Súdán: modrý a bílý Nil komfortněji

Dopřejte si stylovou expedici starobylou Núbií se znalci. Jde o nádhernou cestu Saharou, po stopách černých faraonů, křížem přes neregulovaný Nil. Uvidíte nejvíce pyramid ve svém životě. Bezpečnost je pro nás prvořadá, zároveň vám garantujeme silné zážitky. Súdán má v západních mediích špatnou pověst, CK SEN má však praktické zkušenosti a stejného súdánského partnera již 11. rok. Zařídíme povolení, dostaneme se mnohem dále, než jiní a hlavně zažijete mnohem více.

  • Bezpečná cesta na místa, kam nechodí žádní turisté
  • Plná penze a všechny vstupy v ceně
  • Pyramidy pod patronátem UNESCO
  • Skutečný přechod Saharou na 4x4
  • Plavba na ostrov uprostřed řeky Nil
Čti více

Tel.: 224 250 138, 608 482 877   |   Email: cksen@cksen.cz

Termíny a cenyProgram a mapaFotogalerie

Cena zahrnuje:

mezinárodní letenku, transfer do/z hotelu v Chartúmu, ubytování ve 3* hotelech a núbijských domech, transfery privátními 4x4 (klimatizované), plnou penzi mimo hlavního města, minerální vodu v balené flašce na každý den, anglicky hovořícího místního průvodce, SEN průvodce, veškeré vstupné do archeologických lokalit a muzeí během celé cesty,zvací list k vyřízení víz, povolení a všechny potřebné permity, pojištění proti insolventnosti

Cena nezahrnuje:

bakšiš pro šoféry, víza, stravu v hlavním městě (snídaně je v ceně), registrace pasu 40 EUR (platí se na místě), suvenýry

Poznámka:

Ubytování: SEN spí v tom nejlepším, co země nabízí a také na této expedici budete po celou dobu spát v tom nejlepším! Bohužel bude to v tomto případě velmi jednoduché. V hlavním městě je možné dokoupit si nejlepší hotel země (v ceně zájezdu je 3 hvězdičkový hotel) a jinde to již není možné. Súdán je značně exotickou krajinou, a tak jde o jedno z nejhorších ubytováni v naší nabídce. Je to daň za exotičnost této málo turisticky navštěvované země, kterou se však vyplatí zaplatit, neboť získané zážitky překonají všechna očekávání. Trvalo nám dlouhých 11 let, dokud jsme se od stanů dopracovali až sem. Stany jsme vyměnili za núbijské domy. Na chvíli se z Vás stanou členové objevné výpravy. Je třeba si uvědomit, že každý pokoj je jiný a v rámci výpravy bude mít jednou lepší, jednou horší pokoj. Doporučujeme vzít si vlastní plachtu. Skupinky do Súdánu bývají malé, a tak vyvážit balanc nebývá problém.

Transport: při malých skupinách využíváme terénní auta 4x4. Jiná vozidla by takto náročnou cestu nezvládla. Jedeme mnohem dál než většina turistů v autobuse. To se absolutně nedá srovnat. Každé auto řídí profesionální vyškolený řidič. Bezpečnost je na prvním místě. Auta jsou drahá a my je máme pronajatá na celou dobu mimo hlavního města.

Strava: pokud bychom neměli vlastního kuchaře, nenajedli bychom se. Je to nákladné, a proto je tento druh expedice cenově náročnější. Strava není v ceně pouze v civilizaci, a to v hlavním městě. Jinak je plná penze (expedičního charakteru) v ceně.

Zdravotní doporučení: Není povinné žádné očkování. Každému doporučujeme, aby se před cestou informoval o aktuální situaci u svého lékaře. CK SEN není zdravotnickým zařízením.

Naši místní partneři a vedení CK SEN však každému cestovateli doporučuje, aby si před cestou do této oblasti zkontroloval očkování proti tetanu a žloutence AB.

Doplňkové služby - SEN premium

1. den:

Odlet z civilizované Evropy a přílet do Chartúmu, do hlavního města hyperexotického Súdánu. Na jihu jsou úrodné súdánské savany, na severu je poušť, ale my jsme přistáli v exotickém Sahelu. Ukážeme Vám Súdán bezpečně, přičemž zažijete neuvěřitelné dobrodružství.

2. den:

Vzbudili jsme se kousek od soutoku Bílého a Modrého Nilu, místa, které musí každý skutečný cestovatel zažít. Snídaně v našem hotelu, procházka v okolí a první exotické vjemy. Rozdáme si cestovní povolení, povolení k fotografování a zaregistrujeme naše pasy. Diktatury jsou nejbezpečnějšími zeměmi, ale pohybovat se v nich (v roce 2018 jsou opět nová pravidla) chce mnoho povolení a ty zaberou čas- my pro Vás všechno vyřídíme! Polovinu z míst, které navštívíme, jiní turisté nenavštěvují, a i na ty máme speciální povolení. Kompletní prohlídka hlavního města. Překvapivé národní muzeum s objekty núbijské historie. Nádherné chrámy zachráněné z vod Násirovy přehrady jsou pod ochranou UNESCO a v muzeu jsou opět postaveny. Na horním patře jsou křesťanské fresky. Víte, že Súdán byl podobně jako sousední Etiopie křesťanskou zemí? Etnografické muzeum nám ukáže další specialitu této země a to enormní kmenovou diverzitu. Knih a celkově informací o Súdánu je málo a tato muzea jsou nutností pro pochopení unikátních zážitků, které nás čekají. Přejedeme přes Bílý Nil do města Omdurman. Toto je ta pravá exotika odlišná od Chartúmu, který se snaží vykročit směrem k moderně. Omdurman je tradiční ve všech směrech, něco takového jste nikdy v životě neviděli. Hrob Mahdího, Chalífův dům a trh, na kterém se prodávají hadí kůže, kůže z leoparda, krokodýla, nebo slonovina. Chybí už jen otroci .... i o tom si povíme, například, kde se i dnes dají koupit.

3. den:

Brzy ráno po snídani v našem hotelu nasedáme do našich terénních aut a vyrážíme na exotickou cestu, kterou zažije minimum lidí. STARÁ DONGOLA: zde bylo křesťanské hlavní město království Makuria. Je tu nádherně, palmové háje, nezregulovaný Nil. Takto jste si představovali oázu? Procházky ve Staré Dongole kam jsme se dostali starou kompou jako z jiného světa. Starý převozník dělá vše ručně, úžasné fotografie a Nil, jaký jiní nezažili. Súdán se rychle mění a civilizuje, a tak za chvíli tyto exotické přívozy nahradí nudné mosty, řeka bude zregulována a přijdou turisté. Naše ulovené zážitky budou o to cennější. Oběd po cestě. KERMA je zde přes 5800 let. Dnes si povíme o tajemném Sahelu a Núbii. Ubytujeme se v tradičním núbijském domě a s domorodým průvodcem začínáme poznávat núbijskou kulturu do větší hloubky.

4. den:

TOMBUS: je od Kermy 25 kilometrů a pokud nemáte vlastní expediční dopravu, nikdy ho neuvidíte. Obrovská granitová socha věnovaná "černému faraónovi" Taharqovi zde leží 2700 let pohozená jen tak. Egyptské hieroglyfy. Nádherné a my jsme tak blízko. Co jsou to ty katarakty? Uvidíme ten třetí a pochopíme, jakou důležitost měly pro splavnost Nilu. Známe místo, odkud se dá nafotit nejlépe (domorodci ho neznají, neboť nefotí). Poobědváme v domorodé čajovně. Opět překročíme Nil na západní břeh. Sytě zelené datlové palmy a úrodné pole skončí jako sekem mačety a bez jakéhokoliv přechodu začíná písek a dále už jedeme pouští. Maximálně exotický úsek, kterým míříme do srdce Núbie. Zažijeme karavanu velbloudů jako za starých časů? U studny nejprve pijí velbloudi, pak ovce, pak muži, ženy a děti pijí nakonec, jak to nařizuje zákon Sahary. Ubytování v núbijském domě.

5. den:

SOLEB: brzy ráno za nejlepšího světla navštívíme egyptský chrám věnovaný bohu Amonovi, postavený faraónem Amonhotopem. Nafotíme nádherné fotografie. Takto nějak musel vypadat Karnak kdysi. Další exotický chrám věnovaný krásné královně Tai je cestovatelským bonbónkem. V Sadinge se nachází 35 pyramid, některé s kruhovou podstavou, což je značně atypické. Plavba na ostrov Saï. Úžasné výhledy a neznámé prastaré památky. Jsme v "zemi papyrusu". Ostrov má 50km2 a jeho obyvatelé tisíciletí vzdorovali síle faraonů. Saï byl osídlen od paleolitu a mnohé památky stále zakrývá písek ... Zakopnete o něco právě vy? Návrat do našeho núbijského domu.

6. den:

KARIMA byla centrem kultury Napata (900 -270 př.n.l.) a fascinujícím centrem 25. egyptské dynastie. Dostaneme se sem po extrémním přechodu Saharou (320 km dobrodružství). Cesta je cíl. Pokud naše auta zapadnou, tak je společně vykopeme. Nebojte se, máme dostatek vody, zkušeností a připravenou i náhradní dopravu. Zažijete náznak skutečně těžké expedice, jaké pořádá pouze CK SEN. Společně vystoupíme na vrchol Gebel Barkal (UNESCO), podíváme se na pyramidy z ptačí perspektivy a potom si je prohlédneme i z blízka. Pochopíte, proč je tento vrch do dnešních dob považován za svatý. Málokdo navštíví Necropolis Napaty, ale my si to nenecháme ujít. Poznáme Núbijce, který nám otevře hrobku a my vstoupíme do podzemí pod pyramidy. Zdejší malby mají přes 2600 let a vy se je nyní máte přímo nadosah.

7. den:

Dnes uvidíte své nejkrásnější pyramidy v životě. Nejvíce pyramid totiž není v Egyptě ale tady v Súdánu na horním toku Nilu. NURI je nádherné. V písku jsou pouze vaše stopy a před vámi pyramidy, které ještě nikdo nerekonstruoval a působí proto romanticky a pravdivě. Už se nám sice nepodaří vystoupit na vrchol, jak to udělala naše výprava v roce 2008, ale i tak na tomto místě stojíte dlouho před ostatními cestovateli. Při výborném světle nafotíte pyramidy nádherně. Tyto fotografie budou mít později velkou cenu. Poté se přesuneme dále na jihovýchod přes poušť Bajúda. MEROE a jeho stovky pyramid si vychutnáme dlouho a vydržíme až na západ slunce. Každý si zde najde svou pyramidu, se kterou může být zcela sám. Popřemýšlíte o svém životě, nesmrtelnosti chrousta – v tomto případě spíš hovnivála, který si tu v písku válí svou kuličku. Takových míst je na světě už málo.

8. den:

Ráno návštěva královského města Meroe, poté 90 km po asfaltu a dalších 40 km mimo něj. Komplex Mussawwarat (UNESCO) je z jiného soudku než pyramidy. Šlo o největší stavbu, jaká kdy byla v Núbii zkonstruována. Po obědě dalších 20 km k Naqa (UNESCO) s chrámem s nejkrásnějšími reliéfy Súdánu. Římané se při pohledu na Naqu červenali a ano, římský vliv je zde jednoznačně vidět. Dost bylo památek, jízda k soutoku Nilu zpět do civilizace hlavního města. Luxusní oběd, poslední suvenýry a cesta na letiště. Odlet ze středověku zpět do civilizace, kde si budeme vážit vlastní pohodlné postele, pitné vody z vodovodního kohoutku. Ale v srdci budeme mít zážitky, na které budeme vzpomínat celý život.

9. den:

Přílet domů a sdílení fantastických zážitků s rodinou a přáteli.

Súdán: modrý a bílý Nil
<
>

Máte předběžný zájem o tento zájezd? Budeme Vás kontaktovat, rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy a zašleme kalkulaci zájezdu na Váš email.Povinné pole

Formulář byl odeslán, děkujeme.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací
Vážení klienti,

Děkujeme za projevenou důvěru při výběru Vaší dovolené s CK SEN. Aktuálně v souvislosti se šířením onemocnění COVID – 19 způsobené koronavirem SARS-CoV-2 pro odlety do 30.4.2020 nabízíme bezplatnou změnu termínu objednávky. Klienty, kterých se to týká prosíme o strpení, v nejbližších dnech Vám zašleme informační e-mail, ve kterém budou specifikované podmínky změny termínu zájezdu. V případě jakýchkoliv dotazů se prosím obraťte na emailovou adresu cksen@cksen.cz
anebo
telefonicky - tel.: 224 250 138, mobil: 608 482 877

Děkujeme za pochopení a strpení.

Stanovisko AČCKA k vyhlášení stavu nouze ze dne 12.3. a následného zpřísnění opatření ze dne 13.3.2020