Vítejte v barevném Radžastánu
sleva first minute 15%

Radžastán, nejbarevnější Indie komfortněji

Vydejte se na exotickou dovolenou do nejbarevnějšího státu Indie za neuvěřitelnými zážitky a památkami UNESCO. Mughalské pevnosti jako vystřižené z orientálních pohádek. Velká indická poušť, velbloudí trh, Chrám dvaceti tisíc potkanů, romantický Udaipur a úžasná zhýralost v dřevořezbách Khajuraha. Poznávací zájezd, kde objevíte kouzlo pravé Indie. 
  • know-how v Indii jsme sbírali 20 let
  • na minutu propracovaný program
  • cesta připravena pro ty, kteří v Indii již byli
  • pronajatá doprava, špičkový SEN průvodce
Čti více

Tel.: 224 250 138, 608 482 877   |   Email: cksen@cksen.cz

Termíny a cenyProgram a mapaFotogalerieTOP místa zájezdu

Cena zahrnuje:

mezinárodní letenku, letištní poplatky, ubytování v hotelech, jednu noc v luxusním stanu v poušti s plnou penzí, snídaně, dopravu, S.E.N. průvodce, množství prohlídek a výletů, pojištění proti insolventnosti

Cena nezahrnuje:

víza, stravu (kromě uvedené), vstupné, PCR testy a antigenní testy

Poznámka:

V listopadovém termínu návštěva úžasného velbloudího trhu. V Pushkaru strávíme dvě noci v luxusních stanech s plnou penzí.

1. den:

Odlet z Evropy na výjimečnou cestu do nejpřitažlivější části Indie. DILLÍ - přílet do hlavního města země. Atmosféra Dillí vás dostane. Kvalitní prohlídka starého Dillí - pestrý svět. Sikhský chrám, největší mešita Indie, džinisté, hinduisté, svatební ulička, koření od vzniku světa, pestrobarevné šátky a neskutečná tlačenice. Nové Dillí s koloniálním náměstím Connaught Place a symbolem země India Gate.

2. – 4. den:

Odjezd vlakem do státu Radžastán. Máme čas popovídat si něco o největším státě Indie. Příjezd do města BIKANER s příjemnou atmosférou. Jsme na dosah od pákistánských hranic. Prohlídka Bikaneru, vyprávění o maharadžích. Víte, kdo je Karni Mata. Převtělení Durgy? Po dnešku to budete už vědět navždy. chrám krys, jen třicet kilometrů od Bikaneru, je totiž absolutní unikát a my ho uvidíme! Dvacet tisíc černých potkanů uctívaných poutníky z celé Indie. Neuvěřitelný zážitek. Usměje se na nás štěstí a požehná nám bílý potkan, kterých je tu jen pár? Ochutnáte z jídla, kterého se dotkl potkan? To by v Evropské unii neprošlo.

5. – 7. den:

JAISALMER přezdívají i Zlaté město a je pod ochranou UNESCO. Zlatý pískovec, pevnost z dvanáctého století s džinistickými chrámy, nádherné sochy. Jsme v srdci pouště Thar (Velká indická poušť) a toto je skutečný Radžastán. A k Radžastánu patří velbloudi. Pouštní den, kdy přejíždíme ze Zlatého do Slunečního města. JODHPUR nazývají i Modrým pro jeho modré domky kolem pevnosti. Kvalitní prohlídka města, které Lonely Planet zařadil mezi výjimečné destinace naší planety. Pevnost Mehrangarh patří k největším v Indii, vyrazí vám dech. Zvonice Ghanta Ghar vám zase připomene Londýn, ale uvidíte mnohem více.

8. den:

Pevnost Kumbhalgarh (UNESCO) se pyšní tím, že zde najdeme druhou největší zeď po Velké čínské zdi. Fascinující džinistický chrám v Ranakpuru.

9. den:

Čeká nás UDAIPUR - Benátky východu, město jezer a historie rajputů. Ohromný palácový komplex, který stavěli 400 let a krásně se v něm mísí architektura Mughalů a místních rádžů. Město, které vám svou krásou vyrazí dech. Společná prohlídka i čas na individuální procítění tohoto úžasného města.

10. den:

Krátký přesun k pevnosti CHITTORGARH- fascinující největší pevnost Indie (UNESCO) s historií sahající do 7. století. Povídání si o bojích muslimů a hinduistů a nekonečné historii Indie. Cítíte tu sílu staletí?

11. den:

PUSKHAR patří k nejvýznamnějším poutním městům Indie. I nehinduista pochopí proč. Je nádherný. V listopadu se zde koná největší velbloudí trh na světě!

12. den:

JAIPUR - hlavní město státu Radžastán. Jaipur je jiný než všechny ostatní indická města se širokými ulicemi a růžovými fasádami domů, velbloudi křižují ulice a ženy nosí nejpestrobarevnější sárí. Palác větrů, trhy látek a drahokamů. Pevnost Amber bude dalším nádherným drahokamem naší cesty.

13. – 14. den:

FATEHPUR SIKRI - (UNESCO): nádherné město Akbara (největší panovník Indie před britskou nadvládou). Městu pár let po vystavění došla pitná voda a zůstalo perfektně zachované. Uvidíme i hrobku věštce s tajemným mramorovým oknem vypracovaným z obrovské mramorové desky, přes které je dokonale vidět ven, ale téměř vůbec ne dovnitř. TAJ MAHAL - mohli jste ho vidět stokrát, ale východ slunce si nenecháte ujít. Červená pevnost mughalských panovníků.

15. – 16. den:

Blížíme se ke KHAJURAHO. KHAJURAHO a jeho erotické malby. Neuvěřitelná zhýralost, kde každý obcuje s každým, a zvířecí výjevy nejsou výjimkou. A všechno to chrání UNESCO.

17. – 18. den:

Transfer na letiště a odlet. Přílet domů

Radžastán, nejbarevnější Indie
<
>
Udaipur - palácový komplex nad Benátkami východuJodhpur - doporučuje Lonely Planet jako top destinaci světaMughalské pevnosti jako vystřižené z orientálních pohádekNejkrásnější pevnosti RadžastánuChrám větru si prohlédneme v JaipuruV Jaipuru si prohlédneme Palác vetrůPevnost Amber překvapí svojí rozlohou a krásouDo pevnosti Amber na sloním hřbetuNedostupný vodní palácPaláce státu Radžastán jsou fascinujícíPrávě zde objevíme kouzlo pravé IndieNa velbloudím trhu, PuškarIndická víraChrám dvaceti tisíc potkanůChittorgarh - největší pevnost Indie pod ochranou UNESCOBarevný Radsžastán vás ohromíToto třeba zažítProjedeme se na velbloudoviObjevte architektonické krásy IndieJaisalmer - pískovcová pevnost z 12. stoletíChrámy Khajuraho pod ochranou UNESCOCo všechno se v té Indii muselo dít? Zhýralé KhajurahoŽivot na indickém venkověPestrobarevná indická sáríDůmyslná architektura RadžastánuPohádky zde ožívají přímo před očímaBarvami září v Radžastánu i sloniVstupujeme do paláce, jdeme navštívit maharádžuFatehpur Sikri a jeho palácové stavby jsou v UNESCOTaj Mahal - stavba postavená z láskyNejkrásnější hrobka a symbol láskySikh u Taj MahaluBrána, která za sebou skrývá novodobý div světaMěsto Agra patří k nejznámějším v celé AsiiUvidíme největší a nejkrásnější mešitu celé země - Jama MasjidStaré Dillí si projedeme na rikšáchIndia Gate - symbol nového Dillí
Indie, Dillí, mešita Jama Masjid

Dillí

Nejen, že je indické Dillí hlavní město miliardové země, je zároveň i fantastickým světem, kde se setkává krása starobylé Indie, koloniálního města a chaotických bazarů, které zdá se, nemají konce. Atmosféra starého Dillí Vás překvapí. Bez Dillí bychom si dnes těžko představili dějiny Indie. Uvidíte zde slavnou Indickou bránu, divoký trh na Chandi Chowk, ale i staré město protkané stovkami uliček, které poznáte z rikši. Uvidíte ale také největší a nejkrásnější mešitu Indie a tou je Jama Masjid ze 17. století. Objevíte symbol Nového Dillí a prohlédnete si také bazar s kořením pod mešitou Fatehpur Masjed a porovnáme si ruch starého města s novými, koloniálními čtvrtěmi v okolí Connaught Place. Fascinující místo!

Čti více
Indie, Udaipur

Udajpur

“Město jezer” je historicky hlavním městem bývalého královstvím Mevár. Jezera Pičola, Fateh Sagar, Udaj Sagar a Svarúp Sagar nacházející se ve městě jsou považována za jedna z nejkrásnějších v zemi. Udajpur je známý také paláci, obzvláště Jezerním palácem, který se rozkládá na ostrově jezera Pičola. Mnohé z paláců byly přestavěny na hotely. Udajpur byl hlavním městem království Mevár, které patřilo rádžputskému rodu Sisodia. Za zakladatele Udajpuru je považován Rána (král) Udaj Singh.

Čti více

Fatehpur Sikri

Fatehpur Sikri je perfektním příkladem toho, jaká je pomíjivost tohoto světa. Když se mocný, mughalský panovník Akbar, který vešel do dějin jako mimořádný a tolerantní šáh rozhodl, že nedaleko Agry postaví nové hlavní město země, nemohl tušit, že už za pár let bude čelit problémům, které nakonec jeho město zničí. Fatehpur Sikri nedobyla žádná silná armáda, ale jeho život protnula "banalita". Městu došla voda a lidé museli odejít. I proto se dnes Fatehpur Sikri přezdívá "město duchů" a nikdo tady nežije. Čeká tu na vás okázalá mughalská mešita s hrobkou jednoho z místních světců, ale i panovnické paláce a ukázkové stavby slavného, indického období, které se od 16.století nezměnily.

Čti více

Jaisalmer

Jaisalmer patří k ozdobám indického Rádžastánu a není divu, že nese honosnou přezdívku "Zlaté město". Obrovitánská pevnost nad městem z 12.století je tak unikátní, že z ní neodtrhnete oči. Do toho vás okouzlí i pouštní okolí, kde se hned za městem rozlévá poušť Thár. Dnes je pevnost zapsaná na seznamu UNESCO a když se večer rozsvítí máte pocit, že má město na hlavě zlatou korunu. Jaisalmer je místem nasáklým atmosférou, kterou pocítíte na jeho bazarech, obchodovalo se zde už před staletími a jeho dějiny jsou vepsány do starých fasád paláců či chrámů jakým je i džinistická svatyně Lodhruva plná dokonalých detailů. Toto místo patří mezi nejoblíbenější města celého Rádžastánu a díky poušti a odlehlosti si stále nese své prvenství magického města.

Čti více

Khajuraho

Mezi unikátní indická místa a památky patří bez pochyb Khajuraho, chrámový komplex z 10-11.století, který znají na celém světě. Indie má desítky krásných chrámů, vzácnějších i významnějších, a právě Khajuraho a pověst o něm se dostala za hranice země díky tomu, že na něm najdete originální a vzrušující reliéfy propletené erotikou a erotickými představami staré Indie. Kdysi zde dokonce stálo až 85 chrámů, ale do dnešních dnů jich zůstalo jen 25. Chrámy vás skutečně zaujmou, a kromě námětů si všimnete i dokonalosti tehdejšího umění, které má cca 1000 let. Nakonec se i tak necháte unést obrázky a uvědomíte si, že se červenáte. Khajuraho má tuto schopnost již několik století! Dnes jsou chrámy pod ochranou UNESCO.

Čti více

Jodhpur

Jodphur s přezdívkou "Modré město" v sobě mísí indickou eleganci se vznešeností Rádžastánských panovníků, kteří nad ním vybudovali ohromnou pevnost. Rádžasthán je zemí pevností a tato v Jodhpur patří mezi TOP místa, které zde můžete vidět. Na svou stranu si vás Jodhpur získá svým starým městem a labyrintem neskutečně fotogenických uliček, kde se prolínají barvy jako na malířské paletě. Dominuje zde modrá jako na řeckých ostrůvcích, ale najdete zde i zelené, červené či oranžové domy a pokud k tomu připočtete barevné okenice a muže v barevných turbanech, tak odsud nebudete chtít odejít, přestože máte už pár stovek fotek. Večer si krásně vychutnejte město z jedné ze střešních restauraci.

Čti více

Máte předběžný zájem o tento zájezd? Budeme Vás kontaktovat, rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy a zašleme kalkulaci zájezdu na Váš email.Povinné pole

Formulář byl odeslán, děkujeme.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací
ZÁJEZDY 2021 - 2022 SE SLEVOU AŽ 15 %
Lovte zážitky s CK SEN bez rizika.
Záloha pouze 5 000 Kč/osoba.  Více ZDE ➔