Madeira je ostrovem květů a vína

Potřebné doklady na Madeiru

ÚvodDokladyZásuvky a internetPočasíCo s sebouBezpečnostOčkováníSlovníkZajímavá místa

POTŘEBNÉ DOKLADY NA MADEIRU

Madeira coby součást Portugalska je v Evropské unii, čímž se režim vstupu velice usnadňuje. Občané ČR mohou vstupovat do Portugalska s platným cestovním pasem nebo s platným občanským průkazem.

Občanský průkaz je chápán jako cestovní doklad pouze pro jeho držitele, nikoli pro dítě v něm zapsané. Je tedy nezbytné, aby každé dítě, které cestuje společně s rodičem, bylo vybaveno svým vlastním pasem nebo občanským průkazem! Dobře se také ujistěte, kdy dokladům končí platnost!

V případě ztráty/odcizení cestovního dokladu je nutné se obrátit na nejbližší zastupitelský úřad ČR, který vám za účelem návratu vystaví náhradní cestovní doklad. Tento doklad slouží však pouze k jednorázové cestě do ČR. Zdržuje-li se občan v Portugalsku více než 90 dní, má povinnost ohlásit tuto skutečnost na Cizinecké a pohraniční policii Portugalska (Serviço de Estrangeiros e Fronteiras, SEF). Co se týká COVIDu, v případě Madeiry byla zrušena povinnost předkládání certifikátů i vyplnění příjezdového formuláře při příletu.

Nezapomeňte, že svůj pas musí mít případně i váš pes!

DOPORUČENÍ K DOKLADŮM

  • Udělejte si kopii nejdůležitější strany pasu, tj. okopírujte stranu s osobními údaji a fotografií a uschovejte dokument na jiném místě než pas. Stejně tak učiňte pro jistotu s ostatními doklady (řidičský průkaz, občanský průkaz, kartička pojištěnce a podobně).
  • Pokud zaznamenáte odcizení či ztrátu cestovního dokladu, ihned tuto skutečnost oznamte na zdejší policii, která vám následně předá potvrzení o hlášení. Náhradní cestovní doklady vám pak vystaví na základě domluvy nejbližší zastupitelský úřad ČR, tj. Velvyslanectví ČR v Lisabonu.
  • S sebou na Madeiru si také vezměte pro jistotu dvě pasové fotografie + seznam nejdůležitějších telefonních čísel na Velvyslanectví ČR a konzulát.

Při jakýchkoli problémech spadajících do gesce velvyslanectví, kontaktujte ambasádu České republiky:

Velvyslanectví České republiky sídlí na adrese:

Rua Pêro de Alenquer, 14
1400-294 Lisboa

Tel.: +351-213010487
Fax: +351-213010629
E-mail: lisbon@embassy.mzv.cz

Pro české občany, kteří se ocitli v nouzi, je pro naléhavé případy mimo pracovní dobu úřadu určen pohotovostní mobilní telefon +351-919 319 422.

Madeira je ostrovem květů a vína Ostrov květů - Madeira Typické domky na Madeiře Madeira - zelený ostrov uprostřed Atlantiku Zde končí Evropa Projížďka na saních, Madeira SEN na Madeiře Zkulturněné divoké pobřeží MadeiryTradiční architektura na Madeiře Nádherná MadeiraPobřeží ostrova Madeira  Poslední evropské útesy na nejzápadnějším místě našeho kontinentuSetkání s místními na ostrově Madeira Belémské koláčky - specialita oblasti  Nákup čerstvého ovoce na místním trhu Proslavené víno Madeira
zobrazit zájezdy na Madeiru
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Mám zájem o "Speciální akci" na poznávací zájezdy do celého světa se SLEVOU AŽ 35%.


Zadejte prosím váš e-mail:

Povinné pole