Ve městě andělů
sleva first minute až 32%

Nejznámější města USA komfortněji

Los Angeles, San Francisco, New York, Washington DC

Žádnou jinou část naší planety neznáme tak dobře jako západ USA. Vše však třeba vidět naživo. Tato cesta Vám přináší jen zlomek země, avšak jsou zde všechny známé metropole, města, které zatím určují chod či trendy moderního světa.

  • Vychutnáte si Los Angeles a jeho Hollywood bulvár, Beverly Hills, Rodeo drive i Santu Monicu
  • San Francisco, Golden gate, downtown, China town, bítnici, známé ulice z mnoha filmů
  • New York - město, které nikdy nespí, Times Square, Manhattan, Wall Street, Empire State Building, Central Square, Socha svobody

  • Washington DC a jeho Capitol, sídlo prezidenta - Bílý dům, muzea, relax v Miami

  • Vysoká kvalita služeb, bezpečnost, český průvodce
Čti více

Tel.: 224 250 138, 608 482 877   |   Email: cksen@cksen.cz

Termíny a cenyProgram a mapaFotogalerie

Cena zahrnuje:

mezinárodní letenku v economy class, letištní poplatky, přelet Las Vegas – New York v economy class, 13 x ubytování v pokojích pro dvě osoby ve vybraných hotelech střední třídy, privátní dopravu, letištní transfery v rámci USA (kromě cesty z letiště na hotel po příletu do New Yorku), vstupné do NP Yosemitu, SEN průvodce, silniční poplatky, pojištění proti insolventnosti 

Cena nezahrnuje:

Stravu, Cestovní autorizace ESTA do USA (910,- Kč), cestu taxíkem z letiště na hotel v NY, vstupné do památek a atrakcí, lístky na metro, resort fee v hotelech (poplatky za wifi, telefonáty, posilovnu a podobně (cca od 4 do 55 USD/1 pokoj/1noc), zavazadla na vnitrostátních letech v USA/Kanadě a letech do Karibiku, pojištění, kapesné 

Ubytování:

Los Angeles – Sonesta Select – Los Angeles LAX ***, 2 noci

San Francisco – Pickwick ***, 2 noci

Fresno – Best Western Village Inn ***, 1 noc

Las Vegas – Circus Circus ***, 3 noci

New York – Holiday Inn New York City – Wall Street ***, 3 noci

Washington D.C. – Beacon Hotel & Corporate Quaters ***, 2 noci

Hotely na konkrétních termínech můžou být i jiné. Závisí to na dostupnosti, obsazenosti a na včasném přihlášení.

 
„Hvězdičkování“ není součástí obchodního jména hotelu, ale hodnocením jeho kvality od velkých nadnárodních rezervačních systémů jako booking.com, agoda.com, v některých případech podle oficiálního hodnocení samotného hotelu.
 
Jednotlivé pokoje v hotelích se mohou lišit, uvedené fotografie jsou ze standardních dvoulůžkových pokojů.

Poznámka:

Občanům SR i ČR, kteří k 1. březnu 2011 pobývali v Iráku, Íránu, Jemenu, Libyi, Somálsku Sýrii nebo Súdánu, respektive po 1. březnu 2011 navštívili Irák, Írán, Jemen, Libyi, Somálsko, Sýrii bude autorizace ESTA zamítnuta.

Také občanům ČR i SR, kteří navštívili Kubu v období od 12.1. 2021 až dodnes bude platná cestovní autorizace (ESTA) rovněž zamítnuta a musí si požádat o vízum na ambasádě USA v Praze/Bratislavě.

 

Hotely v základní ceně zájezdu
Doplňkové služby - SEN premium

1. den: Let z Evropy přes Atlantik až na pobřeží Tichého oceánu

LOS ANGELES

Odlet z Evropy na cestu za nejkrásnější americkou přírodou. Přílet do Města andělů do LOS ANGELES. Kontrola na LAX a vstoupíme do města, které žije svůj americký sen. Už ve vzduchu je něco pohodového. Město věčného léta. Aklimatizace na časový posun a začínáme.

2. den: Město andělů a Hollywood

LOS ANGELES – SANTA MONICA

Město s originálním názvem "El Pueblo de Nuestra Senora La Reina de los Angeles los Rio Porciunculo" bylo založeno na konci 17. století a v centru staré čtvrti se nasnídáte v mexickém stylu. Z Puebla se projdeme k slavné radnici, která si zahrála v několika známých filmech a seriálech, prohlédneme si stavbu koncertní haly Walta Disneyho a operu, kterou řídí Plácido Domingo. Na město se podíváme z nadhledu z Griffithovy observatoře. Kromě výhledu na široké okolí a downtown LA je odsud i dobrý pohled na známý nápis "Hollywood". Samozřejmě se zastavíme i na samotném Hollywood bulváru. Známé místo s hvězdami slavných na chodníku, otisky rukou a nohou před Graumanovým čínským divadlem a množstvím postav převlečených za Michaela Jacksona, Jacka Sparrowa nebo Mickeyho Mousa. Po "hvězdném" obědě se projedeme přes Beverly Hills až na jednu z nejdražších ulic světa – Rodeo Drive. Vyfotíme se při známém nápisu a projdeme se po Rodeo Drive. Uvidíme některou z hvězd? Z Beverly Hills to už nemáme daleko na Santa Monica Beach. Pláž je známá z Pobřežní hlídky, najdete zde zábavné molo a jeden z konců slavné cesty Route 66. Nedaleko je promenáda s množstvím restaurací a obchůdků. Zde si vychutnáme závěr dne a dáme si večeři dle vlastního výběru. Bude to pizza, sushi, nebo cheesecake?

3. den: Na silnici číslo 101

LOS ANGELES-SANTA BARBARA-SAN FRANCSICO

Dnes nás čeká přesunový den. Z Los Angeles se dnes po cestě č.101 dostaneme do Santa Barbary. Místní letovisko s příjemnou architekturou a nádherně vyzdobenou budovou soudu, z níž se podíváme na okolí z ptačí perspektivy. Projdeme se po městečku, dáme si kávu a odjíždíme do Solvang, městečka, které byste zde nečekali. Byli jste v Dánsku? Pokud ne, máte náhradu zde v Kalifornii. Solvang je dánská enkláva zde v Novém světě. Andersenovo muzeum, socha Malé mořské víly a úžasné dánské pekárny. Za hranicí městečka se nachází oblast vinic, která začíná mít podobné jméno jako slavné Napa Valley u San Francisku. Na konci cesty nás čeká San Francisco, město kopečků a Golden Gate Bridge.

4. den: Welcome to San Francisco

SAN FRANCISCO

Dnešek se bude odvíjet podle počasí. Podle aktuálního stavu se vydáme k mostu Golden Gate nebo do města. Projdeme se k radnici, kde se provdala Marylin Monroe za Joea DiMaggia, na Market Street, Union square a do Chinatownu. Cestou se budeme vyhýbat známým "tramvajím", které jsou ve skutečnosti pozemní lanovky a nahlédneme do jejich muzea. Samozřejmě se budeme chtít na této největší atrakci města i převézt. Sejdeme na molo, kde se nachází i známé molo č.39. Na tomto molu je množství obchodů se suvenýry, ponožkami, restauracemi a hlavní atrakce – lachtani. Ti se zde vyvalují už desetiletí a jsou na oči zvědavců zvyklí. Nedaleko se nachází nejklikatější ulice na světě, známá z množství fotografii a filmů. Za městem se nachází ikona města, Golden gate bridge. Přejedeme po něm na druhou stranu, vyjedeme na vyhlídku a uděláme zajímavé fotky, ať už s typickou mlhou nebo bez ní. Čtvrť Castro je známá svou gay komunitou, bary a zábavními podniky. Město bylo v 60. letech centrem hnutí hippies a pozůstatky zde je stále možné spatřit. San Francisco má úžasnou atmosféru a právem patří mezi nejkrásnější města USA.

5. den: El Capitan a medvědi

SAN FRANCISCO – YOSEMITY – FRESNO

Časný ranní odjezd směrem k národnímu parku Yosemite. Budeme projíždět krajinou mandlových sadů a polí, až do předhůří Sierra Nevada. Země se začne zvedat a začne přibývat množství stromů. Tento národní park je ráj pro horolezce a jeho hlavní údolí je jedním z nejnavštěvovanějších přírodních památek USA. Světoznámé skály El Capitan a Half Dome budeme mít jako na dlani z mnoha vyhlídek. Projdeme se k nejvyššímu vodopádu Yosemite, který má výšku 740 m. Park je domovem množství druhů zvířat, mezi které patří rys, vlk, medvěd, jelen a mnohé další. Budeme mít na některé z nich štěstí? Park projedeme po hlavních vyhlídkových trasách, pak už Fresno, kde si dáme večeři a přespíme.

6. den: Napříč pouští

FRESNO – LAS VEGAS

Kontrastem k zeleni Yosemitu je poušť MOJAVE DESERT a opuštěné hornické městečko CALICO TOWN, ve kterém se zastavil čas, a zmizeli lidé. Večer příjezd do města věčné zábavy a hříchu, To je LAS VEGAS. Už z dálky svítí a ukazuje svou polohu. Město, které nedávno vzniklo doslova z nuly a jako fénix vstalo z pouště. Je to kýč? Je. Líbí se vám? Líbí. Mix zábavy, pastva pro oči, megahotely, kasina, přistěhovalci ... no prostě Sin City!

7. den: Město hříchu

LAS VEGAS

Dnes máme čas si trošku přispat, ale je škoda marnit čas na hotelovém pokoji. Vegas je plné lákadel. Kasina jsou v provozu 24 hodin denně a každé nabízí jiné atrakce. V New Yorku je výborná horská dráha, v Cirkus Cirkus pravidelné cirkusové show, můžete se podívat na Strip z Eiffelovy věže, nebo jít na nákupy do jednoho z oblíbených nákupních center. Když se opět setmí, město ožívá jiným způsobem. Půjdete se podívat do Downtown na Fremont street experience? Je to konkurence Stripu a najdete zde 600 m dlouhý Zipline, tři pódia s živými vystoupeními každý večer a jedinečnou světelnou show která září nad zastřešenou ulicí každou hodinu. Vegas je známé i svými jedinečnými show. Cirque du Soleil zde má osm stálých scén, David Coperfield a Rod Stewart zde vystupují již několik let. Totéž Celine Dion a Britney Spears. Každý večer jsou zde desítky dalších možností, jak se zabavit. Las Vegas je pouze jedno.

8. den: Největší kaňon na světě

GRAND CANYON WEST

Perla Arizony GRAND CANYON. Nejhlubší kaňon na světě, hra světla a barev, projdeme se po západní římse a fantastickém skleněném mostě Skywalk (fakultativně) a dosyta si vychutnáme neopakovatelné výhledy na jeden z nejkrásnějších přírodních úkazů naší planety. Budeme procházet i po mostě přes slavnou Hooverovu přehradu, která byla ve své době největší přehradou na světě.

9. den: Ze západu na východ

LAS VEGAS – NEW YORK

Z hlavního města zábavy odjíždíme a přelétáme k pobřeží Atlantského oceánu. Let přes celé USA až do New Yorku. Těšíte se? Po ubytování budeme mít ještě šanci si užít večerní New York. Times square, známé jako pupek světa, je plné den-noc nebo si půjdete užít výhled z Empire State Building. Jsme ve městě, které nikdy nespí, tak hurá do něj. NEW YORK, NEW YORK.

10. den: Manhattan od A po Z

NEW YORK

Dnes nás čeká společná prohlídka Manhattanu. Jelikož každý má šanci si vybrat hotel, který mu nejvíce vyhovuje. Prohlídku začneme na dolním Manhattanu. Z Battery parku je výhled na Ellis Island a na Sochu svobody. Kolem nejstaršího parčíku v New Yorku a sochy útočícího býka se projdeme k pravděpodobně nejbohatšímu kostelíku na světě, kostelu Trinity. Podíváme se na památník 9/11, místo, kde stáli Dvojčata světového obchodního centra. Projdeme se po Wall street a řekneme si něco o tomto "divokém" místě, které se mnohokrát stalo předlohou filmů. Na této nenápadné ulici se dělá jeden z největších finančních obchodů na světě. Wall street nás dovede k East river a k vyhlídce na Brooklynský most. Z dolního Manhattanu se přesuneme na horní. V této části se nachází slavný Central park s chronicky známými místy. Dakota building, Strawberry fields, Trumpovo kluziště a Hotel Plaza. To vše je zde pohromadě. U hotelu Plaza začíná známá nákupní zóna Páté avenue. Na Páté je nádherně a bohatě vyzdobený Kostel sv. Patrika a naproti Rockefellerovo centrum. Den ještě neskončil a ve městě je co prozkoumávat. Večer se můžete pouze procházet po ulicích, nakupovat, užít si nočního života v nesčetných barech a hospůdkách, jít na vyhlídky nebo do některého z divadel na Broadway.

11. den: Jogging v Central parku

NEW YORK

Aby se vám trošku změnil pohled na město, můžete si Manhattan prohlédnout z vody. Plavba vede po řece Hudson k soše Svobody, kolem Dolního Manhattanu do East River a pod mosty Brooklyn, Manhattan a Williamsburg k centrále OSN (plavba je fakultativní). Budete mít šanci vyfotit a prohlédnout si město z jiného úhlu. Po této plavbě, která trvá dvě hodiny, máte ještě dostatek času na vlastní program ve městě. V New Yorku je možností nepočítaně a za jednu návštěvu všechno nestihnete. Určitě si však toto město zamilujete, jako drtivá většina ze 65 milionů návštěvníků, kteří sem ročně zavítají. Pokud na plavbu nepůjdete tak den strávíte podle své chuti a nálady ať nákupy, galeriemi, nebo relaxem v Central Parku. Váš průvodce Vám rád poradí.

12. den: Rangers vs Capitals

NEW YORK – WASHINGTON DC

Opustíme New York a čeká nás hlavní město USA, velmi příjemná metropole Washington DC. Hlavní město USA WASHINGTON DC bylo vytvořeno uměle z darovaných pozemků Virginie a Marylandu. Nejprve byly postaveny dvě nejdůležitější budovy – Capitol a sídlo prezidenta. Od roku 1800 je plně funkční a zůstalo jako hlavní město rostoucích spojených států do dnešních dnů. Již v 19 století bylo město naplánováno a víceméně se rozestavení dodrželo. Na velkém prostranství jsou známé památníky, muzea a jiné budovy důležité pro chod země.

13. den: Centrum moci

WASHINGTON DC

Projdeme celý National Mall od Bílého domu, kolem Lincolnova památníku, přes muzeum letectví a vesmíru po Capitol. Prohlídku zakončíme u Fordova divadle, kde byl postřelen Abraham Lincoln. Kromě National Mall se zde nachází i známý hřbitov Arlington, kde je pohřben i JFK se svou rodinou. Nedaleko je Pentagon, chronicky známá budova ministerstva obrany USA. Město má pěknou úpravu, je tu pohoda a po uspěchaném a přeplněném New Yorku působí jako balzám. Četli jste Ztracený symbol od Dana Browna? Nečekaný symbol v podobě useknuté ruky se zlatým prstenem našel Robert Langdon právě ve Washingtonské kapitole.

14. den: Je čas se rozloučit

WASHINGTON – EVROPA

Odlet domů.

15. den: Vítejte doma!

Přílet domů a sdílení zážitků s rodinnou a přáteli. Kam pojedete příště?

 

Nejznámější města USA
<
>
Chodník slávy v LADown town San FranciscaHollywood - asi nejslavnější nápis na světěLos Angeles - koncertní hala Walta DisneyhoLos Angeles je domovem Universal StudiosProjdete se po chodníku slávyLos Angeles - Downton města andělůSanta Monica, Los AngelesProcházka pod Golden Gate BridgeUděláte si nezbytnou fotku u Golden Gate BridgeIkona San FranciscaObdivovat budete unikátní architekturu v San FranciscuNejznámější molo v San FranciscuSan Francisco - kolonie lachtanů na mole 39Dokonalá prohlídka San FranciscaNejklikatější ulička na světěProjedete si jí? Projedete se typickou tramvajkou po San FranciscuUděláte si procházku po San Franciscu se SEN průvodcemNoční procházka New YorkemSocha Svobody, New YorkLegendární Brooklyn Bridge v New YorkuPohled z ptačí perspektivy na New YorkPohled na New York s Central parkemUkážeme vám ty nejznámější stavby New YorkuNoční život na ManhattanuNew York - Times Square, pupek světaNeworský ManhattanSymbol svobody v USAProjdete se po Brooklynském mostěMěsto, které zná každýDovolená na americkém kontinentuNoční pohled na CapitolWashington DC - US Capitol - asi nejdůležitější budova Spojených státůDůkladná prohlídka Washingtonu se SEN průvodcem Po stopách americké historieSlunečný stát FloridaFlorida a slavná Miami beachPestrobarevné záchranářské budky na Miami BeachPo poznávání západu USA vás čeká odpočinek na Miami BeachMiami Beach - kdo by si nechal ujít tuto slavnou plážMiami Beach - stále na vás dáváme pozorDowntown MiamiHonba za aligátoryPoznáme rozdíl mezi aligátorem a krokodýlemSlavná Miami BeachJízda na vznášedlech v Everglaeds

Máte předběžný zájem o tento zájezd? Budeme Vás kontaktovat, rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy a zašleme kalkulaci zájezdu na Váš email.Povinné pole

Formulář byl odeslán, děkujeme.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací