Odpočinek na krásných plážích Andamanského moře

Turistický průvodce Thajskem

Věděli jste, že:

  • Thajsko je druhým největším vývozcem rýže na světě.
  • Světoznámý golfista Tiger Woods je synem amerického otce a thajské matky.
  • Film "Pláž" se natáčel v Thajsku na ostrovech u Krabi.
  • Thajsko bývalo známé jako Siam, a to je země, odkud pocházely siamské kočky. Ačkoli původně existovalo 23 typů siamských koček, nyní jich je pouze šest.
  • V Thajsku je běžné, aby chlapci strávili nějaký čas jako nováčtí mnichové žijící v místním chrámu.
Čti více
Základní údaje o zemiCestovní doklady a vízaPraktické informacePočasíRady na cestuStručný slovníkZajímavá místa
Thajské království

Ayutthaya

Zaniklé město, které bylo v letech 1350 - 1767 centrem siamského království v dnešním Thajsku. Sídlo založil král U-Thong po opuštění původního hlavního města Sukhotaj. V celém městě se nalézá velké množství nákladných staveb a více než 400 buddhistických klášterů.

Čti více
Ostrov Phi Phi, Krabi, Thajsko

Ko Phi Phi ostrov

Souostroví šesti ostrůvků, z nichž hlavní jsou Ko Phi Phi Don a Ko Phi Phi Leh. Vysoké kopce, úžasné pláže, smaragdově zelené moře, korálové útesy a barevný podmořský život zde vytváří kouzelnou scenérii. Proto sem také každoročně proudí cestovatelé z celého světa chtějící se pokochat tropickým rájem. Členitý ostrov má na délku 8 km, na šířku 2,5 km a svým tvarem připomíná přesýpací hodiny.

Čti více
trhy, Thajsko

Plovoucí trhy, Bangkok

Plovoucí trhy Damnoen Saduak nejlépe žijí ráno. Už při plavbě na motorových loďkách k plovoucím trhům si uděláme představu o tom, jak Thajci žili kdysi (i samotný Bangkok byl kdysi městem kanálů), na samotných trzích budeme potom smlouvat o čerstvé exotické ovoce, ty nejkrásnější suvenýry, voňavé a pikantní druhy koření.

Čti více
Bangkok, Thajsko

Bangkok

Bangkok je hlavním městem Thajského království, a přestože se říká, že New York nikdy nespí, tak Bangkok ani neusíná. Je to "Město andělů", má několik tváří a každý si zamiluje tu svou. Žije zde téměř 10 milionů lidí, ale dýchá nespoutanou energií a exotikou. Pro mnohé je Bangkok branou do Asie a věřte, že ten vstup nemůže být lepším místem. Nemá v sobě velkou historii, protože ho založili teprve v roce 1782 na břehu řeky Chao Praya, ale stačilo 200 let a město se přeměnilo na obrovskou, světovou metropoli. Od jeho založení mu vládne dynastie Rámů a dnes sedí na královském stolci v Bangkoku Ráma X. Starý Bangkok je plný krásných památek jakými je Královský palác (jedna z TOP památek celé země), chrámový komplex Wat Pho, kde najdete obrovského ležícího Buddhu a kde se zrodily thajské masáže jak je známe dnes, ale i pohádkový chrám Wat Arun khmérského stylu, který patří mezi symboly země. Bangkok má i svou Čínskou čtvrť, hříšný Patpong s neskutečnými představeními, ale i slavnou ulici Khao San, kde se budete moci dokonale vyřádit, najíst a utratit všechny své peníze.

Čti více
Chiang Mai, Thajsko

Chiang Mai a horské kmeny

Chiang Mai na severu Thajska funguje jako hlavní a kulturní centrum pro severní regiony země. Je nejhistoričtějším místem jaké zde naleznete široko daleko a nás zaujme zejména svou sakrální architekturou, která město proslavila a napočítáte tu více, než 300 chrámů. Chiang Mai najdete cca 700 kilometrů severně od Bangkoku a je to úplně jiný svět. Klidný, neuspěchaný, a proto si ho mnozí zamilovali, protože jeho atmosféra je podmanivá. Uvidíte zde nejen chrámy v centru nebo zbytky hradeb, ale nahlédnete i za město na pahorek Doi Suthep s okázalým buddhistickým chrámem, který patří mezi symboly celé oblasti. Hlas zvonků, vonné tyčinky, sochy Buddhů a výhledy na celé město obklopené horami. Nedaleko města objevíte i skanzen s tradičními etniky, kde se můžete seznámit s etniky, které řadíme mezi horské národy. V okolí Chiang Mai je lákavý trek národním parkem Inthanon, kde uvidíte klidný život vzdálený od civilizace. Rýžová políčka, říčky, vodopády, malé vesničky a místní Kareny. Ten klid si zamilujete.

Čti více
SEN na Maya beach, kterou proslavil Leonardo di Caprio

Ao Nang

Pláže na ostrově Krabi jsou přesně to, co každý turista očekává od nezapomenutelné tropické dovolené. Provincie Krabi má ohromující výhledy na pobřeží, které se vyznačují velkými vápencovými útesy, bílými písečnými plážemi, malými jeskyněmi v útesech a pobřežními ostrovy. Krásné pobřeží ostrova je rozhodně nejatraktivnější předností provincie. Každá pláž vypadá, že překoná tu další, ale nejlepší pláži stále zůstává Railay Beach, která má tajuplnou atmosféru jako pobřeží z Jurského parku a je přístupná pouze po moři. Nejlepší věcí na plážích je, že téměř nikdy nejsou přeplněné lidmi. Objevte nejoblíbenější pláže této okouzlující oblasti jižního Thajska, a to od pláží Ao Nang, až ke Klong Muang, Tubkaak a Railay, ale pamatujte si, že jakmile vstoupíte na jednu z těchto pláží, tak budete okamžitě závislí na tom přátelském pocitu, který na těchto plážích převládá. Už nikdy nebudete chtít odejít. Krabi má tolik atrakcí, že z Vaší dovolené budete mít nádherné vzpomínky. Krabi má bujnou vegetaci, která stojí za prozkoumání. A to se zatím týká jen pevniny. Jakmile se dostanete na moře, budete odměněni tyrkysovým mořem, exotickými ostrovy, bílými písečnými plážemi a velkým množstvím nádherných a barevných mořských živočichů. Některé z oblíbených atrakcí jsou už celosvětově známé, jako například ostrovy Phi Phi Islands a Koh Lanta. Přes to ale uvidíte, že v této provincii jižního Thajska jsou stále možnosti pro zajímavé výlety. Na své si přijdou i milovníci jídla, kde na každém rohu může ochutnat typickou thajskou kuchyni – od nudlí, přes mořské plody a grilované ryby až k místním specialitám.

Čti více
Dny klidu a pohody na thajských plážích

Pattaya

Thajská Pattaya patří mezi nejznámější letoviska celé země společně s ostrovem Phuket. Její obrovskou výhodou je poloha v Thajském zálivu jen 150 kilometrů od známého Bangkoku, a tak jste ve svém resortu raz dva. Pattaya není historickým městem, ačkoli o něm víme již od konce 18.století. Svou slávu získalo město až během vietnamské války, kdy se rybářská vesnička proměnila na hříšné místo plné zábavy, barů, podniků a Pattaya se rázem stala nejoblíbenějším místem k odpočinku pro americké vojáky. Pověst města s nočním životem si drží dodnes a mnozí sem přicházejí jen za ním. Každý má však na výběr a můžete skočit do víru nočního života nebo se potulovat městem, objevit jeho tržiště či několik zajímavých chrámů. V chrámu Wat Khao Phra Bat najdete obrovského 18metrového Buddhy, který patří k symbolům města. V okolí Pattaye stojí i fotogenický chrám Prasat Satchatham, Chrám pravdy. Je unikátním příkladem thajské architektury. Nejslavnějším místem v Pattayi je známa, dlouhá, písečná pláž Pattaya Beach. Patří mezi nejkrásnější v celém Thajském zálivu.

Čti více

Most přes řeku Kwai

Město Kanchanaburi možná nepatří mezi nejznámější názvy v Thajsku, ale pokud Vám řekneme, že právě zde leží snad nejslavnější thajský most "Most přes řeku Kwai" věříme, že jste o něm již slyšeli. Procházela tudy železnice smrti, vzpomínka na bolestivou japonskou okupaci Thajska během 2.světové války. Japonci sem přinesli tisíce válečných zajatců, aby postavili 415kilometrů dlouhou železnici spojující Thajsko s Barmou a most přes řeku Kwai byl jejím důležitým a strategickým bodem. Nevynecháme ho ani my, stejně jako si nenecháme ujít ani plavbu po klidné řece Kwai

Čti více
Odpočinek na krásných plážích Andamanského mořeKrálovský palác v Bangkoku září zlatemProjedete se na slonech?Božský ostrov Koh Phi PhiSEN na Maya beach, kterou proslavil Leonardo di CaprioThajská polévka je základ dneOdpočinek na krásných plážích Andamanského moře
zobrazit zájezdy do Thajska
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací
ZÁJEZDY 2021 - 2022 SE SLEVOU AŽ 15 %
Lovte zážitky s CK SEN bez rizika.
Záloha pouze 5 000 Kč/osoba.  Více ZDE ➔