Vietnam, Laos, Kambodža (Expedice)


Vydejte se s námi za poklady jihovýchodní Asie. V tajemném Angkor Wat se vám zatají dech, po Mekongu se dopravíme do Luang Prabang, kde si vychutnáme poklidnou francouzskou atmosféru. Objevíme krásy zlatého trojúhelníku. Čeká vás to nejlepší z Indočíny a na závěr odpočinek na kambodžských plážích. Spojte si asijské dobrodružství s relaxem na pláži.

  • 27 intenzivních dní se SEN průvodcem
  • logický okruh Indočínou – pláže Sihanoukville
  • ohromné chrámy Angkor Wat a Luang Prabang
  • náročná cesta s nabitým programem, 5 památek UNESCO
Vietnam, Laos, Kambodža

1. den:

Odlet z Evropy do jihovýchodní Asie, kde nás příští čtyři týdny čeká jedno velké cestovatelské dobrodružství.

2. den:

Přílet do BANGKOKU, ubytování v malém hotýlku, kde jsme jako doma. Přímo v centru Bangkoku, na skok od bláznivé Khao San Road. Aklimatizace, naše první noc a to hned ve městě andělů!

3. den:

Nestandardní program, který nebude nudit ani znalce. Poznáme historii Thajska a Siamu, navštívíme Wat Po, první doteky s buddhismem v pohlednicového chrámu Wat Arun. Večer odcházíme nočním turistickým autobusem na sever Thajska do CHIANG Khong.

4. den:

V ranních hodinách příjezd autobusu, budíme se do zvlněné krajiny poseté thajskou džunglí, rýžovými poli a vesničkami tak vzdálenými včerejšímu Bangkoku. Ubytování v jednoduchých domcích při Mekongu, který zde tvoří hranici s Laosem. Ihned vyrazíme na výlet po severu Thajska. Naše vany nás přivezou přímo k Zlatému trojúhelníku. Význam tohoto místa si vysvětlíme v opiového muzeu. Podvečerní hotpot, který je zde známý spíše jako barbecue a večerní pivko při Mekongu, které každému padne vhod.

5. den:

Nezapomenutelná plavba po Mekongu. Budeme se plavit celý den, možná i noc. Nikdo neví ... Lodě jsou pomalé a sem tam se porouchají, voda v řece může být různě rychlá. Ale všechno toto je vynahrazeno překrásným a nejzachovalejším pralesem v jihovýchodní Asii. Možná uvidíme divoce žijící slony, krásné vesničky a nepopsatelný západ slunce nad Mekongem. Naše loď je jen pro nás, vyložené nohy, v jedné ruce kniha, v druhé pivko. Fotoaparát připraven. Geniální! Příjezd do Luang Prabang, nebo nocujeme neplánovaně někde na Mekongu? Dobrodružství jak má být.

6. den:

To nejlepší, co Laos nabízí. LUANG PRABANG: historické chrámy zařazené mezi světové dědictví UNESCO, modlitby mnichů v historickém jazyce Pali, návštěva královského paláce ve francouzském stylu. Vyjdeme si na nejvyšší kopec v Luang Prabang, kde budeme mít celé město jako na dlani. Přitom ochutnáme místní kuchyni. Toto místo si odnesete v srdci.

7. den:

Dále si užíváme atmosféru tohoto malebného, francouzskou koloniální architekturou šmrncnutého města. Procházky, objevování zážitků, třeba zrovna na kole. Atmosféra nočního trhu je krásná. Na oba dny v Luang Prabangu máme pro vás připravenou návštěvu krásných vodopádů s možností koupání. Nádherný zážitek.

8. den:

Cesta na jih místní dopravou přes nekonečné serpentiny a rýžová pole. Krásná a náročná cesta do Vang Vieng. Malé městečko s ospalou baťůžkářskou pohodovou atmosférou v nádherné scenérii rýžových polí obklopených krasovými horami. Dračí zuby, ale na souši. Čas na krátký relax, či procházku.

9. den:

Cesta do VIENTIANE, hlavního města Laosu s omšelým francouzským šarmem. Věřili byste, že zde naleznete Vítězný oblouk? Večerní promenáda při Mekongu. Co si dáme na večeři?

10. den:

Pěší prohlídka Vientianu - prezidentský palác, nesčetné buddhistické chrámy a vientianské tržiště. Pravý asijský zážitek v nejméně známém hlavním městě jihovýchodní Asie! Odpoledne přelet do Hanoje a první večer ve Vietnamu. Jezero Haon Kiem a jeho artušovská legenda. Motorky, motocykly a motorky. Dopravu jako ve Vietnamu jste ještě neviděli. Tato země Vás dostane.

11. den:

HANOJ: hlavní město Vietnamu, město na jezerech. Uličky plně řemeslníků všeho druhu, Chrám literatury - první vietnamská univerzita, kde studovali pod záštitou Konfucia jen ti nejlepší, Čínská atmosféra, mauzoleum strýčka Ho. Odpoledne přesun do Ha Longu, kde přenocujeme u Jihočínského moře.

12. den:

HA LONG zátoka a naše plavba pronajatou džunkou po zátoce (UNESCO) mezi její téměř 3000 ostrůvků. Nádhera, kterou dokáže vytvořit jen příroda. Odpoledne se přesouváme zpět do Hanoje. Po cestě zastávka pro odvážné ve speciální hadí restauraci, kde ochutnáme ještě bijící srdce hada, hadí krev a žluč. Noční přesun na jih do centrálního Vietnamu.

13. den:

Tušili jste, že ve Vietnamu najdete Zakázané město, podobné jako v Pekingu? Jsme v HUE (UNESCO), posledním císařském hlavním městě Vietnamu! Hrobky císařské dynastie Nguyen, které jsou roztroušeny po okolí, ale pouze s námi navštívíme tu nejkrásnější. Večer ochutnáme tu nejlepší vietnamskou kuchyni.

14. den:

Přesun do nádherného města HOI AN (UNESCO), nejdůležitějšího vietnamského přístavu v 16. a 17. století. Odtud se šířil francouzský vliv do Vietnamu a sem přicházel čínský porcelán, čaj, jadeit a otroci. Dnes se v tomto malebném městečku obchoduje hlavně s hedvábím. Atmosféra jako z románů. Ochutnáte skvělou čokoládovou pěnu? To byste zde nečekali. Noční přesun do Nha Trangu.

15. den:

Ranní příjezd do NHA TRANG, před 35 lety zde odpočívaly americké jednotky, nyní my. Padne nám to vhod. Zasloužený odpočinek u moře, kde nabízejí masáže, fantastické mořské potvory, ovoce a všechno možné. Ochutnáte ježka? Je se na co těšit. Noc u moře.

16. den:

Výlet lodí po okolních ostrovech, Šnorchlujeme si a přitom budeme pít vietnamské víno v záchranářských kruzích. Noční přesun do Saigonu.

17. den:

SAIGON nebo HO CHI MINH CITY. Prohlídka jednoho z nejkrásnějších měst Asie. Perla Orientu. Navštívíme muzeum americko-vietnamské války a popovídáme si historii tohoto konfliktu. Uvidíme katedrálu Notre Dam, bývalý prezidentský palác i překrásnou budovu pošty. Pro ty, co už dychtí po evropské zábavě, nejlepší vietnamské bary. Pro nás ostatní točené pivko a bramboračka v české hospodě. Nebo i jedno, i druhé?

18. den:

Dnes se přesouváme do Kambodži, po cestě si však uděláme výlet do Cuchi tunelů, kde pochopíme, proč USA nemohli tuto válku vyhrát. Tunely byly vytvořeny lidskýma rukama a jejich celková délka je 200 kilometrů. Na hranici přesedáme do dálkového autobusu a jsme v sladké Kambodži. Večerní příjezd do Phnom Penhu.

19. den:

PHNOMPENH, bývalé francouzské město s bagetami a koloniálním šarmem. Navštívíme muzeum S 21, kde si povíme o pohnuté historii Kambodže a Pol Potovi, který vyvraždil skoro polovinu národa. Krásu města si zase vychutnáme v Královském paláci. Věděli jste, že nynější král Kambodže hovoří plynně česky? Opět krásná večerní promenáda u řeky, nesčetné restaurace, masáže a bary.

20. den:

Blížíme se na nejznámější pláže Kambodže. Sihanoukville, kde nás čeká vysněný odpočinek. Odpoledne se už koupeme v čisťoučké moři Thajského zálivu. Není co dodat.

21. den:

Oddych a sladké nicnedělání na plážích, které svět ještě nepozná.

22. den:

Ještě jeden den relaxu před finálem.

23. den:

Odjezd ráno a přesun k městu Siem Reap - ke vstupní bráně k angkorskému chrámu. SIEM REAP je městečkem stvořeným pouze pro nás turisty. Výborná atmosféra v okolí večerních trhů. Pokud jste si nakupování suvenýrů nechali až sem, udělali jste dobře. Naše cesta vrcholí.

24. den:

Celodenní prohlídka - od východu do západu slunce - největší atrakce na našem putování. Magický ANGKOR WAT (UNESCO). Symbol země, největší náboženská stavba světa, kterou najdete na vlajce Kambodže. Vysvětlíme si jednotlivé hinduistické bas reliéfy které obdivuje celý svět a ukážeme vám více. Angkor Thom, který je větším komplexem než Angkor Wat. Sloní terasa a nádherný chrám zarostlý džunglí, známý z filmu Tomb Rider s Angelinou Jolie.

25. den:

Další den strávený v Ankgoru, který je pro nás opravdovým bonusem, protože máme čas i na méně známé Angkorské chrámy. Jiná atmosféra, méně turistů, objevitelský pocit. Uvidíte maximum. Večeře u bazénu s tancem Apsara? Nebo raději pivko Angkor v Irish pubu? Vyzkoušíte masáž rybičkami, které Vám okusuje kůži na chodidlech a domů poletíte hladký jako miminko, opálení a se spoustou zážitků.

26. den:

Dnešní ráno brzy vstáváme, abychom se vydali na thajské hranice a dále do Bangkoku na jeho mezinárodní letiště, odkud odletíme domů. Nabízíme možnost přeletu do Bangkoku (cca 175 USD).

27. den:

Přílet domů. Jeden z top dostupných cestovatelských počinů je za námi, batoh plný suvenýrů, karty plné fotek, srdce plné zážitků, hlava plná nových poznatků i pohledů na život. Stálo to zato!

Cena zahrnuje:

mezinárodní letenky, místní let, letištní poplatky, dopravu (linkovou i pronajatou), ubytování v jednoduchých hotelech ve dvoulůžkových pokojích, všechny atrakce podle programu (splav Mekongu, plavbu Jihočínským mořem a v Halong Bay), SEN průvodce a místní průvodce, pojištění proti insolventnosti

Cena nezahrnuje:

stravu, víza, fakultativní výlety

Náročnost:

Jde o náročnou cestu, kterou jsme tři roky připravovali a poprvé jsme ji provedli v listopadu 2001. Cesty měly velký úspěch. Třeba počítat s velmi obtížnými nočními přesuny, kde často po příjezdu do našeho hotelu a neosprchovaní půjdeme na celodenní prohlídku. Večer sice budeme unavení, ale plní zážitků. Je to skvělá cesta za skvělou cenu. Rozšířeno o návštěvu Sihanoukville!

Zájezd na klíč:

Tento zájezd vám také rádi zabezpečíme na klíč, v uzavřené skupince vašich přátel libovolného počtu osob i termínu, dle vašich individuálních požadavků.
Jsme tu pro vás, rádi vám splníme vaše sny.

Nenechte si ujít slevu zájezdu!


Váš vybraný zájezd nyní nabízíme za výhodnou cenu.
Následující dny vám garantujeme nejlepší cenu a podržíme vám také místo na zájezdu.

ODESLAT
Povinné pole
Nenechte si ujít slevu zájezdu!

Máte předběžný zájem o tento zájezd? Budeme Vás kontaktovat, rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy a zašleme kalkulaci zájezdu na Váš email.Povinné pole

Formulář byl odeslán, děkujeme.

Zobrazit všechny fotky

TOP místa zájezdu

zátoka Halong Bay ve Vietnamu

Halong Bay

Zátoka ve Vietnamu v Tonkinském zálivu. Je známá především díky svým vápencovým skalám, které vystupují z moře často jen jako osamocené monumenty, pročež je oblast vyhledávanou turistickou lokalitou.


Jihovýchodní Asie, Vietnam

Hue

Císařské město ve středním Vietnamu, které si navzdory válce zachovalo svou unikátnost. Jeho populace přesahuje 300 000 obyvatel. Od počátku 19. století až do konce druhé světové války bylo sídelním městem poslední vietnamské královské dynastie Nguyen.


Hoi An ve Vietnamu

Hoi An

Romantické město čínských, japonských, portugalských, holandských, anglických a francouzských obchodníků s výjimečnou atmosférou. Odtud se šířil francouzský vliv do Vietnamu a sem přicházel čínský porcelán, čaj, jadeit a otroci. Hoi An byl zároveň praporkem hedvábné cesty. Historické jádro města se dochovalo v autentické podobě do dnešních dnů a je památkově chráněno. Pro svůj jedinečný ráz a zachovalost byl Hoi An v roce 1999 připsán do Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.


Kambodža, jihovýchodní Asie

Angkor Wat

jedna z nejvýznamnějších kulturních památek a jedno z nejvýznamnějších archeologických nalezišť v jihovýchodní Asii. Symbol Kambodže, největší náboženská stavba světa, V období 9. – 15. století zde leželo hlavní sídlo Khmerské říše a z té doby se zachovalo velké množství památek. Angkor leží v provincii Siem Reap a od roku 1992 je zapsán na seznam světového dědictví UNESCO.


Ho ci minh, Vietnam

Saigon

Největší město ve Vietnamu, které pokrývá celkovou rozlohu 2056 km2, ale 90 procent z celkové rozlohy tvoří vesničky. Moderní název města je HO CI MINH a Saigon je jednou z 12 městských částí. Saigon byl hlavním městem jižního Vietnamu od roku 1956 do 1975 a dodnes si zachoval zvláštní atmosféru, kterou najdete jen zde. V blízkosti se nacházejí CU CHI tunely, které vytvořil Vietkong během bojů proti Američanům. Celková délka 200 kilometrů je přímo neuvěřitelná.


Luang Prabang, Laos

Luang Prabang

Malebné město v severním Laosu, v nadmořské výšce 700 metrů nad mořem, na levém břehu Mekongu. Historické chrámy města s francouzským šarmem jsou zařazené mezi světové dědictví UNESCO, navštívíte i královský palác ve francouzském stylu. Město je střediskem obchodu s rýží, kaučukem a teakovým dřevem. Roku 1887 se Království Luang Prabang stalo protektorátem Francouzské Indočíny. V dubnu 1945, po porážce Francie, okupovali Luang Prabang krátce Japonci.

Reference klientů

Vietnam, Laos, Kambodža

Pomalu se vzpamatováváme z tohoto úžasného zájezdu. Třídíme zážitky a tisíce fotografií. Až teď si uvědomujeme, co všechno jsme viděli, zažili, ochutnali, ovoněli nebo s údivem obhlíželi. Někdy nám v té rychlosti splývaly zážitky jako film. Díky Martinovi Navrátilovi a jeho nekonečným vědomostem měla naše expedice další rozměr, co ještě nevíte, zeptejte se Martina :-) Laos na nás dýchal skutečným koloniálem kombinovaným s modlitbami buddhistických mnichů. Vietnam se šílenou dopravou bez pravidel a bez havárií a rozporuplná Kambodža s tragickou minulostí. Dnes má pro turisty příjemné pláže s množstvím barů, restaurací a fascinujícím Angkor Vat. Zájezd byl sice expedice, ale ubytování se snídaní byl komfort. Opět jsme se SNEM zažili úžasnou dovolenou. Jana a Ivan Majerovi

Vietnam, Laos, Kambodža

Ano, opravdu gurmánská expedice, jak ji nazval náš průvodce Martin Navrátil, přibrala jsem z těch mňamek 2 kila :D Člověk, když odchází poznávat nové země a vybere si expedici, očekává opravdu cokoli. Bude muset překonat nepohodlí, protože opravdu jsme rozmazlení, náročné přesuny, hranice svých možností. Každopádně tuto expedici můžu nazvat úžasnou dovolenou, kde si každý přišel na své. Ve zkratce, splav Mekong, náš průvodce Martin si stále v skrytu duše přál přespat v nějaké vesničce při Mekong, protože přece loď se může pokazit... Sice mu to nevyšlo na 100 %, ale aspoň jsme plavbu ukončili brzy, jen pár km, ale hned jsme měli pocit expedice – jééééééééj :D Luang Prabang zůstane v každém srdci, nádherné městečko s úžasnými trhy a chrámy. Tam jsme si dali nejlepší rybu na citrónové trávě na tržišti v tom šíleném kolotoči. Potom serpentinová cesta s krásným výhledem a "kratičká procházka" k jeskyni přes rýžová pole. Vientiane a jeho šarm a potom Vietnam. Hanoi, pokud máte rádi přírodu, nezklame. Na hadí večeři a šílené tempo tohoto města se zapomenout nedá. Cesta ležobusem pro nás byla rozhodně zábava. První odpočinek v Nhatrang, kam jsme se dostali příliš brzy díky rychlosti řidiče. Ranní cvičení Vietnamců na pláži a nádherný východ slunce. Ten až kýčový pohled otevře nejedno srdce. Saigon nás rozesmutnil muzeem americko-vietnamské války. Kambodža je již kapitola sama o sobě. Člověk cítí velký respekt, smutek smíšený s nadějí, jakmile tam vkročí. Vražedné pole a S-21 dokáží vzbudit smutek, ale i hněv. Je toto možné mezi lidmi? Rajské pláže a teplý Sihanoukville, výlety na motorce a lodičce, šnorchlování. A na konec neskutečný Angkor Vat. Co je však důležité při takovýchto zájezdech, jsou právě lidé. A ten nejdůležitější, který rozhoduje o tom, zda to bude zážitek na celý život, nebo mdlá vzpomínka, je právě průvodce. A myslím, že Martin udělal ten náš, naší srdcovkou. Lucie


Zážitky ze zájezdů

Pho u Clintona a chaotická duše moderního města

Ocitáme se ve fantastickém světě, zvaném Saigon, který SEN miluje. Na nových mapách či knihách, na tomtéž místě najdeme svítit název Ho Či Minovo Město, ale Saigon je Saigon a Saigon vždy bude. Řekněte si Saigon a jeho jméno Vám rozdmýchá jiskřičky dobrodružství, orientu, exotiky a vůni dálek. Kdysi zde pulsoval významný přístav a dnes představuje ekonomické srdce země, kde se produkuje cca 20 procent vietnamského HDP. Na vlastní oči jsme se přesvědčili při procházce městem, jak se zde mísí šarm francouzského kolonialismu s moderními vizemi, za které by se nemusel stydět ani Singapur. Víte, kde jedl svou polévku Pho Bo americký prezident Clinton? My ano a dáme si ji tam také. Francouzského kolonialismu se nadechneme na náměstí v obklíčení slavné Katedrály a budovy Pošty. Která z nich je hezčí? Saigon má v sobě energii, která chybí Hanoji. Hanoj ​​pulzuje historií, kulturou, ale nemá saigonskou jiskru. Málokdo by tušil, že mezi oběma kdysi znepřátelenými městy je tak obrovský rozdíl. Jen projít přes silnici je zde dobrodružstvím. Ani večer nezahálejí a zatímco někteří posedávají v barech s vyhlídkami na večerní město, ostatní kráčíme nejrušnější uličkou večerního města, popíjjame vychlazený zelený či červený Saigon a vychutnáváme si delikatesy vietnamské kuchyně, kterou jsme si za ty dny co jsme tu zamilovali. Jarní rolky nebo grilovaný úhoř?  

Hanoj z mravenčí perspektivy

Každý, kdo alespoň jednou navštívil, severovýchod Asie ví, že zde měří jiným, o mnoho kratším metrem. Od velikosti oblečení až po rozměry lokálních příbytků, tady na východě je pro nás vše o poznání menší. Jinak tomu není ani při stolování. Zatímco standardní porce tradičního masového vývaru s rýžovými nudlemi a bylinkami Pho je zhruba třikrát větší než polévka v Evropě, plastová židle, na níž si své pouliční Pho sníte, připomíná zmenšenou edici stolečku z dětského domku na hraní. Sedíme si na GHE nhựa, jak se ve Vietnamu tento absolutně kultovní nábytkový artikl nazývá, a s Lin, která nám naservírovala bun rieu, vývar s rajčaty, tofu, kulatými rýžovými nudlemi a čerstvým koriandrem, debatujeme o problematice plastových židlí. O metr dál se k nám na chodníku připojuje sekuriťák Sohn se svými kolegy policisty, kteří se na večerní šichtu připravují poměrně osobitě: vypitím na ex bia Hoi, lehkého a osvěžujícího vietnamského pivka, které se vaří každý den a čepuje úplně čerstvé. Pití je tu doslova soutěžní disciplínou. „Một trăm phần trăm!“ (Což znamená 100%), volá po každé rundě Sohn a sklenice najednou stojí dnem vzhůru. „Tam bychom si snad sedli i tři!,“ diví se chlapci, když jim objasňujeme, na jaké rozměry zahradních plastových židlí jsme doma zvyklí my. K lokální gastronomické kultuře však tyto židličky neodmyslitelně patří a možná i díky nim je každé bia Hoi a miska nudlí, ve výšce třicet centimetrů nad zemí, zážitkem.

V zátoce plné draků

Probouzíme se o 180 kilometrů dál od Hanoje v zátoce Halong, zde už nás čeká naše vlastní pronajatá loď, která nás několik hodin vozí po nejkrásnějších zákoutích tohoto pohádkového místa. Halong Bay měli založit draci tak, že do moře házeli perly, drahokamy a šperky, z nichž se staly ostrůvky a ty ochránili lidi v Halongu. Drakům se zde natolik zalíbilo, že zde zůstali dodnes a určitě byste potkali místní, kteří vám budou přísahat, že se v mystické mlze sem tam mihne ocas draka. Užíváme si nádherné výhledy z lodi a občerstvujeme se krevetami, rybami, kalamáry, jarními rolkami či kraby a zapíjíme vietnamským pivem Hanoi či místním bílým vínem. Sever máme za sebou, pouštíme se do objevování centrálního Vietnamu se svými historickými skvosty.  

Gastronomické a kulturní zážitky Hanoje

Neskutečné! Teprve dva dny prožíváme pohádku Dálného východu jménem Vietnam, ale zážitků máme, jako bychom byli na cestě téměř měsíc. Už první večer jsme po příletu do hlavního města Hanoj ​​ochutnávali místní speciality v podobě extrémně čerstvých jarních rolek, které zde mají na každém kroku a nemohli jsme vynechat ani jídlo zvané Bun Cha, které je typickým jídlem právě pro Hanoj. Dostanete misku s vývarem, ve kterém plavou kousky masa a na extra talířku čekají masové karbanátky, bylinky, výhonky a kopec nudlí. Vše si člověk připravuje sám v jakém poměru mu to vyhovuje a nakonec je jídlo hrou, které dokonce perfektně chutná. Tento zájezd je i o gurmánských zážitcích. V Hanoji jsme se zastavili na nádherných místech spojených s buddhismem. Hanoj ​​to je Ho Či Minh, a tak byla jen otázka času, kdy k němu přijdeme blíž. Monumentální náměstí Ba Dinh bylo poloprázdné, a tak jsme si mohli udělat panoramatické fotky slavného mauzolea, kde je uloženo tělo revolucionáře Ho Či Minha. Přestože zemřel v roce 1969 jeho odkaz a osoba je zde v Hanoji stále živá a lidé si ho drží v úctě. Proč nechtěl bydlet v luxusním monumentálním paláci? Kolik měl Ho Či Minovo aut? Kde nakonec bydlel a jak to u něj vypadalo? Na všechny tyto otázky již známe odpověď. Ještě Pagoda stojící na jednom pilíři, první vietnamská káva, džusy z exotického ovoce, pomelo, pithaja a můžeme jít do starého města k Chrámu Literatury. Nasedli jsme na rikše, propletli se chaotickým městem, úzkými uličkami, exotickými tržišti, mezi stánky s jídlem, polévkami, ale i všem možným a po super obědě jsme se nechali unášet pohádkami a legendami na slavném loutkovém divadle odehrávajícím se na vodě.

Romantické město lampionů

Kdysi sem přicházelo zboží z legendární Hedvábné cesty, přistávaly zde lodě Portugalců, Číňanů, Japonců a město bohatlo. Svého času nebylo významnějšího přístavu v Jihočínském moři, než právě Hoi An. Malé městečko se proměnilo na pohádku, ze které sálá atmosféra někdejší Indočíny. Nakoupili jsme hedvábí, jako staří obchodníci, prošli se starými tradičními domy, Japonským mostem ve kterém se ukrývá příběh a ochutnávali jsme místní speciality. Vietnamská kuchyně je neskutečná. Na oběd v naší restauraci jsme si dopřáli speciality jakými jsou Hoianská růže, polévka s Wonton či zajímavou a chuťově netradiční placku Banh Xeo z rýžové mouky s krevetami a masem. Člověk nepochopí jak mohou Vietnamci namíchat tolik zajímavých chutí do výsledku, který hraničí s dokonalostí. Lovíme zážitky na všech frontách! Večerní Hoi An se nám předvedl v nejkrásnějším světle a to doslova, protože město lampionů nezbylo nic dlužné své pověsti. I kdyby zde člověk byl několik krát, vždy ho nadchne to jaký je Hoi An krásný, tak unikátní, tak příjemný.  

Zakázané město a parfémová řeka

Naše pohádka dalekého a exotického Vietnamu pokračuje! Ocitli jsme se v císařském městě na břehu parfémové řeky. Hue patří k najhistoričtějším místům celého Vietnamu a bylo to tady, kde se tvořily dějiny této zajímavé země během 19.století. Císaři dynastie Nguyen sjednotili Vietnam a vládli mu dlouhých 143 let. Jejich jméno Nguyen se v zemi neustále opakuje jako mantra. Znáte doma nějakého Vietnamce? Ze všech jmen je největší pravděpodobnost, že se bude jmenovat právě Nguyen. Naše dračí loď nás dovezla po parfémové řece zpět do centra Hue. Kdysi byla její hladina plná napadaných květů a jejich vůně se šířila celým okolím, to proto jí zůstalo tak krásné a romantické jméno. Po skvělém obědě si prohlížíme Citadelu s císařským zakázaným městem. Jizvy z války jsou tu stále a tak zůstalo z císařského města jen torzo, ale to co tady přečkalo do dnešních dnů, patří k top památkám celého Vietnamu. Člověk se však přistihne při myšlenkách, jak by asi vypadalo zakázáno město, pokud by zde žádná válka neproběhla. Stačí přivřít oči a v mysli se vynořují paláce ozdobené draky, červené nalakované sloupy, kamenné sochy strážců, draků, mýtických bytostí. Hue třeba zažít. Večer si sedneme uprostřed rušné ulice na drink, pivo Saigon či na večeři v podobě jarních rolek a jiných dobrot.  

Mohlo by Vás zajímat:

Na vrch stránky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Pohlídáme vám slevu vašeho zájezdu nebo vysněné země
ODESLAT
Povinné pole
Pohlídáme vám slevu