Řecko – antika a moře komfortněji

Krásu řeckých ostrovů doplňují perly antické architektury. Pojďte s námi poznat slavné i méně navštěvované řecké památky a ponořte se ke kořenům evropské historie.

•    30 let zkušeností v Evropě
•    Řecko jinak, neznámý Peloponés
•    Bezpečí v malé skupině
•    Vyhýbáme se přeplněným plážím
 

Čti více

Tel.: 224 250 138, 608 482 877   |   Email: cksen@cksen.cz

Termíny a cenyProgram a mapaFotogalerie

Cena zahrnuje:

mezinárodní letenku, letištní poplatky, ubytování v 4* hotelech, ve dvoulůžkových pokojích, všechnu dopravu a trajekty, SEN průvodce, bohatý poznávací program a mnoho dalších fakultativních prohlídek, pojištění proti insolventnosti, asistenční služby SEN

Cena nezahrnuje:

vstupné, cestovní pojištění, zavazadlo přepravované v zavazadlovém prostoru letadla

Poznámka:

Zdravotní doporučení: Řecko patří mezi světovou špičku ve zvládání situace s koronavirem a nabízí bezpečnou dovolenou.

1. den:

Kalimera Hellas, přistáváme v Řecku. Přímo z letiště vyrážíme na Peloponés. Právě tady vznikla nejstarší kultura Evropy, dnes je to nejzaostalejší část Řecka. Původní Řecko jako za starých časů. Hned na úvod pro Vás máme připravený velký zážitek. V Olympii, přímo na místě, kde vznikla olympiáda a konala se tady přes 1 000 let, si každý z nás vyzkouší disciplínu, která se na olympiádě vyskytovala již od samého začátku. Tehdy měla olympiáda jedinou disciplínu! Nemusíte být nazí. První stadion světa, velkolepý Diův chrám, ruiny Leonidaionu, Bouleuterion. Proč je kalokagathia důležitá i v 21. století? Přechod přes hornatý poloostrov do oblasti, kterou turisti nenavštěvují, do provincie Sparta. Klikatými cestičkami se dostaneme na naši pláž a ubytujeme se. Autentický zážitek začíná.

2. den:

Nohy v písku a hvězdy nad hlavou. V naší vesničce není ani jeden obchod, ale je tu nádherný bílý kostelík se starými ikonami a taverna. Staří lidé chodí v černé a mluví řečí tsakonika, prastarým jazykem Sparty. Oddech v naší zátoce s křišťálovou čistou vodou. Anebo se chcete naučit novou gurmánskou specialitu? Patatas lemonitas jsou pečené brambory s citronem. Je to úžasné a jednoduché. Proč nás to nikdy nenapadlo? Večeře přímo na pláži nachystaná jen pro nás. Řecký salát, tzatziki, musaka, lilkové speciality, úžasné olivy, domácí vínko a čerstvé ryby. Nohy v písku, hvězdy nad hlavou, příboj a žádný jiný stůl kromě toho našeho. Nikdy jste lepší řeckou stravu nejedli.

3. den:

Nejkrásnější městečko v Řecku. Oddych na pláži, která je minutu od terasy Vašeho bungalovu anebo půldenní okruh přes jihovýchodní Peloponés, který nenabízí žádná jiná cestovní kancelář. MONEMVASIA: ostrov, ohromná skála nad středověkým městem, pevnost založená v 6. století. Uzoučké uličky, byzantský kostelík a překvapující atmosféra. LEONIDIO: bude to nejkrásnější městečko, jaké jste v Řecku viděli? Přikrčené pod obrovskou červenou skálou, známé nejlepšími lilky na světě a úzkými klikatými uličkami, je velmi scénické. Třetí noc v naší zátoce. Peloponés Vás nadchne. Zatancujeme si na pláži kreace z Řeka Zorby? Budeme oslavovat život.

4. den:

MYKÉNY jsou nejdůležitějším nalezištěm, první civilizací na evropském kontinentu. Lví brána, tesaný obklad nad dveřmi, který pochází z 13. století př.n.l. Královské hrobky, ve kterých Heinrich Schlieman našel 14 kg zlata v podobě pohřebních masek. Jedna z nich měla údajně patřit králi Agamemnonovi. KORINTSKÝ PRŮPLAV patří mezi největší atrakce. Průplav je velmi úzký, a my si prohlédneme severní i jižní část. SALAMÍNY: tady porazili Řeci Peršany v roce 480 př.n.l.

5. den:

Kolébka naší civilizace. ATÉNY: Řecká agora, Římská agora, Akropole. Projdeme se přesně po stopách patricijů. Platón právě tady založil Akademii a Aristoteles svoje Lyceum. Každý vzdělaný Evropan by měl Atény navštívit, jsou inspirativní. Monumentální stavba Parthenonu je připomínkou zlatých Periklových časů, chrám bohyně Niké, chrám Erechtheion, který označuje místo, kde se bohyně Athéna dotkla svým kopím země a vyrostl tady první olivovník ve městě. Trápení geniálního sochaře a architekta Feidiasa. Dionýsovo divadlo je nejstarším divadlem na světě. Skočíte s námi večer na Plaku, Syntagmu a do restaurace na Lycabettus, která je zároveň vyhlídkou na Akropoli?

6. den:

Naši cestu si můžete rozšířit o pobyt u moře, rádi Vám poradíme. V opačném případě nás čeká rozlučka s městem na maratonském stadioně, kde roku 1896 vrcholila první novodobá olympiáda. Poslední retsina, odlet domů. Řecko teď vnímáte jinak.

Řecko – antika a moře
<
>
Antické Řecko si vychutnáte s CK SENPahorek Lykavittos patří k ikonám Athén Slavný Apolonův chrámKrásu řeckých ostrovů doplňují perly antické architekturyPonořte se ke kořenům evropské historieStarověké Delfy s nádhernou polohou Detaily chrámů jsou ohromující Poznáme známé i méně navštěvované památky Do historie Řecka vás zasvětí SEN průvodceAthény nejsou jen sbírkou starověkých památek, své místo zde mají i byzantské kostelíky I řecká příroda stojí za návštěvu Po stopách olympijských her Setkání s místními Řecko nejsou jen antické památky, ale i perfektní pláže

Máte předběžný zájem o tento zájezd? Budeme Vás kontaktovat, rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy a zašleme kalkulaci zájezdu na Váš email.Povinné pole

Formulář byl odeslán, děkujeme.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací
BEZPEČNÉ ZÁJEZDY 2021
SEN COVID GARANCE - vrácení peněz v plné výši.
Lovte zážitky s CK SEN bez rizika.  Více ZDE ➔