Odpočinek na krásných plážích Andamanského moře

Turistický průvodce Thajskem

Věděli jste, že:

  • Známý hollywoodský film "Anna a král" se v thajských divadlech nikdy neprojevil, protože byl považován za hanlivý vůči králi.
  • Thajci skloní hlavu, když potkají někoho staršího nebo výše postaveného.
  • V Thajsku se nachází asi 35 000 chrámů.
  • Světoznámý golfista Tiger Woods je synem amerického otce a thajské matky.
  • V Thajsku uvidíte hodně lidí, kteří mají zlaté náhrdelníky s přívěsky obsahujícími svitky nebo postavy mnichů. Tito lidé věří, že přinášejí uživateli ochranu a hodně štěstí.
Čti více
Základní údaje o zemiCestovní doklady a vízaPraktické informacePočasíRady na cestuStručný slovníkZajímavá místa

Očkování

žádné očkování není povinné, pouze doporučená očkování Hepatitida, břišní tyfus. Nebezpečí tropických chorob, jako je malárie, je v turistických oblastech prakticky nulová. Zaleží tedy na individuálním zvážením, zejména při cestě do džungle. Lékařská péče je v Thajsku na velmi vysoké úrovni. Doporučujeme odbornou konzultaci v centru cestovní medicíny před vaší cestou do Thajska.

Očkování není nutné. Je však nutné dodržovat určité zvyklosti, které zavedli již Britové za koloniální éry. "Oloupej to, převař to, ugriluj to, nebo to zahoď." A tato pravidla platí dodnes. Klidně můžete jíst i na ulici (je to dokonce jedna z nejlepších možností), ale jídlo musí být ugrilované, uvařené před vámi. Neberte si tedy to jídlo, které si obchodník – kuchař připravil dopředu, ale řekněte si, že chcete čerstvé. Restaurace navštěvujte takové, které se vám zdají čisté a kde je hodně lidí, a tedy velký obrat. Jsou to jednoduchá pravidla jako všechny důležitá pravidla v životě. Když je budete dodržovat, problémy mít nebudete.

Bezpečnost

Thajsko patří mezi bezpečné země světa. Kriminalita je v porovnání s ČR či ostatními zeměmi EU na velmi nízké úrovni. Platí zde prakticky ta samá bezpečnostní opatření jako v kterékoliv jiné exotické destinaci. Na hotelových pokojích si nikdy nenechávejte cennosti položené na viditelném místě, doporučujeme si je uschovat na hotelovém pokoji v trezoru nebo na recepci hotelu. Více informací o bezpečnosti ZDE.

Co s sebou

s sebou si sbalte zavazadlo (kufr, taška na kolečkách, batoh) s max. povolenou váhou do letadla 23 kg (záleží na letecké společnosti) s oblečením a potřebami, které běžně používáte. Příruční zavazadlo může mít 7 kg. Na cestu letadlem odložte ostré předměty (nožík, nůžky apod.), i tekutiny do kufru. Neměl by chybět mobilní telefon, fotoaparát, menší batoh či kabela na denní procházky po městě, tenká větrovka do deště, pohodlná obuv. Vezměte si krém na opalování s vysokým faktorem, pokrývku hlavy, nezapomeňte plavky a ručník, repelent s obsahem DEET, multivitaminové a minerální tablety, papírové kapesníky a pár balíčků vlhčených kapesníků na osvěžení. Teplejší oblečení (dlouhé kalhoty, košile s dlouhým rukávem, teplejší svetr nebo mikina) se vám budou hodit v klimatizovaném autobuse a v letadle. Pak už jen potřebujete krátké kalhoty, lehké sukně a šaty, trička či košile s krátkým rukávem. V Asii funguje služba prádelny, kde vám za minimální peníze věci vyperou. Není potřeba vozit s sebou hodně věcí, nechte si pár volných kilogramů na nádherné dárky, které povezete nazpět. Navíc v Thajsku se velmi dobře nakupuje, vše je tedy možné zakoupit až na místě.

Jelikož zavazadlo, které cestuje v zavazadlovém prostoru letadla, ne vždy najde cíl a může se zpozdit jeho dodání (nebývá to často, ale jestliže se to stane, tak je to nepříjemné), doporučujeme, abyste v příručním zavazadle měli i rezervní oblečení na první dva dny, všechny důležité léky a jiné věci, bez kterých se neobejdete. Za zavazadlo je zodpovědná letecká společnost a v případě zpoždění dodání anebo ztráty platí reklamační řád letecké společnosti.

Vaše osobní lékárnička by měla obsahovat hodně vitamínů, acylpyrin nebo paralen, něco na nachlazení, antibiotika, které jste zvyklí užívat – nejlepší širokospektré nebo na tetracyklinové bázi (dobré i na zažívací potíže), kapky do očí, léky proti průjmu, leukoplast na otlaky a jeden elastický obvaz. Nezapomeňte na léky, které pravidelně doma užíváte. Základem vašeho zdraví v Thajsku bude kvalitní strava a dobrý pitný režim. Vodu pijte pouze z koupených lahví a nápoje byste zejména první dny měli pít bez ledu, který je dělán z místních zdrojů.

Jako obuv jsou nejvhodnější kvalitní sandály. V buddhistických památkách se obuv často vyzouvá. Peníze je dobré mít rozložené na více místech, a i když se v tomto regionu krade minimálně, je nutné mít se na pozoru. Nejlepší je všechny cennosti (peníze, pas, letenka) nosit ve speciální kapsičce na těle. Platební karty fungují bez problémů v obchodních domech a větších restauracích. Vždy doporučujeme mít u sebe hotovost, používání kreditních karet a vybírání peněz z bankomatů je běžné ve větších městech.

Na vstup do Královského paláce v Bangkoku se vyžaduje, aby všichni návštěvníci měli zahalená ramena a kolena. Doporučujeme, abyste si vzali dlouhé kalhoty a tričko s krátkým rukávem (ne tílko). Oblečení nesmí být průhledné, vyzývavé (velký výstřih) ani obtažené (například legíny). Nevyhovující je také, když si vezmete tílko a ramena si zakryjete šátkem. Svrchní oblečení musí mít alespoň krátký rukáv.

Mobilní telefon zde dobře funguje a dají se posílat SMS zprávy prakticky ze všech míst. O fungování aktuálního roamingu se však informujte u svého operátora.V kontaktu s domovem nebo firmou můžete být pomocí e-mailů. Připojení k internetu je běžné dostupné v hotelích i restauracích. S sebou doporučujeme mít hotovost v USD nebo EUR, které si vyměníte na místní měnu. USD lze platit ve větších suvenýrových obchodech či hotelových letoviscích. Platební karty Master Card a Visa jsou akceptovány většinou pouze v dražších hotelech a restauracích, doporučujeme nespoléhat se pouze na karty a vzít si je spíše jako zálohu. Bankomaty jsou dostupné ve všech turistických lokalitách. Kromě platebních karet je možné využít i cestovní šeky.

Jakékoliv elektronické zařízení, které přepravujete jako příruční zavazadlo při letecké přepravě (zejména mobilní telefony, počítače, tablety, mp3 přehrávače) musí být nabité. Přepravou vybitého zařízení můžete způsobit problémy při bezpečnostních kontrolách, zdržení nebo odebrání zařízení. Taktéž je nutné mít v příručním zavazadle i všechny nabíječky a náhradní baterky.

Odpočinek na krásných plážích Andamanského mořeKrálovský palác v Bangkoku září zlatemProjedete se na slonech?Božský ostrov Koh Phi PhiSEN na Maya beach, kterou proslavil Leonardo di CaprioThajská polévka je základ dneOdpočinek na krásných plážích Andamanského moře
zobrazit zájezdy do Thajska
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací
ZÁJEZDY 2021 - 2022 SE SLEVOU AŽ 15 %
Lovte zážitky s CK SEN bez rizika.
Záloha pouze 5 000 Kč/osoba.  Více ZDE ➔