Projdeme se i po islandském pobřeží

Ohnivý okruh Islandem komfortněji

Komplexní okružní cesta ostrovem vám odhalí nespoutanou krásu Islandu. Sopečný ostrov je skutečnou evropskou exotikou. Tvrdé severské klima zapadá do atmosféry ostrova. Hory hrají barvami duhy, lávová pole jsou porostlá zeleným mechem, gejzíry a horké prameny ukazují sílu ukrytou v útrobách země. Pláže jsou černé, na každém kroku dřímá sopka, ledovce napájejí řeky a vytvářejí tak ty nejkrásnější vodopády. Naše kroky budou hlídat elfové a relax v Modré laguně na závěr zájezdu vás prostě nadchne.

  • nejkomplexnější a propracovaný okruh Islandem na trhu
  • nespoutané vnitrozemí a barevné duhové hory Landmannalaugar
  • nejfotogeničtější místa ze seriálů "Hra o trůny" a "Vikingové"
  • geotermální oblasti, horké lávové pole a dřímající sopky
  • studená krása Islandu v podobě nejznámějších ledovců
  • možnost plavby po ledovcové laguně Jökulsárlón i aktivní turistika
Čti více

Tel.: 224 250 138, 608 482 877   |   Email: cksen@cksen.cz

Termíny a cenyProgram a mapaFotogalerieReference klientůZážitky ze zájezduTOP místa zájezdu

Cena zahrnuje:

mezinárodní letenku v economy class, letištní poplatky, 8 x ubytování v 3 * - 4 * hotelech se snídaní v pokojích pro dvě osoby, všechny transfery a bohatý poznávací program, Zlatý islandský trojúhelník (zlatý vodopád GULLFOSS, aktivní gejzír Strokkur a slavný GEYSIR), Þingvellir a kontinentální trhlina ALMANNAGIA, celodenní výlet na jižní pobřeží Islandu a dva fantastické vodopády Seljalandsfoss a Skógafoss, SEN průvodce, silniční poplatky, informační materiál, pojištění proti insolventnosti, asistenční služby, vstup do Modré Laguny, pozorování velryb v Husaviku

Cena nezahrnuje:

ostatní stravu, pojištění, zavazadla přepravovaná v zavazadlovém prostoru letadla, ostatní fakultativní výlety 

Ubytování:

Reykjavik – Centerhotel Skjaldbreid****, 3 noci
 
Skaftafell – Hotel Skaftafell ***, 1 noc

Egilsstadir – Icelandair Hotel Herad ****, 1 noc

Akureyri – Hotel Kea by Keahotels ****, 2 noci

Snaefellsnes – Fosshotel Stykkisholmur ***, 1 noc

 
Hotely na konkrétních termínech můžou být i jiné. Závisí to na dostupnosti, obsazenosti a na včasném přihlášení.
 
„Hvězdičkování“ není součástí obchodního jména hotelu, ale hodnocením jeho kvality od velkých nadnárodních rezervačních systémů jako booking.com, agoda.com, v některých případech podle oficiálního hodnocení samotného hotelu.
 
Jednotlivé pokoje v hotelích se mohou lišit, uvedené fotografie jsou ze standardních dvoulůžkových pokojů.

Poznámka:

Většina leteckých společností v roce 2015 zavedla na evropských letech poplatek cca 1 820 Kč za zavazadla, která cestují v nákladovém prostoru letadla. Tento poplatek se platí pouze, pokud cestující končí svou cestu v Evropě. Zavazadla se nemusí připlácet na transatlantických letech. V případě, že poletíte společností, která tento poplatek nezavedla, poplatek zpětně refundujeme ještě před odletem na zájezd.

Hotely v základní ceně zájezdu
Doplňkové služby - SEN premium

1. den: Odlet na ostrov ohně a ledu

PRAHA/VÍDEŇ – KEFLAVIK

Odlet na Island. Přistáváme na mezinárodním letišti Keflavik, které je jediným mezinárodním letištěm ostrova. Bylo vybudováno Američany během druhé světové války. Poslední levný alkohol v letištním duty free. Z letiště projíždíme měsíční krajinou přes poloostrov Reykjanes a míříme do nejseverněji položeného hlavního města světa. Golfové hřiště uprostřed lávového pole, velká hliníkárna a první domy okrajových části Reykjavíku. Ubytování v centru města, v jednom z nejklidnějších hlavních měst Evropy. Nebo je pátek, Reykjavík žije a my večer zažijeme opravdovou islandskou párty? Jinak víte, kdo je Jon Gnarr?

2. den: Kontinentální trhlina, Zlatý vodopád a gejzír Strokkur v plné síle

REYKJAVIK – THINGVELLIR – GULLFOSS – GEYSIR

Zlatý islandský okruh je jedním z výletů, které musíte na Islandu zažít. Nejstarší národní park Islandu – THINGVELLIR vznikl na místě kontinentální trhliny ALMANNAGIA. Evropa a Amerika se zde nejviditelněji od sebe vzdalují a trhají tak ostrov na dvě části. Na kterém z kontinentů momentálně stojíme? Místo vzniku jednoho z nejstarších fungujících parlamentů světa. Jistý způsob demokracie zde fungoval již od roku 930 n.l. Až do devatenáctého století islandský parlament zasedal právě na tomto místě. Největší přírodní jezero Islandu a při dobré viditelnosti již první výhledy na druhý největší ledovec ostrova. Od kontinentální trhliny se přesuneme do centra geotermální oblasti, kde kromě bublajícího bahna, horkých pramenů a vroucích jezírek, uvidíme i aktivní gejzír Strokkur a slavný GEYSIR. Na základě něj se jmenuje i tento přírodní úkaz. Zlatý vodopád GULLFOSS a jeho působivé dvě kaskády, ze kterých padá voda do čedičového kaňonu řeky Hvítá. Nebýt první ekologické aktivistky Islandu, pravděpodobně by na tomto místě stála obrovská vodní elektrárna. Reykjavík: prohlídka největšího města ve kterém žije skoro 2/3 obyvatel ostrova. Panoramatu města dominuje Hallgrimův kostel, který nemůžeme vynechat. Příjemné centrum v okolí hlavní ulice Laugavegur. O chvíli se tu budete cítit jako doma. Cestou si budeme povídat o tradicích kultury žijící na konci světa, o nejstarším parlamentu na světě, o zemi, jejíž prezident věří na elfy a kde se silniční síť přizpůsobuje přáním trollů. O zemi, kde se v roce 2009 třetina obyvatelstva chtěla vystěhovat ze země. Jak vnímají svou zemi nyní a proč nejsou členy Evropské unie? A jinak, věděli jste, že na Islandu se pěstuje nejvíce banánů v Evropě? Kupují si je Gróňané.

3. den: Nespoutaná krása vnitrozemí ostrova, Duhové hory, sopka Hekla a měsíční krajina

REYKJAVIK – LANDMANNALAUGAR

Příroda, jakou jste jinde neviděli! Čekají nás slavné Landmannalaugar. Terénním vozidlem přecházíme údolím Þjórsárdalur s praporkem u vodopádu HJALPARFOSS. Řeka Fossa se zde krásně štěpí na čedičových sloupech a padá do hloubky 20 metrů. Kaňony, údolí, nezpevněné přechody řek, pole černé lávy a na obzoru majestátní sopka Hekla, kterou středověcí Islanďané považovali za bránu do pekla. Země jako z jiného světa, ne nadarmo se stala přírodní kulisou při natáčení filmů odehrávajících se na jiné planetě. Dokonce i americká NASA zde testovala svůj Mars Rover. Jezero FROSTASTADAVATN obklopené barevnými horami a krátery. Římsa kráteru BLÁHYLUR, na kterou se vydrápeme naším terénním autobusem. Okolo nás zřejmě nejpestřejší a nejbarevnější scenérie Islandu. Čas na túru sopečným údolím LAUGAHRAUN nebo si troufnete vystoupit na vrch BLÁHNÚKUR s okouzlujícím výhledem na okolí. Pohodlnější se zatím vykoupou v přírodních horkých pramenech. Návrat do Reykjavíku a večeře v jedné z top-restaurací města. Zejména milovníci ryb a jehněčího masa si přijdou na své, ale ochutnat můžete i velrybu, či koně. Reykjavík je malý, ale kvalitou restaurací patří mezi evropskou špičku. (Tento výlet se v květnovém termínu nekoná z důvodu neprůjezdných cest a je nahrazen jiným výletem).

4. den: Nejjižnější část Islandu, černé pláže, dokonalé vodopády, sopky pokryté ledovci a mechem porostlé lávové pole

REYKJAVIK – SELJALANDSFOSS – SKOGAFOSS – VIK – SKAFTAFELL

Pověstná krása jižního pobřeží Islandu. Dnes se přesuneme z hlavního města ostrova až pod největší Evropský ledovec. Cestou nás čeká propracovaný program. Dva fantastické vodopády SELJALANDSFOSS a SKOGAFOSS, které hlídají zkamenělý trollové. Pokud bude dobrá viditelnost uvidíme i jedny z nejmladších sopečných ostrovů, známých jako Vestmanské ostrovy. Procházet budeme pod sopku EYJAFJALLAJOKULL, která v roce 2010 proslavila Island na celém světě. Fakultativní návštěva ledovce a jízda na skútrech, pro ty, kteří chtějí zažít ještě více. Magická černá pláž a výhled na známý skalní útvar DYRHOLAEY s množstvím hnízdících ptáků. Budeme mít štěstí i na známé papoušky severu? Nejjižnější vesnice ostrova VIK, která při kterémkoliv výbuchu sopky Katla může zaniknout pod masou vody z tajícího ledovce MÝRDALSJÖKULL. Proč tu lidé žijí? Fascinující čedičové skály na nejjižnějších místech Islandu. Jaký je nejbližší kontinent směrem na jih? Že by Antarktida? Cestou č. 1 pokračujeme přes obrovské lávové pole ELDHRAUN, které je krásně porostlé zeleným islandským mechem. Toto lávové pole bylo zformované sopkou Laki v roce 1783 při jedné z největších sopečných erupcí v dějinách lidstva. Nevynecháme ani zastávku při 2 miliony let starém kaňonu FJADRÁRGLJÚFUR, který nabízí fotogenické panoramatické výhledy. Na večer přicházíme do oblasti Skaftafell. Ta je součástí největšího národního parku VATNAJÖKULL, který se pyšní nejvyššími horami Islandu.

5. den: Čedičový vodopád, jezero s ledovými krami a diamantová pláž

SKAFTAFELL – JÖKULSARLÓN – STOKKSNES – EGILSSTADIR

Výlet v národním parku SKAFTAFELL, který se nachází hned pod největším islandským ledovcem. Drsné podmínky a skutečné dobrodružství. Jezero JOKULSARLON ve stínu ledovce VATNAJOKULL, na kterém plavou obrovské ledové kry. Ne nadarmo se zde natáčely filmy jako Tombraider, bondovka "Dnes neumírej" či Batman začíná. Fakultativní plavba na obojživelníku po laguně vás určitě nadchne. Na diamantové pláži se setkává ledovec s Atlantickým oceánem. Uvidíme i tentokrát tuleně, kteří toto místo vyhledávají. Směřujeme do oblasti východních fjordů. Cesta vede přes malebné rybářské vesničky Höfn a Djúpivogur ležící na významné obchodní cestě. Pohoří VESTRAHORN je jedním z nejfotografovanějších míst této oblasti a nacházejí se zde i pozůstatky vikingské kultury. Malebné scenérie pobřežní trasy nás přivedou východními fjordy až do městečka EGILSSTADIR, které leží u jezera Lagarfljót. Právě to údajně ukrývá bájnou islandskou příšeru Lagarfljótsormur, kterou bychom mohli označit za "islandskou Nessie".

6. den: Lávové pole, pohled do sopečné kaldery a nejsevernější botanická zahrada na světě

EGILSSTADIR – MÝVATN – AKUREYRI

Ráno opouštíme východní část ostrova a autobusem se vydáme se na cestu do hlavního města severního Islandu, které je zároveň čtvrtým největším městem ostrova. Čeká nás krásný sever. Reykjavík má zlatý okruh, Akureyri zase diamantový. SEN pro vás připravil pestrý a propracovaný program jako když se brousí ten nejcennější diamant. Dnes nás čeká jižní trasa tohoto známého okruhu, kterou jsme si doplnili o příjemnou túru a místa navíc, které v běžném programu nenajdete. Cestou budeme procházet kolem nejvýše položené usedlosti ostrova, která se nachází v nadmořské výšce 469 m nad mořem. V blízkosti komářího jezera MÝVATN, to opravdu vře. Vařící bahno a bahenní sopky v oblasti NAMAFJALL. Cestou kolem geotermální elektrárny přicházíme až k sopce KRAFLA, jejíž kráter Víti, v překladu peklo, vyplňuje smaragdově zbarvená voda. Procházet se budeme lávovým polem sopky Krafla v oblasti LEIRHNJÚKUR, kde se neustále páří ze země a kde si přítomnost magmatu pod vašima nohama, uvědomíte více než jindy. Lávovým labyrintem vedle Temných zámků – DIMMUBORGIR, ve kterých žijí islandští trollové se dostaneme až k sopce HVERFELL. Aktivnější mohou vystoupit na její kalderu s ohromujícím průměrem jednoho kilometru. Výhledy na okolí a pseudokrátery SKÚTUSTADIR u jezera Mývatn. Příznivci seriálu "Hry o trůny" nevynechají známou jeskyni GRJÓTAGLJÁ v níž se odehrávala jedna z milostných scén Jona Snowa. Víte která? Krkolomný Akureyrarkaupstaður je plný název města AKUREYRI, kde strávíme nejblíže dvě noci. Čekali byste na tomto místě, necelých 100 km od severního polárního kruhu botanickou zahradu, či univerzitu? Město je proslulé i takzvaným THE ARCTIC OPEN což je golfový turnaj, který se zde odehrává v létě pod půlnočním sluncem. Atraktivně situované město na pobřeží fjordu – Eyjafjörður. Obklopený je zasněženými vrcholy okolních hor, na kterých najdete i lyžařská střediska. Nejvyšší stavbou a hlavní dominantou města je kostel AKUREYRARKIRKJA. Víte, jak Island přijal křesťanství? Vysvětlíme si to na vitrážích tohoto moderního kostela. Příjemné historické centrum, s kvalitními restauracemi a pestrým nočním životem. Slyšeli jste už o pivní lázni?

7. den: Vodopád Bohů, velrybí safari v Husavíku a ohromný Detifoss

AKUREYRI – GODAFOSS – HUSAVÍK – ÁSBYRGI – DETIFOSS

Horkou oblast dnes necháme za sebou a vydáme se poznávat severní trasu diamantového okruhu. Na začátku naší cesty se pokocháme "božským" vodopádem GODAFOSS, který zaslouženě patří k těm nejkrásnějším. HUSAVÍK je častokrát označován jako jedna z nejstarších osad Islandu a hlavní město pro pozorování velryb na Islandu. Právě z něj vyplujeme za tímto dobrodružstvím. Tříhodinový výlet lodí v krásném prostředí hor, skalnatého pobřeží a zátoky plné velryb. Příjemný přístav tohoto rybářského města, ve kterém byste měli ochutnat výbornou rybí polévku a další rybí speciality. Scénickou jízdou pobřežím severního Islandu se dostáváme až k jedinečnému přírodnímu úkazu, který vznikl podle legendy jako otisk kopyta létajícího osminohého koně boha Ódina. Uvěříte této legendě nebo vědeckému vysvětlení vzniku kaňonu ÁSBYRGI. Čekají nás Zkamenělý trollové, červený hřeben RAUDHOLAR a působivé čedičové jeskyně. Je až neuvěřitelné, co tu příroda vytvořila. Národní park JOKULSÁRGLJÚFUR a krátká procházka v prostředí kaňonu ledovcové řeky Jökulsá á Fjollum. Na ní se nachází i slavný vodopád DETIFOSS, druhý nejmohutnější vodopád Evropy a nejmohutnější vodopád ostrova. Kruh se nám uzavírá a my jsme tak odhalili islandský diamant v podobě diamantového okruhu.

8. den: Cestou kolem zkamenělého slona až do středu země

AKUREYRI – HVÍTSERKUR – SNAEFELLSNES

Opouštíme daleký sever a po silnici číslo 1 pokračujeme dále. Míjíme malebný horský masiv HRAUNDRANGI a dostáváme se více a více na západ. Známý skalní útvar HVITSERKUR, který připomíná zkamenělého slona stojícího v mělkých vodách Húnafjörður. Kolem západních fjordů přicházíme až na bájný poloostrov SNAEFELLSNES. Země, kterou zvěčnil Jules Verne ve svém fantastickém románu. První zastávkou bude lávové pole BERSERKJAHRAUN, které vzniklo přibližně před 4 000 lety, jako důsledek výbuchu tří okolních sopek. KIRKJUFELL je spolu s krásným vodopádem nejfotografovanější horou Islandu. Pravděpodobně jste ji už viděli, pokud jste sledovali slavný seriál "Hra o trůny". Dostáváme se až na samotný konec poloostrova. Během jízdy vidíme nespočet sopečných kráterů. Nyní je čas kráčet po jednom z nich. SAXHÓLL byl vytvořen asi před 3 000 lety a je vysoký 100 metrů. Díky schodišti je chůze na vrchol velmi jednoduchá a zvládne ji každý. Odměnou vám bude nádherný výhled na okolní lávová pole a slavnou sopku SNÆFELLSJÖKULL. Nejhezčí západní Island je dnes téměř bez turistů.

9. den: Z horké vody domů

SNAEFELLSNES – REYKJAVÍK – MODRÁ LAGUNA – PRAHA/VÍDEŇ

Island je známý svými plážemi s černým pískem. DJÚPALÓNSSANDUR je jedním z nich a toto místo vás určitě ohromí. Nohy do Atlantiku si namočíme právě zde. V minulosti zde byl přístav pro rybářské čluny. Všichni rybáři museli prokázat zvedáním kamenů různé velikosti svou sílu. Pouze ti nejsilnější si tak dokázali zajistit místo na jedné z lodí. Byli byste úspěšní i vy? Projdeme se šarmantní rybářskou vesničkou Arnarstapi, při které budeme obdivovat úžasné skalní útvary a útesy. Ty vytvořily bouřlivé vlny oceánu a staly se tak domovem velkého množství mořských ptáků. Ikonický černý dřevěný kostelík BÚÐAKIRKJA si zvěčníme našimi fotoaparáty. Směřujeme do Reykjavíku, ale čeká nás ještě zastávka na krásné dozlatova zbarvené pláži YTRI TUNGA. Při této pláži se po celý rok zdržují kolonie tuleňů. Na závěr nás čeká jedna z nejnavštěvovanějších atrakcí Islandu. Odpoledne strávíme v Modré laguně a vykoupeme se v její termální vodě bohaté na minerály a pak už transfer na letiště a odlet domů.

10. den: Letíme domů

PRAHA/VÍDEŇ

Přílet domů a sdílení zážitků s rodinou a přáteli. Mnohé islandské názvy již umíte vyslovit správně!

Ohnivý okruh Islandem
<
>
Kochat se budete Islandskou přírodouFantastické Duhové hory LandmannalaugarTěšit se můžete na výhled z hory BláhnjúkurOhromí Vás krásná panoramata IslanduTúru Duhovými horami zvládne opravdu každýS CK SEN se podíváte do geotermální oblasti IslanduPůjdeme se podívat na nejznámější islandský gejzír - StrokkurTakové divadlo uvidíte každých 6-8 minutGejzíry na Islandu stojí za to vidětNesmíme opomenout ani islandskou příroduPodíváte se také na vodopád GullfossPotkáte islandské koně, které přivedli VikingovéDalším nádherným vodopádem je vodopád SkogafossA projdete se také u vodopádu SeljalandsfossUděláte si krásné fotky z DyrholaeyPobřeží Černých pláží na jihu IslanduSíra v ovzduší a stoupající pára na IslanduPotkávat budete typická islandská staveníčkaUžijete si výhledy na EyjafjallajökullZastavíte se i na černých plážích IslanduBudete se cítit jako v pohádceTěšit se můžete na jednu z nejvyšších budov Islandu, kostel HallgrímskirkjaDokonale si odpočinete ve stylu islandských obyvatelS CK SEN se vykoupete v Modré laguněKouknete se na symbol Reyjkjavíku, slunečné plavidloPřijďte si zajezdit na sněžných skútrechMilovníci adrenalinu se svezou na skútrech po ledovciS CK SEN se můžete těšit na pozorování velrybAlky jsou symbolem IslanduProjdeme si islandské pastvinyS CK SEN si vyzkoužíte jízdu na islandkých koníchNacházejí se zde velká stáda islandkých koníOchutnáte i další islandské pochoutkyFanoušci jehněčího si určitě pochutnajíOdpočinete si v komfortním islandském hotelu
Projdeme se i po islandském pobřeží

Island - neskutečně nádherný ostrov

Dovolte nám, abychom poděkovali CK SEN za úžasné tři týdny prožité na severu Evropy, v zemi vulkánů, síry, teplých pramenů, ledovců a vodopádů na neskutečném ostrově ISLAND. Velké díky patří všem zaměstancům, kteří se podíleli na přípravě a průběhu zájezdu ISLAND 2015. Hlavně bychom chtěli poděkovat našemu průvodci Robovi, který nám každý den dokazoval jaké je to úžasné, když Vás práce baví, a je Vaším koníčkem a jehož znalosti o této nádherné zemi potvrzovaly to, že Island je opravdu jeho srdeční záležitostí. Dále bychom chtěli poděkovat našemu řidiči Vladkovi ze společnosti Nitrabus, který měl lví podíl na tom, že zájezd i po této stránce dopadl skvěle. Ten výkon v Duhových horách, kde mnoho lidí nedokázalo pochopit, jak se sem ten autobus dostal, a dívali na nás s otevřenými ústy - pohled pro bohy. A v neposlední řadě chceme poděkovat i vám, vám všem, kteří jste se zúčastnili tohoto neskutečného dobrodružství nazvaného ISLAND Eurokemping 2015. Bez perfektní partie šílenců, kteří dokázali přežít tři týdny ve stanu, kousek od severního polárního kruhu, s batohem na zádech, plynovým turistickým vařičem v chladném a někdy i deštivém počasí, bez této party by to také nebylo ono. A teď si nalijte skleničku Brennivinu, zakousněte se do nenapodobitelného Iceland pylsur, pusťte si Of Monster and Man a vzpomínejte s námi na neskutečně nádherný ostrov na severu - Takko Fyrir island !!!!
Eva a Michal

Čti více
Kochat se budete Islandskou přírodou

Island, Gronsko - fantastický poznávací zájezd plný zážitků a milých překvapení

Už je to pomalu měsíc a půl od návratu z dovolené, ale při třídění fotek do fotoknihy to člověk pořád naplno prožívá. Byl to fantastický poznávací zájezd plný zážitků a milých překvapení ve formě zabezpečeného kvalitnějšího bydlení, jak bylo naplánováno a nečekaných atrakcí jako např. výlet terénními auty na ledovec s možností "skútrování" po ledovcích. Bylo to výborně zorganizované a díky péči naší Martinky o nás (což nebylo tak jednoduché vyhovět tolika rozdílným lidským bytostem) jsme se cítili bezpečně a úplně úžasně. Vždy byla ochotná na všechno odpovědět a velmi poutavě nám podávala informace o Islandu a Grónsku.
Ještě jednou děkujeme.

Jankovcovi

Čti více
Fantastické Duhové hory Landmannalaugar

Island, Gronsko - nezapomenutelné dny

Právě jsme se vrátili z kombinovaného zájezdu Island, Grónsko. Island byl super, nádherná příroda, ale Grónsko, tak to byla třešnička na dortu. Měli jsme absolutně kýčovité počasí, modrá obloha, nádherná viditelnost, prostě paráda. Hned první den, po přeletu vrtulníkem z Kulusuk do Ammasaliku jsme šli na vyhlídkovou plavbu lodí mezi ledovce. Paráda. Některé ledovce byly větší než domy a my jsme je viděli docela z blízka. Druhý den jsme chodili a chodili, ale myslím, že nachozené kilometry určitě staly za to. Grónsko je prostě super! Děkujeme Jožovi, který naší skupinu provázel po Islandu za super přístup a skvělé průvodcovské služby během dnů, které jsme strávili na Islandu. Zdravím také spolucestovatele z Grónska, se kterými jsme tam strávili nezapomenutelné dny.

Petr

Čti více
Těšit se můžete na výhled z hory Bláhnjúkur

Island, Grónsko - krásné vzpomínky z téměř luxusní dovolené

Vrátila jsem se z návštěvy Islandu a Grónska, tuto cestu jsem plánovala několik let a hledala spolucestující. Konečně to vyšlo (je mi právě 74), takže ani senioři nemusejí mít obavy z této téměř luxusní dovolené. Nelituji a přinesla jsem si krásné vzpomínky, vrátili jsme se všichni zdraví. Příjemně překvapil Hotel GRAND (i když jsme měli nezvykle "výhled" z pokoje na recepci v hale hotelu), počasí nezklamalo (dokonce jeden den bylo polojasno, s občasným sluníčkem), obě země jsou úžasné, podle mě byl celý program super. Nakonec bych chtěla pochválit průvodkyni Martinku, milé děvče – vše zvládla s přehledem a klidem. K zdárnému průběhu cesty pomohli i disciplinovaní účastníci (byli mezi nimi mnozí "ostřílení SEN cestovatelé", tak jako já!). Přeji hodně úspěšných zájezdů! Vaše Věra Pospíšilová

Čti více
Ohromí Vás krásná panoramata Islandu

Island, Grónsko - pochvala pro CK SEN

Zdravíme všechny doma v České republice z teplých islandských přírodních lávových koupelí Modrá Laguna. Zájezd Island a Grónsko nám pomalu končí, ale máme úžasné zážitky, slunečné 20 stupňové Grónsko, Eskymáci, ledovce, ještě na Islandě jízda terénní jeepy k ledovcům, vodopády, perfektně nabitý program a intenzivní zážitky jako i dnes velryby. Díky Martince za provázení. Domů letíme za pár hodin, tak snad přineseme trochu té islandské zimy sebou. Velmi bychom chtěli pochválit CK SEN, byli jsme se vším velmi spokojeni. Dana

Čti více
Túru Duhovými horami zvládne opravdu každý

Island, Grónsko - bezchybně připravený zájezd

Už jsem 2 týdny doma ze zájezdu a hlavou mi stále běhají zážitky z tohoto kouta světa. Konečně jsem viděla, jak vypadá živá alka, malý ptáček, kterého jsem doposud znala jen z křížovek – arktický pták na čtyři. Ledovec Eyjafjallajökull, a ta potvora sopka, co pod ním dřímá a nadělala tolik problémů, mi připadal jako zasněžený Chabenec v Nízkých Tatrách. Škoda, že nebyl čas projít po travnatém chodníku mezi tímto ledovcem a sousedním Myrdal Jökull, pod kterým dřímá sopka Katla. Vím, travnatý chodník tam není, ale je to krásná představa. A co taková Hekla – cesta do pekla. Už jsem viděla spoustu vodopádů, ale projít pod vodopádem Seljalandsfoss, tedy vidět ho i ze zadní strany, také stojí za to. Viděli jsme velryby, stáli jsme jednou nohou na euroasijského a druhou na severoamerickém kontinentu. V hlavním městě Reykjavíku jsem po dlouhém čase ochutnala párek, který chutnal jako skutečný párek. Ve městě, které má 120.000 obyvatel je 15 kostelů. Před domem prezidenta žádný plot, živý ani kamenný, žádná ochranka, jen malý pejsek, který si nás nevšímal. Grónsko, měsíční krajina ale s nádhernými kvítky, modrými zvonečky, fialovými vrbovky a kvítky všelijakých jiných barev. První let vrtulníkem. Obrovské i menší ledovce v objetí tyrkysové vody. Děti jako všude na světě, usměvavé i stydlivé, veselé, skákaly na trampolínách, což je asi grónským národním sportem. Na hřbitově, na všech hrobech stejné bílé kříže, všude mnoho umělých květin a vykopané jámy. To pro případ, neboť v zimě by se jim těžko kopalo. V Údolí květin ticho, sem tam přerušené hlukem vodopádu. Pohled z okna našeho pokoje byl nádherný a každou chvíli jinačí, ale vždy okouzlující. No a bonus – vařený tuleň. Ačkoliv vepřo knedlo zelo mi chutná více. Jen ještě srdečné díky CK SEN za bezchybně připravený zájezd a speciálně Lubošovi za perfektní průvodcovské služby. Bylo to fajn. Iveta

Čti více
S CK SEN se podíváte do geotermální oblasti Islandu

Island, Grónsko - pozdrav z pohádky

Šťastně jsme přijeli do Grónska, nemáme tu signál, tak ti píšeme alespoň takto. Je to tu cool, všichni jsme úplně nadšení. Cesta helikoptérou byla super, všechno jsme nafotili, let byl v pohodě. Hotel je krásný, čistý, lidé milí. Tato dědina je stokrát krásnější než celý Island – i když ten Reykjavík po pár pivech taky stál za to. Dnes byl v Grónsku svátek nezávislosti – tento zájezd se nám s těmi svátky daří. Lidé se bavili, měli různé soutěže – fakt jsme nadmíru spokojení. Foto pošleme až budeme doma, zítra jdeme na další výlety. Dnes jsme si koupili lístky na koncert v místní diskotéce – tak ji porovnáme s tou islandskou… Ještě jednou posíláme pozdrav z pohádkového Grónska. COOL ciao. Alice a Robo

Čti více
Půjdeme se podívat na nejznámější islandský gejzír - Strokkur

Island - neskutečné zážitky, úžasné hory, sopky, jezera, ledovce...

Neskutečné zážitky, úžasné hory, sopky, jezera, ledovce, výživné malé treky, chutná jehněčí polévka a všudypřítomná lékořice, kterou každý nemusí, také vstřícní Islanďané a dobré počasí (aspoň pro mě). Nemohu vynechat vodopády, gejzíry, koupání v teplých jezírcích, vaření domácích vajíček v malinkých bublajících kráterech, skvělé kempování a mnoho dalších neuvěřitelných zážitků s prima partou, vynikajícím řidičem a velmi profesionální průvodkyní Májou, která je skvělá, milá a charismatická a hlavně všude tam, kde ji kdo zrovna potřeboval. Island mi učaroval. Island je země ohně a ledu (říká se), ale je také země mnoha barev, zvuků a pohybu. Přírodu je nutné respektovat ale Island obzvlášť. Je skoro týden po návratu a já stále bloudím myšlenkama na severu a jen pomalu se vracím do reality svého domova. Nechci si nalhávat, že se tam vrátím, ale určitě nenechám toulavé boty zahálet.
Helena

Čti více

Přírodní krásy Islandu

Terénním vozem se dostáváme do jedné z nejkrásnějších částí Islandu. Landmannalaugar se také nazývá Duhovými horami a my ihned po příjezdu chápeme proč. Nacházíme se v kempu přímo pod lávovým polem. Tuto krásu si nikdo z nás nechce nechat ujít, a tak hned vyrážíme na trek okolo lávového pole až na kopec, odkud je neskutečný výhled na pestrobarevnost těchto unikátních hor. Bublající bahno a pára vycházející ze země. Na posilnění si připravujeme vařená vajíčka v termálním prameni. Je až neuvěřitelné, že v tak neskutečné přírodě potkáváme pouze pár turistů a pak už jen volně se pasoucí ovce. Podle zvláštního islandského pravidla, jsou vždy u sebe tři ovečky. Poté, co ulovíme nejkrásnější záběry si dopřáváme odpočinek v přírodním termálním jezírku, které se nachází na konci našeho treku. 

Čti více
Jeden z nejkrásnějších vodopádů Islandu - Skogafoss

Island pod nohama

Na Islandu platí pravidlo: "Zdá se Vám, že je špatné počasí? Počkejte 10 min. a bude ještě horší." Toto pravidlo si vyzkoušel na Islandu ne jeden návštěvník. My však musíme říct, že nám Odin dopřál hned na začátku krásné počasí a po příchodu do Seydissfjordur jsme zažívali opravdu krásné počasí. Nejmohutnější vodopád v Evropě, který se nazývá Detifoss jsme fotili s dramatickými mraky a dopřáli jsme si i procházku k jeho malému bratrovi – vodopádu Selfoss. Slavná podkova v Ásbyrgi - skalní útvar který kdysi vytvořila řeka Jökulsá ještě předtím než ji odklonila seismická aktivita v této oblasti. No a možná to byl právě osminohý kůň boha Odina, který svým dupnutím zapříčinil vznik těchto skalních útvarů. My jsme si ho vychutnali z obou stran: ze spodu a také z vrchu, když jsme absolvovali 22 km dlouhý trek podél řeky Jökulsá á Fjöllum. Počasí nám nepřálo a my jsme tak prověřili naší výbavu, ale vše dobře dopadlo a my jsme si odnášeli kopec zážitků z celodenního putování. Húsavík a pozorování velryb: úžasný zážitek, při kterém jsme byli více než úspěšní. Dva druhy velryb, z toho jedna ta největší a zároveň i největší žijící savec na naší planetě. Delfíni nás doprovázeli z naší plavby zpět do tohoto rybářského městečka. Jezero Myvatn potvrdilo, že je opravdu komářím jezerem, tak jak říká překlad, ale slunečné počasí a chladnější noc skoncovala s otravným hmyzem, který naštěstí neštípe. Po zdolání Krafly, následovala prohlídka Námafjall a oblasti lávového pole Leihrjunkur, dále nám bylo odměnou 3 hodinové koupání v místní malé modré laguně. Den jako vyšitý, přičemž ten předtím jsme završovali poslechem klasické hudby v podání islandských hudebnic v malebném kostelíku městečka Reykjahlíð. Zázraky se dějí, a když v 18. století během "Myvatských ohňů" dosáhla láva až k úrovni jezera, zničila celé městečko i tři farmy, přičemž zůstal stát pouze tento kostel. Zázrak? Ne. To je Island. Jinak víte co je Skyrim, lávový chleba, Brennivin, my ano a chutnalo nám!

Čti více

Cesta do Landmannalaugar a nejen to...

Na Islandu je těžké najít pouze jedno nejkrásnější místo, ale dlouhodobě vítězí Duhové hory - Landmannalaugar. Proč je toto místo tak krásné? Na to si zodpovíte nejlépe sami, když toto místo navštívíte osobně, ale nejlépe s námi. :) Rozhodně se stačí podívat pár fotografií a motivace balit kufry se dostaví okamžitě. Pro mě osobně je to jedno z nejkrásnějších míst na světě a úplný unikát. Nádherné ryolitové pohoří, zbarvené do všech barev duhy, na částech hor je vidět ještě sníh a my se procházíme po lávovém poli. Je nádherně porostlé islandským mechem, na který je zážitek si jen lehnout. Neskutečně, kde všude se uchytí život a že je Island fádní krajina bez života? Vůbec ne! Důkazem pestrosti je i všudypřítomné islandské ovce, vždy minimálně v trojici. Proč? To neví nikdo, ale je to opravdu tak. Klidně si to přijeďte ověřit. A možná se vám podaří neskutečný zážitek, ve formě pozorování probíhajícího stáda islandských koní přes brod. Po příjemné procházce někteří z nás neodolají a zkoušejí teplotu místního horkého pramene. Neznám nic lepšího, než si dopřát tento relax po obzvlášť náročné túře. Není to jen krásná příroda všude kolem nás, ale i úžasní Islanďané, se kterými se setkáváme, na každém kroku. Naši islandští řidiči si zaslouží obdiv, protože dostat se sem speciálním 4x4 autobusem, je výzva. Cestou zdolávat nerovný terén, klikatou silnici, která nás vede přes lávová pole, ale brodění řek se nevyhneme. I samotná cesta do oblasti islandské vysočiny se stává neskutečným úlovkem mezi našimi zážitky, nemluvě o těch dalších. Jen tak se ptám svého šoféra Bökurda, že tu musel jezdit asi tisíc krát. Odpověděl mi stručně, jen islandským úsměvem a skromně dodává, že poprvé řídil autobus už jak 17 ti letý. Přičemž roku od roku 1970 brázdí všemožně cesty Islandu. Zamýšlí se a nakonec dodává, ročně najezdil na Islandu tak 120 000 km. Celkově přes 7 milionů km dosud. Když si to tak vezmete, Börkur by tak překonal na svém autobuse přes 17 krát vzdálenost Země - Měsíc. Ne nadarmo, si my z CK SEN vybíráme ty nejlepší.

Čti více

Islandský Landmannalaugar

Odbočujeme z hlavní silnice a náš terénní autobus se vydává na odyseu největší vulkanickou pouští v Evropě. Směřujeme totiž na Landmannalaugar. Cesta k Duhovým horám, jak je nazýváme my, připomíná jinou planetu. Putujeme měsíční krajinou, tvořenou tunami černého sopečného písku a jediné, co potkáváme, jsou ztracené hloučky ovcí a auta, která tento terén přecenily. Se vstupem do rezervace Fjallabak se reliéf krajiny pomalu mění. Za strmou zatáčkou se nám naskýtá pohled na nádherné jezero Frostastadavatn, obklopené červenočernými krátery a skalami porostlými lišejníkem. Ještě pár kilometrů a řeka, kterou se brodíme, prozrazuje, že jsme na místě. Uprostřed typicky strohé islandské krajiny se nacházejí hory hrající jedinečnou barevností. Černá láva, ryolit, třpytivý obsidián, ve stínu bílý sníh a na slunci zelené keříky. Neztrácíme čas a vyrážíme na túru po okruhu Laugahraun, ať se po ní ještě stihneme zrelaxovat v přírodním termálním prameni.

Čti více

Strokkur a Gullfoss

Voda je na Islandu fenoménem v mnoha podobách. Atlantik, ledovec, dravé řeky, vodopády, termální prameny a gejzíry; zažíváme ji zde v pořádných dávkách. Nejvíce nás baví sledovat rozpustilý Strokkur, nejznámější aktivní gejzír na Islandu. Ve vzduchu se už vznášejí sírové výpary z horkých jezírek a pramínků tekoucích vedle cesty. Krčím nos a navzdory značce do nich opatrně strčím prst. Voda je příjemně teplá. Při samotném téměř 120 stupňovém gejzíru by to však už tak bezpečné nebylo. Hladina bublá, natahuje nás několik minut, nastražené foťáky už čekají na svou chvíli, když najednou vytryskne dvacet metrů do vzduchu. Za výskání obecenstva voda dopadá na zem. Ti, co stáli po větru, si pobaveně otírají obličeje a objektivy, připraveni na další vodní bombu. Posílení vydatnou jehněčí polévkou pokračujeme ještě o pár kilometrů dál ke kaskádám, kde řeka Hvítá protéká dvoukilometrovým kaňonem. Jeho sloupové čedičové stěny připomínají majestátní varhany. Z dvacet metrů vysokých schodů se derou stovky litrů vody za sekundu. Opět vychází slunce a vodopádu korunuje duha. Vytahujeme nepromokavé větrovky, bez kterých se zde dole neobejdeme. Gullfoss si chceme vychutnat pěkně zblízka.

Čti více

Reynisfjara - Island

Černé pláže na jižním pobřeží Islandu patří k tomu nejfascinovanějšímu, co ostrov ohně a ledu nabízí. My dnes kráčíme po Reynisfjara. Chodidla se nám jemně boří do měkkého sopečného písku, tvořícího dokonalý černobílý kontrast se zpěněnými vlnami narážejícími na břeh. Občas se studený Atlantik rozohní a donutí nás před vlnou utéct. Už nejednomu zde voda unesla ruksak nebo bezbranný foťák na trojnožce. Znenadání narážíme na objedenou rybu, z níž zůstala jen hlava a ocasní ploutev na kostře. Tak hoduje Papuchalk bělobradý. Ojedinělý pták hnízdící na čedičovém útesu podél pobřeží.  Papuchalci se v šíleném tempu vrhají do vody pro šupinatou kořist. S charakteristickým rychlým třepotem křídel, nám létají nad hlavami, křižující se jako miniaturní stíhačky. V zadní části pláže se z vody tyčí špičaté skalní útvary rozrážející divoké vlny. Reynisjara je velmi podmanivé

Čti více

Modrá laguna

Blaa lónið patří mezi nejnavštěvovanější geotermální lázně na celém Islandu. Tato laguna pod širým nebem se nachází uprostřed lávového pole ve městě Grindavík, které je vzdálené 50 km od hlavního města Reykjavík. Jde o lázně, které byly vytvořeny náhodně na konci 20 století. Voda se sem dostala z lokální geotermální elektrárny. Lidé se zde začali koupat a křemičité bahno začali používat na zábaly pokožky, které jim pomáhaly zlepšit jejich kožní problémy. Dnes voda prochází elektrárnou přes výměníky tepla a ohřeje ji pro domácnosti, a následně putuje přímo do tohoto komplexu, kde se nadále využívá pro rekreační a léčivé účely. My se sem vydáváme odpočinout si během našeho posledního dne na poznávačce Islandu. Okouzleni jsme hned při příjezdu, kdy můžeme vidět z našeho autobusu po levé straně krásnou barvu tyrkysového mléka. Sem se jdeme koupat? Ano! To kalné zabarvení způsobuje rozvířené přírodní bláto, z kterého si za chvilku už uděláme na obličeji bahenní kúru, po níž budeme mít obličej jemný jako nikdy před tím. Někteří si vychutnáváme islandskou masáž. No a samotné koupání je považováno za velmi prospěšné díky tomu, že voda je bohatá na minerály jako je oxid křemičitý a síra. Teplota venkovního vzduchu je 15 stupňů a teplota vody v laguně je v rozmezí 37-39 stupňů a s drinkem v ruce si tento pocit zapamatuje každý ještě velmi dlouho.

Čti více
Modrá laguna na Islandu

Modrá laguna

Největší turistická atrakce Islandu. Toto jezero je součástí obrovského geotermálního komplexu, který je také viditelný na satelitních snímcích. Teplota vody je kolem 40 stupňů Celsia po celý rok a léčivá koupel v Modrá laguně je nezbytným zážitkem každého návštěvníka Islandu.

Čti více
Reykjavík na Islandu

Reykjavík

Nejsevernější hlavní město naší planety ležící nad 64 stupněm severní zeměpisné šířky, zcela odlišné od ostatních evropských metropolí. Ingolfur Amarson na místě dnešního Reykjavíku založil první lidské osídlení na Islandu v roce 870. Reykjavík byl založen teprve v roce 1786 a postupně se rozvinul do administrativního, obchodního a kulturního centra ostrova. Životní úroveň Reykjavíku je nyní mezi nejvyššími na světě. Dlouhé letní dny, kdy Slunce nezapadá, kompenzují depresi z temných dní.

Čti více

Gullfoss

Zlatý vodopád, jak zní překlad tohoto přírodního skvostu, je díky přílivu vody z řek, dešťů a ledovců, nejmohutnějším vodopádem v Evropě. Nejvyšší naměřený průtok byl 2000 m3/s. Celková výška vodopádu na Bílé řece je 32 metrů, jeho šířka je 21 metrů.

Čti více

Geysir

Geysir, nebo také Velký Geysir je jihozápadní islandský gejzír, který dokáže vymrštit vařící vodu do výšky až 70 metrů. Erupce bývají ovšem nepravidelné a v minulosti bylo období, kdy přestaly úplně. Gejzír je podle všeho aktivní již 10 000 let. Právě on dal pojmenování všem gejzírům světa.

Čti více

Duhové hory – Landmannalaugar

Landmannalaugar je oblast nedaleko sopky Hekla. Jedinečná lokalita nabízí uprostřed typicky strohé islandské krajiny hory hrající barvami, termální prameny, lávová pole i modrá jezera. Díky vysoké geotermální aktivitě získala tato oblast na Islandu duhové zabarvení. Duhové hory Landmannalaugar připomínají kaleidoskop, ve kterém se střídají odstíny zelené, oranžové, červené, černé a hnědé. Barevné odstíny na svazích obsidiánových a ryolitových hor způsobila láva plná minerálů, která se ochlazovala neobvykle pomalu. Termální prameny můžete vidět v přírodním jezírku nedaleko chaty Landmannalaugar, kde horká říčka vyvěrá zpod lávy a spojuje se se studeným přítokem. Oblast přímo vybízí k pěší turistice.

Čti více
Nesmíme opomenout ani islandskou přírodu

Thingvellir

Thingvellir je jedno z nejnavštěvovanějších míst na Islandu. Je to národní park ležící asi 40 kilometrů severovýchodně od Reykjavíku. Park leží v brázdovém údolí, které značí hranici Severoamerické a Euroasijské tektonické desky. Toto místo má však velký politický a historický význam. Byl zde založen národní parlament Althing v roce 930. Ještě do konce 18. století se schůzky konaly zde. Národním parkem se Thingvellir stal v roce 1930 a v roce 2004 byl zapsán na seznam přírodních památek UNESCO.

Čti více

Máte předběžný zájem o tento zájezd? Budeme Vás kontaktovat, rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy a zašleme kalkulaci zájezdu na Váš email.Povinné pole

Formulář byl odeslán, děkujeme.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací
BEZPEČNÉ ZÁJEZDY 2021
SEN COVID GARANCE - vrácení peněz v plné výši.
Lovte zážitky s CK SEN bez rizika.  Více ZDE ➔