Sfinga střežící pyramidy v Egyptě

Počasí v Egyptě

ÚvodDoklady a vízaPočasíZásuvky a internetSlovníkZajímavá místaCo s sebouBezpečnostOčkování

Počasí v Egyptě

Podnebí v Egyptě lze hodnotit jako suché a horké, neboť oblasti dominuje zejména poušť. Zimy jsou v zemi poměrně mírné a deště se tamější obyvatelé obvykle dočkají jen podél pobřeží. Od května do září pak panuje v Egyptě velmi teplé léto. Denní teploty se mění samozřejmě dle ročního období a také v závislosti na vanoucím větru. Se stabilnějšími a příjemnějšími teplotami či celkově přívětivějším klimatem se setkáte především u pobřeží (v zimě je zde v minimech kolem 14 °C a v létě v maximech 30 °C). Vnitrozemí (hlavně pouštní oblast) nabídne naopak velmi široké teplotní spektrum. O letní noci zde můžete naměřit třeba jen 7 °C ale přes den až 43 °C! V zimě se pak vnitrozemské klima nemění tak dramaticky, přeci jen ale můžete naměřit teploty ve spektru od 0 °C do 18 °C.

Zajímavost: V Egyptě se vyskytují v období od března do května také horké větrné bouře zvané „khamsin“ nebo také „khamaseen“ a „chamsin“. Kvůli nim vane písek a prach přes severní pobřeží Afriky. Tato větrná bouře trvající klidně i několik dní, má dokonce schopnost zvýšit pocitovou teplotu až o dvacet stupňů Celsia, a to za pouhé dvě hodiny!

Káhira

V hlavním egyptském městě bývají léta poměrně horká s teplotami kolem 34 °C. V zimě se zde dočkáte příjemných 18 °C. Březen a duben bývají nezřídka kdy větrné, což může způsobit písečné bouře. Nízká vlhkost vzduchu sice obecně usnadní zvládání horkého klima, avšak vysoké letní teploty v kombinaci s káhirským znečištěním vzduchu mohou odpoledne znepříjemnit – což je jako dělané třeba k odpočinku uvnitř restaurací, barů či kaváren.


Alexandria

Alexandrie leží v horní části severního pobřeží Středozemního moře, a tak se zde dočkáte příjemných teplot a nižšího množství srážek. Město má však vlhčí klima, než je tomu například ve vnitrozemí. Mořský vánek této části Egypta dodává na svěžesti, avšak pozor si zde musíte dát na tzv. khamaseen, což je vířící vítr ze Sahary. Nejlepším měsícem pro koupání v Alexandrii je srpen, kdy průměrná teplota moře dosahuje cca 26 °C.


Asuán

V Asuánu se dočkáte horkého pouštního klima – panují zde (stejně jako v Luxoru) jedny z nejvyšších teplot v Egyptě. Připravte se tedy na letní parno, slunečno a sucho. Vlhkost vzduchu v zimě zde zřídka kdy přesáhne 42 %. Zimy jsou však v této oblasti krátké a velmi teplé. Za celý rok zde napadne minimum srážek – proto sem pláštěnku zřejmě nebudete potřebovat.


Hurghada

Hurghada nacházející se na východním pobřeží Egypta se těší po celý rok ze slunečního svitu – panuje tu subtropické pouštní klima. Teplota moře dosahuje vcelku stabilně 24 °C. Srážky jsou zde jen minimální – vyskytují se v podstatě jen v zimě. Protože je toto město velmi oblíbeným turistickým cílem, vhodné je sem cestovat na podzim nebo na jaře. V tato roční období je zde turistů méně.

Sfinga střežící pyramidy v Egyptě Abu Simbel, Egypt Osvětlený luxorský chrám při západu slunce.Chrám královny Nefertari v Abu SimbelZlatá maska faraona TutanchamonaNástěnná malba znázorňující příběh udatného Ramesse II.Muzeum Sluneční lodě v egyptské GizeZádušní chrám královny HatšepsutMešita v Egyptě Alabastrová mešitě  Muhammada AlihoInteriér mešity Muhammada AlihoVnitřní komplex královny HatšepsutSloupy v Karnaku pokryté hieroglyfy  SEN v Egyptě Luxorský chrám, Egypt Jízda na velbloudu ke klášteru sv. SimeonaDívky na ulici Al- Muizz v blízkosti historické brány Bab - Al FutuhPlavba felukouPestrý podmořský svět v Egyptě Potápění v Egyptě
zobrazit zájezdy do Egypta
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Mám zájem o "Speciální akci" na poznávací zájezdy do celého světa se SLEVOU AŽ 35%.


Zadejte prosím váš e-mail:

Povinné pole