Velkolepý pohled na Horseshoe bend

Kam jet v USA

ÚvodDoklady a vízaZásuvky a internetPočasíSlovníkZajímavá místaCo s sebouBezpečnostOčkování
Grand canyon v USA

Grand Canyon

Velkolepý kaňon, jež byl vymodelován kolem řeky Colorado, představuje symbol Arizony a turistickou atrakci číslo jedna. Grand Canyon je dlouhý přibližně 446 kilometrů, široký více než 20 kilometrů a hluboký 1500 metrů. Díky své jedinečnosti byl tento přírodní div zapsán na Seznam světového dědictví UNESCO. V kombinaci s vyhlídkovým přeletem nabízí návštěva tohoto místa zážitek na celý život. Točily se tu filmy jako Tenkrát na západě, Návrat do budoucnosti II a III, Forrest Gump nebo Transformers. A hlavní atrakcí rezervace je Scenic Drive – 17 mil / 17 km dlouhá trasa, kterou můžete projet terénním autem a prohlédnout si při ní jedny z nejkrásnějších skal Ameriky.

Čti více
San Francisco, USA

San Francisco

San Francisco známé jako město kopečků se od ostatních amerických velkoměst odlišuje svou osobitou atmosférou. Dominantou města je proslulý visutý most Golden Gate Bridge, který patří mezi nejfotografovanější atraktivity USA. Spatříte zde nejklikatější uličku Lombard Street, viktoriánské domy u Alamo Square, obávanou věznici Alcatraz či přístavní molo č. 39 s lachtany.

Čti více
Los Angeles, USA

Los Angles

Los Angeles je městem kontrastů, kde je stále co objevovat. Nabízí dobře známá místa z filmových pláten jako nejdražší ulici světa Rodeo Drive, věhlasnou pláži Santa Monica či nablýskané čtvrti Beverly Hills. Nevynecháte Griffitovu observatoř s dech beroucím výhledem na celé město. Při návštěvě rozhodně nelze opomenout symbol města – nápis Hollywood či chodník slávy. Najdete zde svou oblíbenou celebritu?

Čti více
Bryce canyon, USA

Bryce Canyon

Skalnaté útvary malebného národního parku Bryce Canyon uchvacují širokou paletou barev a rozmanitostí tvarů. Území národního parku je protkáno labyrintem věžovitých formací zvaných „hoodoos“. Jedná se o největší sbírku tohoto druhu na světě. Zdejší pískovcové věžičky utvářela voda již před více než 140 miliony let.

Čti více
národní parky USA

Monument Valley

Region v oblasti severoamerické Koloradské plošiny, který je charakteristický množstvím červených pískovcových skalních útvarů, které se tyčí z plochého údolí. Nejvyšší z nich dosahuje 300 metrů nad údolní plošinou. Nachází se na jižní hranici státu Utah se severní Arizonou. Jde o turisticky velmi atraktivní místo, které je hojně navštěvováno lidmi z celého světa. Zdejší romantická krajina mnohokrát posloužila jakožto exteriér při natáčení řady amerických filmů.

Čti více
Yosemite národní park

Yosemite

Yosemitský národní park byl založen v roce 1890 a v roce 1984 byl uznán za světové dědictví. Park se rozkládá na západním svahu pohoří Sierra Nevada. Jeho celková rozloha je 3 081 km². Park je oblíbeným turistickým místem, ročně ho navštíví více než 3,5 milionu lidí, z nichž většina tráví svůj čas v Yosemitském údolí (Yosemite Valley) o rozloze přibližně 18 km². Yosemitské údolí tvoří centrum parku, jeho středem protéká řeka Merced. Cathedral Lakes jsou dvě vysokohorská jezera ve výšce 2 831 m n. m. a 2 922 m n. m. Mezi populární turistická místa patří skalnatý útvar El Capitan. Tato granitová skála má výšku 1 095 m a je nejvyšším monolitem svého druhu na světě a je oblíbeným místem pro horolezce a BASE jumping. Nejvyšším vrcholem v parku je Mount Lyell s výškou 3 997 m n. m. Yosemitským údolím protéká řeka Merced a vytváří vodopád Vernal. Yosemitské vodopády jsou druhé nejvyšší vodopády kontinentálních Spojených států (kromě Havajských ostrovů) a 20. nejvyšší na světě, spolu mají výšku 739 metrů. Mezi obrovské žulové útvary patří i Half Dome, který je směrem z údolí vysoký 1 450 m.

Čti více
New York, USA

New York

New York, který je odedávna právem přezdívané jako město, které nikdy nespí, Vás na první pohled ohromí svou energií. Spatříte nejslavnější místa z filmových pláten jako mrakodrap Empire State Building, skvostný Chrysler Building, Rockefellerovo Centrum s nezapomenutelným výhledem na Manhattan, Broadway plnou divadel, centrum světového obchodu Wall Street či majestátní Sochu svobody. Nevynecháte rovněž pulzující centrum Manhattanu, Times Square plné obchodů, restaurací a kaváren. Opačnou atmosféru naleznete v poklidném Central parku, který představuje zelenou oázu klidu uprostřed této tepající metropole.

Čti více
Washington DC, USA

Washington DC

Hlavní město Spojených států Washington DC je místem s vysokou koncentrací nejrůznější úřadů, vládních budov a především muzeí. Toto město, v němž nenajdete žádné výškové budovy, jež by převyšovali 88 metrů vysoký Capitol, zdobí množství pomníků a památníků, symbolizujících jednotlivé historické epochy USA. Projdete si celý National Mall od sídla amerického prezidenta, Bílého domu kolem Lincolnova památníku a Washingtonova monumentu až k nejhonosnější budově města a sídlu amerického Kongresu – Capitolu.

Čti více
Miami - Florida

Miami

Miami je největším městem v jihovýchodní části slunné Floridy. Proslulou South Beach obklopenou pulzujícími nočními podniky si zamilujete. Slunce, jemný bílý písek, oceán, koktejly, hudba, tanec – to je ta pravá dovolená. Učaruje Vám zdejší největší sbírka architektury art deco na světě, jež je tvořena budovami z let 1923 – 1943. Nezapomeneme na procházku po downtownu s největší koncentrací mezinárodních bank v USA.

Čti více
Aljaška národní park

Národní park Denali

Národní park Denali patří díky zcela nedotčené přírodě k nejkrásnějším národním parkům na světě. Největším lákadlem je nejvyšší hora severoamerického kontinentu, Denali. Běžně zde můžete zahlédnout například medvěda grizzlyho či baribala, stáda polárních sobů, losů nebo smečku vlků. Čeká Vás vyhlídkový let mezi rozeklané hřebeny nejvyšší hory Ameriky. Na tento zážitek budete vzpomínat celý život.

Čti více
národní parky Aljaška

Národní park Kluane

Národní park Kluane byl pro svou úžasnou ledovcovou krajinu a důležitost ochrany medvědů grizzly, sobů a Dallových ovcí zapsán na Seznam světového dědictví UNESCO. Přes 80 % národního parku tvoří velkolepé ledovce a spatříte zde nejvyšší horu Kanady, Mt. Logan. Díky vyhlídkovému letu malým letadlem máte jedinečnou příležitost spatřit ledovou pyramidu nejvyššího vrcholu Kanady. Pro dobrodružnější povahy nabízíme možnost raftingu na řece Alsek, jedné z nejlepších bílých vod na světě.

Čti více
Severní Amerika - Aljaška

Seward

Pobřežní město Seward, jež je obklopeno mohutnými zaledněnými horami a hlubokými fjordy, si rozhodně zaslouží Vaši pozornost. Centrum města se nachází nedaleko velice pěkného přístavu, kde naleznete množství obchůdků, restaurací a kaváren. Z paluby výletní lodě budete obdivovat na dvacet velkolepých ledovců. Čeká Vás pozorování praskajících a odlamujících se ledovcových ker. S trochou štěstí během plavby spatříte velryby, mořské vydry či tuleně.

Čti více
Las Vegas USA

Las Vegas

Město Las Vegas bylo založeno v roce 1905 a bylo hlavním městem mafie. Mafie ho opustila někdy v 80. letech. Nejbohatší lidé světa se sem jezdí bavit a utrácejí zde nemalé peníze navzdory skutečnosti, že každému je jasné, že Vegas je jen pozlátko. Vegas vás okouzlí a vtáhne vás do nočního života. Iluze zábavy je dokonalá, abyste zapomněli, že tady jde jen o peníze. Hodně peněz. Hazard je zde seriózní business. Vegas, to jsou miliony dolarů na herních stolech.

Čti více

Antelope kaňon

Antilopí kaňon se nachází v oblasti jezera Powell v suché poušti jihozápadního státu Arizona, USA. Cca 2 hodiny autem od Grand Canyonu a 5 hodin autem z Las Vegas. Kaňon Antelope se dělí na dva kaňony – Horní (Upper) a Dolní (Lower). Horní kaňon je známější díky mnoha publikovaným fotografiím v časopisech a novinách ještě z dob, kdy o lokalitě vědělo jen málo fotografů a dobrodruhů. Horní kaňon má délku cca 400 m, dolní kaňon měří cca 800 m. Hornímu kaňonu se také říká Tsé bighánílíní, což znamená ,,místo, kde teče voda skrz skály“. Dolnímu kaňonu se říká Hazdistazí nebo také ,,spirálovité skalní oblouky“. Jsou to asi ty nejkrásnější a nejbarevnější kaňony planety.

Čti více

NP Zion

Národní park Zion leží poblíž města Sprongdale ve státu Utah na rozhraní tří geografických oblastí – Colorado Plateau, Great Basin a Mojave Desert. Území parku dříve patřilo indiánům z kmene Anasazi. V 19. století Mormoni, kteří se zde usadili, říkali tomuto území Nebeské božské místo. Území bylo v roce 1909 vyhlášeno prezidentem Taftem za národní památník Mukuntuweap National Monument, který byl po různých změnách definitivně v roce 1919 prohlášen za národní park Zion National Park. V roce 1937 byl ještě rozšířen o Kolob Canyon, který je na severozápadě parku. Z původních 61,5 km2 se park postupně rozrostl až na dnešních 593 km2. Nejvyšších nadmořských výšek dosahují Coalpits Wash – 1117m a Horse Ranch Mountain – 2660 m. Národní park Zion patří k nejvyhledávanějším místům jednak kvůli krásným geologickým útvarům, ale také pro svou faunu a flóru. Návštěvníci uvidí překrásné partie kaňonu Zion s řekou Virgin River. Vše je zde zbarveno do tmavočervená, dokonce i asfaltové silnice.

Čti více

Fairbanks

Fairbanks je se svými více než 31 tisíci obyvateli druhým největším městem na Aljašce, je ekonomickým a správním centrem celého vnitrozemí. Rozkládá se v srdci Aljašky na řece Chena, při soutoku s řekou Tanana. Město bylo založeno v dobách zlaté horečky na Klondiku, ale první osídlení bylo zcela náhodné. V roce 1901 se po zdejší řece Tanana prodíral proti proudu muž jménem E. T. Barnette. Pojmenováno bylo po viceprezidentu Spojených států (1905 – 1909) Charlesi W. Fairbanksovi. Zlatá horečka zde však netrvala dlouho, a když opadla, většina lidí se odtud odstěhovala. Později stavba železnice a silnice "Alaska Canadian Hwy" krátkodobě přivábily do těchto míst pracovní síly a banky. V oblasti byla objevena také ropa, což mělo za následek, že mezi lidmi panovalo stejné vzrušení, jako v dobách zlaté horečky. Americká vláda využila strategického postavení města a vybudovala zde velkou vojenskou základnu. V dnešní době se zde nachází jedna z největších základen ve Spojených Státech. I když je město vybaveno nejmodernější technologií, nezřídka zde najdeme dřevěné sruby. Aljašká univerzita provozuje Museum of the North, Animal Research Station (výzkumnou zvířecí stanici) a také Georgeson Botanical Gardens (botanické zahrady). Museum of the North patří k nejlepším muzeím na Aljašce a jeho nejvýznamnějšími klenoty jsou 36 000 let stará mumie bizona nebo největší nugeta zlata nalezená na Aljašce.

Čti více
Různorodost USA západu

Death Valley

Národní park Death Valley se nachází ve východní Kalifornii na hranicích s Nevadou, na severním okraji Mohavské pouště. Velkou část národního parku tvoří údolí "Death Valley" - Údolí smrti. Je to nejsušší, nejteplejší a nejníže položené místo v USA. Uprostřed údolí je 86 metrů pod hladinou moře solné jezero Badwater basin. V této oblasti je zvláštní mikroklima. Vysoké hory izolují toto území od okolní pouště a vzduch cirkuluje pouze uvnitř údolí. Vzduch se velmi rychle přehřívá a vysušuje okolní krajinu. Teploty v létě zde běžně přesahují 50 ° C!!! Navzdory těmto podmínkám zde roste více než 1 000 druhů rostlin.

Čti více

Národní park Rocky Mountain

Nejednoho horolezce ale i milovníka pěších túr nadchne Národní park Rocky Mountain, který je v češtině známý také jako Skalnaté hory nebo Skalisté hory. I přesto, že se nepyšní titulem „největší a nejnavštěvovanější národní park Severní Ameriky“, je jedním z nejoblíbenějších v Coloradu. Svým návštěvníkům poskytne doslova scénický pohled na horská panoramata, alpská jezera, pásy divokých květin a husté smrkové i borovicové lesy. 

Čti více

Orlando

Není ideálnějšího amerického města pro rodinnou dovolenou nežli Orlanda na Floridě! Zde si můžete být jistí, že nadšené dětské oči budou zářit tak, jako ještě nikdy. Zklamaní ovšem z lokality nebudou ani dospělí – ostatně mohou v Orlandu znovu objevit své „vnitřní dítě“ a zavzpomínat na bezstarostné období života. A co vlastně tak moc přitahuje pozornost téměř 70 milionů turistů ročně? Je to především Walt Disney World a Universal Orlando Resort, který vás zavede do zákulisí známých rodinných filmů.

Čti více

New Orleans

Město na jihu USA, které má vlídnou tvář a dokáže vás obejmout tím nejpřirozenějším a nejlaskavějším způsobem. To je New Orleans! Příjemnou atmosféru zde vytváří zejména přátelské obyvatelstvo a také hudební duch přítomný na každém městském rohu. Žije to tu totiž jazzem, a to doslova. Každý týden se můžete těšit na bujaré veselí, jenž zvedne náladu i tomu největšímu morousovi. Architektura v evropském stylu a excelentní pokrmy pak potěší nejednoho turistu přicházejícího z jiného kontinentu.

Čti více

Seattle

Nedokážete si představit dne bez kofeinové vzpruhy v podobě kávy? Rozplýváte se už jen, když cítíte tu omamnou a energizující vůni? Potom navštivte Seattle, který je jakousi kolébkou tohoto celosvětově oblíbeného kofeinového nápoje! Zajímavostí je, že tu byla otevřena první pobočka známého kavárenského řetězce Starbucks. Pokud však dáváte přednost komornějším podnikům, nabídne vám Seattle i doslova „vymazlený“ šálek espressa připravený s láskou a péčí od nejednoho zapáleného baristy. Město je zkrátka Mekkou všech kavárenských povalečů!

Čti více

Chicago

Nutno ovšem podotknout, že žádná z přezdívek nedefinuje Chicago tak dokonale jako motto „City in a Garden“ (Město v zahradě)! V městské džungli plné mrakodrapů se snadno ukryjete do jednoho z mnoha zelenajících se parků. Vzkvétající umělecká scéna, nespočet obdivuhodných památek, vynikajících restaurací a nákupních možností pak zocelí dojem, že tohle místo má prostě „grády“ a nudit se v něm nebudete. Nechte se pohltit svižným chicagským tempem, avšak hlavně s ním nechtějte držet krok – říkal kdysi i proslulý novinář Mark Twain, když Chicago, významné město v USA sám navštívil!

Čti více

Horseshoe Bend

Horseshoe Bend v Arizoně je se svými neuvěřitelnými výhledy a přírodními krásami oblíbenou turistickou atrakcí na americkém jihozápadě. Pro svůj 270° ohyb v řece Colorado se nazývá „zařezaný“ nebo „zakořeněný meandr“. Milovníci přírody a dobrodruzi sem každoročně přicházejí zkoumat, fotografovat a dozvědět se více o této úžasné části USA.

Čti více

Boston

Boston je jedním z „nejangličtějších“ či „nejevropštějších“ měst celé Severní Ameriky. Byl založen dne 16. září 1630 puritánskými kolonisty z Anglie a jeho název je odvozen od města Boston v anglickém hrabství Lincolnshire, odkud sem připlula většina osadníků. Bývá skloňován často pro svou bohatou historii, ve které byl jedním z hlavních milníků jistě Bostonský čajový dýchánek v roce 1773 coby protest amerických kolonistů proti britské nadvládě. Nicméně historických událostí se v Bostonu stalo mnoho a i z toho důvodu je město označováno jako „kolébka moderní historie USA“ či jako místo vzniku americké revoluce. Nyní však již žije spíše současností a svým obyvatelům i turistům má mnoho co nabídnout.

Čti více

Národní park Yellowstone

Yellowstone je první americký národní park, který se může na první pohled jevit jako nadpozemský. To, co v této přírodní lokalitě uvidíte, je naprosto ojedinělé! Gejzíry s vyvěrajícími proudy horké vody, jezírka a jezera zbarvená do těch nejrozmanitějších odstínů, bujné lesy, rozlehlé louky a člověkem nedotčená divoká příroda – tohle všechno ročně láká miliony turistů z celého světa k návštěvě státu Wyoming v USA, kde se národní park rozprostírá z největší části. Zasahuje však i do států Idaho a Montana. Pojeďte na dovolenou plnou nevšedních zážitků do oblasti, která vám nedá spát!

Čti více

Národní park Grand Teton

Nejedno fotografické oko zajiskří štěstím, když spatří Národní park Grand Teton sousedící s tolik známým Yellowstonským parkem ve státě Wyoming. I když je tento přírodní skvost rozlohou o dost menší, nabídne turistovi dovolenou s nekonečným dobrodružstvím a fascinujícími zážitky. Dominantou je zde zejména hora Grand Teton, podle které park také získal název. Její nadmořská výška je neuvěřitelných 4 199 metrů! Dechberoucí jsou ovšem i třpytivá jezera odrážející vrcholky majestátního pohoří Teton Mountains anebo staré usedlosti, které vás přenesou do dávné historie tohoto nezapomenutelně krásného místa.

Čti více

Národní park Olympic

Okouzlujících národních parků nabídne Severní Amerika nespočet. Moderní a civilizovaný člověk se tak  tak může na chvíli ocitnout ve zcela jiném světě, který nabídne divokou krásu a nemusí zrovna cestovat do odlehlých končin světa. Zářným příkladem je Národní park Olympic rozkládající se ve státě Washington, jenž návštěvníkovi nabídne plnou náruč nezapomenutelných zážitků. Ostatně je to jeden z nejrozmanitějších národních parků v USA. Okouzlí vás nejen nedotčenými alpskými jezery a zaledněnými horskými pásmy, ale dokonce i deštným pralesem! Pokud toužíte po dovolené v klidné oáze a bez davů, je tohle naprosto dokonalé místo.

Čti více

Národní park Acadia

Národní park Acadia se rozprostírá podél pobřeží Maine (více než polovina leží na ostrově Mount Desert Island) a nabídne turistům velmi rozmanitý ráz krajiny. Najdete v něm nejen monumentální hory, husté lesy, potoky a jezera, ale i ledovcové erraty, žulové kupole, mokřady, údolí nebo louky. Návštěvníci se zde mohou kochat přírodou a divokou zvěří třeba během okružní jízdy, anebo se vydat na pěší túru po četných značených stezkách. Možností outdoorových aktivit je ale v NP Acadia nespočet. Můžete zde například lovit ryby, plavit se na kajaku, jezdit na koni či se vykoupat na u jezera Echo Lake. 

Čti více

Národní park Arches

Ve východním Utahu, asi osm kilometrů severně od města Moab, se nachází další s velkolepých národních parků USA. Je jím Arches. Tato lokalita stojí jistě za vidění, neboť obsáhne největší koncentraci pískovcových oblouků na světě (více jak 2 000) – ten nejvyhledávanější mezi turisty se nazývá Delicate Arch. Kochat se v NP Arches však můžete i jinými geologickými formacemi, přičemž si budete místy připadat jako na jiné planetě. Poznat park je možné nejen při pěších túrách podél stezek, ale i během fascinující vyhlídkové jízdy po Scenic Drive. 

Čti více

Atlanta

Atlanta je živým kulturním centrem a řadí se mezi nejvstřícnější města ve Spojených státech amerických. Pokud chcete pocítit na vlastní kůži jižanskou pohostinnost, zavítejte do státu Georgia na jihovýchodě USA. Zde si užijete nejen gurmánské hody, ale i skvostné památky, muzea nebo zoo. Hlavním lákadlem Atlanty je ovšem pestrá nabídka komentovaných filmových prohlídek, kterých se nabízí měsíčně téměř osmdesát! Na své si ve městě přijdou ale i milovníci hudby, neboť se tu koná ročně až třicet hudebních festivalů.

Čti více

Baltimore

Na východě USA leží významná historická perla státu Maryland, kterou je město Baltimore. Právě zde se zrodila slova dnešní americké hymny „The Star-Spangled Banner“ z pera amatérského básníka a právníka Francise Scotta Keye. Jejímu vzniku předcházela válka v roce 1812, kterou neúspěšně svedly britské síly proti baltimorské obraně. Pevnost Fort McHenry, jež je dnes historickou památkou, odolala téměř pětadvacetihodinovému bombardování. Pakliže se tedy zajímáte o historii USA, nemůžete toto místo opomenout. V Baltimoru je ovšem možné obdivovat mnoho dalších skvostných míst! Za vidění stojí například i válečné historické lodě ve čtvrti Inner Harbor nebo Marylanské muzeum s planetáriem. Vydejte se na místo mnoha kontrastů, které nabídne nejen historii, ale i kulturu, umění a výtečné restaurace!

Čti více

Dallas

Dallas je jedno z nejrychleji rostoucích měst v USA. Současně platí za nejrozlehlejší město ve státě Texas a největší uměleckou scénu v zemi. Na Dallas Arts District najdete až devatenáct bloků galerií, muzeí a jiných kulturou nabitých míst. Pozornost návštěvníků toto místo přitahuje čím dál více – a není divu. Je totiž nejen gurmánským centrem – ochutnat tu můžete třeba autentickou mexickou kuchyni, ale i tím sportovním (Dallas je domovem sedmi profesionálních sportovních týmů týkajících se například hokeje, basketbalu či baseballu). A i když je město obklopené mnoha mrakodrapy, nabídne návštěvníkům také klidné zelené oázy. Zdaleka nejoblíbenějšími jsou Klyde Warren Park a White Rock Lake. V Dallasu si tedy každý „ukrojí“ kousek toho svého oblíbeného.

Čti více

Houston

Houston (stát Texas) je čtvrtým největším městem ve Spojených státech amerických. Významný je zejména z hlediska strojírenského, leteckého a energetického průmyslu. Pro turisty je ovšem také velmi atraktivní, neboť nabídne mnoho rozmanité zábavy a atrakcí. Na své si tu přijdou hlavně milovníci divadelních představení, neboť v Houstonu se nachází divadelní čtvrť až se sedmnácti bloky! Muzejní čtvrť pak nabídne devatenáct muzeí, galerií a komunitních prostor. Město si ovšem zamilujete také pro jeho kosmopolitního ducha – je totiž v USA etnicky a rasově zdaleka nejrozmanitější. 

Čti více

Pittsburgh

Pittsburgh ležící ve státě Pensylvánie není příliš velkým americkým městem – řekněme spíše malebným, a tak bude vyhovovat těm, kteří dávají přednost klidu a přírodním zákoutím. I v městské džungli si tu budete připadat tak trochu jako na venkově. Projet se tu můžete na kole, anebo se vydat na pěší procházku podél řeky a kochat se úchvatnými panoramaty. Zeleň je tu téměř na každém kroku, proto si nelze Pittsburgh nezamilovat. Jedinečný krajinný ráz a přívětiví obyvatelé vám v tomto místě dodají pocit, jako byste sem patřili odjakživa. 

Čti více

Salt Lake City

Salt Lake City je největším městem ve státě Utah. Svůj název získalo podle Velkého solného jezera, u kterého se rozprostírá. Jeho historie se úzce váže s mormony, kteří jej také v roce 1847 založili. Toto místo má nespočet přívlastků – pro jednoho je inspirativní a pro druhého tak trochu divoké. Město si však zamilují všichni, co holduj outdoorovým aktivitám a zimním sportům, nabízí totiž turistům čtyři komfortní lyžařská střediska, možnosti pro kempování, cyklistiku, turistiku i horolezectví. To ale není zdaleka všechno – Salt Lake City není žádným „troškařem“, a tak uspokojí také ty nejnáročnější gurmány, milovníky nakupování nebo divadelní a umělecké nadšence! Ať už tedy pomyslíte na cokoliv, tohle město vám to rádo splní.

Čti více

San Diego

Když se řekne Kalifornie, mnohým lidem se vybaví především slunné Los Angeles. Jenže tento stát má ve své zásobě i další skvostné město, kterým je San Diego! I zde si užijete slunečních paprsků a procházek po sedmdesáti nedotčených plážích do sytosti, ovšem v tak trochu komornějším a klidnějším duchu oproti L.A.! Například pro rodinnou dovolenou je tato destinace zdaleka nejvhodnější, neboť nabídne od každého něco – San Diego se pyšní úžasnou zoologickou zahradou, SeaWorldem nebo třeba LEGOLANDEM. A aktivity v okolní přírodě jsou zde téměř nevyčerpatelné. Zvolit můžete nejen výlety, ale třeba i kempování, plavby lodí, surfování, rybaření či pozorování divoké zvěře. 

Čti více

Národní park Great Smoky Mountains

Great Smoky Mountains je nejnavštěvovanějších národním parkem v USA a rozprostírá se ve dvou státech, tj. v Tennessee a Severní Karolíně. Svým návštěvníkům nabídne velmi rozmanitou krajinu a dechberoucí přírodní úkazy, které lze pozorovat například na jedné ze 180 stezek. Kochat se zde můžete například kaskádovitými vodopády, divokou zvěří, údolími nebo fascinujícími panoramaty. Nejjednodušší cesta do národní parku vede z horského městečka Gatlinburg – odtud lze zvolit tři vjezdy do Great Smoky Mountains. Nadšení motoristé a dobrodruzi si pak nemohou nechat ujít scénické výhledy ze silnice Newfound Gap Road, která je mezi turisty velmi oblíbená. Tohle místo je oázou klidu, a tak si v něm užijete krom jiného i perfektní piknik. 

Čti více

Národní park Joshua Tree

Až spatříte na vlastní oči Národní park Joshua Tree, možná se vám vybaví akční westernové scény z filmů o Divokém západu. Tato lokalita ostatně zahrnuje dvě pouštní oblasti – Colorado a Mojave, které park činí skutečně výjimečným a téměř jediným svého druhu. Žádný jemu podobný v Kalifornii nenajdete. Svůj název získal po stromu, který v oblasti hojně roste. Joshua Tree neboli juka krátkolistá má zvláštní vzhled – někdo by možná podotknul, že vypadá jako něco mezi kaktusem, obří bonsají a palmou. A je tomu opravdu tak, přesvědčte se sami na vlastní oči. Vydejte se na nezapomenutelnou dovolenou do nedotčené divočiny, která vás navrátí do doby kovbojů a pistolníků!

Čti více

Národní park Kluane

Národní park Kluane byl pro svou úžasnou ledovcovou krajinu a důležitost ochrany medvědů grizzly, sobů a Dallových ovcí zapsán na Seznam světového dědictví UNESCO. Přes 80 % národního parku tvoří velkolepé ledovce a spatříte zde nejvyšší horu Kanady – Mount Logan. Díky vyhlídkovému letu malým letadlem pak získáte jedinečnou příležitost vidět z ptačí perspektivy ledovou pyramidu nejvyššího vrcholu Kanady. Pro dobrodružnější povahy se nabízí také možnost raftingu na řece Alsek, která je jednou z nejlepších bílých vod na světě.

Čti více

Národní park Mount Rainier

Národní park Mount Rainier se nachází ve státě Washington a je čtvrtým národním parkem založeným na americkém území (v roce 1899). Nejvyšším vrcholem této překrásné divočiny a největším „tahákem“ pro návštěvníky je jednoznačně stejnojmenná aktivní ledovcová sopka Mount Rainier tyčící se až do nadmořské výšky 4 390 metrů! Její vrcholky pokrývají celkem stabilně sněhová pole. Tento přírodní úkaz láká zejména horolezce (ročně se sem vydají tisíce lidí na výstup, ale jen zhruba polovině se to podaří). Nejsou to ovšem jen okouzlující horské scenérie, co vám vezmou dech. V tamější přírodě totiž najdete i četné vodopády, subalpské louky nebo údolí. 

Čti více
Velkolepý pohled na Horseshoe bendAntelope canyon, USAMonument Valley v USA Miami Beach, USA Západ slunce nad San Franciscem Letecký pohled na Grand Canyon Golden Gate Bridge, San Francisco Noční Manhattan, New York Legendární Brooklyn Bridge v New YorkuSocha Svobody v New YorkuBryce canyon, USA SEN v národním parku USA Washington DC - US Capitol Ohromující Niagarské vodopádyLas Vegas - město hazardu Žluté taxíky v NYC
zobrazit zájezdy do USA
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Mám zájem o "Speciální akci" na poznávací zájezdy do celého světa se SLEVOU AŽ 35%.


Zadejte prosím váš e-mail:

Povinné pole