Sfinga střežící pyramidy v Egyptě

Elektrické zásuvky a internet

ÚvodDoklady a vízaPočasíZásuvky a internetSlovníkZajímavá místaCo s sebouBezpečnostOčkování

Elektrické zásuvky používané v Egyptě

V Egyptě jsou k dispozici dva typy elektrických zásuvek, tj. C a F, které jsou stejné nebo podobné jako v České republice – tedy C na dva kulaté kolíky a F na dva kulaté kolíky s dvěma uzemňovacími svorkami na boku. Elektrické napětí je pak v zemi 220 V a frekvence napětí 50 Hz. Pokud tedy přijíždíte z kontinentu, kde se pohybuje elektrické napětí mezi 220 až 250 V (Evropa, Austrálie, Asie), můžete svá zařízení na egyptském území bez problémů používat/nabíjet.

Výjimku však mají lidé, kteří do Egypta přilétají z USA, Kanady nebo Jižní Ameriky, kde jsou elektrická zařízení obvykle vyráběna pro napětí 100 až 127 V. Ti budou potřebovat měnič napětí nebo měnič napětí s adaptérem typu C či F.

TIP: Sami můžete provést kontrolu, zda příslušné zařízení lze v Egyptě napájet – podívejte se na štítek (obvykle na napájecím kabelu), na kterém by mělo být uvedeno, v jakém voltovém rozsahu a frekvenci dané zařízení pracuje, např. INPUT: 100–240 V, 50/60 Hz.

Internetové připojení (WI-FI) v Egyptě

Jakmile se ocitnete v Egyptě, jistě budete chtít zůstat „online“, abyste mohli sledovat internet, používat případně navigaci, či například mailovat/skypovat své rodině. V zemi existuje hned několik způsobů, jak se připojit k síti:

  • Použijte veřejné a bezplatné WI-FI připojení: WI-FI v Egyptě je obecně dostupné pouze ve velkých městech – konkrétně tedy na letištích, v hotelech a v některých restauracích, kavárnách či v barech. Mějte také na paměti, že v místech, kde je možné se občerstvit, může obsluha vyžadovat minimální nákup – než vám heslo sdělí. Ovšem velkou nevýhodou některých bezplatných veřejných WI-FI sítí v Egyptě je jejich přehlcení/tedy ve výsledku pomalý internet a v neposlední řadě také nebezpečnost. Řada sítí totiž není zabezpečených, proto představují riziko hackerského útoku na vaše zařízení.
  • Zařiďte si u svého mobilního operátora roaming: Poměrně bezpečným způsobem, jak si zajistit internet v Egyptě, je zařízení tzv. roamingu u svého českého mobilního operátora. Je to však také nejdražší způsob. Informujte se důkladně o cenách.
  • Pořiďte si předplacenou egyptskou SIM kartu: Toto je zdaleka nejvýhodnější způsob, jak si zajistit výhodné volání a internet v Egyptě (pozor: mezinárodní hovory z této SIM však nejsou tak výhodné). Egyptskou SIM kartu lze získat buďto online v elektronické podobě, např. přes Holafly nebo v klasické podobě přímo v zemi – u autorizovaných prodejců tamějších mobilních operátorů MobiNil, Vodafone Egypt a Etisalat. Na klasické SIM karty však natrefíte i v prodejnách na letištích, v hotelech, v turistických obchodech či v konkrétních resortech.

TIP: Pro manipulaci je rozhodně výhodnější elektronická SIM karta (eSIM), kterou si můžete pořídit ještě před cestou do Egypta. Prověřte si však, zda je kompatibilní s vaším telefonem – podporuje jen novější typy mobilů.

Poznámka: V Egyptě mají optimální pokrytí 4G sítí velká města, jako je Káhira, Gíza, Suez, Alexandrie, Luxor či Shubra El-Kheim. Ve vzdálenějších a izolovaných místech vám může pomoci s připojením k síti bezdrátový směrovač.

Sfinga střežící pyramidy v Egyptě Abu Simbel, Egypt Osvětlený luxorský chrám při západu slunce.Chrám královny Nefertari v Abu SimbelZlatá maska faraona TutanchamonaNástěnná malba znázorňující příběh udatného Ramesse II.Muzeum Sluneční lodě v egyptské GizeZádušní chrám královny HatšepsutMešita v Egyptě Alabastrová mešitě  Muhammada AlihoInteriér mešity Muhammada AlihoVnitřní komplex královny HatšepsutSloupy v Karnaku pokryté hieroglyfy  SEN v Egyptě Luxorský chrám, Egypt Jízda na velbloudu ke klášteru sv. SimeonaDívky na ulici Al- Muizz v blízkosti historické brány Bab - Al FutuhPlavba felukouPestrý podmořský svět v Egyptě Potápění v Egyptě
zobrazit zájezdy do Egypta
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Mám zájem o "Speciální akci" na poznávací zájezdy do celého světa se SLEVOU AŽ 35%.


Zadejte prosím váš e-mail:

Povinné pole