Švýcarsko a nejkrásnější Alpy komfortněji

Cesta pro milovníky Alp, kvalitních služeb a krásné přírody. Eiger, Jungfrau, Matterhorn, Monte Rosa a Zugspitze. Klee, Chaplin, Chagall, Lenin, dadaismus. Poezie v Hallstattu, cukrárna v Curychu, slavný most v Lucernu. Jako bonus Orlí hnízdo v německém Berchtesgadenu. Mnoho poznání, mnoho zážitků.

•    Švýcarsko, Lichtenštejnsko, Německo, Rakousko
•    Vyhlídka na 29 čtyřtisícovek, střecha Německa na Zugspitze
•    Zermatt, Berchtesgaden, Luzern
•    Cesta za evropskou kulturou a alpskou přírodou

 

Čti více

Tel.: 224 250 138, 608 482 877   |   Email: cksen@cksen.cz

Termíny a cenyProgram a mapaFotogalerie

Cena zahrnuje:

dopravu klimatizovaným autobusem (na požádání přelet), SEN průvodce, ubytování ve 3 * hotelech v pokojích pro dvě osoby, snídani (vždy po noci strávené v hotelu), všechny drahé silniční poplatky a mýta, nejlepší pojištění proti insolventnosti, asistenční služby SEN

Cena nezahrnuje:

fakultativní výlety a lanovky, jinou stravu

Ubytování:

Fussen – Euro Park Hotel International***, 1 noc
 
Zurich – Hotel Bristol Zurich***, 1 noc
 
Bern – Hotel City am Bahnhof***, 1 noc
 
Taesch – Hotel Elite***, 2 noc
 
Garmisch Partenkirchen – Mercure Hotel Garmisch Partenkirchen****, 1 noc
 
Hotely na konkrétních termínech můžou být i jiné. Závisí to na dostupnosti, obsazenosti a na včasném přihlášení.
 
„Hvězdičkování“ není součástí obchodního jména hotelu, ale hodnocením jeho kvality od velkých nadnárodních rezervačních systémů jako booking.com, agoda.com, v některých případech podle oficiálního hodnocení samotného hotelu.
 
Jednotlivé pokoje v hotelích se mohou lišit, uvedené fotografie jsou ze standardních dvoulůžkových pokojů.

Poznámka:

Zdravotní doporučení: Navštívená země patří mezi světovou špičku ve zvládání situace s Koronavirem a nabízejí bezpečnou dovolenou.

Hotely v základní ceně zájezdu

1. den:

Odjezd z Prahy v ranních hodinách a rychlý přesun po kvalitních rakouských dálnicích na západ. Opustíme je, abychom v regionu nejkrásnějších rakouských jezer nahlédli do země, kterou miloval František Josef i Sissi. Právě zde se manifestem Mým národům začala psát historie první světové války. Za tónů hudby Franze Lehára pokračujeme do úžasného Hallstattu. Je tak dokonalý, že Číňané si doma postavili jeho kopii. My nyní využijeme, že zde Číňané nejsou a máme ho téměř pro sebe. Splněný sen. Pak už vstupujeme do Německa. Přicházíme pod jeden z nejslavnějších zámků naší planety, který inspiroval i Disneyho. Nádherný NEUSCHWANSTEIN.


2. den:

Pohledy na nádherný zámek bavorského krále, pak už překročíme Rýn těsně před jeho ústím do jezera Bodensee a vstoupíme do Švýcarska. Romantické městečko STEIN AM RHEIN s krásně zachovaným středověkým centrem. Rheinfall, největší vodopád evropského kontinentu přímo na Rýně. Krátký přesun do největšího švýcarského města. ZÜRICH: v kavárně Sprüngli, výkladní skříni nejznámějšího výrobce cukrovinek, ochutnáme specialitu Luxemburgerli. Projdeme se po luxusní Bahnhofstrasse až k Curyšskému jezeru a ukážeme si, kde býval Lenin, kde vznikl dadaismus, ale neobejdeme ani kostel s nádhernými okny od Marca Chagalla.


3. den:

LUZERN a jeho nádherný Kapličkový most, nejstarší krytý dřevěný most na světě. Vstupujeme do nejkrásnější části Alp. Grindelwald s výhledem na legendární trio Mönch (4107 m), Jungfrau (4158 m) a Eiger (3970 m), kde se na severní stěně psala historie evropského horolezectví. Neuvěřitelný zážitek. Vedle krásných švýcarských jezer do hlavního města. BERN (UNESCO) vás příjemně překvapí. Rodiště Toblerone s nejvyšší kostelní věží, dodnes funkčním orlojem ze 16. století a největším zvonem země, ale zejména s kilometry arkád. Ukážeme si dům, kde Albert Einstein vypracoval svou teorii relativity a zájemce čeká i vynikající galerie dalšího bernského rodáka Paula Klee.


4. den:

Hodně filmu, mnoho literatury, hodně hudby ve středomořské dovolenkové atmosféře Ženevského jezera. Ve VEVEY strávil dlouhá léta v exilu Charlie Chaplin, Dostojevskij tu psal svého Idiota. V Montreux se koná slavný jazzový festival, Vladimir Nabokov zde v hotelu strávil poslední léta svého života, na koncertě Franka Zappy shořelo kasino a Deep Purple o tom následně nazpívali svůj největší hit Smoke on the Water. Socha Freddieho Mercuryho vás už nepřekvapí. I ten zde trávil své poslední roky. Užíváme si pohádku. Čeká nás ZERMATT.


5. den:

Jedinečná vyhlídka (fakultativně), kterou za dobrého počasí nemůžete obejít. První elektrická zubačka na světě vás za 33 minut vyveze z horské vesnice na místo, odkud se vám naskytne výhled na neuvěřitelných 29 švýcarských čtyřtisícovek. Nejvyšší vrch Švýcarska Dufourspitze (Monte Rosa, 4634 m) i druhý největší alpský ledovec máte jako na dlani. Přímo před vámi se v celé své kráse tyčí jedinečný MATTERHORN. Dejte si vařenou čokoládu v nejvyšším hotelu Evropy a vychutnejte si výhled, na jaký se nezapomíná. Doporučujeme sejít pěšky z vrcholové stanice na stanici Riffelberg a projít si tak kousek švýcarské přírody po vlastních.


6.  den:

Poslední jezera, jižní Švýcarsko, kde se mluví a žije italsky, poslední sýry a přes Rýn vstupujeme do Lichtenštejnska. VADUZ - hlavní město šestého nejmenšího státu na světě. Věděli jste, že v roce 2011 jste si mohli celou zemi pronajmout za 70 000 dolarů na noc? Že ženy zde dostali volební právo až v roce 1984 a to jen nejtěsnější většinou v referendu? Že Lichtenštejnsko uznalo Slovensko jako nezávislý stát až v roce 2009? Mnoho dalších příběhů během procházky městem. Přecházíme Rakouskem na střechu Německa. Lanovkou na Zugspitze (2962 m) s výhledem na rakouské i německé Alpy.


7. den:

Naše cesta vrcholí. Berchtesgaden a jeho vyhlášené Orlí hnízdo, sídlo postavené pro Adolfa Hitlera během jeho hrůzovlády. Krb od Mussoliniho, originální výtah vytesaný do skály. Člověka při vzpomínkách mrazí, příroda je však neskutečná. Rozloučení se světem Alp a rychlý návrat domů.

 

Švýcarsko a nejkrásnější Alpy
<
>

Máte předběžný zájem o tento zájezd? Budeme Vás kontaktovat, rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy a zašleme kalkulaci zájezdu na Váš email.Povinné pole

Formulář byl odeslán, děkujeme.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací
BEZPEČNÉ ZÁJEZDY 2021
SEN COVID GARANCE - vrácení peněz v plné výši.
Lovte zážitky s CK SEN bez rizika.  Více ZDE ➔