Můžete si objednat výlet do Tulumu
sleva first minute až 13%

Yucatán – Cancún perfektní Mexiko komfortněji

Chichen Itzá (jeden ze 7 divů světa), koupání se na písečné pláži i v cenotes, ostrov Isla Mujeres ale i šnorchlování k podmořskému muzeu Musa, dovádění ve vodních parcích a nákupy v Cancúnu. Tento zájezd si užijí i ti, co již v Cancúnu byli. Co tak strávit fantastický týden v mexickém Yucatánu?

  • pohodlně za mayskou kulturou v otevřené a přátelské zemi
  • šnorchlování a potápění v karibském Cancúnu
  • víme, kde hledat unikátní gastronomické zážitky
  • specialita od největšího prodejce Mexika v letech 2002–2020
  • ověřený hotel s ALL INCLUSIVE v ceně
Čti více

Tel.: 224 250 138, 608 482 877   |   Email: cksen@cksen.cz

Termíny a cenyProgram a mapaFotogalerieReference klientůZážitky ze zájezduTOP místa zájezdu

Cena zahrnuje:

Cena zahrnuje: mezinárodní letenku do Cancúnu a zpět v economy class, letištní poplatky, lokální průvodce během fakultativních výletů, přepravu klimatizovaným autobusem / minibusem, ubytování v pokojích pro dvě osoby s all inclusive, letištní transfery, silniční poplatky a místní daně

Cena nezahrnuje:

Cena nezahrnuje: stravu mimo uvedené, ostatní vstupné a fakultativní výlety, PCR testy a antigenní testy

Ubytování:

Cancun – Royal Solaris Hotel Cancún *****, 8 noci
 
Hotely na konkrétních termínech můžou být i jiné. Závisí to na dostupnosti, obsazenosti a na včasném přihlášení.
 
„Hvězdičkování“ není součástí obchodního jména hotelu, ale hodnocením jeho kvality od velkých nadnárodních rezervačních systému jako booking.com, agoda.com, v některých případech podle oficiálního hodnocení samotného hotelu.
 
Jednotlivé pokoje v hotelích se mohou lišit, uvedené fotografie jsou ze standardních dvoulůžkových pokojů.
Hotely v základní ceně zájezdu
Doplňkové služby - SEN premium

1. den: Odlet z Evropy

PRAHA/VÍDEŇ – CANCUN

Odlet z Evropy směr Americký kontinent. Ještě týž den přistaneme v nejznámějším letovisku Mexika, v Cancúnu. Stále více lidí si i tuto cestu za "velkou louži" chce užít a využije možnost doplacení Business class. Vyzkoušejte to i vy a na tento let se budete těšit. Ubytování v hotelech dle vašeho výběru. Nezapomeňte si prohlédnout naše informace k hotelům a rozhodněte se správně, ve kterém strávíte většinu vaší mexické dovolené. Zvládnete po příletu i první mexické pivo nebo silnou tequilu? Mexiko se již na Vás těší.

2. den: První kroky na pláž a za mayskou kulturou

MUZEUM MAYSKÉ KULTURY – SAN MIGUELITO – PLAYA DELFINES

Vaší dovolenou začneme pozvolna. Buď prozkoumáte místní pláž a odpočinete si s drinkem v ruce po náročném transatlantickém letu, nebo se s námi ponoříte do mayské kultury v místním muzeum na úrovni. Muzeum Mayské kultury má vysoké hodnocení i u odborné veřejnosti. Podobně jako je Antropologické muzeum v Mexico city jedním z nejlepších na světě, Muzeum Mayské kultury má pověst jednoho z nejlepších na Yucatánu. Mexiko milujeme a chceme Vás o tom přesvědčit, takže Vamos! Poloostrov Yucatán, kde Cancun leží, je známým místem bohaté historie unikátní civilizace, kterou dnes nazýváme mayskou. Kousek od muzea se nachází také miniaturní archeologická zóna San Miguelito. Bude toto vaše první mayská pyramida, kterou uvidíte? Po prvních krocích historie ochutnáme první mexické gurmánské speciality. Pokud ještě budete zvládat, svezeme se na jednu z nejkrásnějších pláží Cancúnu, playa Delfines. Ano, přesně tam, kde chce mít každý fotku s barevným nápisem Cancún.

3. den: Chichen Itzá – jeden ze 7 divů světa

CANCUN – CHICHEN IZTÁ – VALLADOLID – CANCUN

Lovíme zážitky! Jeden z novodobých divů světa se nachází právě zde, na Yucatánském poloostrově. Celodenní výlet za krásami Chichen Itzá. Jeho impozantní Kukulkánovu pyramidu zná snad každý. Mayské znalosti matematiky a astronomie udivují do dnešních dnů. Budeme mluvit o starých legendách, kterým Mayové věřili i o vědeckých poznatcích současných expertů. Jeden z největších přístupných historických komplexů v celé Střední Americe. Nezapomeňte se dobře obout, pít hodně vody a dát si sombrero na hlavu. V pyramidové zóně, která nese jméno po starých čarodějích, strážcích vody, si uděláme důkladnou prohlídku a ukážeme si i místa, kam nechodí davy turistů. Když 07.07.2007 Chichen Itzá získalo své místo v žebříčku novodobých 7 divů světa, oslavovali miliony Mexičanů.

Pozdní oběd v restauraci, kde ochutnáme gurmánské speciality Yucatánu. Recept tradičního způsobu přípravy "pibil" si vysvětlíme cestou. Mějte po ruce zápisník a pero, pokud byste si jej chtěli připravit i doma.

Dnešní den ještě zdaleka nekončí. Po pyramidách a kvalitním obědě se zastavíme zchladit v nedalekém cenotu. Cenoty jsou nádherné přírodní "mořské oka", které vznikaly erozí půdy a tlakem spodní vody. Někdy sloužily jako zásobárny pitné vody pro mayská komunity. Můžeme si je představit jako spojené nádoby, které si mezi sebou filtrují vodu přes vápenaté podlaží, kterým je celý poloostrov Yucatán známý. Je obtížné určit, kolik cenotů se zde nachází, ale některé údaje hovoří až o 10 000. A vy budete mít šanci se během vašeho zájezdu vykoupat hned v několika nich.

Dnešní den vypadá nekonečný. Po cestě zpět do Cancunu se zastavíme v různých malebných vesničkách, kde to vypadá, že se zde zastavil čas.

4. den: Pláž, pláž, pláž

CANCUN – ISLA MUJERES – CANCUN

Tento den můžeme naplnit dokonalým odpočinkem a pláží Karibského moře. Pro zájemce připravíme fakultativní výlet na ostrov Isla Mujeres.

5. den: Létající Indiáni, jediná dostupná pyramida při Karibiku a dovádění v cenote

CANCÚN – TULUM – CANCÚN

Jeden z našich nejoblíbenějších výletů: Tulum + cenote. Klasicky kombinuje lovení zážitků poznáváním, ale i odpočinkem u vody. Pyramida v Tulumu je asi nejfotogeničtější pyramidou na Yucatánu. Byla jednou z mála, kterou dokonce ještě i Španělé viděli fungovat v přímém přenosu. Tulum jako významné obchodní centrum se nacházelo okolo 140 km od Cancunu, někdy bezvýznamné rybářské vesnice. Je to jediná pyramida, která je přístupná nacházející se přímo na karibské pláži. Náš dnešní uloven zážitek: létající indiáni. Vše, včetně bohaté historie, si vysvětlíme a ukážeme na místě.

Po prohlídce pyramidové zóny pod horkým sluncem se vydáme zchladit do průhledných vod cenot. Mayové je používali nejen jako zdroj pitné vody, ale i jako obětní studny. Jak je to možné? Objasníme si přímo na místě. Vychlazené mexické pivko, limetka a křupavé nachos – vyzkoušíte je i se štiplavými papričkami "jalapeňos" nebo "chipotles" nebo "guajillo"? V místní kuchyni se vyznáme a rádi Vám poradíme. Začněte před odletem používat více chilli, aby se Vám na mexickou stravu lépe přecházelo. Na své si přijde však úplně každý.

6. den: Promakané vodní parky Xcaret či Xel-ha

CANCUN – XEL-HA ALEBO XCARET – CANCUN

Jak si vyplníte následující den? Dáte šanci jednomu z perfektně promakaných vodních světů v podobě parků Xcaret nebo XEL-HA, či si vychutnáte raději Vaši hotelovou pláž?

FAKULTATIVNÍ VÝLET: Excaret i Xel-Ha bývají kontinentálně oceňovány jako nejlepší volnočasové aktivity v rámci Mayské Riviéry. Každý z nich má to své. Pro někoho podobné, pro jiného diametrálně odlišné. Excaret se definuje jako zábavní park s nespočtem aktivit. Něco na styl "Disneyland" a vodní svět v Orlandu v USA v jednom.

V Excarete si nebudete umět vybrat, či se jít koupat, či se ztratit v džungli jen kousek od pláže, či se jít podívat na želvy, nebo se nechat okouzlit barevnými motýly. Šnorchlovat v blankytných vodách, proplouvat cenotem, obdivovat plameňáky, nebo si zaplavat s delfíny? Odpočívat v hamace pod palmami nebo si prohlédnout další pyramidální zónu? Jeden den zde se Vám bude zdát málo.

Xel-Ha je také vodním parkem, který si klade přívlastek "ekologický". Park je jako jedno velké akvárium, kde najdete rybičky různých barev, druhů i velikostí. Je zde také želví rezervace. I zde se dá plavat s delfíny. Xel-Ha leží na místě historické předkolumbovské památky. Její jméno znamená "tam, kde se rodí voda" a proto je tu i vše s vodou spojené. Xel-Ha je první turistickou atrakcí na světě, která v roce 2014 dostala EarthCheck Gold certifikát a stará se nejen o přírodu ve svém okolí, ale Xel-Ha stojí například i za výsadbou přes 400 000 stromů v okolí Cancunu a Mayské Riviéry.

7. den: Málo navštěvovaná oblast Coba, džungle a tequilla

CANCUN – COBA – CANCUN

Odpočinek na pláži.

FAKULTATIVNÍ VÝLET:

Fascinuje Vás svět Mayské kultury? Nás také. Dnes Vás vezmeme lovit zážitky do málo navštěvované oblasti Mayské Riviéry. V COBA se nachází jedna z nejvyšších pyramid na Yucatánu a dá se na ni vylézt. Do kdy? To nikdo neví. Budete mezi posledními, co zdolají tohoto 40metrového obra? Výhledy na okolní džungli jsou dech beroucí. Fascinující svět Mayů je zde mnohem intimnější než v turisty hromadně zaplavovaných Chichen Itzá. Zachovalé mayské stély. Nakoukneme do světa jejich písma. Unikátní systém záznamů, který nikdo před nimi ani po nich nepředčil.

Jak žili Mayové tenkrát a jak žijí dnes? O historii se popovídáme na pyramidách a současnost si ukážeme přímo na místě. Mayská vesnice je místem silně zakořeněných tradic a rodinných vazeb. Vše se dozvíte přímo na místě.

To by bylo, abychom se po sluncem rozpálených pyramidách nevrhli do chladivých vod cenotu. Cenoty jsou tak unikátním místem, že se jich nikdy nenabažíte. Každé z nich jsou jiné!!

Mexická tequila se podle patentového zákona může vyrábět pouze ve státě Jalisco, ale my ji ochutnáme a popovídáme si o ní do sytosti, abyste přesně věděli, jakou vzít domů, jak se má pít a jak si ji nejlépe vychutnáte.

8. den: Šnorchlování – 500 potopených soch

MUSA – XPLOR

Dáte si na závěr před odletem domů jeden den odpočinku, nebo se ještě vyřádíte v Cancúnu? S vašimi volnočasovými aktivitami Vám rádi pomůžeme.

FAKULTATIVNÍ VÝLETY: Slyšeli jste už o podmořském muzeu? MUSA má ve vodách mezi Cancun a Isla Mujeres potopených kolem 500 soch. Většina z nich je od známého britského umělce Jasona Tailor. Celý tento projekt má kromě uměleckého i ekologický charakter: zatopené sochy jsou vyrobeny z PH neutrálního cementu a slouží k uchycení korálů i nový domov pro podmořskou flóru a faunu. Mezi jednotlivými sochami můžete šnorchlovat nebo se potápět, nebo si udělat výlet lodí s průhledným dnem. Vše závisí na výletu a lokalitě, kterou si vyberete.

Cancún má o mnoho více parků jako Xel-Ha nebo Excaret, které jste již možná vyzkoušeli v předchozích dnech. Máte dobrodružnější povahu? Tak vyzkoušejte XPLOR: nejnavštěvovanější zip-line park na světě. O vaši bezpečnost se starají profesionální odborníci s certifikáty nejvyšších standardů. Nebo raft v podzemních jeskyních parku? Nebo malé safari džunglí v tzv. obojživelníkových vozidlech?

Nezapomeňte si vyhradit čas i na nákup suvenýrů. Cancún nabízí hned několik Shopping Mallů na úrovni i bleších trhů. Věděli jste například, že Mexiko je jedním z největších vývozců stříbra na světě? Někdy se zde těžilo tak, že plné lodě naložené stříbrem plavaly směr Evropa. Mexičané jsou velmi zruční šperkaři. Dovezete si právě takovou památku na vaši nezapomenutelnou dovolenou?

9. den: Odlet domů

CANCUN – PRAHA/VÍDEŇ

Poslední rozloučení s Mexikem, poslední tequila, sombrero na hlavu a Adios Cancun! Mineme poslední pesos a opálení plní zážitků se vracíme domů nebo pokračujeme směr poznávačka do Mexiko City a do Guatemaly? Prodlužte si svůj pobyt!

10. den: Vítejte doma!

EVROPA

Přílet do Evropy. Sdílení zážitků s rodinou a přáteli a znovu prožívání krásných dní, které jste právě absolvovali. Který zážitek byl TOP? Která fotografie je nejlepší? Mexiko znáte lépe než kdokoliv jiný.

Yucatán – Cancún perfektní Mexiko
<
>
Těšit se můžete na pyramidu Chichen Itza při západu slunceTulum, jako významné obchodní centrum se nacházelo zhruba 140 km od CancunuČeká Vás nádherná pláž KaribikuMexická příroda Vás okouzlíSEN průvodce Vám představí zdejší pyramidyJediná pyramida u pobřeží Karibského mořeTulum je historie zasazená do přímořského prostředíJeden z největších přístupných komplexů v celé Střední Americe Objevíte mexický ráj na zemiPodíváte se na artisty Los VoladoresVychutnáte si mexické pobřežíNakoupíme si autentické suvenýryKaždý den nás čeká bohatý program, a vše bude stát za toTradiční výroba tequily, ukážeme si na živoMexická mládež je též vedena k tradicímNahlédneme do mexické kulturyPoznejte a užijte si mexický Yucatán do hloubkyJeden z našich nejoblíbenějších výletů, Tulum + koupání se v CenotesVodní parky Xcaret i Xel-Ha bývají oceňované jako nejlepší volnočasové aktivity na Mayské riviéřeDokonalý relax Podívate se na Kulkukánovu pyramidu zblízkaImpozantní Kukulkánovu pyramidu zná snad každýMexiko je jeden velký gastronomický zážitekMexický street food je neuvěřitelně chutnýNa zájezdu si povíme více o tradičních receptech, které si budete moci připravit i domaZkusíte netradiční specialityToto jídlo si nesmíte nechat ujítVyberte si resort z naší nabídky dle vašeho gustaDopřát si můžete některé z luxusních ubytováníDokonalý relax si můžete užít v rezortu Rosewood MayakobaVyberte si z naší nabídky elitních hotelů a posuňte vaši dovolenou o úroveň výšeHotelový komplex Mayakoba na mayské riviéře nabízí prvotřídní luxus
Můžete si objednat výlet do Tulumu

MEXIKO velký okruh - program je do detailu propracovaný a dynamický

Milý Richarde,

právě jsem se vrátil z překrásné cesty Mexiko-velký okruh.Byl jsem-jako i při všech minulých cestách s CK Sen NADŠENÝ.
Program je do detailu propracovaný,dynamický...se zaměřením nejen na poznání architektonických památek, kterých je v Mexiku mnoho.Ale poznávali jsme i mexické zvyky, vynikající jídlo,styl místního života.A to díky perfektní a nadšené průvodkyni Petře Kováčové.Měla neuvěřitelný rozhled o všech mexických činnostech, ke každému klientovi se snažila přistupovat výrazně individuálně,ale tak,aby to neohrozilo skupinové zájmy.
Byla stále milá,usměvavá,vztřícná a bravurně a s ohromnou dávkou empatie vše vyřešila ke spokojenosti klientů.
Já sám jsem chtěl hned druhý den navštívit velké baletní představení v Mexiko City.Zmínil jsem se Vám,.Richarde,že bych na představení strašně rád šel a že ho nedokážu přes net koupit,jelikož nemám mexickou debetní kartu.Petra nás čekala na letišti a hned mi předala vytoužený lístek na představení. Byl jsem šťastný!Tomu říkám individuální přístup ke klientovi.Proto si raději vždy u Vaší CK trochu více připlatím a mám jistotu kvality,velmi dobrého ubytování,skvélého průvodce,garance odjezdu zájezdu atd.
Z Mexika jsme viděli vše důležité. Památky Aztécké, Toltécké,Mayské.....projeli jsme Mexiko křížem krážem, byli i na zpracování a výrobě mezcalu,koberců...ochutnali pražené kobylky chapulinas v různých obměnách,omáčky mole, všemožné buritos,empanády,tacos, pili vynikající mexická vína....a samozřejmě tequilu.Ta se stále rozlévala při přejezdech autobusem, abychom lépe poslouchali výklad, sledovali dokumentární filmy atd.
Nakonec jsme dorazili na Mayskou rivieru a zaslouženě odpočívali v pětihvězdičkové rezortu all you cane eat...užívali bělostných mexických pláží blízko Cancunu, absolvovali fakutativní program se sporty,potápěním či poznáním Tulumu a jeskyní Cenotes.
Děkuju moc a těším se na další cesty s CK SEN
Richard Jandejsek

Čti více
Těšit se můžete na pyramidu Chichen Itza při západu slunce

MEXIKO velký okruh - velké díky

Ahojky,
zdravíme všechny účastníky zájezdu, kteří s námi absolvovali autobusem 4 000 kilometrů bez nehod po Mexiku v únoru 2014. Díky našemu skvělému průvodci Adrianovi a tequile jsme si domů odnesli plno poznatků, které v knížce nenajdete (jak žili a žijí Aztékové, Mayové, Toltékové......), nasáli atmosféru koloniálních měst.
Ještě jednou velké díky.
Zdraví
Anna a Josef Růžičkovi

Čti více
Tulum, jako významné obchodní centrum se nacházelo zhruba 140 km od Cancunu

Mexiko - velký okruh, jsme velice spokojeni

Dobry den,

rad bych, lepe receno radi by jsme s manzelkou popsali nase dojmy z krasneho vyletu, z okruhu z Mexica.
Po skusenostech z lonska kdyz jsme s vasi cestovkou navstivili Peru, Bolivi a Chile (ktery byl mimochodem perfektni) jsme si uvedomili, ze exepedicni charakter vasich zajezdu nam opravdu vyhovuje. Z duvodu casoveho a logistickeho jsme letos nemohli na expedici do Venezuely, proto tentokrat padla volba na komfortnejsi okruh Mexicem. Nevedeli jsme co mame ocekavat od zajezdu komfort a priznavame se, ze jsme meli obavy jestli nas tento vylet dokaze uspokojit stejne jako ten lonsky. Uz v prvnich dnech se ukazalo, ze nase obavy nemeli zadne opodstatneni a nase nadseni s pribyvajicimi dny se pouze stupnovalo. Opet jsme navstivili krasne a nezapomenutelne mista, poznali jsme super lidi a dozvdeli jsme se spousta novych a hodne zaujimavych veci ktere nam uz nikdo neveme :o). O zazitcich ani nemluve, ktere nam dali zapomenout na kazdodenni shon moderni doby a kterych bylo vic nez dost. Opravdu jsme si odpocinuli a to hlavne psychicky a vraceli se do “civilizace” s dobytymi baterkami. Dik za to :o).
Katka Liskova…Spokojenost a to nad miru. Profesionalka ale pro nas hlavne dulezite, ze lidska. Vedomosti, styl vypraveni a take obsah informaci byly pokazde na vysoke urovni. Musim take zduraznit senzitivnost v predvidani nasich prani, ci rozeznani osobnosti vsech zucastnenych a prisbusobeni se knim. Take diky ni jsme se vraceli domu nadseni a dlouha cesta zpet do Evropy se nam nezdala nijak narocna.
SEN ..Krome vyse uvedenych veci Vam jako kancelari patri take velke dik. Pristupem prazske pobocky na Vynohradech (Sarka Papezova, Richard Grom) jsme velice spokojeni a po kazde navsteve jsme odchazeli s usmevem od ucha k uchu :o).
Tesime se na dalsi Vase zajezdy
S pranim hezkych zazitku

Puhallovci

Čti více
Čeká Vás nádherná pláž Karibiku

Mexiko - velký okruh, mnohokrát děkujeme

Vážená CK SEN,

právě jsme se vrátili se ženou ze zájezdu do Mexika. Setkali jsme se tam s Vaší průvodkyní Petrou. Kdykoli jsme se na ni obrátili s jakoukoliv otázkou a požádáním o radu, byla vždy ochotná odpovídat a poradit. Chtěli bychom jí touto cestou vyjádřit poděkování a Vás informovat, jakou máte kvalitní a ochotnou pracovnici. Mnohokrát děkujeme a při výběru následující dovolené budeme vážně uvažovat o dovolené z Vašeho katalogu.

Mikulkovi

Čti více
Mexická příroda Vás okouzlí

Mexiko velký okruh - děkujeme za výbornou dovolenou

Vážená cestovní kancelář,
vaše služby jsme s manželkou využili poprvé. Chvíli mi trvalo, než jsem si v hlavě zpracoval, co všechno jsem na dovolené vlastně zažil a rozhodl jsem se vám napsat.
Zážitky byly jednak ty, za které jsem si zaplatil, a kvůli kterým jsem tam vlastně jel (Mayské, Aztécké, Toltécké nebo Olmécké památky, příroda, moře). Byly to dál zážitky, které přinesl život (od Popokatepetlu chrlícího popel, přes Acapulco plné vojáků a policistů až po protestující indiány u Aqua Azul a jiné). A nakonec něco, co vzniklo jaksi samo, jako výsledek šťastné sestavy účastníků zájezdu a skvělé vedoucí - pohodová atmosféra. Přiznám se, takovou atmosféru jsem mezi úplně cizími lidmi, ještě nezažil. A přitom jsme dostávali na každé památce, v muzeu kvantum informací. Byly však podávány tak, že jsem se bavil a nepřipadal jsem si jako na přednášce. Stíhali jsme hodně vidět, ale neměl jsem pocit, že jsem v poklusu. Průvodkyně k tomu přispívala podstatnou měrou. Až s odstupem času jsem si uvědomoval, jaký význam mělo třeba načasování odjezdu o hodinu dříve, abychom se vyhnuli návalům ostatních turistů apod. A také až později jsem si uvědomil, co všechno musela Katka Lišková sledovat, aby to všechno proběhlo hladce, abychom se vyhnuli problémům a my, abychom měli pocit, že to všechno je jedna výborná párty. Děkujeme za výbornou dovolenou a těšíme se na další.

S pozdravem

Ing. František Komora
CEO PKZ Group
generální ředitel

Čti více
SEN průvodce Vám představí zdejší pyramidy

Mexiko - velký okruh - absolvování tohoto zájezdu bylo úžasným pohlazením

Pro cestovatelskou duši je absolvování tohoto zájezdu úžasným pohlazením. Jelikož jsme měli s sebou 12 letou dceru, tak jsme měli i trošku mírně obavy, ale úžasný průvodce Adrian nás zbavil všech obav. Spíše naopak, díky němu jsme absolvovali i to, co jsme ani nemysleli a přitom nad námi stále držel svou pomyslnou ochrannou ruku. Vše fungovalo, přitom jsme se pohybovali od "luxusních částí" Mexika až po "poslední díru". Ale to je ONO, tak je třeba poznat krajinu. Díky patří i našim spolucestovatelům, kteří vytvářeli příjemnou atmosféru a tak jsme dočasně vytvořili společnou příjemnou cestovatelskou rodinu. Je však třeba říci, že Mexiko by nebylo bez Adriána to pravé - ořechové. Všem vřele doporučuji poznat s ním tuto krásnou krajinu. Je to občas sice únavné, ale za poznání krás a neopakovatelných zážitků to stojí. Jana

Čti více
Jediná pyramida u pobřeží Karibského moře

Mexiko - velký okruh, moc se nám vše líbilo

Dobrý den paní Knollová,
o víkendu jsme se vrátili z Mexika.
Chtěla bych touto cestou poděkovat za organizaci zájezdu, moc se nám vše líbilo, vše fungovalo. Chtěla bych ale především vyzdvihnout naši průvodkyni, Petru Kováčovou. Její přístup rozhodně přispěl k celkové spokojenosti, Petra byla vždy vysoce profesionální, fundovaně nás seznamovala s geografií, historií, politikou, kulturou, rovněž mimo pracovně vždy milá a vstřícná. Narychlo jsme se rozloučily v Cancunu, ale s odstupem času prosím ještě jednou za přetlumočení velkého díku a pozdravu. Rádi využijeme vašich služeb i napříště.

Anna Kazdová

Čti více
Tulum je historie zasazená do přímořského prostředí

Mexiko - opravdu nezapomenutelný zážitek!

Chtěli bychom poděkovat CK SEN za výborně zorganizovaný zájezd a nezapomenutelné zážitky v Mexiku… :-)) Opravdu budeme mít na co vzpomínat a tyto vzpomínky nám doufám nikdo nevezme. Nedávno jsem četla článek, ve kterém se píše „Co nám dělá větší radost? Kopa materiálních věcí nebo utrácení peněz za zážitky?“ Studia ukázala, že jsme vděční za to, co zažíváme, v porovnání s tím, co máme. Tento fakt se promítá i na našem chování k druhým… Také bychom chtěli poděkovat průvodkyni Katce za opravdu excelentní provázení během celé cesty Mexikem. Katka se o nás všechny starala (někdy jako o malé děti) během dlouhé cesty v autobuse ním neúnavně vysvětlovala a opakovala dějiny Mexika, její poznatky z historie, zeměpisu, celkového dění v Mexiku a program na další den. Četla nám pohádky a snažila se nám alespoň trochu přiblížit, jak fungovaly nejvyspělejší civilizace Mexika. Pro mě to byl opravdu nezapomenutelný zážitek! Ivana Šumichrastová

Čti více

Chicen Itza, Mexiko

Přestože Chichen Itza je nejnavštěvovanější památkou Mexika, jelikož leží blízko známého letoviska Cancún a lidé jsou zvyklí si sem dělat celodenní výlet, zůstává stále jako jeden z top zážitků po našem okruhu Mexikem. Proč? My vyrážíme do Chichen Itzy z Meridy, která je mnohem blíže než Cancún. Vyjíždíme brzy, takže na místo dorazíme před davy lidí. Máme ji jen pro sebe. Brzy ráno je ještě cítit kapky rosy na trávě a ty velkolepé pyramidy působí jednoduše impozantně. Člověk se cítí trochu jako Indiana Jones, když procházíme zadní částí archeologické zóny a cestičkami, kde mnoho turistů ani nechodí. Chichen Itza je jedním z novodobých sedmi divů světa a určitě si to zaslouží.

Čti více
Chichen Itza, Mexiko

Chichen Itza

Chichen Itza je zřícenina mayského města na mexickém poloostrově Yucatán na území stejnojmenného spolkového státu Yucatán. Pochází z pozdně klasického až pozdně postklasického období (cca 600–1500). Název Chichen Itzá pochází z mayského Chich'en Itza, což znamená V ústech studny. V červenci roku 2007 byla zařazena do novodobého seznamu sedmi divů světa. Kukulkánova pyramida má dokonalé matematicko-astronomické vlastnosti. Pyramida má čtvercový půdorys a na vrchol vede z každé strany 91 schodů. Během jarní a podzimní rovnodennosti při západu slunce vytváří světlo speciální efekt, díky kterému sochy hadů po stranách schodiště vypadají, jako by se plazily po boku pyramidy.

Čti více

Cancun

Cancun leží na severo-východním pobřeží poloostrova Yucatán v mexickém státě Quintana Roo. Jedná se o světově proslulou turistickou destinaci. Cancun je také vstupní branou do Riviera Maya a na Yucatán, kde je mnoho archeologických nalezišť, jako je Chichen Itza, Tulum a Coba. Přímo ve městě můžete navštívit ruiny z doby mayské civilizace. Je to prostě tropický ráj a je jednou z předních světových turistických destinací. To není žádným překvapením, když si uvědomíte, kolik toho Cancun nabízí. Pokud hledáte místo se skvělým počasím, bohatým nočním životem, spooustou možností skvělého ubytování, je to místo, kde chcete být. Cancún má vše, co hledáte. Je zde druhý největší bariérový útes na světě, je ideálním místem pro potápění a šnorchlování. Cancún je krásné místo, které stojí za návštěvu.

Čti více

Tulum a Karibik

Mayské předkolumbovské opevněné město. Dnes je to zřícenina, která se nachází na 12 m vysokém útesu. Je to jedno z posledních měst, které bylo obydleno ještě při příchodu Španělů. Podařilo se mu přežít ještě 70 let poté, co Španělé začali zabírat Mexiko. Tulum, původně Zama, "město ranních červánků" je jediné mayské město, které stojí na břehu moře. Jeho scenérie kamenných staveb a modrého oceánu je nepopsatelná.
Zdejší pláže patří k nejkrásnějším na celém pobřeží tzv. Mayské riviéry. Bílý písek jako stvořený k odpočinku, průzračná voda a bohaté korálové útesy lákající ke šnorchlování a potápění. Jedinečný zážitek nabízí návštěva podzemních jeskyní Cenote, kde se vykoupeme v křišťálové sladké vodě.

Čti více

Máte předběžný zájem o tento zájezd? Budeme Vás kontaktovat, rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy a zašleme kalkulaci zájezdu na Váš email.Povinné pole

Formulář byl odeslán, děkujeme.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací