Madeira je ostrovem květů a vína

Bezpečnost a na co si dát pozor na Madeiře

ÚvodDokladyZásuvky a internetPočasíCo s sebouBezpečnostOčkováníSlovníkZajímavá místa

BEZPEČNOST NA MADEIŘE

Madeira je považována za jedno z nejbezpečnějších míst na světě a kriminalita zde je celkově omezena na drobné krádeže. I k těm však dochází zcela minimálně. Přesto je vhodné například nenechávat bez dozoru svoje věci na pláži či v žádném případě nenechávat doklady a cenné věci v zaparkovaném vozidle. Nicméně žádných jiných větších problémů byste se zde neměli obávat. Na rozdíl od mnoha jiných destinací, zde rozhodně také není problém procházet se venku po setmění.

Několik dalších bezpečnostních tipů

  • Stejně jako například v České republice, je vhodné nenosit u sebe větší objem peněz či výrazné drahé šperky. Ale to platí prakticky všude na světě.
  • Vyhýbejte se tmavým a opuštěným místům.
  • Dbejte výstrah na pláži, sledujte, jaká je vyvěšena vlajka, tj. jaká je aktuální míra rizika (proudy, vlny, náplava medúz apod.)
  • Než se vydáte na samostatnou pěší túru po Madeiře, nahlaste svůj konkrétní plán cestovní kanceláři či hotelovému personálu. V případě, že byste se ztratili, mohou vás ostatní lépe najít (lepší je v takovém momentu zůstat na stejném místě a nepřemisťovat se). Na cesty si pak nezapomeňte brát mapu, GPS nebo kompas. Mobilní telefony nemusí mít všude dostupný signál.
  • Před výletem do přírody si zjistěte předpověď počasí pro konkrétní den a nechte si poradit od místních obyvatel. Nebezpečná může být na cestách především mlha. Některé madeirské stezky bývají strmé a hodně kamenité, rozhodně mějte vždy vhodnou obuv!
  • Při jízdě automobilem dodržujte místní dopravní předpisy. V obci je maximální povolená rychlost 50 km/h (někde bývá i nižší), mimo obec většinou 90 km/h.

Zdejší obyvatelé jsou velice přátelští a mírumilovní lidé. Pro svou vysokou míru bezpečnosti je Madeira také skvělou destinací pro ženy cestující samy a rovněž pro rodiny s malými dětmi či baťůžkáře. Na tomto atlantském ostrově nežijí ani žádní jedovatí živočichové (s výjimkou velice vzácného a ohroženého pavouka Hogna ingens, který se však vyskytuje pouze na souostroví Ilhas Desertas), tj. i v tomto směru je zde zcela bezpečno. Stejně tak se nemusíte obávat konzumace zdejšího „street food“ či mít strach pít kohoutkovou vodu. Chtělo by se říci – ráj na Zemi!

Madeira je ostrovem květů a vína Ostrov květů - Madeira Typické domky na Madeiře Madeira - zelený ostrov uprostřed Atlantiku Zde končí Evropa Projížďka na saních, Madeira SEN na Madeiře Zkulturněné divoké pobřeží MadeiryTradiční architektura na Madeiře Nádherná MadeiraPobřeží ostrova Madeira  Poslední evropské útesy na nejzápadnějším místě našeho kontinentuSetkání s místními na ostrově Madeira Belémské koláčky - specialita oblasti  Nákup čerstvého ovoce na místním trhu Proslavené víno Madeira
zobrazit zájezdy na Madeiru
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Mám zájem o "Speciální akci" na poznávací zájezdy do celého světa se SLEVOU AŽ 35%.


Zadejte prosím váš e-mail:

Povinné pole