Velkolepý pohled na Horseshoe bend

Bezpečnost a na co si dát pozor v USA

ÚvodDoklady a vízaZásuvky a internetPočasíSlovníkZajímavá místaCo s sebouBezpečnostOčkování

BEZPEČNOST USA

USA je považovaná obecně za bezpečnou destinaci. Měli byste však dodržovat několik jednoduchých rad, které slouží jako prevence jakýchkoliv incidentů spojených s krádežemi či jinými zločiny:

 1. Zůstaňte při pohybu venku ve střehu (zejména pak ve velkoměstech).
 2. Osobní věci (doklady, peníze a jiné cennosti) noste blízko u těla a mějte je neustále pod dohledem. V turisticky oblíbených oblastech může bujet drobná kriminalita spojená s krádežemi.
 3. Pokud si budete chtít vybrat hotovost z bankomatu, vyberte si rušnou ulici ve dne. Naopak se vyhněte temným a opuštěným uličkám. Raději se také vyvarujte výběru peněz z bankomatů u čerpacích stanic (byly zde zaznamenány případy krádeže informací o platebních kartách).
 4. Na procházky a výlety si neberte ideálně žádné cennosti (zlaté šperky a větší obnosy peněz si ponechejte v hotelovém trezoru například). Tak nebudete ničím lákat případné zloděje.
 5. Své tašky/kabelky/batohy a jiná zavazadla nenechávejte bez dozoru ani nijak otevřené.
 6. Nechoďte „zkratkami“, které obnáší cestu temnými a opuštěnými ulicemi.
 7. Jako turista na sebe příliš neupozorňujte četným množstvím map a průvodců. Raději si nastudujte cestu předem v hotelu a jen se podívejte orientačně např. do navigace v mobilu.
 8. Pokud se skutečně stanete obětí krádeže, raději se nebraňte, neboť můžete u zloděje vyprovokovat agresivní či násilnou reakci. Zločin samozřejmě ihned nahlaste policii.
 9. Nebavte se s pochybnými pouličními prodejci, kteří vám mohou nabízet neoriginální CD, hodinky a jiné zboží.
 10. Zvýšené opatrnosti dbejte zejména ve státech hraničících s Mexikem (problémy s drogami nejčastěji bují v Kalifornii, Arizoně, v Novém Mexiku či v Texasu).
 11. Než se vydáte do americké divočiny, vybavte se sprejem na medvědy i notnou zásobou vody. Nevydávejte se však do míst, která nejsou značená. Pokud si nejste jistí svou prostorovou orientací, raději se vraťte a jděte s průvodcem.
 12. Věnujte zvýšenou pozornost varováním před extrémním počasím (hurikány či tornády) v dané lokalitě.

Doplňující informace k bezpečí v USA

V posledních letech byly v USA zaznamenány případy policejního násilí proti cizincům. Čeští občané mají v případě uvalení vyšetřovací vazby právo kontaktovat místně příslušný zastupitelský úřad. Každý uniformovaný policista či pracovník imigrační služby má povinnost se legitimovat. V USA neexistuje centrální registr přestupků, jako je tomu například v ČR. Nezaplacení pokuty při řízení automobilu ale může v budoucnosti znamenat nevpuštění do USA.

Velkolepý pohled na Horseshoe bendAntelope canyon, USAMonument Valley v USA Miami Beach, USA Západ slunce nad San Franciscem Letecký pohled na Grand Canyon Golden Gate Bridge, San Francisco Noční Manhattan, New York Legendární Brooklyn Bridge v New YorkuSocha Svobody v New YorkuBryce canyon, USA SEN v národním parku USA Washington DC - US Capitol Ohromující Niagarské vodopádyLas Vegas - město hazardu Žluté taxíky v NYC
zobrazit zájezdy do USA
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Mám zájem o "Speciální akci" na poznávací zájezdy do celého světa se SLEVOU AŽ 35%.


Zadejte prosím váš e-mail:

Povinné pole