Turistický průvodce Mexikem

Věděli jste, že:

  • Mexiko je největší španělsky mluvící zemí světa.
  • Mexiko je domovem "sopečného králíka" - jedná se o velmi vzácný druh, který žije v blízkosti mexických sopek. Je to druhý nejmenší králík na světě.
  • Mexické děti nedostávají dárky na Vánoce. Děti dostanou své dárky teprve 6. ledna. Jedná se o den, kdy Mexičané oslavují El Dia De Reyes (Královský den), příchod tří moudrých do Betléma.
  • Mexiko je pojmenováno po aztéckém bohu, Mexitli. Španělský conquistador Hernán Cortés si podmanil aztéckou říši v květnu 1521 a pojmenoval ji Nueva España (Nové Španělsko). Aktuální oficiální název země je "Spojené mexické státy".
  • Kukuřice byla domestikována domorodými obyvateli v jižním Mexiku zhruba před 10.000 lety.
Čti více
Základní údaje o zemiCestovní doklady a vízaPraktické informacePočasíRady na cestuStručný slovník Zajímavá místa

Očkování

žádné očkování není povinné, pouze doporučená očkování Hepatitida, břišní tyfus. Zkontrolujte si očkování proti tetanu. Doporučujeme odbornou konzultaci v centru cestovní medicíny.

Bezpečnost

je nutné dodržovat určité jednoduché zásady, které vám pomohou předcházet případnému napadení nebo krádeži. Vždy choďte minimálně ve dvou. Vyhýbejte se tmavým opuštěným místům a uličkám. V Mexico City nedoporučujeme procházet se v noci po parcích a chodit do čtvrtí mimo centrum. Mexiko je mnohem bezpečnější než ostatní země Latinské Ameriky, opatrnosti však nikdy není dost. Na hotelových pokojích si nikdy nenechávejte cennosti položené na viditelném místě. Nejlepší je nosit peníze ve speciální kapsičce na těle. Pokud se chcete vyhnout nepříjemnostem spojeným se ztrátou pasu, imigrační karty nebo letenky, doporučujeme si je uschovat na hotelovém pokoji v trezoru nebo na recepci hotelu. Více informací o bezpečnosti.

Co s sebou

s sebou si sbalte zavazadlo (kufr, taška na kolečkách, batoh) s max. povolenou váhou do letadla 23 kg (záleží na letecké společnosti) s oblečením a potřebami, které běžně používáte. Neměl by chybět mobilní telefon, fotoaparát, menší batoh či kabela na denní procházky po městě, tenká větrovka do deště, pohodlná obuv. Vezměte si krém na opalování s vysokým faktorem, pokrývku hlavy, nezapomeňte plavky a ručník, repelent s obsahem DEET, multivitaminové a minerální tablety, papírové kapesníky a pár balíčků vlhčených kapesníků na osvěžení. Teplejší oblečení (dlouhé kalhoty, košile s dlouhým rukávem, teplejší svetr nebo mikina) se vám budou hodit v klimatizovaném autobuse a večer ve vysoko položeném hlavním městě či v horských oblastech. Můžete vzít drobné suvenýrové předměty, sladkosti, pera, jako dárky dětem.

Vaše osobní lékárnička by měla obsahovat hodně vitamínů, acylpyrin nebo paralen, něco na nachlazení, antibiotika, které jste zvyklí užívat – nejlepší širokospektré nebo na tetracyklinové bázi (dobré i na zažívací potíže), kapky do očí, léky proti průjmu, leukoplast na otlaky a jeden elastický obvaz. Nezapomeňte na léky, které pravidelně doma užíváte. Základem vašeho zdraví v Mexiku bude kvalitní strava a dobrý pitný režim, který je nutné dodržovat, zejména ve vyšších nadmořských výškách. Vodu pijte pouze balenou, lze koupit v každém obchodu i na ulici. Pokud nehovoříte španělsky, je dobré mít s sebou slovník základní konverzace. Pokud chcete poznat Mexiko dokonale, doporučujeme kvalitního průvodce v tištěné či elektronické podobě.

Mobilní telefon zde dobře funguje a dají se posílat SMS zprávy prakticky ze všech míst. O fungování aktuálního roamingu se však informujte u svého operátora.

V kontaktu s domovem nebo firmou můžete být pomocí e-mailů. Připojení k internetu je běžné dostupné v hotelích i restauracích. S sebou doporučujeme mít hotovost v USD nebo EUR, které si vyměníte na místní měnu. USD lze platit ve větších suvenýrových obchodech či hotelových letoviscích. Platební karty Master Card a Visa jsou akceptovány většinou pouze v dražších hotelech a restauracích, doporučujeme nespoléhat se pouze na karty a vzít si je spíše jako zálohu. Bankomaty jsou dostupné ve všech turistických lokalitách. Kromě platebních karet je možné využít i cestovní šeky.

Jakékoliv elektronické zařízení, které přepravujete jako příruční zavazadlo při letecké přepravě (zejména mobilní telefony, počítače, tablety, mp3 přehrávače) musí být nabité. Přepravou vybitého zařízení můžete způsobit problémy při bezpečnostních kontrolách, zdržení nebo odebrání zařízení. Taktéž je nutné mít v příručním zavazadle i všechny nabíječky a náhradní baterky.

zobrazit zájezdy do Mexika
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací
ZÁJEZDY 2021 - 2022 SE SLEVOU AŽ 15 %
Lovte zážitky s CK SEN bez rizika.
Záloha pouze 5 000 Kč/osoba.  Více ZDE ➔