občany ČR je bezvízový styk do 30 dnů při letecké cestě, do 15 dní, pokud využijte pozemní přechod. Pokud jste cizí státní příslušník, ověřte si, zda vaše domovská země nemá vízovou povinnost s Thajskem. Doporučujeme udělat si kopii nejdůležitější strany pasu, tj. strana s osobními údaji a fotografií a uschovat ji na jiném místě než pas.

Každý občan ČR musí mít při cestách do zahraničí vlastní cestovní pas. Dne 26. června 2012 vstoupilo v platnost nařízení Evropské unie, které členským státům ukládá povinnost vydávat cestovní pasy už jen jako individuální cestovní doklady. Proto oddělení dokladů od 26. června 2012 neprovádějí zápisy údajů o dětech do cestovního pasu rodiče. Pokud i občan mladší 5 let cestuje do zahraničí, potřebuje také vlastní cestovní pas.

Upozorňujeme, že každá nezletilá osoba cestující do zahraničí sama nebo pouze s jedním rodičem potřebuje mít od druhého rodiče notářsky ověřené potvrzení o povolení cestovat. Stejně je tento dokument potřebný v případě, pokud má rodič jiné příjmení jako dítě.

Zastupitelské úřady ČR

Embassy of the Czech Republic, 71/6 Ruam Rudee Soi 2, Ploenchit Rd., 10330 Bangkok

Telefon +52 55 55312544, 55312777

Více informací o velvyslanectví ZDE.

Odpočinek na krásných plážích Andamanského mořeKrálovský palác v Bangkoku září zlatemProjedete se na slonech?Božský ostrov Koh Phi PhiSEN na Maya beach, kterou proslavil Leonardo di CaprioThajská polévka je základ dneOdpočinek na krásných plážích Andamanského moře
zobrazit zájezdy do Thajska
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací
ZÁJEZDY 2021 - 2022 SE SLEVOU AŽ 15 %
Lovte zážitky s CK SEN bez rizika.
Záloha pouze 5 000 Kč/osoba.  Více ZDE ➔