Radžastán, nejbarevnější Indie komfortněji

Vydejte se na exotickou dovolenou do nejbarevnějšího státu Indie za neuvěřitelnými zážitky a památkami UNESCO. Mughalské pevnosti jako vystřižené z orientálních pohádek. Velká indická poušť, velbloudí trh, Chrám dvaceti tisíc potkanů, romantický Udaipur a úžasná zhýralost v dřevořezbách Khajuraha. Poznávací zájezd, kde objevíte kouzlo pravé Indie. 
  • know-how v Indii jsme sbírali 20 let
  • na minutu propracovaný program
  • cesta připravena pro ty, kteří v Indii již byli
  • pronajatá doprava, špičkový SEN průvodce
Čti více

Tel.: 224 250 138, 608 482 877   |   Email: cksen@cksen.cz

Termíny a cenyProgram a mapaFotogalerieTOP místa zájezdu

Cena zahrnuje:

mezinárodní letenku, letištní poplatky, ubytování v hotelech, jednu noc v luxusním stanu v poušti s plnou penzí, snídaně, dopravu, S.E.N. průvodce, množství prohlídek a výletů, pojištění proti insolventnosti

Cena nezahrnuje:

víza, stravu (kromě uvedené), vstupné

Poznámka:

V listopadovém termínu návštěva úžasného velbloudího trhu. V Pushkaru strávíme dvě noci v luxusních stanech s plnou penzí.

1. den:

Odlet z Evropy na výjimečnou cestu do nejpřitažlivější části Indie. DILLÍ - přílet do hlavního města země. Atmosféra Dillí vás dostane. Kvalitní prohlídka starého Dillí - pestrý svět. Sikhský chrám, největší mešita Indie, džinisté, hinduisté, svatební ulička, koření od vzniku světa, pestrobarevné šátky a neskutečná tlačenice. Nové Dillí s koloniálním náměstím Connaught Place a symbolem země India Gate.

2. – 4. den:

Odjezd vlakem do státu Radžastán. Máme čas popovídat si něco o největším státě Indie. Příjezd do města BIKANER s příjemnou atmosférou. Jsme na dosah od pákistánských hranic. Prohlídka Bikaneru, vyprávění o maharadžích. Víte, kdo je Karni Mata. Převtělení Durgy? Po dnešku to budete už vědět navždy. chrám krys, jen třicet kilometrů od Bikaneru, je totiž absolutní unikát a my ho uvidíme! Dvacet tisíc černých potkanů uctívaných poutníky z celé Indie. Neuvěřitelný zážitek. Usměje se na nás štěstí a požehná nám bílý potkan, kterých je tu jen pár? Ochutnáte z jídla, kterého se dotkl potkan? To by v Evropské unii neprošlo.

5. – 7. den:

JAISALMER přezdívají i Zlaté město a je pod ochranou UNESCO. Zlatý pískovec, pevnost z dvanáctého století s džinistickými chrámy, nádherné sochy. Jsme v srdci pouště Thar (Velká indická poušť) a toto je skutečný Radžastán. A k Radžastánu patří velbloudi. Pouštní den, kdy přejíždíme ze Zlatého do Slunečního města. JODHPUR nazývají i Modrým pro jeho modré domky kolem pevnosti. Kvalitní prohlídka města, které Lonely Planet zařadil mezi výjimečné destinace naší planety. Pevnost Mehrangarh patří k největším v Indii, vyrazí vám dech. Zvonice Ghanta Ghar vám zase připomene Londýn, ale uvidíte mnohem více.

8. den:

Pevnost Kumbhalgarh (UNESCO) se pyšní tím, že zde najdeme druhou největší zeď po Velké čínské zdi. Fascinující džinistický chrám v Ranakpuru.

9. den:

Čeká nás UDAIPUR - Benátky východu, město jezer a historie rajputů. Ohromný palácový komplex, který stavěli 400 let a krásně se v něm mísí architektura Mughalů a místních rádžů. Město, které vám svou krásou vyrazí dech. Společná prohlídka i čas na individuální procítění tohoto úžasného města.

10. den:

Krátký přesun k pevnosti CHITTORGARH- fascinující největší pevnost Indie (UNESCO) s historií sahající do 7. století. Povídání si o bojích muslimů a hinduistů a nekonečné historii Indie. Cítíte tu sílu staletí?

11. den:

PUSKHAR patří k nejvýznamnějším poutním městům Indie. I nehinduista pochopí proč. Je nádherný. V listopadu se zde koná největší velbloudí trh na světě!

12. den:

JAIPUR - hlavní město státu Radžastán. Jaipur je jiný než všechny ostatní indická města se širokými ulicemi a růžovými fasádami domů, velbloudi křižují ulice a ženy nosí nejpestrobarevnější sárí. Palác větrů, trhy látek a drahokamů. Pevnost Amber bude dalším nádherným drahokamem naší cesty.

13. – 14. den:

FATEHPUR SIKRI - (UNESCO): nádherné město Akbara (největší panovník Indie před britskou nadvládou). Městu pár let po vystavění došla pitná voda a zůstalo perfektně zachované. Uvidíme i hrobku věštce s tajemným mramorovým oknem vypracovaným z obrovské mramorové desky, přes které je dokonale vidět ven, ale téměř vůbec ne dovnitř. TAJ MAHAL - mohli jste ho vidět stokrát, ale východ slunce si nenecháte ujít. Červená pevnost mughalských panovníků.

15. – 16. den:

Blížíme se ke KHAJURAHO. KHAJURAHO a jeho erotické malby. Neuvěřitelná zhýralost, kde každý obcuje s každým, a zvířecí výjevy nejsou výjimkou. A všechno to chrání UNESCO.

17. – 18. den:

Transfer na letiště a odlet. Přílet domů

Radžastán, nejbarevnější Indie
<
>
Indie, Dillí, mešita Jama Masjid

Dillí

Hlavní a druhé největší město Indie (po Bombaji). Má téměř 15 milionů obyvatel. Městem protéká řeka Jamuna, jedna z nejposvátnějších hinduistických řek. Atmosféra starého Dillí vás překvapí. Uvidíte největší a nejkrásnější mešitu miliardové Indie Jama Masjid ze 17. století. India Gate - symbol nového Dillí. Qutab Minar - nejvyšší cihlový minaret na světě. Výborná indická kuchyně i koření od vzniku světa.

Čti více
Indie, Radzastan, Jaipur

Jaipur

Hlavní město pouštního a nejpestrobarevnějšího místa celé Indie, státu Rajastan. Často také nazývané jako "růžové město". Jaipur je jiný než všechny ostatní města se širokými ulicemi a růžovými fasádami domů, velbloudi křižují ulice a ženy nosí nejpestrobarevnější sárí. Džajpur je první pečlivě naplánované město Indie. Město dříve bývalo hlavním městem království a na strukturu města měl velký vliv vkus královské rodiny.

Čti více
Indie, Udaipur

Udajpur

“Město jezer” je historicky hlavním městem bývalého královstvím Mevár. Jezera Pičola, Fateh Sagar, Udaj Sagar a Svarúp Sagar nacházející se ve městě jsou považována za jedna z nejkrásnějších v zemi. Udajpur je známý také paláci, obzvláště Jezerním palácem, který se rozkládá na ostrově jezera Pičola. Mnohé z paláců byly přestavěny na hotely. Udajpur byl hlavním městem království Mevár, které patřilo rádžputskému rodu Sisodia. Za zakladatele Udajpuru je považován Rána (král) Udaj Singh.

Čti více

Máte předběžný zájem o tento zájezd? Budeme Vás kontaktovat, rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy a zašleme kalkulaci zájezdu na Váš email.Povinné pole

Formulář byl odeslán, děkujeme.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací