Island (Expedice)


Turistika na dalekém severu mezi sopkami a gejzíry. Island je země ohně a ledu, zeleného mechu a černé lávy, plná hučících vodopádů, dřímajících sopek, rozlehlých ledovců, vybuchujících gejzírů a neposlušných elfů. Uvidíte, že i v Evropě se dají pěstovat banány a v sychravém počasí se ponoříte do nádherně teplé vody v Modré laguně. 

  • Island máme v nohách, dlouhá léta zkušeností
  • vodopády, gejzíry, vařící bahno, obrovské lávové pole
  • plavba trajektem po stopách starých Vikingů
  • pěší turistika mezi gejzíry a sopkami
Island

1. den:

Odjezd Bratislavy přes Brna a Prahu, přejezd Německem do Dánska.

2. den:

Nalodění, plavba přes Atlantský oceán.

3. den:

Ještě stále jsme na moři. Z Dánska na Island přes Atlantik, přesně tak, jak to dělali Vikingové. Krátká zastávka na FAERSKÝCH OSTROVECH.

4. den:

Ranní vylodění na Islandu v přístavu SEYDISFJORDUR, první kilometry autobusem na sever ostrova, první seznamování se s krajinou, kde na vlastní oči uvidíme, jak vzniká zem. Krátká zastávka v městečku Egilsstadir, a pak nás čeká nejsilnější evropský vodopád – ledovcový DETTIFOSS a jedinečné útesy v ÁSBYRGI.

5. den:

Národní park JOKULSÁRGLJÚFUR– pěší turistika v měsíční krajině severního Islandu. Možnost vybrat si kratší nebo delší trek. Neskutečné přírodní útvary KARL OG KERLING, majestátní kaňon řeky Jökulsá á Fjöllum, červený hřeben RAUDHOLAR. Všude čedič a překvapí vás i jeden z mála původních lesů na Islandu. Jak vypadá?

6. den:

Přejezd přes nejsevernější bod ostrova do městečka HÚSAVÍK. Fakultativně pozorování velryb v zálivu na severu ostrova. Odpoledne nás čeká pravý Island! Nebo jsme na Marsu? Vařící bahno a bahenní sopky v oblasti NAMAFJALL. Kemp v Reykjahlídu u komářího jezera MÝVATN, fakultativně koupání v místním termálním bazénu.

7. den:

Vyrážíme k sopce Krafla. Jsme na místě střetu dvou litosférických desek, které jsou příčinou veškeré sopečné aktivity. Kráter Víti se smaragdovou vodou, výstup na vrchol okolo geotermálního vrtu. Pokud nás neodfoukne vítr, dáme si vrcholovou fotku. Projdeme se přes lávová pole, kde se stále páří ze země a blízkost magmatu si zde uvědomíte víc než jinde. Návrat do kempu okolo největší geotermální elektrárny Islandu.

8. den:

Oblast DIMMUBORGIR, lávových hradů. Podíváte se do lávové jeskyně Grjótagljá? Voda zde má kolem 60° C. Podíváme se do kaldery sopky Hverfjall, budeme z ní pozorovat pseudokrátery Skútustadir, přenocujeme opět u jezera Mývatn, kde se o večeři podělíme se stovkami neodbytného hmyzu.

9. den:

Opustíme komáry i jezero Mývatn, pokocháme se "božskými" vodopády Godafoss, navštívíme botanickou zahradu a doplníme zásoby v největším městě na severu ostrova Akureyri. Přesun do jihozápadního Islandu. Kempujeme přímo v tektonické trhlině.

10. den:

Navštívíme místo nejstaršího parlamentu světa Thingvellir, postavíme se jednou nohou na euroasijských a jednou nohou na americkou kontinentální desku. Vykoupeme se v Modré laguně a den plný zážitků ukončíme prohlídkou nočního hlavního města.

11. den:

Pivo stojí už jen 7 €! V hlavním městě Reykjavíku si nenecháme ujít prohlídku katedrály, nakoupíme suvenýry na nejfrekventovanější Laugarvegur a vyfotíme si i Slunečný vůz s výhledem na vyhaslou sopku Esja přes záliv Faxafloi.

12. den:

Vyrážíme na západ. Nevynecháme ani otce gejzírů a jeho mladšího bratra na řece Hvítá, necháme se okouzlit krásným "zlatým" vodopádem Gullfoss.

13. den:

Chcete vidět, kde vzniká duha?  Přece v DUHOVÝCH HORÁCH. Zavřeme oči, budeme si myslet nějakou barvu, a když oči otevřeme, míněnou barvu uvidíme na vlastní oči. Nevěříte? Není nic jednoduššího než se o tom přesvědčit.

14. den:

Výběr z treků v okolí Landmannalaugar podle počasí a fyzické kondice.

15. den:

Směřujeme na jih. I v jižní části ostrova jsou neuvěřitelné vodopády SELJALANDSFOSS, které ukrývají poklad, Skógafoss s nádhernou scenerií, útesy DYRHOLAEY a pláže s černým pískem. Večerní příjezd do národního parku Skaftafell.

16. den:

Výlet v národním parku SKAFTAFELL, který se nachází hned pod největším islandským ledovcem. Cestou potkáme ještě jeden vodopád, varhany připomínající čedičový SVARTIFOSS. Drsné podmínky a skutečné dobrodružství.

17. den:

Jezero JOKULSARLON ve stínu ledovce VATNAJOKULL (největší na Islandu), po kterém se plaví i obrovské ledové kry. Ne nadarmo se zde natáčely filmy jako Tombraider, bondovka Die Another Day či Batman začíná. Zde se setkává ledovec s Atlantickým oceánem. Fakultativní plavba po laguně. Okružní cestu po ostrově zakončíme tam, kde jsme ji téměř před dvěma týdny začali, v Egilsstadir.

18. den:

V Seydisfjordur se nalodíme na již známou loď a večer opustíme Island.

19. den:

Plavba Island – Dánsko (s technickou zastávkou na Faerských ostrovech).

20. den:

Vylodění v Dánsku a autobusový přejezd Dánskem a Německem.

21. den:

Návrat domů.

 

Cena zahrnuje:

dopravu autobusem, 14 x ubytování v kempu, trajekt na Island a zpět, SEN průvodce, mapy, pojištění proti insolventnosti

Cena nezahrnuje:

stravu, fakultativní výlety

Poznámka:

Změna programu vyhrazena vzhledem k počasí. Na Island doporučujeme kvalitní turistickou výbavu - nepromokavý stan vyšší třídy a teplý spacák! Nepodceňte islandské počasí.  

Zájezd na klíč:

Tento zájezd vám také rádi zabezpečíme na klíč, v uzavřené skupince vašich přátel libovolného počtu osob i termínu, dle vašich individuálních požadavků.
Jsme tu pro vás, rádi vám splníme vaše sny.

Nenechte si ujít slevu zájezdu!


Váš vybraný zájezd nyní nabízíme za výhodnou cenu.
Následující dny vám garantujeme nejlepší cenu a podržíme vám také místo na zájezdu.

ODESLAT
Povinné pole
Nenechte si ujít slevu zájezdu!

Máte předběžný zájem o tento zájezd? Budeme Vás kontaktovat, rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy a zašleme kalkulaci zájezdu na Váš email.Povinné pole

Formulář byl odeslán, děkujeme.

Zobrazit všechny fotky

TOP místa zájezdu

Modrá laguna na Islandu

Modrá laguna

Největší turistická atrakce Islandu. Toto jezero je součástí obrovského geotermálního komplexu, který je také viditelný na satelitních snímcích. Teplota vody je kolem 40 stupňů Celsia po celý rok a léčivá koupel v Modrá laguně je nezbytným zážitkem každého návštěvníka Islandu.


Reykjavík na Islandu

Reykjavík

Nejsevernější hlavní město naší planety ležící nad 64 stupněm severní zeměpisné šířky, zcela odlišné od ostatních evropských metropolí. Ingolfur Amarson na místě dnešního Reykjavíku založil první lidské osídlení na Islandu v roce 870. Reykjavík byl založen teprve v roce 1786 a postupně se rozvinul do administrativního, obchodního a kulturního centra ostrova. Životní úroveň Reykjavíku je nyní mezi nejvyššími na světě. Dlouhé letní dny, kdy Slunce nezapadá, kompenzují depresi z temných dní.


Island, Gullfoss

Gullfoss

Zlatý vodopád, jak zní překlad tohoto přírodního skvostu, je díky přílivu vody z řek, dešťů a ledovců, nejmohutnějším vodopádem v Evropě. Nejvyšší naměřený průtok byl 2000 m3/s. Celková výška vodopádu na Bílé řece je 32 metrů, jeho šířka je 21 metrů.

Reference klientů

Island

Dovolte nám, abychom poděkovali CK SEN za úžasné tři týdny prožité na severu Evropy, v zemi vulkánů, síry, teplých pramenů, ledovců a vodopádů na neskutečném ostrově ISLAND. Velké díky patří všem zaměstancům, kteří se podíleli na přípravě a průběhu zájezdu ISLAND Eurokemping 2015. Hlavně bychom chtěli poděkovat našemu průvodci Robovi, který nám každý den dokazoval jaké je to úžasné, když Vás práce baví, a je Vaším koníčkem a jehož znalosti o této nádherné zemi potvrzovaly to, že Island je opravdu jeho srdeční záležitostí. Dále bychom chtěli poděkovat našemu řidiči Vladkovi ze společnosti Nitrabus, který měl lví podíl na tom, že zájezd i po této stránce dopadl skvěle. Ten výkon v Duhových horách, kde mnoho lidí nedokázalo pochopit, jak se sem ten autobus dostal, a dívali na nás s otevřenými ústy - pohled pro bohy. A v neposlední řadě chceme poděkovat i vám, vám všem, kteří jste se zúčastnili tohoto neskutečného dobrodružství nazvaného ISLAND Eurokemping 2015. Bez perfektní partie šílenců, kteří dokázali přežít tři týdny ve stanu, kousek od severního polárního kruhu, s batohem na zádech, plynovým turistickým vařičem v chladném a někdy i deštivém počasí, bez této party by to také nebylo ono. A teď si nalijte skleničku Brennivinu, zakousněte se do nenapodobitelného Iceland pylsur, pusťte si Of Monster and Man a vzpomínejte s námi na neskutečně nádherný ostrov na severu - Takko Fyrir island !!!! Eva a Michal

Duhový Island mnoha proměn

Neskutečné zážitky, úžasné hory, sopky, jezera, ledovce, výživné malé treky, chutná jehněčí polévka a všudypřítomná lékořice, kterou každý nemusí, také vstřícní Islanďané a dobré počasí (aspoň pro mě). Nemohu vynechat vodopády, gejzíry, koupání v teplých jezírcích, vaření domácích vajíček v malinkých bublajících kráterech, skvělé kempování a mnoho dalších neuvěřitelných zážitků s prima partou, vynikajícím řidičem Vladkem a velmi profesionální průvodkyní Májou, která je skvělá, milá a charismatická a hlavně všude tam, kde ji kdo zrovna potřeboval. Island mi učaroval. Island je země ohně a ledu (říká se), ale je také země mnoha barev, zvuků a pohybu. Přírodu je nutné respektovat ale Island obzvlášť. Je skoro týden po návratu a já stále bloudím myšlenkama na severu a jen pomalu se vracím do reality svého domova. Nechci si nalhávat, že se tam vrátím, ale určitě nenechám toulavé boty zahálet. Helena

Island

Treky, společné snídaně a večeře v kempu, hraní karet do noci u pivka, oslavy narozenin a svátků, zpívání v kempu Landmannalauger, déšť, ale i krasné slunce když si spálíte nos, pokud zapomenete opalovací krem :), fotogenická krajina, ovečky na každém rohu, prostě zážitek na celý život. Cesta tam i zpět uběhla rychle, až příliš, nezapomenutelné rozhovory s novými přáteli na palubě trajektu, čekání na východ slunce. Kdo stále sní o malém dobrodružství, ať to určitě zkusí. A co se týče omezení, tak žádné není! Staří, mladí, lidé, co ještě nikdy nekempovali, je to jedno, dá se to určitě zvládnout. Ještě se na Island vrátím, určitě! Jana

Island

Pokud váháte, zda jet na tento kempink, tak neváhejte, balte kufry a volejte do SNU! Island je neskutečný a plný kontrastů, musíte ho vidět. A pokud se budete snažit, SEN Vám „domluví“ taky úžasné slunečné počasí, jako jsme měli my! Každý den stál za to a často jsem měla problém udržet ústa zavřené. Velké díky pro naše průvodce Marťu a Hynka a všem v pozadí za organizaci a výborný program. Hodně zdaru a spokojených Islanďanů v příštích letech :) Michala Bacová


Zážitky ze zájezdů

Island pod nohama

Na Islandu platí pravidlo: "Zdá se Vám, že je špatné počasí? Počkejte 10 min. a bude ještě horší." Toto pravidlo si vyzkoušel na Islandu ne jeden návštěvník. My však musíme říct, že nám Odin dopřál hned na začátku krásné počasí a po příchodu do Seydissfjordur jsme zažívali opravdu krásné počasí. Nejmohutnější vodopád v Evropě, který se nazývá Detifoss jsme fotili s dramatickými mraky a dopřáli jsme si i procházku k jeho malému bratrovi – vodopádu Selfoss. Slavná podkova v Ásbyrgi - skalní útvar který kdysi vytvořila řeka Jökulsá ještě předtím než ji odklonila seismická aktivita v této oblasti. No a možná to byl právě osminohý kůň boha Odina, který svým dupnutím zapříčinil vznik těchto skalních útvarů. My jsme si ho vychutnali z obou stran: ze spodu a také z vrchu, když jsme absolvovali 22 km dlouhý trek podél řeky Jökulsá á Fjöllum. Počasí nám nepřálo a my jsme tak prověřili naší výbavu, ale vše dobře dopadlo a my jsme si odnášeli kopec zážitků z celodenního putování. Húsavík a pozorování velryb: úžasný zážitek, při kterém jsme byli více než úspěšní. Dva druhy velryb, z toho jedna ta největší a zároveň i největší žijící savec na naší planetě. Delfíni nás doprovázeli z naší plavby zpět do tohoto rybářského městečka. Jezero Myvatn potvrdilo, že je opravdu komářím jezerem, tak jak říká překlad, ale slunečné počasí a chladnější noc skoncovala s otravným hmyzem, který naštěstí neštípe. Po zdolání Krafly, následovala prohlídka Námafjall a oblasti lávového pole Leihrjunkur, dále nám bylo odměnou 3 hodinové koupání v místní malé modré laguně. Den jako vyšitý, přičemž ten předtím jsme završovali poslechem klasické hudby v podání islandských hudebnic v malebném kostelíku městečka Reykjahlíð. Zázraky se dějí, a když v 18. století během "Myvatských ohňů" dosáhla láva až k úrovni jezera, zničila celé městečko i tři farmy, přičemž zůstal stát pouze tento kostel. Zázrak? Ne. To je Island. Jinak víte co je Skyrim, lávový chleba, Brennivin, my ano a chutnalo nám!

Cesta do Landmannalaugar a nejen to...

Na Islandu je těžké najít pouze jedno nejkrásnější místo, ale dlouhodobě vítězí Duhové hory - Landmannalaugar. Proč je toto místo tak krásné? Na to si zodpovíte nejlépe sami, když toto místo navštívíte osobně, ale nejlépe s námi. :) Rozhodně se stačí podívat pár fotografií a motivace balit kufry se dostaví okamžitě. Pro mě osobně je to jedno z nejkrásnějších míst na světě a úplný unikát. Nádherné ryolitové pohoří, zbarvené do všech barev duhy, na částech hor je vidět ještě sníh a my se procházíme po lávovém poli. Je nádherně porostlé islandským mechem, na který je zážitek si jen lehnout. Neskutečně, kde všude se uchytí život a že je Island fádní krajina bez života? Vůbec ne! Důkazem pestrosti je i všudypřítomné islandské ovce, vždy minimálně v trojici. Proč? To neví nikdo, ale je to opravdu tak. Klidně si to přijeďte ověřit. A možná se vám podaří neskutečný zážitek, ve formě pozorování probíhajícího stáda islandských koní přes brod. Po příjemné procházce někteří z nás neodolají a zkoušejí teplotu místního horkého pramene. Neznám nic lepšího, než si dopřát tento relax po obzvlášť náročné túře. Není to jen krásná příroda všude kolem nás, ale i úžasní Islanďané, se kterými se setkáváme, na každém kroku. Naši islandští řidiči si zaslouží obdiv, protože dostat se sem speciálním 4x4 autobusem, je výzva. Cestou zdolávat nerovný terén, klikatou silnici, která nás vede přes lávová pole, ale brodění řek se nevyhneme. I samotná cesta do oblasti islandské vysočiny se stává neskutečným úlovkem mezi našimi zážitky, nemluvě o těch dalších. Jen tak se ptám svého šoféra Bökurda, že tu musel jezdit asi tisíc krát. Odpověděl mi stručně, jen islandským úsměvem a skromně dodává, že poprvé řídil autobus už jak 17 ti letý. Přičemž roku od roku 1970 brázdí všemožně cesty Islandu. Zamýšlí se a nakonec dodává, ročně najezdil na Islandu tak 120 000 km. Celkově přes 7 milionů km dosud. Když si to tak vezmete, Börkur by tak překonal na svém autobuse přes 17 krát vzdálenost Země - Měsíc. Ne nadarmo, si my z CK SEN vybíráme ty nejlepší.

Přírodní krásy Islandu

Terénním vozem se dostáváme do jedné z nejkrásnějších částí Islandu. Landmannalaugar se také nazývá Duhovými horami a my ihned po příjezdu chápeme proč. Nacházíme se v kempu přímo pod lávovým polem. Tuto krásu si nikdo z nás nechce nechat ujít, a tak hned vyrážíme na trek okolo lávového pole až na kopec, odkud je neskutečný výhled na pestrobarevnost těchto unikátních hor. Bublající bahno a pára vycházející ze země. Na posilnění si připravujeme vařená vajíčka v termálním prameni. Je až neuvěřitelné, že v tak neskutečné přírodě potkáváme pouze pár turistů a pak už jen volně se pasoucí ovce. Podle zvláštního islandského pravidla, jsou vždy u sebe tři ovečky. Poté, co ulovíme nejkrásnější záběry si dopřáváme odpočinek v přírodním termálním jezírku, které se nachází na konci našeho treku. 

Mohlo by Vás zajímat:

Na vrch stránky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Pohlídáme vám slevu vašeho zájezdu nebo vysněné země
ODESLAT
Povinné pole
Pohlídáme vám slevu