Sfinga střežící pyramidy v Egyptě

Potřebné doklady do Egypta

ÚvodDoklady a vízaPočasíZásuvky a internetSlovníkZajímavá místaCo s sebouBezpečnostOčkování

DŮLEŽITÉ DOKLADY/ADMINISTRATIVA PŘED ODLETEM A PO PŘÍLETU

Než se vydáte do Egypta na dovolenou, musíte si zajistit cestovní pas, který bude mít minimální platnost dalších 6 měsíců po návratu do ČR (počínaje datem od vstupu do Egypta). Dále je nutné zařídit si turistické vízum na dobu jednoho měsíce (30 dní), které stojí zpravidla 25 dolarů. Máte hned tři možnosti, jak jej vyřídit:

 • Na letišti po příletu do Egypta: turistické vízum zakoupíte v hotovosti za 25 USD např. na letišti v Káhiře, v Marsa Alam nebo v Hurghadě.
 • U cestovní kanceláře: pokud do Egypta cestujete přes cestovní kancelář, za poplatek pro vás vízum vyřídí – stačí se jen informovat.
 • Na Velvyslanectví Egyptské arabské republiky v Praze: toto je asi ta nejzdlouhavější cesta k získání turistického víza do Egypta. Žádost vás vyjde na něco málo přes 1 000 Kč a také si na její vyřízení musíte počkat minimálně několik dní. K celému procesu však budete potřebovat kromě dvou pasových fotografií a cestovního pasu i další náležitosti, jako zpáteční letenku, vyplněnou žádost či doklad o rezervaci hotelu v Egyptě. Více informací vám poskytne příslušný pracovník velvyslanectví.
 • Na webových stránkách e-Visa: obstarání víza do Egypta jde i velmi snadnou cestou z pohodlí domova. Vyhledejte si webové stránky e-Visa, kde si můžete po registraci a platbě vízum před odletem vygenerovat.

Pokud byste snad překročili pobyt v Egyptě, byť jen o pár dní (nad rámec platnosti vízového štítku), budete pokutováni při odletu ze země.

UPOZORNĚNÍ K VÍZU

Pokud občan ČR cestuje pouze do sinajských resortů Šarm aš-Šajch, Nuwejba, Dahab či Taba a plánuje zde pobývat do 15 dní – vízum do Egypta nepotřebuje. V momentu, kdy by ale chtěl vycestovat z těchto resortů do hlavního města Egypta (do Káhiry), musí si vízum zajistit.

DOPLŇUJÍCÍ INFORMACE

Cestujete do Egypta s dětmi? Pak musí mít /bez ohledu na věk/ svůj vlastní cestovní pas + platné vízum – lze zařídit i e-Visum online. Podmínky pro vycestování do země jsou tedy identické, jako pro dospělé. Dále mějte na paměti, že zejména při delších cestách musíte mít ideálně notářsky ověřené potvrzení o tom, že můžete s nezletilým dítětem cestovat do zahraničí – v případě vycestování pouze s jedním z rodičů nebo s jiným zákonným zástupcem. Formulář pak musí obsahovat platný podpis rodičů nebo opatrovníka.

Každá země tento souhlas s vycestováním nezletilého dítěte nemusí vyžadovat, avšak Ministerstvo zahraničních věcí ČR toto rozhodně doporučuje nejen při cestách po Evropě ale i mimo Evropu..

DOPORUČENÍ K DOKLADŮM

 • Udělejte si kopii nejdůležitější strany pasu, tj. okopírujte stranu s osobními údaji a fotografií a uschovejte dokument na jiném místě než pas. Stejně tak učiňte pro jistotu s ostatními doklady (řidičský průkaz, občanský průkaz, kartička pojištěnce a podobně).

 • Pokud zaznamenáte ztrátu nebo krádež osobních či cestovních dokladů, ihned tuto skutečnost oznamte na policii v Egyptě. Náhradní cestovní doklady vám vystaví Velvyslanectví České republiky v Káhiře.

 • S sebou do Egypta si také vezměte pro jistotu dvě pasové fotografie + seznam nejdůležitějších telefonních čísel na Velvyslanectví ČR a konzuláty.

DŮLEŽITÉ KONTAKTY NA VELVYSLANECTVÍ A KONZULÁTY V EGYPTĚ

 • Telefonní kontakt na Velvyslanectví České republiky v Káhiře: + 20 233 339 700 (hlasový automat), +20 233 339 720 (operátor), nouzová linka +20 122 742 75 13

ADMINISTRATIVA PO PŘÍLETU DO EGYPTA

Jakmile přiletíte do Egypta a máte k cestovnímu pasu potřebné vízum (i v elektronické podobě), můžete zamířit hned k hraniční kontrole na letišti. Pokud vízum nemáte a potřebujete jej, můžete si ho zařídit u imigračních kiosků na egyptských letištích za poplatek 25 USD, vždy jen v hotovosti a přesnou částkou. Certifikát o očkování proti COVID-19 není již nutné předkládat, stejně tak negativní test. Příjezdový formulář též není nutné vyplňovat. Pak už stačí jen vyzvednout zavazadla a absolvovat transfer do vybraného letoviska.

Informace pro cestující, kteří si zařizují vízum až v Egyptě

 • Po příletu do Egypta vyhledejte imigrační kiosek, který se nachází v kterémkoliv z letištních terminálů a vyčkejte ve frontě.
 • Vyplňte žádost o třicetidenní vízum a předložte cestovní doklad.
 • Poplatek za vízum uhraďte v dolarech. Imigrační pracovníci přijímají jen hotovost a ideálně přesnou částku. Platba kartou není akceptována.

Seznam letišť, kde můžete získat turistické vízum

 • Cairo International Airport, Cairo
 • Hurghada International Airport, Hurghada
 • St Catherine International Airport, St Catherina
 • Borg El Arab International Airport, Alexandria
 • Sharm El Sheikh International Airport
 • Luxor Airport International Airport
Sfinga střežící pyramidy v Egyptě Abu Simbel, Egypt Osvětlený luxorský chrám při západu slunce.Chrám královny Nefertari v Abu SimbelZlatá maska faraona TutanchamonaNástěnná malba znázorňující příběh udatného Ramesse II.Muzeum Sluneční lodě v egyptské GizeZádušní chrám královny HatšepsutMešita v Egyptě Alabastrová mešitě Muhammada AlihoInteriér mešity Muhammada AlihoVnitřní komplex královny HatšepsutSloupy v Karnaku pokryté hieroglyfy SEN v Egyptě Luxorský chrám, Egypt Jízda na velbloudu ke klášteru sv. SimeonaDívky na ulici Al- Muizz v blízkosti historické brány Bab - Al FutuhPlavba felukouPestrý podmořský svět v Egyptě Potápění v Egyptě
zobrazit zájezdy do Egypta
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Mám zájem o "Speciální akci" na poznávací zájezdy do celého světa se SLEVOU AŽ 35%.


Zadejte prosím váš e-mail:

Povinné pole