Sfinga střežící pyramidy v Egyptě

Bezpečnost a na co si dát pozor v Egyptě

ÚvodDoklady a vízaPočasíZásuvky a internetSlovníkZajímavá místaCo s sebouBezpečnostOčkování

BEZPEČNOST V EGYPTĚ

Do Egypta zavítá každý rok kolem 13 milionů turistů a někteří z nich dokonce po několikáté. Z toho tedy pramení, že tato země je relativně bezpečná pro turismus. Je však zapotřebí dodržovat několik bezpečnostních zásad:

  • Při výletech do měst a k památkám sledujte své okolí. Buďte obezřetní a cennosti raději ponechte v hotelovém trezoru. Také se nevydávejte nikam sami – zejména v noci. Lepší je cestování po Egyptě v menších skupinkách. To platí hlavně pro samostatně cestující ženy, které mohou obtěžovat místní obyvatelé.
  • Pokud budete ubytovaní poblíž egyptských památek, neusněte, jak se říká, na vavřínech. Právě zde může bujet největší kriminalita týkající se kapesních krádeží. Dávejte na své osobní věci dobrý pozor.
  • Při focení rodinných fotografií buďte opatrní a raději fotoaparát nepředávejte neznámým Egypťanům na ulici při myšlence, že by vám mohli zhotovit krásný snímek. Mohou to brát jako příležitost, vydělat si peníze. Také mějte na paměti, že nesmíte fotografovat vojenská zařízení, veřejné budovy, některé kanály (včetně Suezu) a mosty.
  • Jakmile se budete pohybovat po venku, vyhněte se davům lidí a politicky zaměřeným demonstracím.
  • Nezapomeňte na konzervativní oblečení (zahalená ramena i kolena), a to zejména v nábožensky orientovaných oblastech.
  • Veřejné projevy náklonnosti (polibky, držení za ruku, objímání) nejsou v Egyptě příliš pozitivně vnímané a přitahují zbytečně pozornost okolí. Proto se jim raději venku vyvarujte.
  • Dávejte si pozor na tzv. „pouliční obchodníky“, kteří jsou obvykle podvodníky. Mohou vám nabízet něco výhodného za úplatu, například.

Další doporučení ohledně bezpečnosti v Egyptě můžete sledovat i na oficiálních webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR.

Sfinga střežící pyramidy v Egyptě Abu Simbel, Egypt Osvětlený luxorský chrám při západu slunce.Chrám královny Nefertari v Abu SimbelZlatá maska faraona TutanchamonaNástěnná malba znázorňující příběh udatného Ramesse II.Muzeum Sluneční lodě v egyptské GizeZádušní chrám královny HatšepsutMešita v Egyptě Alabastrová mešitě  Muhammada AlihoInteriér mešity Muhammada AlihoVnitřní komplex královny HatšepsutSloupy v Karnaku pokryté hieroglyfy  SEN v Egyptě Luxorský chrám, Egypt Jízda na velbloudu ke klášteru sv. SimeonaDívky na ulici Al- Muizz v blízkosti historické brány Bab - Al FutuhPlavba felukouPestrý podmořský svět v Egyptě Potápění v Egyptě
zobrazit zájezdy do Egypta
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Mám zájem o "Speciální akci" na poznávací zájezdy do celého světa se SLEVOU AŽ 35%.


Zadejte prosím váš e-mail:

Povinné pole