Finsko na polárním kruhu komfortněji

Finsko nekonečných jehličnatých lesů, tisíc jezer, sobů a přírody bez lidí. Zveme Vás do země, kde potkáte víc sobů než lidí, a kde společenský odstup dodržují už po staletí.

  • 30 let zkušeností v národním parku Oulanka
  • Na těchto túrách jsme vyrostli my, i naše děti
  • Ubytování v lůně finské přírody
  • Život na polárním kruhu na finsko-ruském pomezí


 

Čti více

Tel.: 224 250 138, 608 482 877   |   Email: cksen@cksen.cz

Termíny a cenyProgram a mapaFotogalerie

Cena zahrnuje:

mezinárodní letenku v economy class, ubytování v romantických bungalovech v pokojích pro dvě osoby, 5 x snídaně, polopenzi (3 x oběd, 2x večeři), všechny transfery a túry v nádherné přírodě, SEN průvodce, silniční poplatky, informační materiál, nejlepší pojištění proti insolventnosti

Cena nezahrnuje:

cestovní pojištění, zavazadlo přepravované v zavazadlovém prostoru letadla , PCR testy a antigenní testy

Ubytování:

Oulanka – Basecamp Oulanka***, 5 nocí
 
Hotely na konkrétních termínech můžou být i jiné. Závisí to na dostupnosti, obsazenosti a na včasném přihlášení.
 
„Hvězdičkování“ není součástí obchodního jména hotelu, ale hodnocením jeho kvality od velkých nadnárodních rezervačních systémů jako booking.com, agoda.com, v některých případech podle oficiálního hodnocení samotného hotelu.
 
Jednotlivé pokoje v hotelích se mohou lišit, uvedené fotografie jsou ze standardních dvoulůžkových pokojů.

Poznámka:

Zdravotní doporučení: Finsko patří mezi světovou špičku ve zvládání situace s koronavirem a nabízí bezpečnou dovolenou. Na této cestě strávíte mimo volnou přírodu minimum času.

 

Hotely v základní ceně zájezdu
Doplňkové služby - SEN premium

1. den: Večerní Helsinky

PRAHA/VÍDEŇ – HELSINKY

Krátký let do nejseverněji položeného hlavního města Evropské unie. Helsinky – krátká letní noc a procházka uličkami tohoto velmi sympatického města, které objevujeme už tři desetiletí.

2. den: Nad zemí 188 000 jezer

HELSINKI – OULANKA

Letíme dál na sever a přistáváme jen kousek pod polárním kruhem a najednou jsme v říši sobů. Mezi nekonečnými jehličnatými lesy se po opuštěných cestách přesouváme do národního parku Oulanka. Ubytujeme se, seznámíme se s okolím. První finská večeře.

3. den: Medvědí okruh

KARHUNKIERROS

Navzdory tomu, že Medvědí okruh patří k nejoblíbenějším túrám všech Finů, potkáte tu minimum lidí. Skvěle upravené chodníky, sruby u vody, borůvky, sobi a klid. Krásná túra, kde budete dýchat finské ticho. A večer zasloužená sauna. Kolik finských slov znáte? Túru zvládnete za cca 5 hodin. Dobrodruhům doporučujeme dvoudenní treking se spánkem v dřevěném srubu v lese. Zkušenosti sbíráme 30 let.

4. den: Sobí farma a finské tradice

OULANKA

Dnes máme čas užívat si okolí našich srubů. Budete se na lodičce projíždět na jezeře? Projdete se k mlýnu na vodopádu Myllykoski? Dáme Vám tipy ušité na míru Vašim představám. Určitě se s námi vydejte poznat sobí farmu. Už víte rozdíl mezi sobem a losem a noříte se stále hlouběji do tajů finské duše. Před cestou se podívejte na Kaurismäkiho filmy. Nyní jim budete rozumět.

5. den: Rafting na ruské hranici a medvědi

ŘEKA KITKA

Dnes nás čeká dobrodružství. Finsko budeme pozorovat z vody. Rafting, který udělá radost zkušeným vodákům, ale zvládnou ho i začátečníci. Začínáme na kaskádách Jyrävä a směřujeme k ruským hranicím. Okolo nás je tajga, krásné výhledy na magické borovice. Nejlepší způsob, jak si užít finskou divočinu. Zvuky ticha a pár míst se stupněm náročnosti I a II. Věděli jste, že jezero Kitka patří k největším zásobníkům pitné vody v Evropě? Pro zájemce večer pokus o pozorování medvědů. Srpen je nejlepší měsíc pro jejich večerní pozorování.

6. den: Kaňon a Děda Mráz

ROVANIEMI

Výlet do kaňonu řeky Oulanka a půldenní túra k vodopádu Kiutakongäs. Po obědě je čas na individuální aktivity a užívání si finského klidu. Fakultativně návštěva vesničky Dědy Mráze přímo na polárním kruhu a prohlídka metropole finského severu Rovaniemi.

7. den: Rozloučení se soby a cesta domů

OULANKA – PRAHA/VÍDEŇ

Je čas vrátit se do rušné Evropy. Rozloučení se s našimi soby, možná poslední ranní sauna a letíme domů.

Finsko na polárním kruhu
<
>
Finsko je zemí nekonečných jehličnatých lesů, tisíce jezer, sobů a přírody bez lidí Pravá finská sauna každý den v ceně Ve Finsku je více sobů než lidí Trekování nad divokými řekami Jsme opravdu daleko V nekonečném lese V zemi 188 000 jezerSeverská romantika Zapomeňte na nudné all inclusiive. Toto je zážitek jiného druhuZátiší z vaší dovolené na severu Evropy Že je Santa Claus ze Spojených států? Zaplavete si po náročném dni? Blíže se už k finské duši nedostanete Váš pokoj uprostřed finské přírody

Máte předběžný zájem o tento zájezd? Budeme Vás kontaktovat, rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy a zašleme kalkulaci zájezdu na Váš email.Povinné pole

Formulář byl odeslán, děkujeme.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací