Velkolepý pohled na Horseshoe bend

Počasí v USA

ÚvodDoklady a vízaZásuvky a internetPočasíSlovníkZajímavá místaCo s sebouBezpečnostOčkování

POČASÍ V USA

Vzhledem k velikosti USA jsou klimatické podmínky velmi různorodé. Od tropického Havaje přes sluneční Kalifornii a Floridu, horské oblasti v Utahu či Coloradu až k chladné Aljašce, najdete zde opravdu všechno. Chladnější podnebí panuje v oblasti západního pobřeží, kde se pod vlivem proudů Tichého oceánu udržuje teplota vesměs konstantní. Počasí je však nevyzpytatelné na celém světě, a proto při balení třeba počítat i s chladnější alternativou.

Východní pobřeží má vlhčí podnebí jako západ. New York má počasí blízké našemu, avšak jsou tu větší extrémy. Když sněží tak sněží víc, když je teplo tak je teplejší. Jaro a podzim někdy splývají s létem. Sezóna je v NYC stále. Na jaře kvete Central park a město se probouzí a jsou velmi příjemné teploty, teplejší než u nás ve stejném čase. V létě je město přeplněné a zalité sluncem a v zimě, když si myslíte, že je tam lidí méně, tak je to pravý opak. Listopad a prosinec vrcholí nákupy a město praská ve švech. Návštěvu ani v jednom termínu nebudete litovat.

Východní část USA je zejména v zimě nevyzpytatelná, bývají zde v prosinci až březnu i metry sněhu. Je nutné připravit se i na studený vítr zejména u Niagarských vodopádů a na pořádnou zimu.

V oblastech jižní USA, Velkých plání, jižních částí atlantického pobřeží, Floridě a státech u Mexického zálivu panují v letním období až tropická vedra, která může doprovázet i nesnesitelná vlhkost. Jižní část USA leží v příjemném subtropickém podnebném pásu a Mexický záliv s poloostrovem Florida v tropickém pásu. Celkové klima ve Spojených státech amerických(USA je mírné, s pozoruhodnými výjimkami.

Aljaška má klima tundra v Arktidě, zatímco Havaj a Jižní Florida mají tropické klima. Velké planiny jsou suché, ploché a trávnaté a na vzdáleném západě se proměňují v suchou poušť. Podnebí je podél kalifornského pobřeží teplejší a zimy jsou mírnější.

Počasí v Miami, USAPočasí v San Franciscu, USAPočasí v New Yorku, USAPočasí v Chicagu, USA

Velkolepý pohled na Horseshoe bendAntelope canyon, USAMonument Valley v USA Miami Beach, USA Západ slunce nad San Franciscem Letecký pohled na Grand Canyon Golden Gate Bridge, San Francisco Noční Manhattan, New York Legendární Brooklyn Bridge v New YorkuSocha Svobody v New YorkuBryce canyon, USA SEN v národním parku USA Washington DC - US Capitol Ohromující Niagarské vodopádyLas Vegas - město hazardu Žluté taxíky v NYC
zobrazit zájezdy do USA
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Mám zájem o "Speciální akci" na poznávací zájezdy do celého světa se SLEVOU AŽ 35%.


Zadejte prosím váš e-mail:

Povinné pole