Island – polární záře a svátky piva (Komfort)


Výjimečná cena na nejžhavější ledový ostrov naší planety. Poznejte Island, oslavte svátek piva (do 1.3.1989 bylo na Islandu pivo zakázané), hledejte polární záři a zažijte Island tak, jak ho znají Islanďané ve společnosti neposlušných elfů, kteří nepozorovaně sledují každý váš krok. Nabídka, kterou je třeba využít!

  • oslava svátku piva (neoficiální státní svátek Islanďanů)
  • hledání polární záře
  • balík 3 celodenních výletů včetně Modré laguny jen za 6 500 Kč
  • exkluzivní zážitek z cesty na nejsevernější sever
Island – polární záře a svátky piva

1. den:

Transfer na letiště a odlet na Island. Přistáváme na letišti Keflavík, které během druhé světové války vybudovala americká vojska. Poslední levný alkohol v letištním duty free. Transfer z letiště měsíční krajinou do centra města. Ubytování v jednom z nejklidnějších hlavních měst Evropy. Nebo je pátek a Reykjavík žije? Jinak, kdo je Jon Gnarr?

2. den:

Reykjavík: prohlídka hlavního města ostrova. Panoramatu města dominuje Hallgrimův kostel, který nemůžeme obejít. Budeme si povídat o tradicích kultury žijící na konci světa, o nejstarším parlamentu na světě, založeném v roce 930, o zemi, jejíž prezident věří na elfy a kde se silniční síť přizpůsobuje přáním trollů. O zemi, kde se v roce 2009 třetina obyvatelstva chtěla vystěhovat ze země. Jak vnímají svou zemi teď? A věděli jste, že na Islandu se pěstuje nejvíce banánů v Evropě? Kupují si je Gróňané. Pro zájemce zlatý islandský trojúhelník. Známý zlatý vodopád GULLFOSS, aktivní gejzír Strokkur a slavný GEYSIR, který dal jméno všem gejzírům. Þingvellir a kontinentální trhlina ALMANNAGIA, kde se Evropa a Amerika od sebe neúprosně vzdalují. Místo nejstaršího fungujícího parlamentu na světě. Jak mohla před tisíci lety existovat země, kde namísto krále a šlechty vládl lid?

3. den:

Vykoupete se v horkých kádích v městské plovárně? Nadchne vás procházka městem? Nebo fakultativní celodenní výlet na jižní pobřeží Islandu, který je součástí našeho balíčku výletů. Dva fantastické vodopády Seljalandsfoss a Skógafoss a výhled na známý skalní útvar Dyrhólaey s množstvím hnízdících ptáků. Vesnička VÍK, která při kterémkoliv výbuchu sopky může zaniknout pod masou vody z ledovců. Proč tu lidé žijí? Fascinující černé pláže na nejjižnějších místech Islandu. Jaký je nejbližší kontinent směrem na jih? Že by Antarktida? Sopka Eyjafjallajökull proslavila Island na celém světě. My ji při dobrém počasí uvidíme. Určitě však uvidíme výborný dvacetiminutový film o tom, jak výbuch sopky prožívali místní. Fascinující záběry. Návrat do Reykjavíku. Pro zájemce návštěva jedné z top-restaurací města. Zejména milovníci ryb a jehněčího masa si přijdou na své, ale ochutnat můžete i velrybu, či koně. Reykjavík je malý, ale kvalitou restaurací patří mezi evropskou špičku. Ochutnáte. Pochopíte.

4. den:

Určitě doporučujeme i třetí výlet. Kolem sídla islandského prezidenta BESSASTADIR se přesuneme k nejnavštěvovanějšího místu Islandu. MODRÁ LAGUNA a nezapomenutelné koupání v termální vodě bohaté na minerály. Návrat do Reykjavíku. Uvidíme dnes polární záři?

5. den:

Březen je považován za nejlepší měsíc na pozorování polární záře na Islandu. Ještě vždy je dost dlouho tma. Slunce vychází před devátou a zapadá před sedmou večer, a počasí je stabilnější než v prosinci či lednu. Dnešek máme vyhrazený pro případný výlet na nejlepší místo pro pozorování tohoto unikátního fenoménu. Jinak čas na další aktivity. Věřte nám, v Reykjavíku je jejich požehnaně a nudit se určitě nebudete. Pozorování velryb? Muzeum penisů? Co si vyberete?

6. den:

Odlet a přílet domů.

Cena zahrnuje:

mezinárodní letenku, letištní poplatky , ubytování v kvalitním hotelu, snídaně, letištní transfery, SEN průvodce, informační materiál, pojištění proti insolventnosti, asistenční služby

Cena nezahrnuje:

poplatek za zavazadla 1 040 Kč, stravu kromě uvedené, fakultativní výlety, cestovní pojištění, ubytování v 4 * hotelu za příplatek pouze 780 Kč / noc    

Zájezd na klíč:

Tento zájezd vám také rádi zabezpečíme na klíč, v uzavřené skupince vašich přátel libovolného počtu osob i termínu, dle vašich individuálních požadavků.
Jsme tu pro vás, rádi vám splníme vaše sny.

Zavřít

Akce First minute se slevou až 11

Prodej zájezdů na rok 2019 za nejvýhodnější cenu se začíná již 17.9. o 0:01. Počet míst je omezený.
Vyplňte, prosím, Váš e-mail anebo telefonní číslo a místo Vám neuteče. Se spuštěním akce Vám zašleme připomínkový e-mail.
Povinné pole
Zavřít

Mám zájem


Máte předběžný zájem o tento zájezd? Budeme vás kontaktovat, rádi zodpovíme všechny vaše dotazy a zašleme kalkulaci zájezdu na váš email.Povinné pole

Zobrazit všechny fotky

Mohlo by Vás zajímat:

Na vrch stránky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Mám zájem o akci First minute se slevou až 11%ODESLAT
Povinné pole
First minute se slevou až 11%!