Madeira je ostrovem květů a vína

Počasí na Madeiře

ÚvodDokladyZásuvky a internetPočasíCo s sebouBezpečnostOčkováníSlovníkZajímavá místa

POČASÍ NA MADEIŘE

Madeira má subtropické klima s teplými léty a velmi mírnými zimami, obvykle s celoročním slunečním svitem. Ne nadarmo se jí přezdívá „ostrov věčného jara“. Je perfektní zimní prázdninovou destinací – počasí je bezchybné prakticky po celý rok, rozdíl bývá jen v přechodně větším množství srážek a pár stupních Celsia. Hlavním rozdílem v jednotlivé měsíce je tak především počet turistů! Turistická sezóna zde vrcholí především od dubna do září, ale není důvod se na Madeiru vydat i v jinou dobu. Navíc je samozřejmě levnější navštívit Madeiru v zimě než v létě. Zdejší klima se blíží takřka celosvětovému ideálu, nejsou zde dlouhá období dešťů, ani extrémní zimy, ani extrémní sucha a přílišná horka.

Díky své hornaté topografii je ostrov plný rozmanitých mikroklimat. Rozdíl v nadmořské výšce umožňuje turistům spatřit během zimy na zdejších horách sníh, ale v přímořských oblastech mohou ve stejnou dobu zažít jarní počasí a více než 20 °C. Obecně mezi nejteplejší a nejslunečnější místa na ostrově patří zátoka kolem Funchalu a také v okolí obce Ponta do Sol. I to je důvod, proč se většina hotelů nachází právě na jižní části ostrova. Kromě slunce se zde dají chytit také skvělé vlny. Některá místa podél tohoto pobřeží jsou mezi surfaři z celého světa velmi oblíbená a vyhlášená!

Nejtepleji je na Madeiře v srpnu a září, kdy teploty překračují většinou 25°C. Nejdeštivějším měsícem je pak leden s průměrem 108 mm srážek. A nejlepší měsíc pro koupání v moři je září, kdy je průměrná teplota moře 24°C. Nicméně věřte, že Madeira vás uchvátí v jakoukoli roční dobu!

Madeira je ostrovem květů a vína Ostrov květů - Madeira Typické domky na Madeiře Madeira - zelený ostrov uprostřed Atlantiku Zde končí Evropa Projížďka na saních, Madeira SEN na Madeiře Zkulturněné divoké pobřeží MadeiryTradiční architektura na Madeiře Nádherná MadeiraPobřeží ostrova Madeira  Poslední evropské útesy na nejzápadnějším místě našeho kontinentuSetkání s místními na ostrově Madeira Belémské koláčky - specialita oblasti  Nákup čerstvého ovoce na místním trhu Proslavené víno Madeira
zobrazit zájezdy na Madeiru
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Mám zájem o "Speciální akci" na poznávací zájezdy do celého světa se SLEVOU AŽ 35%.


Zadejte prosím váš e-mail:

Povinné pole