Pobaltí – velký okruh komfortněji

Litva, Lotyšsko, Estónsko

Velký okruh východní hranicí Evropské unie. Začínáme v estonském Tallinu, kde nás okouzlí moderní Estonsko s bohatou historií, potom secesní Riga, litevské Sudety v Klaipedě a Vilnius s mnoha kostely. Pěkná, poučná cesta.

  • 30 roků zkušeností v Pobaltí

  • Prohlídka všech tří pobaltských metropolí

  • Litva, Lotyšsko, Estónsko na jedné cestě

  • Bezpečná dovolená na východní hranici EU

  • Poznejte nový kus Evropy

 

Čti více

Tel.: 224 250 138, 608 482 877   |   Email: cksen@cksen.cz

Termíny a cenyProgram a mapaFotogalerie

Cena zahrnuje:

mezinárodní letenku v economy class, letištní poplatky, ubytování v 3* a 4* hotelech, ve dvoulůžkových pokojích, snídaně, všechny silniční poplatky, SEN průvodce, informační materiál, pojištění proti insolventnosti, asistenční služby SEN

Cena nezahrnuje:

cestovní pojištění, stravu (mimo uvedenou), zavazadlo přepravované v zavazadlovém prostoru letadla, vstupné do památek a atrakcí , PCR testy a antigenní testy

Ubytování:

Tallin – Metropol***, 1 noc
 
Riga – Rixwell Old Riga Palace Hotel****, 1 noc
 
Klaipeda – Amberton hotel****, 1 noc
 
Vilnius – Grata***, 2 noci
 
Hotely na konkrétních termínech můžou být i jiné. Závisí to na dostupnosti, obsazenosti a na včasném přihlášení.
 
„Hvězdičkování“ není součástí obchodního jména hotelu, ale hodnocením jeho kvality od velkých nadnárodních rezervačních systémů jako booking.com, agoda.com, v některých případech podle oficiálního hodnocení samotného hotelu.
 
Jednotlivé pokoje v hotelích se mohou lišit, uvedené fotografie jsou ze standardních dvoulůžkových pokojů.

Poznámka:

Zdravotní doporučení: Navštívené země patří mezi světovou špičku ve zvládání situace s koronavirem a nabízí bezpečnou dovolenou.

Hotely v základní ceně zájezdu
Doplňkové služby - SEN premium

1. den: Lékárna Petra Velikého a Tučná Margaret

PRAHA/VÍDEŇ – TALLINN

Kvalitní prohlídka Tallinu. Jediná gotická radnice v severní Evropě, Tučná Margareta a lékárna, odkud si poslední léky objednával Petr Veliký. Historické středověké centrum, rozdělené na Horní a Dolní město, je kompletně obehnané zachovalými středověkými hradbami a je zapsané na seznam UNESCO. Spleť malebných uliček, které fascinují turisty z celého světa, je kombinací ruských, estonských a skandinávských prvků. Hned za hradbami města se ukrývá ruská čtvrť s bleším trhem a ruskými hospůdkami. Nejen tady oprášíte svoje vědomosti z ruštiny.

2. den: Po Via Baltica do Paříže východu

TALLINN – RIGA

Ranní odjezd na jih a po Via Baltica směřujeme do metropole Pobaltí. RIGA. Příchod do hlavního města Lotyšska, které se nachází na seznamu UNESCO. Největší metropole Pobaltí, město s moderní a dynamickou atmosférou, nazývané taktéž Paříž východu. Kompaktní historické centrum, mohutné středověké kostely, Prašná věž i známý dům patřící cechu černých hlav. Nejlepší noční život v Pobaltí.

3. den: Eisenstein, Hora křížů a Hitlerův odkaz v Litvě

RIGA – ŠIAULIAU – KLAJPEDA

Klasické ruské trhy v někdejších leteckých hangárech. Riga je čarovná zejména tím, že velkoměstsky působí nejen centrum, ale vůni metropole ucítíte i na jakémkoliv bulváru širšího centra. Světoznámá secesní architektura, a architekti jako Eisenstein jsou autory domů v bezprostředním okolí našeho hotelu. Odjezd do Litvy. Zastávka na posvátném poutním místě Hoře křížů nedaleko Šiauliau, které svojí návštěvou poctil i papež Jan Pavel II. Příjezd na západní pobřeží Litvy. Litevské Sudety. Klaipeda – město, kterým do Litvy vstupoval Adolf Hitler. Ubytování v centru města.

4. den: Písečné duny, živý Kaunas a příjezd do hlavního města

KURSKÁ KOSA – KAUNAS – VILNIUS

Trajektem k písečným dunám Kurskej kosy (UNESCO). Návrat do Klaipedy. Opouštíme pobřeží a směřujeme do vnitrozemí. Zastávka v nejvíc litevském městě na světě. KAUNASU. Druhé největší město v Litvě, kde si vychutnáte pravou litevskou atmosféru. Klidné, staré město a živá pěší zóna nového města Laisves aleja, kterou lemují restaurace a kavárničky. Vynikající pivo a Ruskem ovlivněná litevská kuchyně. Příjezd do hlavního města.

5. den: Šperky z jantaru a třetí největší židovské město na světě (UNESCO)

VILNIUS – TRAKAJ – VILNIUS

VILNIUS: Půldenní prohlídka hlavního města Litvy – směs polských, ruských a litevských vlivů. Uhrančivé krásné siluety barokních katolických a pravoslavných kostelů a Katedrální náměstí, kde se konali největší demonstrace. Kdysi jedno z nejdůležitějších míst východní Evropy, třetí největší židovské město na světě, dnes je jeho staré město na seznamu světového dědictví UNESCO. Vytautas velký a trhy se šperky z tradičního litevského jantaru či jiné drobnosti. Návštěva hradu TRAKAJ: Krásně zrestaurovaný cihlový ostrovní hrad ze 14. století.

 

6. den: Vítejte doma!

VILNIUS – PRAHA/VÍDEŇ

Rozlučka s Litvou a odlet domů.

Pobaltí – velký okruh
<
>
Po krátkém letu nás vítá TallinnTallinnská radnice z roku 1370Ochutnáte pražené mandle?Krásné zachovalé středověké centrum TallinnuOchutnáme i něco z tradiční domácí kuchyně?Kultura, která přežila sovětský svazDům nezadaných obchodníků v RizeRiga Vás zaručeně příjemně překvapíSto tisíc křížů v katolické LitvěHrad Trakai, nejkrásnější v LitvěKatedrále ve VilniusuRiga je plná kostelů, Vilnius jich má ještě víc

Máte předběžný zájem o tento zájezd? Budeme Vás kontaktovat, rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy a zašleme kalkulaci zájezdu na Váš email.Povinné pole

Formulář byl odeslán, děkujeme.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací