Radžastán, nejbarevnější Indie (Komfort)


Vydejte se na exotickou dovolenou do nejbarevnějšího státu Indie za neuvěřitelnými zážitky a památkami UNESCO. Mughalské pevnosti jako vystřižené z orientálních pohádek. Velká indická poušť, velbloudí trh, Chrám dvaceti tisíc potkanů, romantický Udaipur a úžasná zhýralost v dřevořezbách Khajuraha. Poznávací zájezd, kde objevíte kouzlo pravé Indie. 
  • know-how v Indii jsme sbírali 20 let
  • na minutu propracovaný program
  • cesta připravena pro ty, kteří v Indii již byli
  • pronajatá doprava, špičkový SEN průvodce
Radžastán, nejbarevnější Indie

1. den:

Odlet z Evropy na výjimečnou cestu do nejpřitažlivější části Indie. DILLÍ - přílet do hlavního města země. Atmosféra Dillí vás dostane. Kvalitní prohlídka starého Dillí - pestrý svět. Sikhský chrám, největší mešita Indie, džinisté, hinduisté, svatební ulička, koření od vzniku světa, pestrobarevné šátky a neskutečná tlačenice. Nové Dillí s koloniálním náměstím Connaught Place a symbolem země India Gate.

2. – 4. den:

Odjezd vlakem do státu Radžastán. Máme čas popovídat si něco o největším státě Indie. Příjezd do města BIKANER s příjemnou atmosférou. Jsme na dosah od pákistánských hranic. Prohlídka Bikaneru, vyprávění o maharadžích. Víte, kdo je Karni Mata. Převtělení Durgy? Po dnešku to budete už vědět navždy. chrám krys, jen třicet kilometrů od Bikaneru, je totiž absolutní unikát a my ho uvidíme! Dvacet tisíc černých potkanů uctívaných poutníky z celé Indie. Neuvěřitelný zážitek. Usměje se na nás štěstí a požehná nám bílý potkan, kterých je tu jen pár? Ochutnáte z jídla, kterého se dotkl potkan? To by v Evropské unii neprošlo.

5. – 7. den:

JAISALMER přezdívají i Zlaté město a je pod ochranou UNESCO. Zlatý pískovec, pevnost z dvanáctého století s džinistickými chrámy, nádherné sochy. Jsme v srdci pouště Thar (Velká indická poušť) a toto je skutečný Radžastán. A k Radžastánu patří velbloudi. Pouštní den, kdy přejíždíme ze Zlatého do Slunečního města. JODHPUR nazývají i Modrým pro jeho modré domky kolem pevnosti. Kvalitní prohlídka města, které Lonely Planet zařadil mezi výjimečné destinace naší planety. Pevnost Mehrangarh patří k největším v Indii, vyrazí vám dech. Zvonice Ghanta Ghar vám zase připomene Londýn, ale uvidíte mnohem více.

8. den:

Pevnost Kumbhalgarh (UNESCO) se pyšní tím, že zde najdeme druhou největší zeď po Velké čínské zdi. Fascinující džinistický chrám v Ranakpuru.

9. den:

Čeká nás UDAIPUR - Benátky východu, město jezer a historie rajputů. Ohromný palácový komplex, který stavěli 400 let a krásně se v něm mísí architektura Mughalů a místních rádžů. Město, které vám svou krásou vyrazí dech. Společná prohlídka i čas na individuální procítění tohoto úžasného města.

10. den:

Krátký přesun k pevnosti CHITTORGARH- fascinující největší pevnost Indie (UNESCO) s historií sahající do 7. století. Povídání si o bojích muslimů a hinduistů a nekonečné historii Indie. Cítíte tu sílu staletí?

11. den:

PUSKHAR patří k nejvýznamnějším poutním městům Indie. I nehinduista pochopí proč. Je nádherný. V listopadu se zde koná největší velbloudí trh na světě!

12. den:

JAIPUR - hlavní město státu Radžastán. Jaipur je jiný než všechny ostatní indická města se širokými ulicemi a růžovými fasádami domů, velbloudi křižují ulice a ženy nosí nejpestrobarevnější sárí. Palác větrů, trhy látek a drahokamů. Pevnost Amber bude dalším nádherným drahokamem naší cesty.

13. – 14. den:

FATEHPUR SIKRI - (UNESCO): nádherné město Akbara (největší panovník Indie před britskou nadvládou). Městu pár let po vystavění došla pitná voda a zůstalo perfektně zachované. Uvidíme i hrobku věštce s tajemným mramorovým oknem vypracovaným z obrovské mramorové desky, přes které je dokonale vidět ven, ale téměř vůbec ne dovnitř. TAJ MAHAL - mohli jste ho vidět stokrát, ale východ slunce si nenecháte ujít. Červená pevnost mughalských panovníků.

15. – 16. den:

Blížíme se ke KHAJURAHO. KHAJURAHO a jeho erotické malby. Neuvěřitelná zhýralost, kde každý obcuje s každým, a zvířecí výjevy nejsou výjimkou. A všechno to chrání UNESCO.

17. – 18. den:

Transfer na letiště a odlet. Přílet domů

Cena zahrnuje:

mezinárodní letenku, letištní poplatky, ubytování v hotelech, jednu noc v luxusním stanu v poušti s plnou penzí, snídaně, dopravu, S.E.N. průvodce, množství prohlídek a výletů, pojištění proti insolventnosti

Cena nezahrnuje:

víza, stravu (kromě uvedené), vstupné

Poznámka:

V listopadovém termínu návštěva úžasného velbloudího trhu. V Pushkaru strávíme dvě noci v luxusních stanech s plnou penzí.

Zájezd na klíč:

Tento zájezd vám také rádi zabezpečíme na klíč, v uzavřené skupince vašich přátel libovolného počtu osob i termínu, dle vašich individuálních požadavků.
Jsme tu pro vás, rádi vám splníme vaše sny.

Nenechte si ujít slevu zájezdu!


Váš vybraný zájezd nyní nabízíme za výhodnou cenu.
Následující dny vám garantujeme nejlepší cenu a podržíme vám také místo na zájezdu.

ODESLAT
Povinné pole
Nenechte si ujít slevu zájezdu!

Máte předběžný zájem o tento zájezd? Budeme Vás kontaktovat, rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy a zašleme kalkulaci zájezdu na Váš email.Povinné pole

Formulář byl odeslán, děkujeme.

Zobrazit všechny fotky

TOP místa zájezdu

Indie, Dillí, mešita Jama Masjid

Dillí

Hlavní a druhé největší město Indie (po Bombaji). Má téměř 15 milionů obyvatel. Městem protéká řeka Jamuna, jedna z nejposvátnějších hinduistických řek. Atmosféra starého Dillí vás překvapí. Uvidíte největší a nejkrásnější mešitu miliardové Indie Jama Masjid ze 17. století. India Gate - symbol nového Dillí. Qutab Minar - nejvyšší cihlový minaret na světě. Výborná indická kuchyně i koření od vzniku světa.


Indie, Radzastan, Jaipur

Jaipur

Hlavní město pouštního a nejpestrobarevnějšího místa celé Indie, státu Rajastan. Často také nazývané jako "růžové město". Jaipur je jiný než všechny ostatní města se širokými ulicemi a růžovými fasádami domů, velbloudi křižují ulice a ženy nosí nejpestrobarevnější sárí. Džajpur je první pečlivě naplánované město Indie. Město dříve bývalo hlavním městem království a na strukturu města měl velký vliv vkus královské rodiny.


Indie, Udaipur

Udajpur

“Město jezer” je historicky hlavním městem bývalého královstvím Mevár. Jezera Pičola, Fateh Sagar, Udaj Sagar a Svarúp Sagar nacházející se ve městě jsou považována za jedna z nejkrásnějších v zemi. Udajpur je známý také paláci, obzvláště Jezerním palácem, který se rozkládá na ostrově jezera Pičola. Mnohé z paláců byly přestavěny na hotely. Udajpur byl hlavním městem království Mevár, které patřilo rádžputskému rodu Sisodia. Za zakladatele Udajpuru je považován Rána (král) Udaj Singh.

Mohlo by Vás zajímat:

Na vrch stránky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Pohlídáme vám slevu vašeho zájezdu nebo vysněné země
ODESLAT
Povinné pole
Pohlídáme vám slevu