Madeira je ostrovem květů a vína

Jaké očkování na Madeiru?

ÚvodDokladyZásuvky a internetPočasíCo s sebouBezpečnostOčkováníSlovníkZajímavá místa

OČKOVÁNÍ PŘED ODLETEM NA MADEIRU

Než vycestujete na Madeiru, absolvujte ideálně konzultaci s lékařem specializujícím se na cestovní medicínu v nejbližším očkovacím centru – a to s dostatečným předstihem. Pro Evropana není sice povinné žádné očkování do dané destinace (není ani povinnost předkládat očkovací průkaz), avšak je doporučované toto (podmínky jsou stejné, jako při vycestování do kontinentálního Portugalska):

  • proti žloutence typu A: podává se jedna vakcína těsně před odjezdem a ta druhá minimálně po půl roce. Ochrana před nemocí je dlouhodobého charakteru.
  • proti žloutence typu B: podávají se tři vakcíny. Před odjezdem je nutné absolvovat minimálně dvě. Ochrana po třech dávkách vakcíny je dlouhodobá ba doživotní.

Pokud nechcete absolvovat zvlášť očkování proti žloutence typu A + B, můžete využít i velmi praktickou kombinovanou vakcínu (zahrnuje oba typy nemoci). Očkuje se třemi dávkami vakcíny, přičemž dvě musíte absolvovat již před odletem do destinace. Ochrana je dlouhodobého charakteru ba doživotní.

Další doporučení týkající se očkování před odletem na Madeiru

Lékaři z oboru cestovní medicíny dále doporučují případně očkování proti:

  • COVID-19 (na Madeiru však není nyní povinné prokázání očkování, ani předložení negativního testu)
  • chřipce (doporučeno na podzim, tj. před blížící se zhoršenou epidemiologickou situací zejména starším lidem nad 65 let, gravidním ženám, dětem a chronicky nemocným)
  • meningokokovým infekcím (doporučeno všem cestovatelům, kteří prožívají zvýšenou psychickou a fyzickou zátěž)
  • planým neštovicím (doporučeno zejména u osob, které tuto nemoc prokazatelně neprodělaly)
  • pneumokokovým infekcím (doporučeno u lidí nad 40 let a s chronickým onemocněním)
  • spalničkám (doporučeno u osob, které očkování absolvovaly před více jak 30 lety)

Je však vhodné si zkontrolovat minimálně platnost očkování proti tetanu (od posledního přeočkování by nemělo uplynout více než 15 let) a případně se přeočkovat.

Stejně tak je ke zvážení vakcinace proti vzteklině, ta je doporučována lidem, kteří budou v úzkém kontaktu s divokými zvířaty (vzteklina je zde rozšířena převážně mezi netopýry).

Každopádně platí, že na Madeiře není důvod k obavám z nákazy jakoukoli tropickou nemocí, situace je prakticky stejná jako v České republice. Obávat se zde nemusíte ani infikovaných komárů či kontaminované vody a z ní plynoucích onemocnění.

Madeira je ostrovem květů a vína Ostrov květů - Madeira Typické domky na Madeiře Madeira - zelený ostrov uprostřed Atlantiku Zde končí Evropa Projížďka na saních, Madeira SEN na Madeiře Zkulturněné divoké pobřeží MadeiryTradiční architektura na Madeiře Nádherná MadeiraPobřeží ostrova Madeira  Poslední evropské útesy na nejzápadnějším místě našeho kontinentuSetkání s místními na ostrově Madeira Belémské koláčky - specialita oblasti  Nákup čerstvého ovoce na místním trhu Proslavené víno Madeira
zobrazit zájezdy na Madeiru
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Mám zájem o "Speciální akci" na poznávací zájezdy do celého světa se SLEVOU AŽ 35%.


Zadejte prosím váš e-mail:

Povinné pole