Turistický průvodce Mexikem

Věděli jste, že:

  • Mexico City pomalu klesá - Vzhledem k tomu, že mexické hlavní město bylo postaveno na jezeře, klesá 15-20 cm ročně. Během 20. století se město Mexiko “potopilo” mezi 9 - 11 m.
  • Mexiko dalo světu čokoládu a chilli - čokoláda byla objevena v Mexiku a byla vyrobena mezoamerickými Indiány do sladkého nápoje s použitím přírodních sladidel. Slovo "čokoláda" pochází z jazyka aztéků.
  • Největší pyramida na světě je Velká pyramida Choluly v Mexiku. To je také největší památka někdy postavená na světě.
  • Během aztéckých rituálů, pět kněží drželi oběti ruce a nohy. Srdce, označované jako "drahocenné orlí kaktusové ovoce", bylo odříznuto od živé oběti a spáleno na ohni v chrámu.
  • Hranice mezi Mexikem a Spojenými státy je druhá největší hranice světa (pouze hranice mezi USA a Kanadou je delší).
Čti více
Základní údaje o zemiCestovní doklady a vízaPraktické informacePočasíRady na cestuStručný slovník Zajímavá místa

Očkování

žádné očkování není povinné, pouze doporučená očkování Hepatitida, břišní tyfus. Zkontrolujte si očkování proti tetanu. Doporučujeme odbornou konzultaci v centru cestovní medicíny.

Bezpečnost

je nutné dodržovat určité jednoduché zásady, které vám pomohou předcházet případnému napadení nebo krádeži. Vždy choďte minimálně ve dvou. Vyhýbejte se tmavým opuštěným místům a uličkám. V Mexico City nedoporučujeme procházet se v noci po parcích a chodit do čtvrtí mimo centrum. Mexiko je mnohem bezpečnější než ostatní země Latinské Ameriky, opatrnosti však nikdy není dost. Na hotelových pokojích si nikdy nenechávejte cennosti položené na viditelném místě. Nejlepší je nosit peníze ve speciální kapsičce na těle. Pokud se chcete vyhnout nepříjemnostem spojeným se ztrátou pasu, imigrační karty nebo letenky, doporučujeme si je uschovat na hotelovém pokoji v trezoru nebo na recepci hotelu. Více informací o bezpečnosti.

Co s sebou

s sebou si sbalte zavazadlo (kufr, taška na kolečkách, batoh) s max. povolenou váhou do letadla 23 kg (záleží na letecké společnosti) s oblečením a potřebami, které běžně používáte. Neměl by chybět mobilní telefon, fotoaparát, menší batoh či kabela na denní procházky po městě, tenká větrovka do deště, pohodlná obuv. Vezměte si krém na opalování s vysokým faktorem, pokrývku hlavy, nezapomeňte plavky a ručník, repelent s obsahem DEET, multivitaminové a minerální tablety, papírové kapesníky a pár balíčků vlhčených kapesníků na osvěžení. Teplejší oblečení (dlouhé kalhoty, košile s dlouhým rukávem, teplejší svetr nebo mikina) se vám budou hodit v klimatizovaném autobuse a večer ve vysoko položeném hlavním městě či v horských oblastech. Můžete vzít drobné suvenýrové předměty, sladkosti, pera, jako dárky dětem.

Vaše osobní lékárnička by měla obsahovat hodně vitamínů, acylpyrin nebo paralen, něco na nachlazení, antibiotika, které jste zvyklí užívat – nejlepší širokospektré nebo na tetracyklinové bázi (dobré i na zažívací potíže), kapky do očí, léky proti průjmu, leukoplast na otlaky a jeden elastický obvaz. Nezapomeňte na léky, které pravidelně doma užíváte. Základem vašeho zdraví v Mexiku bude kvalitní strava a dobrý pitný režim, který je nutné dodržovat, zejména ve vyšších nadmořských výškách. Vodu pijte pouze balenou, lze koupit v každém obchodu i na ulici. Pokud nehovoříte španělsky, je dobré mít s sebou slovník základní konverzace. Pokud chcete poznat Mexiko dokonale, doporučujeme kvalitního průvodce v tištěné či elektronické podobě.

Mobilní telefon zde dobře funguje a dají se posílat SMS zprávy prakticky ze všech míst. O fungování aktuálního roamingu se však informujte u svého operátora.

V kontaktu s domovem nebo firmou můžete být pomocí e-mailů. Připojení k internetu je běžné dostupné v hotelích i restauracích. S sebou doporučujeme mít hotovost v USD nebo EUR, které si vyměníte na místní měnu. USD lze platit ve větších suvenýrových obchodech či hotelových letoviscích. Platební karty Master Card a Visa jsou akceptovány většinou pouze v dražších hotelech a restauracích, doporučujeme nespoléhat se pouze na karty a vzít si je spíše jako zálohu. Bankomaty jsou dostupné ve všech turistických lokalitách. Kromě platebních karet je možné využít i cestovní šeky.

Jakékoliv elektronické zařízení, které přepravujete jako příruční zavazadlo při letecké přepravě (zejména mobilní telefony, počítače, tablety, mp3 přehrávače) musí být nabité. Přepravou vybitého zařízení můžete způsobit problémy při bezpečnostních kontrolách, zdržení nebo odebrání zařízení. Taktéž je nutné mít v příručním zavazadle i všechny nabíječky a náhradní baterky.

zobrazit zájezdy do Mexika
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Proměňte vysněný zájezd za
zájezd na celý život


VSTUPTE