Na nejvyšší vrchol Brazílie s Lubošem Fellnerem (Expedice)

Výstup na Pico Neblina je jen záminkou pro jednu z nejlepších českých a slovenských expedicí do Amazonské džungle. Naším cílem je proniknout hlouběji do teritoria Indiánů – první můžete být vždy jen jednou! Vaším průvodcem bude Luboš Fellner.

  • Výstup na nejvyšší vrchol Brazílie s profesionály
  • Kmen Yanomami, který se doposud jen málo sblížil se světem
  • Město, kde žije 23 etnik
  • 10 procent z ceny zájezdu na podporu kmene Yanomami a neziskové organizaci AYRCA
  • Program zabezpečený a schválený přímo od Ayrca s ohledem na životní prostředí a domorodé kmeny
  • Prodlužte si pobyt o program v Sao Paulo

 

Čti více

Tel.: 224 250 138, 608 482 877   |   Email: cksen@cksen.cz

Termíny a cenyProgram a mapaFotogalerieReference klientůZážitky ze zájezduTOP místa zájezdu

Cena zahrnuje:

mezinárodní letenku, letištní poplatky, místní přelet do a ze São Gabriel da Cachoeira, průvodce CK SEN po celou dobu expedice, služby místních průvodců, spolehlivé horské vůdce, osobního nosiče zavazadel během výstupu (do 12 kilogramů/osoba), návštěvu indiánské komunity, kvalitní ubytování v Manaus a v São Gabriel, povolenku na vstup do Národního parku Pico da Neblina, chutné a vyvážené snídaně, 11x oběd/obědový balíček, 8x večeře, voda, káva/čaj, závěrečnou slavnostní večeři, powerbanky během výstupu, úschovnu nepotřebných zavazadel v São Gabriel, asistenční služby CK SEN,

Cena nezahrnuje:

pojištění pro extrémní sporty, stravu mimo uvedenou., PCR testy a antigenní testy

Ubytování:

Manaus - Juma Ópera nebo Villa Amazonia, ****, 1+1 noc

São Gabriel da Cachoeira - Guest House São Gabriel, 2+2 noci

Kempy

 

 

Hotely na konkrétních termínech můžou být i jiné. Závisí to na dostupnosti, obsazenosti a na včasném přihlášení.
 
„Hvězdičkování“ není součástí obchodního jména hotelu, ale hodnocením jeho kvality od velkých nadnárodních rezervačních systémů jako booking.com, agoda.com, v některých případech podle oficiálního hodnocení samotného hotelu.
 
Jednotlivé pokoje v hotelích se mohou lišit, uvedené fotografie jsou ze standardních dvoulůžkových pokojů.

Poznámka:

Pro cestu je potřebné očkování proti COVID-19 a očkování proti žluté zimnici (očkovací průkaz si vezměte s sebou).

Hotely v základní ceně zájezdu
Doplňkové služby - SEN premium

1. den: Vítejte v Manaus

EVROPA – MANAUS (92 m)

Odlet z Evropy do Jižní Ameriky. Přistáváme ve městě Manaus, je tu velmi horko a vlhko. Jsme hluboko v Brazílii: na místě, kde se řeka Rio Negro vlévá do gigantické Amazonky. Luboš Fellner, váš průvodce, vás vítá na letišti a pronajatým transferem se přesuneme do nejlepšího hotelu města. Začíná dobrodružství vašeho života.

Luboš Fellner kromě toho, že je vedoucím vaší výpravy, je i lékařem expedice. V Amazonské džungli byl poprvé na začátku roku 1999. Tehdy se plavili po řekách, kolem kterých pozorovali kapybary a tapíry. Koupali se v jezírku plném krokodýlů a v okolí své lodge hledali stopy jaguára. Poté byl v Amazonii ještě několikrát. Nejlepší výpravy zrealizoval ve Francouzské Guyaně, Britské Guyaně a vstoupil také do hluboké džungle Surinamu. Tady spali v hamakách, chytali piraně a vařili z nich vynikající halaszle. Od začátku, od prvního vstupu do džungle, bylo jeho snem vidět pravé indiány. Takové, kteří přišli nejméně do kontaktu s civilizací. A to je skutečný problém, musíte jít totiž hodně daleko. Indiáni na svém území nepřijímají cizince. Chtějí žít tak jako kdysi. K cizincům si nevytvořili dobrý vztah, protože často jde o zlatokopy, prospěcháře a jiné, kteří nepřinesli těmto lidem nikdy nic dobrého.

To, že jdeme daleko, je tedy zřejmé. Z hlavního města Amazonie, z Manaus, totiž odletíme dál do džungle – už zde je to mnohem lepší. Ale my hned pokračujeme dále a malými loďkami následně směřujeme proti proudu řeky do samotného srdce Amazonie. Postupně se dostáváme tam, kam už se dostal jen málokdo.

Potom už jdeme jen pěšky… jde o technicky i logisticky značně náročnou expedici. My však máme své nosiče, máme loďky (s motorem), máme jídlo, hamaky i indiánské průvodce. A hlavně: máme povolení od náčelníka. V našem termínu budeme určitě v dané oblasti sami. Ale ani za týden či dva týdny tu nikdo nebude… Výstup na vrchol šamani dlouho zakazovali a až nyní, po třech letech čekání, jsme dostali povolení. Půjde o skupinu sedmi statečných.

Pozor: cesta je fyzicky náročná. Budete se muset brodit bahnem, spát budeme v hamakách, mnozí si sáhnou na dno svých sil. Ale tím, že si zaplatíte tuto cestu, zároveň podpoříte domorodé indiánské komunity a společně pomůžeme až 800 indiánům – deset procent z ceny jde totiž přímo jim.

2. den: Den navíc, přípravy na expedici

MANAUS

Tento den si rezervujeme navíc pro případ, že bychom měli problémy s příletem. Čeká nás kontrola výbavy, přebalování. Tady ve velkoměstě si můžeme dokoupit věci, které nám chybí. A zároveň máme čas prohlédnout si město. Manaus si svou moc upevnilo až na přelomu 19. a 20. století, v době, kdy se v regionu rozmáhal kaučukový průmysl a obchod s tímto přírodním pokladem z džungle. Možná se to dnes už nezdá, ale Manaus bylo svého času skutečně velmi bohatým městem. V ulicích se procházeli pánové s dámami v elegantních šatech podle nejnovější francouzské módy a město si tak získalo přezdívku Tropická Paříž. My si prohlédneme i Teatro Amazonas a trh Adolpho Lisboa Municipal. Pak nás nemine Cachaca (lepší než rum) s expedičními spolucestovateli.

3. den: Odlet mimo civilizaci

MANAUS – SÃO GABRIEL DA CACHOEIRA

Po snídani v hotelu se sbalíme a opět přesuneme na letiště. Čeká nás krátký, asi 1,5 hodinový let do São Gabriel da Cachoeira. Náš let kopíruje řeku Rio Negro. Přibližně v polovině cesty přelétáváme nad městečkem Barcelos. Sem ještě jezdí turistické výletní plavby z Manaus.

Dál už však není téměř nic. Tedy nic turistického, pouze maximální divočina. Míříme za hranice běžných tras a po pravé straně ve směru letu, pokud se dobře zadíváme do dálky, poznáme zelený národní park  Parque Nacional do Pico da Neblina, který hraničí s Venezuelou. Ještě pár minut a v bujném porostu pod námi se najednou objeví krátká přistávací dráha. Nastává rachot a naše letadlo usedá na zem.

Naše skutečná expedice právě začíná. Jsme v místech, kde potřebujeme mít spolehlivého partnera se zkušenostmi, abychom mohli tímto regionem projít ve zdraví. CK SEN jím pro vás samozřejmě je. Toto je nejsevernější místo brazilského státu Amazonas, to nejbližší rovníku. Uskutečníme zde něco, čemu by se v civilizovaném světě říkalo prohlídka města, a zamíříme k našemu hotýlku (nejlepším ve městě). Je čas rozdělit si naše zavazadla: elegantní věci necháváme zde „v civilizaci“, jedem duffle bag zabalíme a ponesou nám jej indiáni. A my máme jeden nepromokavý batoh jen s lahví na vodu a ochranou proti dešti.

Máme domluvené setkání s lidmi Baniwa, z komunity Itacoatiara-mirim. Čeká nás uvítací ceremonie a požehnání naší expedici. Indiáni věří, že je to důležité. Pro nás půjde o představení jejich duchovních tradic a mystických příběhů, které ukončíme společnou obřadní večeří.

4. den: Plavba po divoké řece

SÃO GABRIEL DA CACHOEIRA (90 m) – MATURACÁ

Jsme téměř přímo na rovníku! Slunce tu vychází každé ráno v šest hodin a zapadá každý večer v šest hodin. Každý den. Každý den v roce je tu stejně horko, otřesně dusno, a každý den v deštném pralese prší. Nejvyšší hora Brazílie je od nás vzdálená ještě asi 140 kilometrů vzdušnou čarou.

Po snídani odjíždíme blátivou cestou ze São Gabriel da Cachoeira džípy s pohonem 4x4. Pětaosmdesátikilometrová cesta skrz džungli nám potrvá tři hodiny. Jakmile cesta skončí, nalodíme se na kánoe a půl hodinku pojedeme proti proudu obrovské řeky, následně odbočíme do řeky Lá. Kdo se tu má vyznat? Naštěstí jsou s námi indiáni, jejichž náčelním nám dovolil vstup do jejich království.

Výška hladiny řek tu kolísá plus mínus deset metrů, a proto máme den rezervu na případné čekání. Hladina tu kolísá během celého roku, tady nejde o vhodnou či nevhodnou sezónu.

Asi po 1,5 hodině se dostáváme k řece Cauaburi a po dalších třech hodinách plavby připlouváme k Maturacá, kde zakotvíme. Z této vzdálené vesničky nejexotičtějšího kmene Yanomami vyzvedáváme své nosiče.

Skočíte do řeky a osvěžíte se? Pirani jsou až za zatáčkou, dvacet metrů daleko. Náš čas využíváme naplno. V noci spíme v hamace.

5. Den: Trekking přes indiánské teritorium

MATURACÁ – IROKAE (101 m)

Ještě nás čeká krátká plavba a po obědě už vyrážíme pěšky. Teď to teprve začne! Naše expedice zažije neuvěřitelné, až se setká s nedotčeným a nezkrotným tropickým dešťovým pralesem, s jeho obrovským spektrem druhů fauny a flóry a s doslova komplexní formou života. K přírodním zajímavostem patří igapós: zatopené nížinné dešťové pralesy, les várzea s úrodnou půdou a terra firme s obrovskou biodiverzitou (například 215 druhů stromů s tvrdým dřevem). Nacházíme se ve zcela izolované oblasti s těžkým přístupem. Převážná neexistence lidských činností jako je polnohospodářství, chov dobytka, těžba nerostných surovin a dřeva, atd. zaručuje nedotčenou přírodu a nepoškozený ekosystém. Ponoříme se do života etnických skupin Baniwa, Tukano, Wanano, Cubeu, Siriano, Desana... 23 etnik, 23 rozličných jazyků, 23 rozdílných chování. Poznáme, jak pěstují své léčivé rostlinky, jak se baví, jakou mají hudbu, jak malují, jaké jsou jejich tradice – to vše se postupně dozvíme. V celém regionu o rozloze více než 100 tisíc kilometrů čtverečních, kterým procházíme, žije na 43 tisíc indiánů. To je důvod, proč jsme právě tady. Čeká nás noc v hamakách. Když bude pršet, indiáni nám nad nimi postaví přístřešek z rákosí.

6. den: Strmý výstup do kempu

IROKAE – BEBEDOURO NOVO (866 m)

Po snídaní vyrazíme dál. Dnes nás čeká dvanáctikilometrový trekking, což se zdá málo, ale v těchto podmínkách je to skutečně dost. Postupně stoupáme do vyšší nadmořské výšky. Máme před sebou 8,5 hodinový trek strmou cestou Pirambeira (v překladu doslova znamená hrbolatý/ krkolomný svah). Místní indiáni Sateré-Mawé jako první pěstovali guaranu jako stimulant. Dnes se nám bude hodit. Zastavujeme při krásných kaskádách, ideálně na koupání. Indiáni zapalují oheň a uvaří nám večeři. My máme dost. Pico Neblina se před námi otevírá jako na dlani. Čeká nás noc ve výšce 866 metrů v hamakách nebo ve stanech.

7. den: Vyhlídkový trek v srdci Amazonie

BEBEDOURO NOVO – LAJE (1619 m)

Po snídani máme před sebou 5,5 hodinový trek do kempu a tři dechberoucí výhledy na džungli pod námi. Stoupáme pět až šest hodin těžkým terénem do nadmořské výšky 1619 metrů. Podaří se nám pro zpestření našeho jídelníčku ulovit kapybaru? Přesvědčíme naše průvodce, aby nám připravili halucinogenní rituál? To raději až na cestě zpět, ano? Pak už jen tábor, průzkum okolí a poctivá hygiena v řece. Večeře na ohni a noc v hamakách.

8. den: Ochlazuje se a příroda se mění

LAJE – AREAL (2022 m)

Jako obvykle makáme průměrně šest až sedm hodin. Teplota v okolí klesá a vegetace se mění. Abychom se dostali do našeho cíle, budeme muset kromě množství přírodních překážek, jako jsou kluzké kořeny a obcházení obrovských stromů, zdolat ještě skály, zvládnout brodění v řekách a bažinatou travnatou plochu, kde se s každým krokem propadáme až po kolena.

S pomocí mačety se prodíráme dále. Pokud už nemůžete, jsou tu vaši expediční druhové. Naše vzájemné vztahy se utužují, tady musíme držet spolu! Odměnou je spánek ve výšce 2022 metrů nad mořem. Jsme sice na rovníku, ale v noci přijde doslova zima, a kdo podcení spacák, spát rozhodně nebude. Dnes v kempu nemáme žádný program, odpočíváme, šetříme síly.

9. den: První na nejvyšším vrchu Brazílie

AREAL – NEBLINA (2994 m)

Dnes je den D. Dnes máme jiný program. Brzy ráno vyrážíme na nejtěžší část, čtyřhodinový výstup. Používáme lana, ale nemusíme být zkušení horolezci, lana nám slouží pro jistotu jako jištění. Zřejmě tu bude foukat silný vítr.

První známější výstup na vrchol uskutečnili roku 1965 vojáci brazilské armády. Kopec byl dlouho tabu a bylo zakázáno sem chodit. Dnes dává náčelník Yanomami povolení jen maximálně dvěma skupinám o osmi lidech měsíčně. Poslední tři roky nedal povolení nikomu. Výstup musíme mít objednaný dlouho dopředu. Jde vskutku o světovou exkluzivitu!

Jsme na vrcholu nejvyšší hory Brazílie (2 994 m). Pico do Neblina, což v překladu znamená Mlžná hora, je teď nejkrásnějším vrchem světa. Jeho severní svahy ochraňuje venezuelský národní park Serranía de la Neblina. Tyto dva národní parky jsou vlastně taková dvojčata, a pokud k nim přidružíme ještě sousední národní park Parima Tapirapecó ve Venezuele, tak bychom mohli s klidem říct, že se nacházíme v největším systému parků tropického deštného pralesa na světě.

Na růst Amazonie se podíváme pěkně z nadhledu. Až sem, tak daleko, nikdo nedojde, les je tu nedotčený. Jsme na posvátném vrchu indiánů a okolo sídlí jejich bohové. Teplota tu může být pod nulou. Ale my si to užíváme!

10. den: Najdeme dnes poklad?

AREAL – BEBEDOURO

Sbíháme dolů až do výšky 866 metrů nad mořem. Teď už je nám hej a dokážeme se porozhlédnout po okolí. Špalír přes mlžný prales nám tvoří bromélie a překrásné orchideje, což je přímo úchvatné. Pozorujeme ptáky, jako je Ara hyacintový, Ara ararauna nebo Ara zelený. Létávají po dvojicích.

Najdeme největšího pavouka na světě? Theraposa leblondi se dožívá až dvaceti let. Není však jedovatý. Ovšem hadi zde jedovatí jsou a my víme, že musíme chodit za našimi průvodci, kteří dokáží vidět hady a slyšet opice mnohem dříve než my. To oni jsou tu doma a my – „vyspělejší civilizace“ – jsme úplně mimo.

V kempu nás čeká malá oslava. Najdeme zatoulaného garimpeiro (zlatokopa)? Měl dnes štěstí? Měli jsme dnes štěstí my?

11. den: Kapybara, tapír, kajman a jaguár. Halaszle z piraní?

BEBEDOURO NOVO – IROKAE (101 m)

Dnes se přesouváme dolů do Irokae. Jsme opět u velkých řek v domově kapybar, tapírů a vyder obrovských. Zřetelně slyšíme vřešťana černého, vidíme opice titi, lenochody, a když budeme mít štěstí, tak i krokodýla, anakondu a říční delfíny. Indiáni umí anakondu snadno chytit, ovšem je neuvěřitelně těžká! Uděláme si na večeři halaszle z piraní? Spíme v hamakách nebo ve stanech ve výšce 101 metrů.

12. den: Největší indiánská rezervace Yanomami

IROKAE – MATURACÁ

Právě v místě, kam dnes zamíříme, se nachází i největší indiánská rezervace Yanomami v Brazílii. Už jsme se spřátelili s místními průvodci, prozkoumáme okolí, poznáme lidi žijící tady… V těchto horách žijí tapíři i jaguáři a určitě uslyšíme i vřešťana. Tady v národním parku roste i kaučukovník, díky kterému Manaus tolik zbohatl, a stejně tak i kvetoucí stromy deštných pralesů (Eperua purpurea).

My se chceme dostat ke kempu dole v horké nížině. S pomocí našich indiánských průvodců postavíme tábor a zapálíme oheň. Už jsme poloviční indiáni. Čeká nás poslední spánek v hamace.

13. den: Co je to civilizace?

MATURACÁ - SÃO GABRIEL DA CACHOEIRA

Na kánoi vedené našimi přáteli indiány míříme dolů do městečka, které nyní paradoxně pokládáme za civilizaci. Pokud budeme mít štěstí, spatříme v řece kajmany a říční delfíny. Už se vyznáme, a tak víme, kam můžeme a kam nemůžeme strkat ruce. Dnes opět potkáme jiný svět: příjezd do São Gabriel da Cachoeira, teplá sprcha, restaurace, pivko, postel.

14. den: Volný den

SÃO GABRIEL DA CACHOEIRA

Tento den je rezervní v případě špatného počasí během výstupu na vrchol. Volný program.

15. den: Přelet do Manaus

SÃO GABRIEL DA CACHOEIRA – MANAUS

Snídaně a přesun na letiště. Noc v hotelu v Manaus. Tím, že jsme zrealizovali naši expedici, jsme si nejen přivezli unikátní zážitek přímo ze srdce Amazonie.

16. den: Sao Paulo jako miliardář

MANAUS – DOMOV

Snídaně, check-out a odlet domů. Nebo si s námi prodloužíte dovolenou o Sao Paulo „V kůži brazilského miliardáře?“ V Sao Paulo lítáme do hotelů vrtulníky a i místní džungle je v podání CK SEN skutečným zážitkem. Více inforamcí vám podá Luboš Fellner.

17. den: Přílet domů

PRAHA / VÍDEŇ

Přílet do Evropy.

 

Na nejvyšší vrchol Brazílie s Lubošem Fellnerem
<
>

Argentina - Brazílie + Patagonie - děkujeme!

Chci poděkovat Petrovi Hliničanovi za vynikající organizaci zájezdu Argentina-Brazílie + Patagonie. Peťo byl velmi ochotný, vstřícný a stále usměvavý. S lehkostí řešil všechny situace, jeho výklady o navštívených zemích byly fundované a velmi zajímavé. Byli jsme fajn skupina a k tomu průvodce jako je Peťo to je 100% úspěch. Peťo děkujeme!
JD

Čti více

Argentina - Brazílie potvrdila naše očekávání

Zúčastnili jsme se naší vysněné dovolené v Jižní Americe. Velmi jsme se na ni s manželem těšili. Skutečnost potvrdila naše očekávání a byli jsme maximálně spokojeni. Získali jsme řadu nových poznatků o Argentině a Brazílii. Náš program byl mimořádně bohatý na zážitky. Navštívili jsme Buenos Aires, nádherné vodopády Iguazu, ale i úžasně členité Rio de Janeiro, jeho Copacabanu, Corcovado se sochou Ježíše a výhled z cukrových homolí budou pro nás těmi nejkrásnějšími vzpomínkami dokonce života. Velmi chceme touto cestou poděkovat naší milé a příjemné průvodkyni Kamile, která dělá své povolání s nadšením a vždy nám byla ochotna poskytnout informace a zajímavosti během celého zájezdu. Kamilko, zdravíme tě, přejeme mnoho milých klientů, množství zážitků z cestování a věřím, že se opět setkáme na některém zájezdu ze široké nabídky CK SEN.
Bubeníčkovi

Čti více

Argentina, Brazílie, Patagonie

S naším výběrem jsme byli velmi spokojeni, po všech stránkách to naplnilo naše očekávání od začátku, až do konce naší cesty vše fungovalo tip-top. Výběr cestovky byl ovlivněn našimi dobrými dlouhodobými zkušenostmi v této CK. Po příletu do Buenos Aires nás na letišti čekala sympatická paní Soňa, která zařídila náš přesun na vnitrostátní letiště, odkud jsme odletěli do Patagonie - Calafate. Patagonie je určitě jedna z nejčistších oblastí na světě. Krásná příroda, dobrá klimatizace, nádherný ledovec Peritto Moreno. I místní průvodci byli milí, přesní a vzdělaní. Nezapomenutelný výlet jsme absolvovali do národního parku v Chile - Torres del Paine. Panenská příroda, na loukách se pásly lamy. Z Patagonie jsme se vrátili do Buenos Aires, kde se o nás postarala již naše známá paní Soňa (která vše věděla), na druhý den se k nám přidal náš očekávaný průvodce Petr Hliničan - vzdělaný, usměvavý, velmi ochotný a milý mladý muž. Buenos Aires - kouzelné město i s nově zrenovovanou přístavní částí. Argentinské steaky a červené víno a TANGO nemají ve světě konkurenci. Z Buenos Aires doporučujeme přelet letadlem k vodopádům Iguazu v paraguayské - argentinsko - brazilském pomezí, které byly prohlášeny za jedny z novodobých divů světa - opravdu nepopsatelná nádhera. Zde jsme se při procházce setkávali s nosály, kteří hlídali, kdo si vyloží jídlo a v nestřežené chvíli bylo jejich, stalo se to i nám. Pak jsme absolvovali výlet do Paraguaye, kde jsme si prohlédli jeden z největších architektonických skvostů ve světě - vodní elektrárnu Itaipu (druhá největší po čínské na světě). Její areál působil na nás spíše park, ne jako obrovské dílo. O její okolí se stará 5 zahradníků. Opravdu skvost. Z Iguazu - odlet do Ria de Janeira s naším Petrem, který vše super zajišťoval a hlavně se nám ustavičně věnoval a všechno věděl. Přílet do města bohů - Ria. Peťo nám ukázal město - pláž Ipan a proslulou Copacabanu s nespoutanou veselou a sportovní atmosférou. V sobotu ráno jsme stihli první lanovku na cukrovou homoli, zažili jsme překrásný slunný výhled na město. Z cukrových homolí jsme se přesunuli autobusem na zastávku zubačky, která nás svezla až k výtahu na Corcovado - 710 m nad mořem se sochou Ježíše Krista - symbolem Ria. Mýtická atmosféra - už vím, proč se Rio jmenuje město Bohů. Pobyt po Jižní Americe - Argentina - Chile - Uruguay - Paraguay - Brazílie jsme přežili radostně v dobré skupině se super průvodcem, nikdo nás neokradl, všude jsme potkávali milé lidi, i ubytování bylo dobré, v Riu už panovala fotbalová atmosféra. Zůstaly nám krásné a nezapomenutelné vzpomínky.

Marie Kállayová s manželem

Čti více

Argentina, Brazílie - perfektně odvedená práce

Dobrý den paní Papežová,
rádi bychom poděkovali CK SEN za opět (již pátou) krásnou dovolenou. Především patří velký dík Peterovi Hliničanovi za perfektně odvedenou práci průvodce a čas s námi strávený. Těšíme se na další zážitky s Vaší kanceláří.
Jana a Ivan Ingeduldovi

Čti více

Argentina, Brazílie - skvělý zájezd

Dobrý den,
rád bych Vám aspoň touto cestou poděkoval za skvělý zájezd zorganizovaný Vaší cestovní kanceláří. Nádherné počasí, téměř rodinná atmosféra, spousta nových kamarádů, erudovaný výklad ke všem zajímavostem, ale především sličná, stále usměvavá a věčně dobře naladěná průvodkyně Veronika, která se o nás starala jako o vlastní, udělaly z Vašeho zájezdu nezapomenutelný zážitek ve finále navíc korunovaný dárkem v podobě Vašeho firemního trička. Stručně řečeno byla to snová dovolená s CK SEN a já už se nemohu dočkat na další pokračování:-)
Takže ještě jednou díky a hodně stejně spokojených klientů!!!
S pozdravem
Petr Holub

Čti více

Chile, Argentina, Brazílie - porpvé s CK SEN a mile překvapeni

Dobrý den,
v úterý jsem se vrátil spolu s manželkou ze zájezdu Chile,Argentina,Brazílie S vaší CK jsme jeli poprvé a byli jsme mile překvapeni jeho pohodovou organizaci,výběrem památek a perfektním vedením ze strany vedoucího. Tento mladý muž Lubor má velký talent a předpoklady pro práci v tomto oboru. Má osobní šarm, přívětivé jednání a umí v klidu sladit individuální zájmy a požadavky s programem zájezdu.Rovněž jeho komentáře a vystoupení jsou zajímavá,dobře se poslouchají a svědčí o tom,že má dobrý přehled o zemích a mentalitě lidí kde se pohybujeme. Takže jen tak dál v poskytování cestovních služeb.
S ohledem na výše uvedené uvažujeme, že bychom příští rok s vámi v listopadu jeli opět na zájezd Saigon,Angkor a Pattayu. Pokud se tak rozhodneme a vaše cena v porovnání s konkurencí bude podobná, objednali bychom zájezd u vás.
S přátelským pozdravem Váš spokojený klient
Jiří Trojan

Čti více

Jedním slovem - úžasná

Dobrý den,
chtěli bychom poděkovat CK SEN za zprostředkování zájezdu Argentina +Brazílie, kterého jsme se zúčastnili cca 14 dní zpět. Zájezd je dobře koncipovaný, tak aby cestovatelé zažili krásu a pulsující atmosféru jihoamerických metropolí (Buenos Aires, Rio de Janeiro), seznámili se s chaosem v paraguajském Ciudad del Este a zároveň zůstali ohromeni takovými přírodními úkazy jako jsou vodopády Iguazú nebo delta řeky Paraná.
Zájezd předčil naše očekávání a vedle zmíněných dobře zvolených turistických cílů a dobré organizace byla obrovským plusem celého zájezdu Vaše průvodkyně Daniela Snováková. Velmi nás překvapila její profesionalita a její neustálá ochota a připravenost řešit pro své klienty cokoliv a kdykoliv, a to vždy k jejich spokojenosti. Po celou dobu zájezdu jsme nepřestávali obdivovat její rozsáhlé znalosti reálií navštívených (i jiných) zemí, včetně velmi dobrých jazykových a komunikačních schopností. Svou práci dělá opravdu dobře a jedním slovem je - úžasná! Díky, Danko, díky, CK Sen!

Petra a Ota

Čti více

Iguazu – argentinská strana

Celý den dnes trávíme na argentinské straně vodopádů Iguazu. Na straně, která nám poskytuje mnohem bližší kontakt s tímto přírodním divem světa. Vodopády Iguazu leží na stejnojmenné řece a tvoří největší systém vodopádů na světě. No uznejte, je jich neuvěřitelných 270! Tato krása nám všem vyráží dech, fotoaparáty cvakají v jednom kuse, aby zachytily ten valící se dým. Vláčkem se přesouváme k vyhlídce na nejúžasnější vodopád, kterým je Ďáblův hrtan. Ti nebojácnější z nás se na loďce plaví přímo do hrdla ďáblu. Sice potřebují náhradní oblečení, ale za ten neskutečný zážitek to rozhodně stálo! Nejen vodopády jsou zde jedinečné, ale i okolní prales, kde potkáváme Nosály, kteří by od nás rádi nějaký ten pamlsek. Číháme i na tukany, kteří se rádi skrývají v hustých větvích, máme štěstí a lovíme neskutečné záběry. 

Čti více

Argentina, Buenos Aires - Rio de la Plata

Probouzíme se do pomalého rána v Buenos Aires. Netřeba nikam spěchat, vždyť jsme přece v Latinské Americe. S klidem typickým pro tuto část světa, vyrážíme autobusem do úplně odlišného světa. To, že Buenos Aires leží na břehu řeky, a ne oceánu nebo moře, už dávno víme. Avšak tušili jste, jaké poklady skrývá Rio de la Plata ve své deltě? Ve městečku Tigre nasedáme na loď a vydáváme se na hodinovou plavbu do zalesněných koryt více řek, které ústí do la Platy. Během klidné plavby míjíme nádherné budovy veslovacích klubů, soukromé vilky argentinské smetánky, a dokonce i dům bývalého prezidenta Sarmiento, který je kvůli počasí uschován ve skleněné kostce. Nejsou zde však pouze víkendové domky, někteří lidé zde žijí celý život. A tak během plavby potkáváme popeláře, pošťáka i zmrzlináře, a všichni mají své vlastní lodě! Čas jsme už dávno přestali vnímat, a tak, než se nadějeme, jsme zpátky v přístavu. 

Čti více

Tango v Buenos Aires

Velmi se těším vidět čtvrť La Boca, vždyť právě odsud pochází i jeden z nejlepších fotbalových hráčů světa - Maradona. Procházíme kolem stadionu, kde hrával a vstupujeme do staré části. Kolem nás nádherné barevné domky. V některých z nich jsou bary a restaurace. Sedneme si na kávu a najednou se na ulici zapne gramofon, ozvou se tóny tanga, místní v baru se postaví a začnou tancovat. Ne pro nás, turisty, ale pro sebe, pro radost. Procházíme se ulicemi Buenos Aires a je to pro nás nepochopitelné, lidé si sem-tam jen tak volně tančí. Bez studu, jestli se na ně někdo dívá. Jsme řádně nasátí atmosférou a vstupujeme do klubu, kde tango vzniklo. Profesionální tanečníci ze sebe dávají maximum. Viděl jsem různé taneční a hudební představení po světě, toto je ale jednoznačně to nejlepší. Přistihneme se, že se pohybujeme v rytmu. Samozřejmě sklenka Malbecu umocňuje tento nádherný večer.

Čti více

Rio de Janeiro – město bohů

Samotné Rio de Janeiro je božské, ale jednoznačně nejkrásnější je shora. Let nad městem v helikoptéře s odletem z Cukrové homole je neuvěřitelným zážitkem. A mého adrenalinového manžela jsem pustila na let rogalem nad městem s instruktorem. Shora byl prý krásný výhled na celý oblouk slavné pláže Copacabana. Nejkrásnější výhled na město pro méně adrenalinové turisty je od nohou Krista z Corcovada, kam jsme se za pár minut dostali vláčkem. Na pláž Copacabana jsme šli bez kabelky a jen s pár drobnými v kapse. "Všechny věci by měly zůstat na hotelovém pokoji. A doporučuji sledovat čilý život ve vodě i na pláži, prohlížet si krásná těla Brazilců i skromné bikiny sexy Brazilek," říká nám průvodce a dává si skleničku koktejlu Caipirinha (složené z cachaça, třtinového cukru a limety). Druhá nejznámější pláž Ipanema inspirovala Franka Sinatru ke složení písně Girl from Ipanema. Ta vznikla v nedalekém baru Garota de Ipanema, no nezamilujte se. Pro mne byly obrovským zážitkem i Dlaždičkové schody. Jsou celoživotním dílem umělce Selaróna, který je vlastnoručně obložil dlaždičkami dovezenými z celého světa. Dvě stejné byste marně hledali, můžete si ale zkusit najít nějakou z Čech. U schodů, které vedou do bohémské čtvrti Santa Teresa, se scházejí turisté z celého světa a baví se zde brazilská mládež. Starobylé centrum Ria je od olympiády bezpečné. Místní zde volně chodí, kabelky, tašky přes rameno, mobil v ruce, kolem nás staré budovy, kostely. "Sem před pár lety turista jít nemohl, bylo téměř jisté, že by vás okradli", říká náš průvodce a my se opravdu cítíme velmi bezpečně a vychutnáváme si caipirinhu na rohu v baru.

Čti více

Lodí pod vodopády Iguazu

Jen v plavkách stoupáme po schodech, ukazujeme lístky a do rukou dostáváme nepromokavý vak, stejný, jaký využívají vodáci na svých splavech. Do něj vkládáme všechny vodě náchylné věci a přes krk si provlékáme záchrannou vestu. Bez ní nás nepustí. V tom nás ze zamyšlení vytrhly výkřiky. Nedokážeme identifikovat, zda jsou nadšené nebo zděšené. Přehlušily i mohutné dunění milionů litrů vody, které se ozývají všude kolem nás. Vycházejí zpod zpěněného závoje vodopádu, do kterého se za pár minut chystáme i my. Nejistě vstupujeme na loď a nepromokavý vak si ukládáme k nohám. Chlapík v nepromokavém pogumovaném obleku nám oznamuje, že můžeme fotit i pokud nám nedá signál. Nyní všechny věci, co nejsou vodotěsné schováváme. Projíždí kolem nás člun, z něhož zněly výkřiky. Všichni jsou však vysmátí a mávají nám. To nás uklidňuje. Náš člun se rozbíhá a v rychlosti rozráží vodní tříšť a my vbíháme do obrovského vodního oparu, nedaleko majestátních vodopádů Iguazu. Hlas našeho nepromokavého průvodce křičí, že se máme připravit, že to byl jen předkrm. Loď se otáčí, nabírá na rychlosti a řítí se do hlavního koryta řeky Iguazu. Obrovskou rychlostí se blížíme ke kamenné zdi, ze které padají statisíce litrů vody. Doufáme, že zrovna to není to místo, kam se chystáme i my. Naneštěstí je, nebo naštěstí. Voda je studená, ale nesmírně osvěžující. Je všude kolem nás a my se i přes obrovský tlak nemůžeme přestat smát. Je to něco unikátního, vždyť jak často má člověk možnost vykoupat se přímo ve vodách největších vodopádů světa? Přestože to vypadalo děsivě, tak odcházíme nadšení. I když jsme promočení do poslední nitky. Většina z nás si ještě po vystoupení kupuje video točené přímo na lodi, ať máme i památku. I když na tento zážitek asi jen těžko zapomeneme.

Čti více

Maracana

Vystupujeme z metra a v zástupu lidí se pomaličku v lidském hadu blížíme ke stadionu. Už z dálky slyšíme zpěv a vidíme velký nápis

Čti více
Jižní Amerika, Brazílie

Cukrová Homole

Je nejslavnějším symbolem Rio de Janeira a je skutečným darem Boha pro průmysl pohlednic. Na vrchol, který má 396 metrů a je z něho krásný výhled na město a záliv Guanabara, pojedeme ve dvou etapách lanovku. První zastávkou je kopce Morro da Urca, ve výšce 220 metrů, a odtud pokračujeme na samotnou Cukrovou Homoli, Pao de Acucar. Sedačková lanovka vede na vrchol od roku 1912 a dnes zde jezdí lanovka ze 70 let, která je průhledná a může pojmout až 75 osob najednou. Někde nahoře je napsáno: "Přišel jsem do Ria zemřít, ale tento výhled mě přesvědčil o tom, že stojí za to žít."

Čti více
Ježíš Kristus v Rio de Janeiro

Corcovado

Tento 710 m vysoký vrchol nad městem Rio de Janeiro je součástí Národního parku Tijuca. Jeho název pochází z indického jazyka a znamená Hrbáč. Na vrcholu se nachází socha Krista Vykupitele s rozepjatýma rukama, která se stala symbolem Rio de Janeira. V roce 2007 se stala jedním z nových sedmi divů světa. Tuto sochu si roku 1921 objednala arcidiecéze Rio de Janeiro. Je dílem francouzského sochaře Maximiliena Paula Landowského. Socha je v noci osvětlena, s podstavcem je vysoká 39.6 metrů, váží 1145 tun. Socha, která byla odhalena 12. října 1931 jako památník brazilské nezávislosti na Portugalsku (1822), v roce 1931 byla též vysvěcena, ke znovuvysvěcení došlo na začátku 90. let minulého století při návštěvě Jana Pavla II. Přístup na vrchol zajišťuje ozubnicová dráha. K samotnému vrcholu od konečné zubačky vede 200 schodů nebo pohyblivé schody. Pohled z Corcovada je prostě neopakovatelný!

Čti více
Brazílie - vodopády iguazu

Vodopády Iguazú

Vodopády na hranicích mezi Argentinou a Brazílií jsou největším vodopádem na světě a jsou dvakrát vyšší a větší než slavnější Niagara. Iguazú leží na řece Iguazú, jen pár kilometrů od místa, kde řeka Iguazú, jinak hranice mezi Argentinou a Brazílií, proudí do řeky Paraná. Vodopády Iguazú jsou přirozený zázrak, který si můžete vychutnat z obou stran. Většina vodopádů leží na argentinské straně, brazilská strana má lepší panoramatický výhled. Vodopády tvoří asi 275 kaskád a jejich celková šířka je více než dva kilometry. Nejvyšší a nejkrásnější z vodopádů se nazývá Garganta del Diablo (Ďáblův hrtan) a je asi 70 metrů vysoký.

Čti více
Odpočinek na slavných brazilských plážích

Rio de Janeiro

Město Bohů, Rio de Janeiro, je neuvěřitelný střet krásné přírody a pláží s moderním pulzujícím městem. Brazílie je snad největší katolická země na světě a socha Krista na Corcovadu je jejím symbolem, který všichni znáte. Rio. Každý o něm sní. Počet jeho obyvatel, v metropolitní oblasti dosahuje téměř 12 milionů. Pravděpodobně nejkrásnější město na světě v pozadí, kterého se do zelených kopců staví obávané favely. Cukrová homole a socha Ježíše na Corcovadu jsou nejznámějšími z množství lákadel Ria. Copacabana, kde se určitě fantasticky zrelaxujete a ochutnáte typický brazilský míchaný nápoj caipirinhu, jehož součástí je cachaca (pálenka z cukrové třtiny), limetky, třtinový cukr a drcený led. Strávit den na pláži a večer na uměleckých trzích na Copacabaně bude možná Vaše představa o následující dovolené. Do 60. let minulého století hlavní město Brazílie zůstalo dodnes kulturním městem země a určitě Vás okouzlí svou neopakovatelnou atmosférou. Rio se vyplatí i po několika letech. Stále je atraktivní a temperamentní a neztratilo absolutně nic ze svého kouzla.

Čti více
Buenos Aires - Argentina

Buenos Aires

Hlavní město Argentiny a neuvěřitelně příjemná metropole, která vás okouzlí svým elegantním kouzlem, temperamentem, architekturou a přátelskými lidmi. Možná právě v Buenos Aires žijí nejkrásnější muži na světě a ženy v sobě mají neuvěřitelnou jiskru. Buenos Aires je město, jehož ulice jsou stejně živé jak ve dne, tak i v noci. Čekají vás krásné bulváry, kavárničky, monumentální paláce a také vynikající nákupy na pěší zóně na Floridě, kde se můžete na každém rohu zaposlouchat do tangových rytmů. Nachází se zde nejširší ulice světa Avenide 9. července, na které je také symbol města Obelisk.

Čti více
Těšit se můžete na západy slunce na plážích Ria

Pláže Brazílie

Cestovat podél pobřeží Brazílie je něco neuvěřitelného a oslňujícího. Tisíce krásných pláži, ze kterých si je těžko vybrat. Světoznámé pláže Copacabana a Ipanema v Rio de Janeiro jsou pro ty, kteří hledají zábavu, lidi, život a vibrující ruch města. Chcete přesně totéž, ale na jiném neobjeveném místě v Brazílii? Doporučujeme Vám pláže Mole a Joaquina jako 2 ze 40 pláží, které se nacházejí jižně od Sao Paolo, ve státě Santa Catarina, při vzrušujícím městě Florianópolis, o kterém se hovoří jako o nejlepším brazilském městě skvělého byznysu. Nebo jste více se relax a ničím nerušený odpočinek? V tom případě se poohlédněte po pláži Sao Miguel dos Milagres ve státě Alagoas, Jericoacora ve státě Ceará nebo pláže souostroví Fernando de Noronha ve státě Pernambuco, které je navíc i na seznamu UNESCO. Jste v okolí Ria a chcete vidět více pláži? Doporučujeme Vám také zajímavý Buzios, známé letovisko brazilských hvězd. Najdete zde svůj ráj na zemi?

Čti více

Máte předběžný zájem o tento zájezd? Budeme Vás kontaktovat, rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy a zašleme kalkulaci zájezdu na Váš email.Povinné pole

Formulář byl odeslán, děkujeme.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Proměňte vysněný zájezd za
zájezd na celý život


VSTUPTE