Turistický průvodce USA

Věděli jste, že:

  • Během prohibice vláda zahájila otravu piva, což vedlo k tisícům úmrtí.
  • Největší letecká síla na světě je letecké síly USA. Druhou největší leteckou silou na světě je námořní a námořní pěchota Spojených států.
  • Grizzly medvěd je oficiálním státním zvířetem Kalifornie. Od roku 1922 zde však nebyli vidět medvědi grizzly
  • V přehradě Hoover je dostatek betonu, aby byla postavena dvouproudová silnice ze San Francisca do New Yorku.
  • V USA se denně zkonzumuje 22 milionů kuřat.
Čti více
Základní údaje o zemiCestovní doklady a vízaPraktické informacePočasíRady na cestuStručný slovníkZajímavá místa

Počasí

Vzhledem k velikosti USA jsou klimatické podmínky velmi různorodé. Od tropického Havaje přes sluneční Kalifornii a Floridu, horské oblasti v Utahu či Coloradu až k chladné Aljašce, najdete zde opravdu všechno. Chladnější podnebí panuje v oblasti západního pobřeží, kde se pod vlivem proudů Tichého oceánu udržuje teplota vesměs konstantní. Počasí je však nevyzpytatelné na celém světě, a proto při balení třeba počítat i s chladnější alternativou. Východní pobřeží má vlhčí podnebí jako západ. New York má počasí blízké našemu, avšak jsou tu větší extrémy. Když sněží tak sněží víc, když je teplo tak je teplejší. Jaro a podzim někdy splývají s létem. Sezóna je v NYC stále. Na jaře kvete Central park a město se probouzí a jsou velmi příjemné teploty, teplejší než u nás ve stejném čase. V létě je město přeplněné a zalité sluncem a v zimě, když si myslíte, že je tam lidí méně, tak je to pravý opak. Listopad a prosinec vrcholí nákupy a město praská ve švech. Návštěvu ani v jednom termínu nebudete litovat. Východní část Kanady je zejména v zimě nevyzpytatelná, v Torontu bývají v prosinci až březnu i metry sněhu. Je nutné připravit se i na studený vítr zejména u Niagarských vodopádů a na pořádnou zimu. V oblastech Jižní Ameriky, Velkých plání, jižních částí atlantického pobřeží, Floridě a státech u Mexického zálivu panují v letním období až tropická vedra, která může doprovázet i nesnesitelná vlhkost. Jižní část USA leží v příjemném subtropickém podnebném pásu a Mexický záliv s poloostrovem Florida v tropickém pásu. Celkové klima ve Spojených státech amerických (USA) je mírné, s pozoruhodnými výjimkami. Aljaška má klima tundra v Arktidě, zatímco Havaj a Jižní Florida mají tropické klima. Velké planiny jsou suché, ploché a trávnaté a na vzdáleném západě se proměňují v suchou poušť. Podnebí je podél kalifornského pobřeží.

Počasí v Miami, USAPočasí v San Franciscu, USAPočasí v New Yorku, USAPočasí v Chicagu, USA

zobrazit zájezdy do USA
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací
ZÁJEZDY 2021 - 2022 SE SLEVOU AŽ 15 %
Lovte zážitky s CK SEN bez rizika.
Záloha pouze 5 000 Kč/osoba.  Více ZDE ➔