Kamčatka (Expedice)

Pokud chcete zažít divočinu v její nefalšované formě bez aut a vymožeností dnešní doby, vaším cílem je Kamčatka. Vlastním úsilím zdoláme lávová pole, sopky a projdeme se v nádherné čisté přírodě, jako za starých časů. Poznávací zájezd na Kamčatku je určen pro aktivní a dobrodružné lidi.

  • několik aktivních sopek na jednom zájezdu
  • trekking v nádherné přírodě pod dohledem SEN průvodce
  • více medvědů než lidí
  • téměř na konci největší země světa
Čti více

Tel.: 224 250 138, 608 482 877   |   Email: cksen@cksen.cz

Termíny a cenyProgram a mapaFotogalerieReference klientů

Cena zahrnuje:

mezinárodní letenku, letištní poplatky, SEN průvodce, místní průvodce, 2 x ubytování v turistických hotelech ve dvoulůžkových pokojích, 2 x v horských chatách (6 – 8 lidí), jinak ubytování ve stanech, polopenzi během trekkingu, snídaně ve městech, transfery, povolení na treky, vstupné do národních parků, pojištění proti insolventnosti

Cena nezahrnuje:

stravu kromě uvedené, víza

1. den:

Odlet a přelet přes 11 časových pásem až na Kamčatku,

2. den:

PETROPAVLOVSK KAMČATSKIJ: hlavní město poloostrova, relax po dlouhém letu, prohlídka města, rybí trh, muzeum a příprava na trekking.

3. den:

Dnes začneme objevovat Kamčatku přes její termální prameny a vulkány na jihu země. Ráno vyrážíme našim terénním autobusem na jih Kamčatky. Uvidíme našeho prvního medvěda? Podél cesty se nám vyskytnou pohledy na zasněžené vrcholky sopek, divoké řeky a hluboká údolí.

4. den:

Dnes nás čeká první výstup na vulkán Mutnovski (2323 metrů), jeden z nejaktivnějších vulkánů na Kamčatce, který se často představuje jako obrovská hora zahalená v kouři s bahnem bublajícím po stranách. Treking k úpatí vulkánu, vulkanický ledovec, aktivní kráter. Treking 12 km, cca 3 - 4 hodiny, převýšení 900 metrů. Návrat do kempu večer okolo 20:00.

5. den:

Brzká snídaně a odjezd k vulkánu GORELIJ (1 828 m n. m.) 19 kilometrů a 1 hodina jízdy. Unikátní vulkán, který má kromě hlavního kráteru i 30 sekundárních. Hodinový transfer autem a asi šesti-hodinové stoupání ke kaldeře s převýšením 900 metrů. Vulkanická jezera a krátery (jeden aktivní). Z vrcholu vulkánu je úžasný výhled na okolní sopky Mutnovskij, Opala a Asacha. Návrat do tábora.

6. den:

Celodenní přesun do národního parku Ključevskaja. Překročíme nejdelší řeku Kamčatku a při dobrém počasí už budeme fotit nejaktivnější vulkán na severní polokouli. Přebrodíme se našim terénním autobusem přes nejeden horský potok, projedeme kamčatskou džunglí. Chtěli byste se tady ztratit? Zastavíme se na borůvkách, které jsou větší než ty naše? Jsme v oblasti, kde je nejvíce medvědů. Večer příjezd pod vulkán Ostrý a Ploskij Tolbačik. Kempujeme v měsíční krajině, kde američané spolu se sověty v 80. letech zkoušeli lunochod. Večer obloha s miliardou hvězd.

7. den:

Dnes vyjdeme na Ploskij Tolbačik. 5 hodinový výstup přes lávové, sněhové pole. Uvidíme opět Ključevskaju? Krásné výhledy na ledovec a měsíční krajinu. Tolbačik se postaral o jeden z největších výbuchů v 20. století.

8. den:

Dnes spatříme tzv. Mrtvý les. Stovky vyschlých stromů, procházka mezi nimi plus výstupy k sekundárním kráterům a procházka do menších lávových jeskyní. Odpoledne navštívíme oblast, kde před 30 lety vědci z USA a Ruska zkoušeli měsíční lunochod. Kde jsou stopy po vesmírném stroji? Večer u ohně zavzpomínáme na všechny výstupy.

9. den:

Odjezd do civilizace jménem Petropavlovsk a ubytování v hotelu. Dlouhá sprcha, nejlepší restaurace ve městě, rybí trh, kaviárový trh, ale i socha Lenina, Petra a Pavla, budova divadla, pravoslavný kostelík, kde si vysvětlíme rozdíl mezi pravoslavím a katolicismem. Projdeme se po místní pláži s výhledem na Avacha Bay, který je považován za nejkrásnější záliv na světě. Večer skočíme na točené pivko a šašlik nebo si dáme jikry se šampaňským?

10. den:

Pro zájemce výlet ruskými vrtulníky do údolí gejzírů, které byly objeveny až v roce 1941 a patří mezi 5 lokalit na světě, kde můžete gejzír vidět. Bublající bahno, síra, gejzír, gejzírová řeka či největší kráter na Kamčatce. Večer už budeme v kempu v blízkosti termálních lázní a z teplé vody budeme pozorovat divokou přírodu Kamčatky.

11. den:

Odlet a přílet domů.

Kamčatka

Kamčatka - všechno super

Ahoj všichni! Právě jsme se vrátili z první SEN expedice na Kamčatku. Tato expedice má jednu velkou chybu, trvá JEN dva týdny. Jinak je na Kamčatce všechno super, příroda, ubytování, strava, vodka, průvodce, a dokonce i počasí. Zažili jsme všechno od teplých slunečních dnů až po sněžení. Jestli Vám nevadí spaní ve stanu a máte jen trošku rádi nedotknutou přírodu, Kamčatka je právě pro Vás. Myslím, že nikde jinde na světe se nedá vidět a zažít tolik věcí v tak krátkém čase jako tady. Tolik ryb, co tu plave v řece neuvidíte ani v rybníku. Jestli jste nikdy nechytili žádnou rybu, tak tu se Vám to téměř určitě podaří. Z naší skupiny to nezvládl jenom náš průvodce Martin :-) Co dodat na závěr? Kamčatka je super. Jozef

Čti více

Kamčatka - velké díky za zážitky

Tak jsme se vrátili z Kamčatky. Cestu vyřizoval Martin Navrátil prakticky "na klíč" s teamem (letenky, víza). První dojmy jsou nádherné a vypadá to tak, že tento zážitek budeme ještě dlouho v našich myslích a pocitech zpracovávat. Až na malé drobnosti zaviněné hlavně leteckou společností Aeroflot byl pobyt perfektní. Vysoký komfort ubytování dokonce se saunou, přesuny na řekách a hlavně rybářské zážitky byly neuvěřitelné. A hlavně krásná panenská příroda s množstvím chycených ryb a medvědů v okolí řek. Milí lidé jako průvodci s celodenním servisem. Bylo to vše na nejsevernější rybářské bázi bez jediného človíčka. To se tak často nezažívá. Velké díky průvodci Martinovi.
Martin a Jirka

Čti více

Kamčatka - vzhůru na Kamčatku!

Představte si, že stojíte na břehu řeky v pustině a najednou… Medvěd. Vůbec si vás nevšímá no přitom vzbuzuje vaši pozornost. Kvůli dobrému záběru do foťáku ho necháte přijít blíž a blíž… Najednou někdo upozorní, že na druhé straně je ještě větší a spolu s ním jeden malý. Tehdy vám bleskne hlavou, co vás učili o medvědech ve škole. Že je to jeden z největších predátorů na planetě. No i ten velký predátor se nakonec nechá zbaběle odehnat zvuky, které začne skupinka vášnivých fotografů vydávat. Představte si jinou scénu. Stojíte na stejném břehu řeky v pustině a najednou: „Mám!“ Na háčku je pstruh, losos, je jich tu všude spousta. Stane se z vás lovec a nachytáte chutnou večeři. Stanete se lovcem. Predátorem. Neutečete jako medvěd. Myšlenka na váš žaludek vám to nedovolí :) Kdo je vlastně větší predátor? Člověk nebo medvěd? Proč se vlastně bojíme medvědů? Bojíme se medvědů nebo našich vlastností které na ně vztahujeme? Nebo se bojíme, aby nás medvědi nepřipravili o prvenství v tom, kdo je vlastně větší lovec? Chci jen napsat, že kdo zatouží po setkání s medvídkem, vzhůru na Kamčatku! A i ti lososi stojí zato :) Zdeněk
PS: Sprej proti medvědům není potřeba, vezměte si raději sprej proti komárům.

Čti více

Máte předběžný zájem o tento zájezd? Budeme Vás kontaktovat, rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy a zašleme kalkulaci zájezdu na Váš email.Povinné pole

Formulář byl odeslán, děkujeme.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací