Čína, Tibet, Nepál, Indie zájezd

slevy až 35%

  • poznávací zájezd čína, Tibet, Nepál, Indie plný dobrodužství s garancí realizace

  • Velká čínská zeď i Terakotová armáda, nejkrásnější buddhistické kláštery ve Lhase

  • dřevěná architektura Káthmándú a safari v jižním Nepálu

  • špičkoví čeští průvodci a množství UNESCO památek

  • gurmánské zážitky - dhal-bhat, polévka Thupka, samosa, momo

  • jsme tu pro vás od roku 1993, využijte naše zkušenosti

Čti více

Tel.: 224 250 138, 608 482 877   |   Email: cksen@cksen.cz

Zájezdy Čína, Tibet, Nepál, Indie se slevouReference klientůZážitky ze zájezdůTOP místa zájezdůFotogalerie
Palác Potala ve Lhase

Čína, Tibet, Nepál, Indie - moc děkujeme za nezapomenutelných 26 dní

Dobrý den,

už je to více jak týden, co jsme se s kamarádkou vrátily z výletu po Asii ( Čína, Tibet, Nepal, Indie), který jsme absolvovaly s Vaší kanceláří. Na letišti v Pekingu už na nás čekal náš průvodce Jančí – Jano Buday. Od té chvíle, kdy jsme se potkali poprvé, začaly naše fantastické zážitky s ním, i s celou naší československou skupinou. Velmi ráda bych za nás poděkovala Jančímu za zážitky a nezapomenutelná dobrodružství, které jsme díky Jančímu všichni prožili. Jančí byl nejen výborný průvodce, který se o nás staral a vyprávěl nám o místech, které jsme díky němu poznali, jak úplně nejvíc poznat jde a nikdy by jsme tyto informace nenašli v žádném turistickém průvodci. Opravdu byl skvělý a věříme, že oceníte jeho kvality, protože Jančí si to zaslouží. I díky němu se při plánování dalších poznávacích cest, obrátíme na Vaší cestovní kancelář SEN.
Moc děkujeme za těch nezapomenutelných 26 dní a přejeme Vám co nejvíce podobných průvodců a stejně povedených zájezdů.

Alena Koníčková a Petra Městková

Čti více

Čína, Tibet, Nepál, Indie - nezapomenutelné zážitky, které ani slovy nelze popsat!

Dobrý den,

nejsem žádný pisatel, ale s radostí se připojuji k Alence Koníčkové a její velké chvále našeho průvodce Jančiho (Jano Buday).Díky Vaší skvělé organizaci, bezva československé partě co se sešla a bezchybné práci Jančiho, jsme s manželem byli nadšeni a myslím, že mluvím za všechny účastníky zájezdu! Odvezli jsme si opravdu nezapomenutelné zážitky, které ani slovy nelze popsat!

Strašně moc děkujeme a na poznávačky jedině s Vámi!

Bohdan a Kamila Pazderovi

Čti více
Zasněžené vrcholy Himálajských osmitisícovek

Čína, Tibet, Nepál, Indie - neskutečné množství zážitků

Dobrý den,

Děkujeme, že nabízíte takové neskutečné množství zážitků ve formě tohoto zájezdu.
Průvodce Jan Buday je chodící encyklopedie a velký profesionál. Přeji vám mnoho
úspěchů.
Ines

Čti více
Taj Mahal v Indii

Čina, Tibet, Nepál, Indie - všechno, ale opravdu všechno bylo úžasně zorganizováno

Chtěli bychom poděkovat Vaší cestovní kanceláři za nezapomenutelný měsíc strávený v Číně, Tibetu, Nepálu a Indii.Odjížděli jsme na expedici s dychtivým očekáváním, ale částečně i s obavami, zda v pohodě zvládneme dlouhé přesuny různými dopravními prostředky, velké rozdíly v klimatických podmínkách, přechody na jinou stravu, ženy měly logicky obavy z hygienických podmínek daných zemí.Na to všechno jsme se před odjezdem psychicky připravili, ale jak jsme brzy zjistili, nebylo to vůbec potřeba. Všechno do sebe zapadalo jako soustrojí hodinek, všechno, ale opravdu všechno bylo úžasně zorganizováno a i občasné nepohodlí nám vůbec nevadilo.Je nepochybné, že Vaše znalost dané lokality je veliká, počínaje dobrými typy na hotely( které byly daleko lepší, než jsme očekávali), prověřenými restauracemi, perfektně vyladěným programem a konče skvělými kontakty na místní průvodce. Nevíme, zda to bylo tím, že se nás sešla skupina dvanácti lidí ( česko-slovenské složení), která si tak nějak sedla nebo tím, že jsme podle Macy měli výbornou karmu nebo tím, že jsme ke všem zemím přistupovali s pokorou a dychtivým očekáváním nebo tím, že naše průvodkyně Martinka( Maca) byla tou nejlepší, kterou jsme mohli mít, ale výsledkem bylo to, že se nám všechno ale opravdu všechno líbilo a odnášíme si nezapomenutelné zážitky. Vzpomínáme na nádherné a vnitřně svobodné Tiběťany, na úžasné výhledy na osmitisícovky v horských sedlech, na mystickou Lhasu, barevný, teplý a voňavě smradlavý Nepál, na pohodové a milé Kathmandú s bazarem a spalovacími gháty, na oči Budhy, na starobylé Varanasí a na total brutal na tržnici v Delhi.Ale i na organizovanou přepravu v čínských vlacích, více či méně použitelná „wecka“,zhoršující se s přibývající výškou ale i teplotou a množství vojáků a kontrol na místech, kde by nemuseli být. Je toho mnoho, na co lze vzpomínat. Za to Vám děkujeme a děkujeme zejména Martince za její pozitivní přístup ke všemu, co nás potkávalo, za její profesionalitu, lásku ke všem zemím, ve kterých jsme se nacházeli, za milý vztah k partě osob, kdy mnoho z nás by mohlo být jejími rodiči, ale bylo z toho přátelství. Za toto vše Vás budeme rádi všude doporučovat a těšíme se na další setkání.

Eva, Hanka, Martin a Pavel

Čti více
Největší stupa v Nepálu

Čína, Tibet, Nepál, Indie - Tento zájezd rozhodně doporučuji všem

Na přelomu července a srpna jsme se s manželkou zúčastnili zájezdu Čína, Tibet, Nepál, Indie. Byla to naše první zkušenost s CK SEN a také první cesta do těchto zemí. Cestou jsme byli nadšeni a můžeme ji vřele doporučit. Za rozumné peníze pozná člověk mnoho zajímavých míst v několika zemích (projet tuto trasu samostatně za stejný finanční obnos je prakticky nemožné). Nepozná přitom pouze turistická místa, ale má možnost vyzkoušet místní dopravu (vlaky, autobusy, někdy i loď a letadlo), ochutnat místní stravu a seznámit se s životem obyvatel a jejich tradicemi a zvyky. Cesta je navíc velmi dobře naplánována. Po náročnějších a vyčerpávajících etapách (například noclehy ve vlaku) vždy následuje klidnější a odpočinková část (delší pobyt ve městě). Celkový program je zajímavý, dobře a profesionálně připravený (je doplněn o různé kulturní a kulinářské zážitky). Zvláštní ocenění si zaslouží průvodce Jan Buday. Celou organizaci výborně zvládl. Nebylo rozhodně snadné starat se o 27 členů zájezdu, z nichž měl každý jiné zájmy a preference. Bylo také nutné zajistit veškerou logistiku a někdy se postarat o to, aby celá skupina během několika minut nastoupila do správného vlaku. Průvodce si poradil i s nečekanými komplikacemi, které nastaly. I díky němu byla celá cesta úspěšná a vše se podařilo.
Tento zájezd rozhodně doporučuji všem.
Tomáš

Čti více

Čina, Tibet, Nepál, Indie - skvělý poměr kvalita/cena

Chtěl bych tímto poděkovat cestovní kanceláři SEN za skvělou, akční dovolenou. Trasa a navštívená místa jsou zvoleny tak, že mě tato nabídka okamžitě nadchla. Před odjezdem jsem se nesmírně těšil, ale měl jsem i obavu jak to všechno nakonec dopadne. Byl jsem překvapen, jak skvěle je zájezd zorganizován. Všechno na sebe pěkně navazovalo. Autobusy, vlaky, hotely i místní průvodci. Uvědomuji si, že za pohodou našeho zájezdu byla naše průvodkyně Martinka (Maca) Fitková. Je skvělá a hlavně profesionálka, na které je vidět, že dělá svoji práci ráda. Ve skupině udržovala dobrou náladu a tak i občasné nepohodlí jsem snášel velmi dobře. Rozsah jejich znalostí navštívených zemí byl udivující. Dokázala poutavě vyprávět a vytáhnout to podstatné a důležité. Stravování, které mi dělalo před odjezdem největší vrásky, bylo nakonec díky Mace, úplně v pohodě. Jedli jsme v prověřených restauracích, kde jsme si pochutnávali na místní kuchyni bez obav ze zažívacích problémů. Hodnotím tento zájezd na jedničku podtrženou s hvězdičkou. Je zde skvělý poměr kvalita/cena a mám příjemný pocit, že jsem dostal více než jsem očekával. Jsem tedy dlužníkem a všude Vás budu doporučovat. Ještě jednou děkuji

František Dalecký

Čti více
Procházka po Velké čínské zdi

Čína, Tibet, Nepál, Indie - expedici hodnotíme jako velmi zdařilou

Před čtrnácti dny jsme se vrátili z expedice Čína, Tibet, Nepál, Indie. Expedici hodnotíme jako velmi zdařilou, a to hlavně díky zkušenému průvodci Peťovi Blažkovi. Myslím, že zážitky budeme vstřebávat velmi dlouho. Přeci jen to byly čtyři rozdílné krajiny, které v nás zanechaly spoustu zážitků.

Lidka a Franta

Čti více
SEN průvodce na Velké čínské zdi

Čína, Tibet, Nepál, Indie - vysoce odborné znalosti a morální kvality průvodce

Namaste, před čtrnácti dny jsem se vrátil z expedice Peking - Dillí a rád bych napsal několik postřehů z této velmi zajímavé a poučné cesty. I když byla cesta velmi náročná (zvláště pro mých 66 let), tak jsem ji zvládal bezproblémově. Z počátku jisté obavy byly. I když nás bylo 21, vytvořili jsme velmi příjemný a dobrý tým. Žádná konfliktní situace nevznikla. Skladba cesty byla velmi atraktivní a dobře koncipovaná. I já jsem tím byl nadšen. I přes zdravotní komplikace vše dobře dopadlo a navíc nás to semklo. Našli jsme v sobě jistotu a zázemí v nouzi. Štěstí přálo připraveným. Všiml jsem si, že neznalost životních poměrů v Tibetu, Nepálu a hlavně v Indii mohlo mnohé rozčarovat. (Žádná růžová zahrada se nekonala a konat ani nemohla). Z vlastních zkušeností vím, že je nutné o těchto zemích před odjezdem něco vědět. A teď jěště něco k průvodci "Čačovi" - alias Petrovi: Procestoval jsem mnoho zemí a tady zcela objektivně mohu říci, ba přímo tvrdit, že s průvodccem a člověkem těchto kvalit jsem se dposud nesetkal. Výrazné na něm je, že do popředí jeho profese vystupují vysoce odborné znalosti, morální kvality na nichž se projevuje tím, že žije Budhismem. Byl nejen našim průvodcem, ale i neoddělitelnou součástí týmu. Neexistoval pro něj osobní čas, díky němu jsme se dostali i do míst nad rámec jeho průvodcovských povinností. Mohli jsme se na něj spolehnout i ve vypjatých situacích. V Šikadze zachoval velice chladnou hlavu při rychlé organizaci pomoci Ivanovi. Kdybych já byl šéfem CK SEN platil bych ho zlatem. Važte si ho ! Budu velkým propagátorem vaši CK a vřele vás budu všude doporučovat. Takže opět někdy příště.

Vlastimil Křeček, Karlovy Vary

Čti více
Impozantní symbol Číny – Velká čínská zeď

Čína, Tibet, Nepál, Indie - bezvadný, skvělý,mimořádný, uchvacující, fantastický, okouzlující, fascinující,neuvěřitelný, famózní,senzační

Bezvadný, krásný, skvělý, nádherný, úžasný, mimořádný, uchvacující, fantastický, okouzlující, fascinující,neuvěřitelný, famózní,senzační - chcete ještě další superlativy? Našla by se jich jistě ještě celá řada. A o čem tak nadšeně píši? O zájezdu Čína, Tibet, Nepál, Indie. Absolvovala jsem několik zájezdů s CK SEN a byla jsem s touto cestovkou mimořádně spokojená. Fúze s CK Bubo mě velmi překvapila a taky trochu zaskočila. Měla jsem obavu z toho, že se sníží úroveň poskytovaných služeb a popravdě řečeno i přeshraniční spolupráce ve mně vyvolávala pochybnosti. A jsem moc ráda, že jsem se mýlila. Společný pobyt Čechů a Slováků na tomto zájezdu byl obrovským přínosem a určitě přispěl k umocnění baječných zážitků. Děkuji ( i když je to více méně náhoda ) za svoji slovenskou spolubydlící Lubku. Lepší jsem si nemohla přát. A především děkuji za mimořádnou průvodkymi Martinu Macu Fitkovou. Je to malá osůbka s obrovským charismatem, vědomostmi, znalostmi, jazykovým vybavením, prostě prototyp průvodce, jaký by měl být na každém zájezdu, ale vyskytuje se jen vyjímečně. I tímto dopisem jí chci vyjádřit svůj obrovský dík a obdiv. Velice si jí vážím (a ona to jistě ví).
Milá " cestovko" ! Díky za tento zájezd a ať se vám daří při výběru dalších zajímavých destinací a máte stejně šťastnou ruku při výběru skvělých průvodců, jako je Macinka.

Eva Přivřelová z Ostravy

Čti více
Top atrakce celé Číny - Velká čínská zeď

Čína, Tibet, Nepál, Indie - velký obdiv a samozřejmě dík

Dobrý den,
minulý týden jsme se s manželkou vrátili z téměř 4-týdenní expedice Čína, Tibet, Nepál, Indie a i když jsme stručné hodnocení formou závěrečného dotazníku předali ještě během posledního dne expedice, považuji za vhodné zvolit podrobnější hodnocení.
Po loňské vynikající zkušenosti s 9-ti státy J.A. jsme byli zvědaví, zda se Vám podaří udržet takto vysoko nastavenou laťku i ve zcela jiné části světa a musím s radostí konstatovat, že jsme byli opět maximálně spokojení. Říká se, že úroveň zájezdu roste a padá s průvodcem (-kyní) a toto se opět potvrdilo. Vaše průvodkyně Martina "Maca" byla skutečně skvělá, průvodcovsky, organizačně i lidsky, vše dokonale sjednoceno jejími neuvěřitelnými teoretickými i praktickými znalostmi, téměř na úrovni chodící encyklopedie. Patří jí náš velký obdiv a samozřejmě dík. I přes název expedice byla celá akce fyzicky nenáročná, logisticky velmi dobře připravená a pohodlně zvládnutelná i pro průměrně zdatné osoby. Možná se i k Vám dostanou hlasy, které jsem občas slyšel od některých účastnic, že je to příliš náročné, že jim nikdo nepomáhá s kufry (např. při přesunu z hotelu do busu) apod., nicméně tyto hlasy neberte příliš vážně, zřejmě se jednalo o nepochopení rozdílu mezi zájezdem pro domov důchodců a avizovanou občasnou možnou náročností expedice či na druhé straně projev kritiků, kteří kritizují vždy a všechno (teplo je moc teplé, voda je moc mokrá atd.), ale tyto typy Vy určitě znáte z vlastní praxe.
Takže ještě jednou s manželkou moc děkujeme Vaší CK i Mace za skvělou dovolenou a doufáme, že budeme mít zase někdy v budoucnu příležitost prostřednictvím Vaší CK zažít další nevšední a nadstandardní cestu "za hranice všedních dnů".. Ještě se musím pochvalně vyjádřit i k velmi příjemné a vstřícné telefonické i mailové komunikaci s Vašimi referentkami při zařizování naší dovolené - ne všude je takové jednání pravidlem.

MUDr. Karel Urban

Čti více

Himaláje jako na dlani

Opět jednou jsme navštívili Everest base camp. Počasí jsme měli velmi příjemné, viditelnost slušnou a horu hor jsme si užili jako málokdo. Nám ji ale zastínily okolní vrchy. O čem mluvím? Řeč je o nádherném panoramatu Himálaje, která se nám ukázalo. Cestou do Base campu jsme zdolali vždy horský přechod Pang-La (5025 mnm), ráno jsme jim prošli za tmy a cestou zpět nám poskytl panorama Himalájí. Rozhodl se nám dokázat jaké umí být největší pohoří světa nádherné. Už když jsme šplhali serpentinami k horskému sedlu tak se nám místy otevírala vyhlídka na některé z největších hor světa. "Podívejte, kompletní masiv Cho Oyu!" Upozorňoval skupinu průvodce "Dnes se ukazuje jako málokdy!". Když jsme přicházeli na vyhlídku, tak se nám otevřel kompletní pohled. Na obzoru před námi najednou stálo sluncem zalité 5 ze 14 osmitisícovek planety. Vidíme Nejen Everest (8848 mnm) a jeho souseda Lhotse (8516 mnm) ale i pátou nejvyšší horu světa Makalu (8485 mnm), impozantní masiv Cho Oyu (8188mnm), a nejnižší osmitisícovku Shishapangmu (8027mnm). Na obloze ani jeden obláček pouze z vrchu Everestu se táhl oblak mísící se s rozfoukaným sněhem. "To na vrcholu bohové pálí vonné bylinky." S úsměvem konstatoval náš místní průvodce Dhondhup. Možná to byla pravda a bohové nám poskytli tento nádherný pohled. Možná to bylo i chladným ale čistým listopadovým počasím. To ale člověk v mystickém Tibetu nikdy nemůže dokonale posoudit. Ať to bylo tak či onak bylo to pro nás irelevantní. Při pohledu na obří masivy se člověk cítí zároveň malý a bezvýznamný ale zároveň i mocný, že se mu to podařilo vidět. Po desítkách fotografií a panoramat jsme se konečně odtrhli a vrátili jsme se směrem do Hlavního města regionu Shigatse. Panorama himálajských obrů nám všem ale zůstalo před očima a pravděpodobně ho tak brzy nic nepřekoná.

Čti více

Tibetská atmosféra

Stačily dvě hodiny letu a ocitáme se v úplně jiném světě. Přelet nad Himálají z Chengdu do Lhasy je jedním velkým zážitkem. Konzumní a civilizovanou tvář Číny jsme nechali daleko za sebou a nyní se už přibližujeme tibetské kultuře, jak nejvíc je to jen možné. Lhasa má nepopsatelnou atmosféru, kterou je třeba zažít. Nádherné chrámy, modlící se buddhističtí mniši, všude hrající mantry a vysokohorské slunce. Procházíme slavnou Potalou, nejproslulejší památkou regionu, bývalým sídlem dalajlámů, pozorujeme život místních na posvátném okruhu Barkhor i život mnichů v nejposvátnějším chrámu země Džokhang. Poté už naše kroky směřují do nedaleké restaurace na vyhlášený steak z jaka, který zapíjíme čajem s jačím máslem. Klid tohoto duchovního místa vnímáme všemi smysly. Míříme k dalším buddhistickým klášterům Drepung a Ganden ve výšce 4 500 m.n.m., kde se právě odehrává tradiční tibetský pohřeb.  Obdivujeme horskou tibetskou přírodu. Projíždíme himálajskými sedli v 5 000 m.n.m. a úchvatné osmitisícovky se nám ukazují v plné kráse. V klášteře ve městě Shigatse si roztáčíme modlitební mlýnky a necháváme se unést všudypřítomnou atmosférou v průvodu mnichů odříkávajících mantry.

Čti více

Kouzlo Lhasy

Co je na Tibetu tak magického, že si ho většina lidí hned na první pohled zamiluje? Jsou to majestátní hory, které ve vás vyvolají posvátnou úctu a pocit zanedbatelnosti člověka? Nebo náboženské rituály, které člověk vidí všude okolo sebe a stačí málo, aby se do nich zapojil? Anebo milí usměvaví Tibeťané, kteří mají dodnes velkou radost ze zahraničních turistů? Zřejmě to bude kombinace všech těchto faktorů, které dělají tuto zemi tak přitažlivou. Dnes zažíváme nádherný den v Lhase. Je až podezřivě teplo – přes den více jak 20 stupňů. Sluníčko nám krásně hřeje a my se procházíme a kocháme na každém kroku. Po obědě obdivujeme hrobku pátého Dalajlámy, na které je 3727 kilogramů zlata, nacházíme ho v paláci Potala, neuvěřitelném a mystickém chrámu Jokhang v srdci města, plného prastarých Buddhů a neuvěřitelných příběhů. A v podvečer se procházíme spolu s modlícími se Tibeťany po posvátném okruhu Barkhor. To, co dělá Lhasu krásnou, jsou modlící se poutníci okolo paláců a chrámů. Kdybyste se zeptali našeho dlouholetého místního kolegy Dhondhupa, určitě by vám řekl, že Tibet jsou lidé. Ti tu často žijí ještě jako před staletími, a když se na ně díváte, tak si uvědomíte, že by žili stejně, i kdybyste tu nebyli. Vůbec se nepřetvařují, na nic si nehrají a dělají věci tak, jak je dělali jejich předkové. A to je právě na „zemi sněhu“ to kouzelné. Stačí se ztratit mezi poutníky na hlavním náměstí Barkhor, nechat se omámit všudypřítomnou vůní vonných bylinek a tlumenými modlitbami a nechat se unášet davem valícím se okolo hlavního chrámu. Z této perspektivy člověk lehce zapomene na všechen pokrok okolo, čínskou železnici, paneláky, zábavné parky,  všechny vymoženosti ustupují do pozadí a opravdu cítíte kolem sebe atmosféru živé historie. Tibet se ale zároveň rychle mění, a i za tři roky, co sem jezdíme, vidíme stopy přeměny. Proto je otázkou, dokdy nám tento magický kraj vydrží v současné podobě. Proto pokud ho chcete zažít v co nejautentičtější podobě, doporučujeme si pospíšit.

Čti více

Když pohřbívají nebesa - Tibet

Slyšeli jste už někdy o nebeském pohřbu? Je to typický způsob pohřbívání v Tibetu. Dnes je velmi vzácný a dříve byl dokonce zakázán. Proč? Neboť nebeský pohřeb znamená, že nebožtíka dáte doslova pozřít divoké zvěři! Pokud se divíte nad takovým způsob pohřbívání, tak je důležité si uvědomit, že Tibet je silně buddhistický. V rámci Buddhismu tělo není důležité a po smrti není vůbec podstatné, co se s ním stane. Tradičně se buddhisté spalují, ale v nehostinných podmínkách Tibetu to nepřichází v úvahu – prostě na to nejsou stromy. A tak se začali mrtví nosit na speciální místa ve skalách, kde si je snadno najde divoká zvěř, především draví ptáci. My jsme jedno takové místo navštívili i navzdory tomu, že turisté sem dnes přístup nemají. Chrám Ganden, nedaleko od Lhasy. Je to jedno z nejprominentnějších míst nebeského pohřbu v Tibetu. I den před naší návštěvou zde pohřbívali jednoho nebožtíka. Když ale přicházíme na místo, tak nic nenaznačuje, jaká zvláštní ceremonie se zde odehrávala. Na malém pahorku za chrámem najdeme jen kamennou plochu asi 3x3 metry, kolem níž je množství modlitebních vlaječek a při níž je velké ohniště. Kolem jsou poházené nože, sekera a kladiva, a zem je pokrytá jakýmsi bílým práškem. Teprve po bližším prozkoumání si uvědomujeme, že bílý prášek jsou rozdrcené úlomky kostí. „Nebožtíka nejprve nařežou, aby měli dravci snadnější práci. Po pohřbu se kosti rozdrtí kladivy a spálí, aby po ceremonii nic nezbylo,“ vysvětluje náš místní průvodce Dhondhup. Celou ceremonii přitom sledují pozůstalí a jen ti, co nebohého znali mají přístup na pohřeb. Pro Evropana je to velmi zvláštní myšlenka, svého blízkého dáte sežrat ptákům, a ještě se jdete podívat. Ale i takový je daleký východ, a i toto je jeden z úžasných kulturních rozdílů, které zde najdeme – to, co by pro nás bylo nepředstavitelné znesvěcení, je pro místní zcela běžná praxe. A právě tyto rozdíly dělají tato místa tak nádherné a podnětné a vyplatí se sem přijít!

Čti více

Káthmándu a NP Chitwan

Nepál je úplně jiný, zatím největší exotika na naší cestě. Mysleli jsme si, že Tibet nic nepřekoná, ale to jsme ještě nevěděli, co nás čeká v Nepálu. Nádherný dobrodružný přesun tibetsko-nepálskými kaňony v exotickém pralesním prostředí se stovkami vodopádů nám bere dech. Cesta přes tři pětitisícová sedla, přes dvě sedla v 4500 m.n.m. a pod šesti osmitisícovkami je neskutečným zážitkem. Cesta z posledního sedla je jako z učebnice geografie. Sjíždíme z výšky téměř 5200 m.n.m., z tibetské pustiny do nížin nepálských tropů ve výšce 1400 m.n.m. Projeli jsme systémem údolí, kde se mění klimatické podmínky od jaků až po banány. Káthmándu s rušnou, leč nepopsatelnou atmosférou, desítkami hinduistických chrámu i exotickou přírodou kolem, je fascinující. Káthmándské údolí kdysi tvořila tři království. My dnes navštěvujeme nejautentičtější z nich. V 18.stoletní podřimující Bhaktapur. Krásné stavby, legendy a příběhy o usekaných rukou mistrů sochařů, kteří přišli o své horní končetiny pouze kvůli tomu, aby v sousedním království nevystavěli nic lepšího a hezčího než zde. Nepálci jsou velmi příjemné lidé, žádní barbaři. Přijali mezi sebe množství Tibeťanů, ať už těch, kteří zde jsou díky obchodu anebo těch, kteří se sem dostali po útěku Dalajlamy z Tibetu po čínské okupaci. Přesvědčujeme se o tom v malém Tibetu v Nepálu, na místě, kde se nachází jedna z největších stup na světě Bodnath. V Pashupatinath, kde stojí nejsvatější chrám celého Nepálu, a kde se spalují hinduističtí mrtví, nám začíná pršet. Nikomu to však nevadí. Pozorování spalování mrtvol je neskutečným zážitkem. Déšť nikdo nevnímá. Ranní vyhlídkový let k Everestu a k ostatním velikánům Himálaje, za jasného počasí a azurové oblohy, nám vše vynahrazuje. Přesouváme se na nepálské safari a po cestě raftujeme na himálajské řece Trisuli. Další jedinečný zážitek do sbírky. Nádhernou nepálskou přírodu si vychutnáváme i ze sloního hřbetu v národním parku Chitwan, kde během safari pozorujeme nosorožce. Procházíme se džunglí, plavíme se na lodičkách, ze kterých vyhlížíme krokodýly a vrcholným zážitkem je pro všechny koupání se slony v řece. Západ slunce si vychutnáváme u řeky, v příjemném plážovém posezení s Gorkha pivem v ruce, a kousek od nás si možná plavají 4metroví krokodýli. 

Čti více

Neuvěřitelná Indie

Po vlakovém přesunu se ocitáme ve Varanasi, v nejsvětějším městě světového hinduismu. Hluk, špína, smrad, neustálé troubení, rikšy, krávy na každém kroku... prostě nááádhera! V muslimské čtvrti si ukazujeme, jak se vyrábí hedvábí, které se prodává do celého světa. Následně se procházíme po ghátech a přibližujeme se k nejposvátnější řece světa Ganze. Ve Varanasi touží umřít každý hinduista a my už víme proč. Rituály spalování mrtvol na břehu řeky Gangy sledujeme se zatajeným dechem. Za východu slunce se už plavíme na řece a z loděk sledujeme ranní hygienu, kterou Indové provádí přímo v jejich posvátné řece. Ve městě Agra jsme uchváceni jednou z nejkrásnějších staveb vůbec a novodobým divem světa Taj Mahal. Teprve když se nám objeví špička mramorové kopule, kvůli které sem přicházíme, se srdce rozbuší ještě silněji. Tádž Mahál! Kvůli němu jsme sem všichni přijeli. Nejkrásnější stavba postavená z čisté lásky umocněna mramorem a dotvořena polodrahokamy. Naplno jsme si vychutnáváme procházky zahradami, fotíme tuto geniální stavbu téměř z každé strany a na stěnách obdivujeme mistrovství lidí, kteří něco takového dokázali v 17.století vytvořit. Neuvěřitelný pohled.

Čti více

Neuvěřitelné staré Dillí

V Dillí nasáváme pravou indickou atmosféru plnými doušky. Vozíme se na rikšách po uličkách starého Dillí a nakupujeme koření. Neokouzlují nás zde jen staré, majestátní památky, dávno zapomenuté minulosti v podobě Qutub Minar či Humájúnovy hrobky, ale silně na nás působí zejména místa, kde je cítit atmosféra země díky lidem. Takovým místem je i slavný sikhský chrám. Ochutnali jsme sladký prašád, kdy nám ho nakládali přímo do dlaní a nevynechali jsme ani pověstnou kuchyni Langar plnou dobrovolníků. Návštěvu Indie zakončujeme v nejlepší restauraci s originálním indickým jídlem, které nám bude opravdu chybět. I zde si plníme své chuťové buňky. 

Čti více

Pandy v Chengdu

Sechuan a jeho nejznámější atrakce, skoro vyhynulé vzácné pandy velké se nám podařilo vidět na vlastní oči v chráněném národním parku. Den končíme výšlapem k největšímu sedícímu buddhovi na světě, vytesanému do skály na soutoku 3 řek. Čína je plná kontrastů a my jsme si namíchali koktejl historie, poznání, nových chutí a vůní, ruchu milionových míst, krásné přírody i pikantní sečuánské stravy. V rámci polopenze jsme ochutnali cca 70 druhů čínských jídel, 5 druhů čínského pivka, 2 druhy čínské pálenky a jako bonus skvělé pečené štíry! Na této cestě je množství zajímavého jídla, co nám doma bude chybět.

Čti více

Ranní Ganga

Je 5:30 ráno a my vyrážíme do ulic nejsvětějšího města Indie, Varanasi. Před hotelem nás čeká náš dlouholetý partner Dinesh a jeho jednotka řidičů tuk tuků. Nasedáme do malých vozidel a vyrážíme vzhůru na východ slunce nad Gangou. Kolem nás se město probouzí. Pro Indy je příliš brzy. Na Ganze je ale už život v plném proudu. Od 5:30 se na jižním konci nábřeží cvičí jóga. Ve střední části už pro změnu probíhá jeden z nejstarších rituálů historie – ranní koupání. Stovky lidí stojí po pas ve vodě a mezi dlaněmi přelévají vodu posvátné řeky pro svou duchovní očistu, jakož i za předky, kteří je již opustili. Dřevěnou loďkou plujeme podél nábřeží a pozorujeme život. Na severu probíhají ranní modlitby a kněz obětuje bohyni řeky kadidlo. Kousek od nás je již nejsvětější část nábřeží – Manikarnika Ghat – nejslavnější krematorium na světě, pokud Vás spálí tady, tak podle hinduismu jdete rovnou do nebe. Plujeme blíže. Na Manikarnika se spaluje 24 hodin denně a ani v šest ráno, zde není úplný klid. Zaměstnanci právě odtlačují popel jedné z hranic do Gangy a hned vedle nich kráva přežvykuje obětní věnce. Z dalších hranic líně stoupá kouř a kdyby člověk nevěděl, co se zde děje, tak má pocit, že jsou to pozůstatky nějaké noční opékačky. Škoda, že tu je přísný zákaz focení, z vody vypadá spalovna zvlášť malebně. Tedy pokud se nepodíváte příliš detailně na to, co plave ve vodě. Slunce pomalu vychází výše a jeho žluté světlo trhá mlhu nad řekou. Kolem nás létají racci a ve Varanasi začíná den. Podél celé řeky se koupou lidé a ve vzduchu jsou cítit pověry, jimiž je toto místo prosáklé. Varanasi by měl podle mě navštívit každý. Je to jiný svět, a právě ráno na Ganze je ideální čas tento svět poznat z jiné stránky.

Čti více

Bohatá Indie

Známá, krásná, prostě neuvěřitelná Indie. Tuto zemi můžete navštívit i tisíckrát a vždy vás překvapí, nebudete se nudit a nevíte, zda zážitek, který přijde nebude ten nejlepší. Když sem přijedete poprvé, nevíte pořádně, proč jste sem vlastně jeli, co tu hledáte, ale stačí první zatroubení rikši, první kráva uprostřed vozovky a už máte plnu kartu ve foťáku a kupujete zaručeně to nejlepší za nejlepší cenu od Inda, který vám už po tisíckrát řekl My friend ... Čím nás překvapila nyní? Každého překvapí, ten krásný nepořádek, chudoba ... nyní jsme zažili tu šíleně bohatou Indii. V této zemi, jako kdyby neexistovalo něco mezi. Buď jsi chudý nebo pořádně bohatý. Nyní jsme byli pozváni na setkání jedné velmi, ale velmi úspěšné firmy. Když jsme vešli do vyhrazené zóny, kde jsou jen milionářské vily, šlápli jsem na anglický trávník ... Někdo si řekne, co může být na trávníku, ten, kdo byl v Indii pochopí. Všechny kulisy byly přesně takové, jako v tom nejlepším bollywoodském filmu. Krásné, barevné, chirurgicky čisté, lidé nosí nejlepší hedvábí ... prostě jiná Indie. Ale i taková je. Plná kontrastů. Noční diskotéka s milionáři se stala asi největším zážitkem pro všechny. To prostě musí člověk zažít. Toto jen tak něco nepřebije, říkáme si… Další návštěva Indie nás určitě vyvede z omylu.

Čti více

Uličkami starého Dillí

Před námi stojí výzva, která sama o sobě slibuje množství zážitků. Staré Dillí. Starý, středověký svět křivolakých uliček bez systému, označení a chápání. Nebo naopak? Jen my takovým místům zpočátku nerozumíme? Ocitáme se pod vysokými minarety slavné Páteční mešity, největší v Indii, kterou nechali postavit slavní Mughalové, stavitelé Tádž Mahalu. Je fantastická a plná života. To, co nás čeká pak, je však ještě geniálnější. Nasedáme na starou vrzající cyklorikšu a vydáváme se napospas starých uliček Dillí. Pokud to člověk nezažije, nedokáže si to představit, ačkoli by jakkoli chtěl. Představte si miliony kabelů, malé obchůdky, špínu, vůně, maličké vývařovny plné jídla, zatoulanou krávu, vůni vonných tyčinek z hinduistických, džinistických svatyň. Přidejte do toho chaos, hluk, troubení, exotiku a ani toto všechno ještě zdaleka nevystihne tu pravou podstatu. Staré Dillí je místo, díky kterému si člověk zamiluje Indii a vždy, když se sem vrátí, cítí tentýž radostný pocit. Žádná sterilita Dubaje či Singapuru, ale nefalšovaný život s krásnou duší. Užíváme si tyto momenty. Vrháme se do chaosu ulic Chandi Chowk, nahlížíme do ptačí nemocnice a probojováváme se do metra, na koloniální náměstí CP. Stačí pár minut podzemím a ze 17.století jste ve století devatenáctém a vše je úplně jinak. Ani to však ještě není konec našeho dne, protože nás čeká bláznivá jízda tuktuky napříč DILLÍ do našeho hotelu. Dillí ví, jak namíchat geniální zážitky.

Čti více
palác Potala v Tibetu

Palác Potala

Nachází se na Červeném pahorku ve městě Lhasa, které je centrum Tibetské autonomní oblasti. Je nejen náboženským a politickým centrem celého regionu, ale také pokladnicí tibetského umění. Mnozí tuto stavbu pokládají za nejkrásnější stavbu na světě a určitě očaruje i Vás. Nechal ji postavit 5. Dalajláma na kopci Marpo Ri (vysokém 130 m), na místě starého hradu prvních tibetských králů. Se stavbou Bílého paláce se začalo v roce 1645 a dokončena byla o tři roky později. O rok později se do Potaly nastěhoval a od roku 1649 se stala sídlem dalajlámů. Červený palác byl dokončen až 12 let po Dalajlámově smrti v roce 1694. 12 let tajili Tibeťané jeho smrt, aby palác mohli dokončit.

Čti více
Lhasa, Tibet

Lhasa

Lhasa - hlavní město Tibetu a magické místo přitahující návštěvníky z celého světa. Lhasa se mění, ale ve starém městě se zastavil čas. I Vy budete mít možnost dýchat atmosféru posvátného okruhu Barkor, přidat se ke starým poutníkům, točícím své modlitební mlýnky, smlouvat na trhu s exotickými suvenýry a poznat jedno z nejexotičtějších míst Asie. Srdcem města je chrám Jokhang s nejsvětější podobou Buddhy v celém Tibetu, která je stará 1400 let. Chrám založil 33. král dynastie Yarlung Songtsen Gampo pro podobiznu Buddhy, kterou mu přinesla jeho nepálská manželka Bhrikuti.

Zájezdy do Tibetu

Čti více
Indie, Taj Mahal, stavba z lásky

Taj Mahal

Taj Mahal - Monumentální pomník ve městě Agra. Nechal ho vystavět indický mogul Šáhdžahán na památku své předčasně zesnulé ženy. Od roku 1983 je Tádž Mahal součástí Seznam světového dědictví UNESCO a stala se symbolem Indie. V různé denní době za různého osvětlení má zajímavé zbarvení. Ráno je barva narůžovělá, navečer mléčně bílá a zlatou se stává vždy, když na ni dopadnou měsíční paprsky. Ponořte se do historie a architektury Taj Mahalu v našem videu s virtuální prohlídkou plnou zajímavostí:

 

Čti více
Káthmándú v Nepálu

Káthmándú

Nepálské hlavní město je největším městem země a často patří mezi nejoblíbenější města celého regionu. Poznáme tu čtvrt Thamel protkanou obchůdky, suvenýry, malými chrámy či domy s krásnou, tradiční architekturou. Zamilujete si náměstí Durbar s jeho chrámovými stavbami, paláci a historický střed okolo náměstí Durbar Square je zapsáno v seznamu světového dědictví UNESCO. Podíváte se také tváří tvář na živou bohyni Kumari. Je to chaotické, barevné město, které disponuje takovým šarmem, že mu určitě dříve či později podlehnete.

Čti více
Varanasi v Indii, řeka Ganga

Varanasi

Váranási - Nejhinduističtější město světa. Město světla, město boha Šivy, město hedvábí. Město, kterým protéká známá řeka Ganga, a smrt se zde stává snem. Varanasi patří mezi nejstarší města světa, dlouhá léta ho nazývali Káší, město světel a Britové ho nazývali Benares. Je to chaotické, hlučné, špinavé město, ale je tak fascinující, že právě odsud si odnesete nejvíce zážitků. Mezi ně patří plavba po Ganze, ale i sledování všemožných rituálů od pohřebních ghátů Manikarnika či Hariščandra až po zavírání Gangy zvané Aarti. Východ slunce nad Gangou a pozorování života je něco, co vám do těla přižene husí kůži.

Čti více
Indie, Dillí, mešita Jama Masjid

Dillí

Nejen, že je indické Dillí hlavní město miliardové země, je zároveň i fantastickým světem, kde se setkává krása starobylé Indie, koloniálního města a chaotických bazarů, které zdá se, nemají konce. Atmosféra starého Dillí Vás překvapí. Bez Dillí bychom si dnes těžko představili dějiny Indie. Uvidíte zde slavnou Indickou bránu, divoký trh na Chandi Chowk, ale i staré město protkané stovkami uliček, které poznáte z rikši. Uvidíte ale také největší a nejkrásnější mešitu Indie a tou je Jama Masjid ze 17. století. Objevíte symbol Nového Dillí a prohlédnete si také bazar s kořením pod mešitou Fatehpur Masjed a porovnáme si ruch starého města s novými, koloniálními čtvrtěmi v okolí Connaught Place. Fascinující místo!

Čti více
Asie, safari v Nepálu

Safari v NP Chitwan

Patří mezi největší nepálská překvapení na jihu země. Nepál se ve všem spojuje s horami, pahorky, Himalájemi či zasněženými štíty, ale Chitwan je pravým opakem tohoto obrazu. Jde o nejstarší Národní park v Nepálu založený v roce 1973 a byl také zařazen na seznam světového dědictví UNESCO. Zažijete zde tropické podnebí a kolem vás se rozlije džungle. Chitwan je místem, kde v národním parku dodnes žijí vzácní nosorožci a přesně za nimi se zde vydáme i my. Kromě toho se přeplavíme říčkou Rapti, kde žijí krokodýli a budeme hledat na procházce i jiná zvířata. Věděli jste, že zde žijí i tygři? Budeme mít štěstí?

Čti více
Velká čínská zeď

Velká čínská zeď

Jedno oblíbené čínské přísloví zní takto „Nikdo nemůže být skutečným hrdinou, dokud nebyl na Velké čínské zdi.“ Tato slova jasně deklarují to, co pro Číňany zmíněná starověká památka znamená. Její výjimečnost ostatně pochopíte, až ji uvidíte na vlastní oči. Název Velká čínská zeď zní v čínštině „Changcheng“, což je v překladu „Dlouhá zeď“ – její délka přesahuje více než 6 000 kilometrů! Táhne se od pevnosti Shanhaiguan na východu až po Jiayuguan na západu a spatřit ji můžete i v těchto místech: Peking, Hebei nebo Tientsin. Průměrná výška zdi je pak zhruba šest až osm metrů a na šířku po ní přejde bez problémů až pět koní anebo deset mužů. Nejvíce návštěvníků zavítá tradičně do průsmyku Badaling, kam se snadno dostanete z Pekingu veřejnou dopravou. Za návštěvu však stojí i úsek Mutianyu vzdálený od hlavního města Číny asi 70 kilometrů. Zajímavostí je, že některé nejstarší úseky Velké čínské zdi byly postavené již v 7. století před naším letopočtem – a tak zde na vás dýchne opravdová čínská historie!

Poznávací zájezdy na Velkou čínskou zeď

Čti více
Peking, Čína

Zakázané město, Peking

V samém srdci Pekingu se nachází nejvýznamnější čínský komplex budov známý jako Zakázané město (Císařský palác nebo také Zǐjìnchéng). Jeho vznik se datuje do doby dynastie Jüan, která se na území vyskytovala v letech 1271 až 1368. Mnohé budovy, které zde uvidíte, však byly dostavěny až v letech 1406 až 1420 – právě od těchto let sloužil komplex zejména císařům z dynastií Čching a Ming. Vstup do oblasti byl tehdy prakticky zapovězen všem „obyčejným“ lidem. Výjimku měli jen členové císařské rodiny anebo třeba kurtizány. Až sem zavítáte, budete naprosto ohromeni rozlohou Zakázaného města, která činí až 720 tisíc metrů čtverečních! Komplex je pak obehnán desetimetrovou zdí se strážními věžemi a příkopem – tento způsob ochrany míval v dřívějších dobách svůj účel. Na prohlídku si vyhraďte určitě několik hodin a neopomeňte navštívit například pět mramorových mostů zvaných Jinshui Qiao (Golden River Bridges), císařský hodovní sál nebo Palácové muzeum s artefakty dávných čínských dynastií. 

Poznávací zájezdy do Pekingu

Čti více
terakotová armáda v Číně

Terakotová armáda

Tato památka je nejdůležitějším a největším čínským archeologickým nálezem, na který se „přišlo“ vlastně náhodou v 70. letech minulého století při kopání studní. Terakotová armáda se rozkládá ve třech rozměrných podzemních jámách a postavena byla v dřívějších dobách k jednomu zásadnímu účelu – aby střežila hrobku Prvního císaře dynastie Čchin – Qin Shi Huanga. Na tomto místě budete fascinováni až osmi tisícovkami hliněných soch válečníků v životní velikosti, více jak pětistovkou koní a mnoha vozy. Všechny tyto dechberoucí nálezy pochází z roku 280 před naším letopočtem a některé z nich musely být zrekonstruovány do dnešní podoby. 

Čti více
<
>
Úchvatná expedice z Pekingu až do DillíPoznáme Čínu a její pandyBudeme obdivovat architekturu NepáluNavštívíme neuvěřitelnou IndiiProjdete se po jednom z divů světaNaše cesta začíná na Velké čínské zdiDlouho očekávaná Čínská zeď je před námiVelkou Čínskou zeď si vyfotíte ze všech úhlůOsmitisícovky budeme mít na dosahČeká nás velmi různorodý zájezdNavštívíme mnichy v klášteřeBuddhistický Bodnath se vševědoucíma Buddhovýma očimaDozvíte se zajímavosti o Zakázaném městěProhlédneme si hlavní město Peking a jeho nejkrásnější památkyPodíváte se k bráně nebeského pokojeTěšit se můžete i na letní palác císařské dynastieUžijeme si noční ŠanghajSocha Buddhy vytesaná do skály v LeshanuNavštívíme pandy v ChengduTerakotoví vojáci hlídají císaře již několik tisíc letV Pekingu si ukážeme Ztracené městoObrovský kamenný BuddhaProhlédnete si terakotové vojákyČernobílé pandy v záchranném parku v ChengduProjdete si typické čínské uličkyCelou cestu vás bude doprovázet zkušený SEN průvodce5. Dalajláma stavěl Potalu v 17. století 50 letChrám Jokhang, mekka tibetského buddhismuV chrámu Jokhang si vysvětlíme souvislosti buddhismuModlitební vlaječky nás budou doprovázet celým TibetemVysvětlíme si, proč zde Dalajláma již více než půl století nepobýváDalajlámův palác - PotalaPotala v noci má báječnou atmosféruSe SNEM navštívíte mnoho buddhistických chrámůNáš SEN průvodce Vám poví o místních zvycíchModlitby místních na BarkoruMístní chodí po Barkoru ve směru hodinových ručiček s modlitebními mlýnkyUvidíme pravý život TibeťanůSetkání s místními Tibeťany nás obohatíLidé jsou zde usměvaví a milíBuddhismus v Tibetu žije velmi silněHistorické centrum Lhasy dýchá silnou atmosférouZúčastníme se vyučování v klášteřeSetkáme se zblízka s místními mnichySídlo Dalajlámy si prohlédnete ze všech stranTyrkysová voda jezera YamdrokZastavíme se u krásného jezera YamdrokPřes himalájská sedla míříme na východUkážeme Vám to nej z tohoto konce světaUživáme si nekonečně krásně výhledyProjíždíme dech beroucími průsmykySEN pod Everestem Projedete se na jakovi? Putujeme dál na západ přes malé vesničkyS CK SEN poznáte tibetskou kulturuBudete obdivovat místní architekturuAtmosféra Tibetu je velmi silnáRoztočíme modlitební mlýnkyVesnička pod EverestemFakultativní let nad Himalájemi - pohled pro bohyUkážeme Vám cestu přátelstvíTakové výhledy Vás neomrzíPřes himalájská sedlaDozvíte se, jak Tibeťané říkají Mt. EverestuPo cestě z Tibetu do NepáluTato cesta je zážitkem sama o soběNepál si můžete vychutnat i ze střechy autobusuScénický rafting na řece Trisuli v NepáluDíky SEN průvodci se potkáte s místnímiBuddhistický BodnathNa trhu v BhaktapureDřevěná architektura KáthmandúI v Nepálu vás provede profesionální SEN průvodceProcházky po Káthándú si zamilujete od prvního dneDozvíte se zajímavosti o nepálské historiiSe SNEM poznáte opravdový NepálTěšit se můžete na nepálské rituálySetkání se živou bohyníPotkáte se s obyvateli KathmandúPotkáte se se svatými muži SadhuiSvatí muži v ulicích Hinduistického Pašupatinathu  Nejvyšší hory světa na dotykTěšit se můžete na zasněžené HimalájeDivoké nepálské SafariNejstarší národní park Nepálu s CK SENNosorožci v národním parku ChitwanProjedeme se na slonovi a vykoupeme hoPo stopách nosorožců ze sloního hřbetuSloní koupel je velká zábavaRanní plavba po řece Ganga ve VáránasíVyzkoušíme i místní indický vlakNapříč Indií se přesuneme vlakemMešita Masjad Jamid v Dillí je dominantou městaSEN průvodce vám ukáže Taj Mahal v plné jeho kráseTaj Mahal si vychutnáme hned z rána s minimem turistůTaj Mahal - stavba postavená z lásky zasluhuje velký obdivVáránasí - nejsvětější město světového hinduismuPestrobarevné indické sáríTibetské momo knedlíčky nám připraví mniši v chrámuMilovníci čínské kuchyně si přijdou opravdu na svéOchutnáme místní kuchyni,která je velmi pestrá po celou dobu cestyOchutnáte místní delikatesu, dim sum?Nesmíte si nechat ujít ani originální čínuTěšit se můžete na typické pokrmy z bambusových pařníků

Unikátní 26 denní poznávací zájezd Čína, Tibet, Nepál, Indie od Pekingu až do Dillí, přes čtyři země plné kontrastů a překvapení. Křížem krážem přes Čínu a himálajská sedla do Tibetu, přes hinduistický Nepál a asijské safari až do neuvěřitelné Indie. Romantický Taj Mahal, nejkrásnější stavba z lásky vás okouzlí. Závěr této exotické cesty vygraduje v neuvěřitelném Dillí. Množství UNESCO památek na jedné cestě. Využijte našich zkušeností v tomto regionu.

Láká vás buddhistický Tibet, ale nemáte tolik času? Doporučujeme komfortní poznávací zájezd  Tibet, Nepál, na kterém poznáte krásy jedinečné Lhasy. Pro spojení s pravým asijským safari na hřbetu slona volte možnost Tibet, Nepál, Chitwan.

Další variantou je 15-denni poznávací zájezd Indie, Nepál, kde spatříte nejkrásnější stavbu planety postavenou z lásky - Taj Mahal. V Nepálu zažijete hinduistické rituály i spalování mrtvých.

Vydejte se na poznávací zájezdy do Číny, Tibetu, Nepálu a Indie s profesionálními průvodci CK SEN a staňte se lovci zážitků.

Nedokážete se rozhodnout, jaká dovolená je pro vás nejlepší? Kontaktujte nás, rádi vám poradíme.

Čti více