Sfinga střežící pyramidy v Egyptě

Jaké očkování do Egypta?

ÚvodDoklady a vízaPočasíZásuvky a internetSlovníkZajímavá místaCo s sebouBezpečnostOčkování

OČKOVÁNÍ PŘED ODLETEM DO EGYPTA

Než vycestujete na dovolenou do Egypta, absolvujte ideálně konzultaci s lékařem specializujícím se na cestovní medicínu v nejbližším očkovacím centru – s dostatečným předstihem. Pro Evropana není sice do Egypta povinné žádné očkování (není vyžadován ani mezinárodní očkovací průkaz), avšak je velmi doporučované toto:

 • Proti břišnímu tyfu: aplikuje se injekčně jedna vakcína, existuje však i perorální možnost. Tato vakcína chrání před onemocněním až 3 roky.
 • Proti žloutence typu A: podává se jedna vakcína těsně před odjezdem a ta druhá minimálně po půl roce. Ochrana před nemocí je dlouhodobého charakteru.
 • Proti žloutence typu B: podávají se tři vakcíny. Před odjezdem je nutné absolvovat minimálně dvě. Ochrana po třech dávkách vakcíny je dlouhodobá ba doživotní.

Pokud nechcete absolvovat zvlášť očkování proti žloutence typu A + B, můžete využít i velmi praktickou kombinovanou vakcínu (zahrnuje oba typy nemoci). Očkuje se třemi dávkami vakcíny, přičemž dvě musíte absolvovat již před odletem do destinace. Ochrana je dlouhodobého charakteru ba doživotní.

Očkování proti žluté zimnici

Vyskytovali jste se před odletem do Egypta v oblasti subsaharské Afriky nebo Latinské Ameriky (zahrnuje i transfery)? Pak se vás může týkat povinné očkování proti žluté zimnici. Vakcínu musí absolvovat ti, kteří přilétají do Egypta do 6 dnů od opuštění výše zmíněných endemických oblastí. Jestliže však přilétáte do Egypta přímo z Evropy, nebo již uplynulo minimálně 6 dní od návštěvy rizikových oblastí, očkovat se proti žluté zimnici nemusíte. Více informací o požadavcích na očkování můžete získat také na Velvyslanectví pro Egypt.

Další doporučení týkající se očkování před odletem do Egypta

Lékaři z oboru cestovní medicíny dále doporučují případně očkování proti:

 • COVID-19
 • chřipce
 • meningokokovým infekcím (doporučeno všem cestovatelům, kteří prožívají zvýšenou psychickou a fyzickou zátěž)
 • planým neštovicím (doporučeno zejména u osob, které tuto nemoc prokazatelně neprodělaly)
 • pneumokokovým infekcím (doporučeno u lidí nad 40 let a s chronickým onemocněním)
 • spalničkám (doporučeno u osob, které očkování absolvovaly před více jak 30 lety)
 • vzteklině (dle zvážení, doporučeno zejména pro osoby, které budou pobývat v rizikových oblastech s výskytem divoké zvěře/s potulujícími se psy)

Krom jiného je důležité zkontrolovat platnost pravidelných očkování, tj. to proti tetanu, příušnicím, spalničkám, dětské obrně a záškrtu. Dle domluvy s lékařem je možné tato očkování v případě potřeby obnovit.

Sfinga střežící pyramidy v Egyptě Abu Simbel, Egypt Osvětlený luxorský chrám při západu slunce.Chrám královny Nefertari v Abu SimbelZlatá maska faraona TutanchamonaNástěnná malba znázorňující příběh udatného Ramesse II.Muzeum Sluneční lodě v egyptské GizeZádušní chrám královny HatšepsutMešita v Egyptě Alabastrová mešitě Muhammada AlihoInteriér mešity Muhammada AlihoVnitřní komplex královny HatšepsutSloupy v Karnaku pokryté hieroglyfy SEN v Egyptě Luxorský chrám, Egypt Jízda na velbloudu ke klášteru sv. SimeonaDívky na ulici Al- Muizz v blízkosti historické brány Bab - Al FutuhPlavba felukouPestrý podmořský svět v Egyptě Potápění v Egyptě
zobrazit zájezdy do Egypta
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Mám zájem o "Speciální akci" na poznávací zájezdy do celého světa se SLEVOU AŽ 35%.


Zadejte prosím váš e-mail:

Povinné pole