Velkolepý pohled na Horseshoe bend

Elektrické zásuvky a internet v USA

ÚvodDoklady a vízaZásuvky a internetPočasíSlovníkZajímavá místaCo s sebouBezpečnostOčkování

ZÁSUVKY POUŽÍVANÉ V USA

A - zástrčka typu A má tvar dvojice plochých kolíků. Novější varianta této zástrčky má nulový kolík zvětšený, takže již ji není možné zastrčit opačně. Zásuvky a zástrčky tohoto typu se používají v USA a Kanadě.

Americká zástrčka a zásuvka typu A

B – zástrčka typu B je velmi podobná typu A, ale navíc obsahuje zemnící kolík (4,8 mm). Tento zemnící kolík může mít tvar buď kulatý, nebo tvar U (tento kolík je větších rozměrů). Dva ploché kolíky jsou nejčastěji stejné velikosti, ale občas se můžete setkat i s natočenou variantou (o 90˚).

Před cestou doporučujeme pořídit si sadu cestovních adaptérů, které využijete i do jiných zemí s rozdílnými elektrickými zásuvkami. Tyto cestovní sady seženete v každém elektro obchodě nebo na internetu. Pokud byste si sadu zapomněli koupit, podobnou sadu si můžete koupit také v Americe nebo na letišti.

INTERNETOVÉ PŘIPOJENÍ (WI-FI) V USA

Jakmile se ocitnete v USA, jistě budete chtít zůstat „online“, abyste mohli sledovat internet, používat případně navigaci, či například mailovat/skypovat své rodině. V Americe existuje hned několik způsobů, jak se připojit k síti:

  • Použijte veřejné a bezplatné WI-FI připojení: to můžete získat nejen v hotelech a hostelech, ale třeba i v některých kavárnách, v muzeích, ve fast foodech a v restauracích. Jen je potřeba získat přístupové heslo od personálu. Aby však byla vaše data v zařízení chráněna před případnými hackery, využijte zcela určitě zabezpečení pomocí VPN (virtuální soukromé sítě). TIP: jednou z možností je stažení aplikace NordVPN.
  • Zařiďte si výhodný tarif pro pobyt v zahraničí: další možností, jak výhodně používat internet v USA, je vykomunikovat se svým mobilním operátorem tzv. roaming. Tuto možnost však pečlivě zvažte – může být totiž nákladnější.
  • Pořiďte si americkou SIM kartu: pokud plánujete v USA delší pobyt (více jak několik dní), určitě se vyplatí zakoupit místní SIM kartu s požadovaným množstvím dat. Ta vám zajistí nejen výhodný přístup k internetu, ale také bezplatné volání na americká čísla (např. rezervace míst v restauraci, objednávky jídel a podobně).
  • Zvažte eSIM: jestliže nechcete kupovat fyzickou podobu SIM karty, můžete si ji pořídit online ve virtuální podobě. Její aktivace po zakoupení probíhá pomocí naskenování QR kódu. Zkontrolovat však musíte kompatibilitu s vaším mobilním zařízením. eSIM jsou totiž podporovány jen u nejnovějších modelů telefonů. TIP: eSIM pro turisty nabízí například platforma Holafly.

Informace o počasí v USA

Stručný slovník

Základní informace o USA

Velkolepý pohled na Horseshoe bendAntelope canyon, USAMonument Valley v USA Miami Beach, USA Západ slunce nad San Franciscem Letecký pohled na Grand Canyon Golden Gate Bridge, San Francisco Noční Manhattan, New York Legendární Brooklyn Bridge v New YorkuSocha Svobody v New YorkuBryce canyon, USA SEN v národním parku USA Washington DC - US Capitol Ohromující Niagarské vodopádyLas Vegas - město hazardu Žluté taxíky v NYC
zobrazit zájezdy do USA
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Mám zájem o "Speciální akci" na poznávací zájezdy do celého světa se SLEVOU AŽ 35%.


Zadejte prosím váš e-mail:

Povinné pole