O Yangshuo a okolí hovoří Číňané jako o nejkrásnějších místech na světě

Yunnan a Sapa komfortněji

jižní Čína a severní Vietnam

Vydejte se na cestu mimo klasické turistické destinace. Horká jižní Čína Yunnan a příjemný chladný severní Vietnam. Menšinové etnika, květinové hory ale i roklina skákajícího tygra. Cesta pro zkušenější cestovatele, kteří hledají vždy něco nového. Do Číny se dá jet i deset krát a vždy uvidíte něco nového. Yunnan není klasická Čína, ale o tom se už musíte přesvědčit sami. A Alpy možná nahradíte vietnamskými horami

  • 26 let zkušeností s Čínou a Vietnamem
  • čínský a vietnamský venkov
  • původní horské kmeny
  • nejkrásnější květiny na světě
  • legendární netopýři z Yunanu
Čti více

Tel.: 224 250 138, 608 482 877   |   Email: cksen@cksen.cz

Termíny a cenyProgram a mapaFotogalerie

Cena zahrnuje:

mezinárodní letenku v economy class, letištní poplatky, ubytování v pokojích pro dvě osoby ve vybraných hotelech střední třídy 3 * se snídaní, dopravu pronajatými autobusy, noční vlak Lao Cai – Hanoj, SEN průvodce a místní průvodce, množství prohlídek a výletů, geniální program, pojištění proti insolventnosti

Cena nezahrnuje:

víza, místní přelet, vstupné, stravu mimo uvedené, pojištění, kapesné

Ubytování:

Kunming – Kunming Hotel ****, 1 noc

Jianshui – Jianshui Guotai Hotel ***, 1 noc

Yuanyang – Hotel Yunti ***, 2 noci

Sapa – Sapa Highland resort ****, 2 noci

Vlak z Lao Cai do Hanoje – 1 noc

Halong Bay – Halong kajuta na lodi, 1 noc

Hanoj – Flower Garden Hotel ****, 2 noci

Hotely na konkrétních termínech můžou být i jiné. Závisí to na dostupnosti, obsazenosti a na včasném přihlášení.
 
„Hvězdičkování“ není součástí obchodního jména hotelu, ale hodnocením jeho kvality od velkých nadnárodních rezervačních systémů jako booking.com, agoda.com, v některých případech podle oficiálního hodnocení samotného hotelu.
 
Jednotlivé pokoje v hotelích se mohou lišit, uvedené fotografie jsou ze standardních dvoulůžkových pokojů.

1. den: Odlet do neznámých částí Číny

EVROPA – KUNMING

Odlet do hlavního města provincie Yunnan.

2. den: Šestimilionové město věčného jara

KUNMING

Přílet do Kunming. KUNMING: hlavní město jihozápadní čínské provincie Yunnan. Jsme ve výšce 1800 metrů ve městě, které má přezdívku jarní město a průměrná roční teplota je až 18 stupňů. Chrám Yuantong, největší a nejstarší v Kunming má už dnes přes 1200 let a funguje nadále. Do víru místního života se ponoříme v Zeleném jezeře, oblasti, kde uvidíte jak funguje každodenní Čína. Jogging, tanec, společenské hry a autentická Čína.

3. den: Kamenný les

KUNMING – JIANSHUI

Návštěva Kamenného lesa Shilin (UNESCO), čtyři sta kilometrů čtverečních kouzelných tvarů nezapomenutelného čínského vápence. Věděli jste, že v této provincii se zrodilo pití čaje? Věděli jste, že v jižní Číně je jeden z největších a nejimpozantnějších krasů na světě? Jihočínský kras, který se rozprostírá přes čtyři provincie zabírá 600 000 kilometrů čtverečních a jeho nejznámější části jsou zapsány v rámci světového dědictví UNESCO. Odpoledne pokračujeme do JIANSHUI na jihu Yunnanu. Společná procházka starým městem, které zde vládlo ještě před Kunming.

4. den: Kouzelná studna a tofu

JIANSHUI – YUANYANG

Jianshui. Třetí největší konfuciánský chrám v Číně (větší už je pouze v Qufu a Pekingu). Majestátní chrám postavený dynastií Yuan je velmi dobře zachován. Při západní bráně starého města se zastavíme u kouzelné studny dynastie Ming, staré přes 600 let. Voda ze studny se dodnes používá pro výrobu tofu. Tofu je nejoblíbenější místní pochoutka a jeho výrobu uvidíme na vlastní oči. Podél rýžových polí směřujeme do Yuanyang.

5. den: Kmeny jižní Číny

YUANYANG

Dnes se zaměříme na jeden z původních kmenů Yunnanu. Oblast kolem Yuanyang obývají původní obyvatelé Hani. Jejich typické obydlí vypadá jako houby a jsou utopené v zeleném lese lemovaném rýžovými políčky. Vesnice Qingkou, rýžová terasa bada Hani, která stoupá z výšky 800 metrů až do 2000 metrů. Nádherný západ slunce, při kterém pole mění postupně barvu z růžové na tmavě červenou, zlatou a bílou. Etno trh s lokálními produkty, kde to žije každý den a zároveň výborná možnost přiblížit se k Haniům ještě blíže.

6. den: Království orchidejí

YUANYANG – HEKOU – SAPA

Po čínské snídani směřujeme do HEKOU, čínského města na hranicích s Vietnamem. Vše se mění jakoby mávnutím kouzelného proutku. Vítejte ve Vietnamu. 40 kilometrové stoupání nás přivede do městečka SAPA. Sapa leží na západním okraji náhorní plošiny a přímo naproti je pohoří Fan Si Pan. Osvěžující klima připomínající spíše Alpy. Jsme 1600 metrů nad mořem v království barevných orchidejí a domově menšin jako Nung, Dao, Tay, Cao Lan, Paxi a Xa Phong jinak nazývaných také jako horské kmeny.

7. den: Černí Hmongové

SAPA – LAO CAI

Hned ráno se projdeme ve svěžím horském vzduchu na místní tržiště. Ranní ruch a barevné kmeny. Při místním kostele si uvědomíme odlehlost a izolovanost regionu. Treking přes bambusovou džungli do vesnice Lao Cai. Kmeny Tay a černí Hmongové se oblékají dodnes v tradičním stylu tak typickém pro horský severní Vietnam. Katolický kostel černých Hmongů. Pokračujeme na dno údolí Sapa do vesničky Ta Van. Je právě toto nejkrásnější, místo které uvidíme během zájezdu? Možná. Návrat do Sapy.

8. den: Nejkrásnější květy na světě

SAPA – HAM RONG – VLAK

Po snídani nás čeká pohoří Ham Rong, vyhlídky a nádherné květinové trhy. Voňavá horská scenérie. Les z divokých broskví, orchidejové zahrady, pelargónie, hortenzie a množství dalších krásných květin. Člověk si tu někdy připadá jako v rajské zahradě. Doporučujeme vyšlapat si až na San May a z výšky 1800 metrů si prohlédnout údolí Sapy pod vámi a mezi prsty budete chytat oblaka. Při troše štěstí uvidíme v dálce naproti nám i tzv. "Střechu Indočíny" 3143 metrů vysoký Fan Si Pan.

Odpoledne pokračujeme ke stříbrnému vodopádu a trekem do vesnice Ta Phin kde žijí tzv. červení Daoviové. Řekneme si více o místní kultuře a nakoukneme jim i přímo do kuchyně. Jeskyně Ta Phin a nejlepší fotky.

Večerní vlak z Lao Cai s odchodem o cca 20: 45. Ráno přijedeme do Hanoje. Divočinu severního Vietnamu vyměníme za hlavní město.

9. den: Víte, kde bydlel strýček Ho?

HANOJ

Ranní příjezd do Hanoje. HANOJ: Dobré ráno Vietnam! Vítejte v hlavním městě socialistické republiky. Přivítá nás socha Lenina na náměstí, plakáty s komunistickými hesly, Ho Či Minovo mauzoleum. Prohlédneme si skromný domek, ve kterém strýček Ho bydlel, a velký luxusní Zyl, ve kterém se vozil. Společně si však vychutnáme i úžasnou historii a grácii velké dámy Orientu. Budeme se procházet v desítkách prastarých uliček řemeslníků jednotlivých cechů a přeneseme se stovky let do minulosti. Velmi silný zážitek, který překvapí i zkušené cestovatele. Luxusní dům francouzského guvernéra, položený v nádherné tropické zahradě, stavěný podle principů Feng Šuej. Pagoda na jednom sloupu, kam se chodí modlit Vietnamci, aby zajistily zdárný porod či početí svým blízkým. Šťáva z čerstvého kokosového ořechu, nádherný Chrám literatury plný kamenných stél a bonsají. V první vietnamské univerzitě (je starší než ta v Boloni či Oxfordu) studovali pod záštitou Konfucia jen ti nejlepší. V tomto nádherném chrámu pochopíme, proč se Vietnamu tak daří. Večeře na terase s výhledem na jezero, kde je pohřben legendární meč vietnamského Artuše. Střed jezera je považován za střed Hanoje. Pivko Hanoi či francouzské červené? Divadlo s unikátními vodními loutkami či první jízda rikšami? Věděli jste, že Hočimin vůbec nechtěl mít mauzoleum?

10. den: Dračí zuby

HA LONG BAY

HA LONG (UNESCO): plavba po zátoce a nádherných ostrůvcích. Půl dne se budeme plavit v tomto zázraku přírody mezi skalnatými Dračími zuby originální vietnamskou džunky. Na horní palubě je místo na opalování, mořské speciality a bílé vietnamské vínko podáváme na oběd přímo na lodi (oběd není v ceně, za velmi výhodný doplatek). Procházíme kolem těch nejznámějších skal čouhajících z tyrkysové vody klidné jako zrcadlo (2000 ostrovů je přirozenou bariérou). No my máme bohatší program a stíháme to co jiní ne! Lovíme zážitky, které jiní nedokážou s ohledem na bezpečnost našich klientů.

11. den: Had s rýží

HANOI – LIETADLO

Zastavíme se ve speciální hadí restauraci, kde ti nejodvážnější zkusí sníst ještě bijící srdce hada, které zapijí hadí krví a žlučí. Neuvěřitelný zážitek! Cestujeme kolem sytě zelených rýžových polí s tuctem hrobek. Rýže je život. Program je připraven kvalitněji, spíme v Halong Bay přímo u moře, máme více času na plavbu a vidíme více. Odpoledne se s Vietnamem rozloučíme a odlétáme domů. Viděli jste místa mimo tradiční turistické cesty, původní obyvatele jižní Číny a horské kmeny Vietnamu. Dá se to i takto!

12. den: Skoro doma

EVROPA

Přílet domů a sdílení zážitků s rodinou a přáteli.

Yunnan a Sapa
<
>
Chrám Yuantong, největší a nejstarší v KunminguAtmosféra čínských buddhistických chrámůNavštívíme úžasný Kamenný lesČeká nás 400 km2 kouzelných tvařů čínského vápenceSetkání s místnímiTypické rýžové terasyZáběr z vesničky Tu VanPoznáme kulturu horských kmenůHor a zeleně se nabažíme dosytaVítejte v Sapě!Západ slunce nad rýžovou terasou bada Hani, která stoupá z výšky 800 m do 2000 mDěvče z kmene černých HmongůPráce na rýžových políchTradice žijí dodnesTofu je nejoblíbenější místní pochoutkaVítejte v Hanoji!Přírodní džungli vyměníme za městskouNejstarší pagoda v HanojiPřed Mauzoleem Hočimina potkáte každý den školní výlety z celé zeměDarem na oltáři může být naprosto cokolivPlavba po Dračí zátocePlavit se budeme soukromou lodí a užijeme si nádherné scenerieProzkoumáme i jeskyně Dračí zátokyNakoupíme od místních na plovoucích trzíchVe Vietnamu si streetfood zamilujeteUžijeme si atmosféru hanojské staré čtvrtiPravé Pho Bo si můžete dopřát každý den

Máte předběžný zájem o tento zájezd? Budeme Vás kontaktovat, rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy a zašleme kalkulaci zájezdu na Váš email.Povinné pole

Formulář byl odeslán, děkujeme.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací
BEZPEČNÉ ZÁJEZDY 2021
SEN COVID GARANCE - vrácení peněz v plné výši.
Lovte zážitky s CK SEN bez rizika.  Více ZDE ➔