Turistický průvodce Indií

Věděli jste, že:

  • V Indii se každoročně narodí téměř 27 milionů dětí. Pro srovnání žije v Austrálii jen 23 milionů lidí.
  • Největší rodina světa: Muž s 39 ženami, 94 dětmi a 33 vnoučaty žije v Indii.
  • Indie má největší počet krav, jejich počet skutečně překračuje počet automobilů v USA.
  • Indie má více obyvatel než celá západní polokoule země.
  • Indie má největší počet uživatelů Facebooku na světě.
Čti více
Základní údaje o zemiCestovní doklady a vízaPraktické informacePočasíRady na cestuStručný slovníkZajímavá místa

Očkování

žádné očkování není povinné, pouze doporučená očkování Hepatitida, břišní tyfus. Doporučujeme odbornou konzultaci v centru cestovní medicíny.

Bezpečnost

Indie je relativně bezpečnou zemí, kriminalita je v porovnání s ČR na velmi nízké úrovni, přesto doporučujeme dodržovat běžná bezpečnostní opatření. Dochází k případům drobných krádeží vůči cizincům. Vždy mějte vizitku hotelu v kapse a když se ztratíte, ukažte ji taxikáři a se zapnutým taxametrem do hotelu dorazíte. Pas mějte uložený na bezpečném místě a neztraťte ho.

Co s sebou

s sebou si sbalte zavazadlo (kufr, taška na kolečkách, batoh) s max. povolenou váhou do letadla 23 kg (záleží na letecké společnosti) s oblečením a potřebami, které běžně používáte. Příruční zavazadlo může mít 7 kg. Na cestu letadlem odložte ostré předměty (nožík, nůžky apod.), i tekutiny do kufru. Neměl by chybět mobilní telefon, fotoaparát, menší batoh či kabela na denní procházky po městě, tenká větrovka do deště, pohodlná obuv. Vezměte si krém na opalování s vysokým faktorem, pokrývku hlavy, multivitaminové a minerální tablety, papírové kapesníky a pár balíčků vlhčených kapesníků na osvěžení. Teplejší oblečení (dlouhé kalhoty, košile s dlouhým rukávem, teplejší svetr nebo mikina) se vám budou hodit v klimatizovaném autobuse a v letadle. Pak už jen potřebujete krátké kalhoty, lehké sukně a šaty, trička či košile s krátkým rukávem. V Asii funguje služba prádelny, kde vám za minimální peníze věci vyperou. Není potřeba vozit s sebou hodně věcí, nechte si pár volných kilogramů na nádherné dárky, které povezete nazpět.

Jelikož zavazadlo, které cestuje v zavazadlovém prostoru letadla, ne vždy najde cíl a může se zpozdit jeho dodání (nebývá to často, ale jestliže se to stane, tak je to nepříjemné), doporučujeme, abyste v příručním zavazadle měli i rezervní oblečení na první dva dny, všechny důležité léky a jiné věci, bez kterých se neobejdete. Za zavazadlo je zodpovědná letecká společnost a v případě zpoždění dodání anebo ztráty platí reklamační řád letecké společnosti.

Vaše osobní lékárnička by měla obsahovat hodně vitamínů, acylpyrin nebo paralen, něco na nachlazení, antibiotika, které jste zvyklí užívat – nejlepší širokospektré nebo na tetracyklinové bázi (dobré i na zažívací potíže), kapky do očí, léky proti průjmu, leukoplast na otlaky a jeden elastický obvaz. Nezapomeňte na léky, které pravidelně doma užíváte. Vodu pijte pouze z koupených lahví a nápoje byste zejména první dny měli pít bez ledu, který je dělán z místních zdrojů. Základem vašeho zdraví bude kvalitní strava a dobrý pitný režim.

Peníze je dobré mít rozložené na více místech, a i když se v tomto regionu krade minimálně, je nutné mít se na pozoru. Vždy je dobré u sebe mít nějakou hotovost, například když budete platit za dopravu, v restauraci nebo za nákupy. Platební karty fungují bez problémů v obchodních domech a větších restauracích. Vždy doporučujeme mít u sebe hotovost, používání kreditních karet a vybírání peněz z bankomatů je běžné pouze ve větších městech. Se směnou peněz není žádný problém. Platební karty jsou akceptovány pouze v drahých hotelech.

Mobilní telefon zde dobře funguje a dají se posílat SMS zprávy prakticky ze všech míst. O fungování aktuálního roamingu se však informujte u svého operátora. V kontaktu s domovem nebo firmou můžete být pomocí e-mailů. Připojení k internetu je běžné dostupné v hotelích i restauracích.

Jakékoliv elektronické zařízení, které přepravujete jako příruční zavazadlo při letecké přepravě (zejména mobilní telefony, počítače, tablety, mp3 přehrávače) musí být nabité. Přepravou vybitého zařízení můžete způsobit problémy při bezpečnostních kontrolách, zdržení nebo odebrání zařízení. Taktéž je nutné mít v příručním zavazadle i všechny nabíječky a náhradní baterky.

zobrazit zájezdy do Indie
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Proměňte vysněný zájezd za
zájezd na celý život


VSTUPTE