USA – Od pobřeží k pobřeží komfortněji

Absolvujte unikátní cestu od Atlantiku po Pacifik napříč celými USA. Projíždět budeme velkou častí legendární cesty Route 66! Poznejte na vlastní oči oblasti Divokého západu, které proslavily westerny, města, o nichž slyšíte každý den ve zprávách a místa, která proslavily světové filmy.  Čeká vás i kochání se nekonečnými úseky nádherné krajiny, které se tak věrně podobají scenériím popisovaným třeba v „toulavých“ románech amerického spisovatele Jacka Kerouaca. A nakonec možná začnete přemýšlet nad tím, proč právě v této dechberoucí, avšak drsné zemi může naše civilizace dělat tak obrovské pokroky.

  • s péčí namíchaný zážitkový „koktejl“ zajímavých amerických měst a fascinujících přírodních zákoutí
  • příjemné hotely a „návrat do doby Divokého západu“
  • cestování v malé skupině

 

Čti více

Tel.: 224 250 138, 608 482 877   |   Email: cksen@cksen.cz

Termíny a cenyProgram a mapaFotogalerieReference klientůZážitky ze zájezduTOP místa zájezdu

Cena zahrnuje:

mezinárodní letenku v economy class (turistická třída), 12x ubytování v pokoji pro dvě osoby ve vybraných hotelech střední třídy, privátní doprava, letištní transfery v rámci USA, povinné vstupné: Coca Cola World, Jack Daniels Distillery, Elvis Presley's Memphis + Planes, Stax Museum, Science Museum Oklahoma City, Route 66 Museum, SEN průvodce, silniční poplatky, asistenční služby CK SEN 

Cena nezahrnuje:

letištní poplatky, ESTA, stravu, fakultativní výlety, vstupné do památek a atrakcí, resort fee – rekreační poplatek v hotelech (poplatky za Wi-Fi, telefonáty, posilovnu atd. cca od 4 do 55 USD/1 pokoj/1 noc) , PCR testy a antigenní testy

Poznámka:

Skupina maximálně 9 lovců zážitků (klientů)

 

Doplňkové služby - SEN premium

1. den: Přelet z Evropy přes Atlantik na největší letiště USA

EVROPA – ATLANTA

Odlétáme z Evropy za nejkrásnějšími americkými zážitky – přílet očekávejme ve městě Atlanta. Před námi se rýsuje unikátní a nezapomenutelná cesta od Atlantiku po Pacifik napříč celými USA. Vstupujeme do prostoru, který žije svůj „americký sen“. Teď jen sžít se s časovým posunem a začínáme! Přecházet budeme i velkou částí legendární cesty Route 66!

2. den: Coca Cola a Jack Daniels

ATLANTA – NASHVILLE

V Atlantě navštívíme jako první zajímavý komplex ze světa známé Coca Coly. Toto muzeum bylo přemístěné na Baker Street, zcela příznačně jen pár bloků od místa, kde John Pemberton vytvořil před mnoha lety originální recepturu dodnes oblíbené limonády Coca-Cola. Vydáme se na cestu slavné historie ikonické značky nápoje, a dokonce ochutnáme všechny možné příchutě z celého světa – celkově je jejich víc jak 60! A aby toho nebylo málo, zvěčníme se na fotografii s legendárním ledovým medvědem/maskotem. Po obědě se pak zastavíme na něco ostřejšího ve výrobně Jack Daniels. Zde se dozvíme všechno, co nás bude zajímat o této celosvětově proslulé whisky z Tennessee. Vytvoření něčeho, co vydrží víc jak 150 let, vyžaduje čas a charakter. Během prohlídky si krom jiného povyprávíme příběhy úspěšné whisky a na konci nás čeká, samozřejmě, skvělá ochutnávka. Cheers!

3. den: Příjezd do města Memphis, kde zní rock and roll, blues a soul

NASHVILLE – MEMPHIS

Naší další zastávkou bude město Memphis ve státě Tennessee, které je domovem rock and rollu, bluesu a soulu. Zde si ve večerních hodinách vychutnáme bezkonkurenční atmosféru nejznámější ulice Beale Street.

4. den: Elvis Presley a Stax Museum of American Soul Music

MEMPHIS – LITTLE ROCK

Další den zjistíme, jak vypadal život kultovního zpěváka Elvise Presleyho na místě zvaném Graceland. Nahlédneme dokonce do jeho privátního letadla, které pojmenoval Lisa Marie po svojí dceři. Do přestavby letadla investoval víc jak 800 000 dolarů! Při prohlídce zjistíme, že se ve vnitřku letadla nachází soukromá ložnice, obývák, konferenční místnost, pozlacené bezpečnostní pásy, semišová křesla, umyvadla s 24karátovým zlatem a další, poněkud bizarní věci. V Memphisu však navštívíme i nejznámější Stax Museum of American Soul Music – muzeum americké soulové hudby, které vystavuje interaktivní exponáty, videa, historické hudební nástroje, jevištní kostýmy, fotografie, záznamy a přibližně 3 000 dalších pamětních předmětů, které vypráví svůj jedinečný příběh.

Mezi populární umělce, jejichž odkaz můžeme vidět v muzeu, patří Isaac Hayes, Otis Redding, Staple Singers, Bar-Kays, Booker T. & the MGs, Johnnie Taylor, Little Milton, Sam & Dave, Eddie Floyd, Rufus a Carla Thomas, Al Green, Aretha Franklin, Ike & Tina Turner, James Brown, Ray Charles, Sam Cooke a stovky dalších. Večer pak přespíme ve státě Arkansas.

5. den: Zažijeme tornádo na vlastní oči?

LITLE ROCK – OKLAHOMA CITY

Opouštíme stát Arkansas a přejíždíme do Oklahoma City. Stát Oklahoma je nechvalně známý nejvyšším počet tornád za rok. Ročně se jich v lokalitě vyskytne až 68! Budeme mít „štěstí“ a uvidíme jedno i my?

6. den: Návštěva Národního muzea Route 66

OKLAHOMA CITY – ELK CITY – AMARILLO

V Oklahomě se dozvíme všechny zajímavosti o tornádech v Muzeu vědy. V Elk City pak navštívíme Národní muzeum Route 66. Díky němu podnikneme pomyslnou cestu přes každý z osmi států, kterými Route 66 prochází – od Illinois až po Kalifornii. Obohaceni zážitky a vědomostmi o ikonické americké silnici pokračujeme dál. Vstupujeme do druhého největšího amerického státu po Aljašce, do státu Texas. Přes městečko Panhandle pokračujeme do žluté růže Texasu, do města Amarillo.

7. den: Ranč cadillaců

AMARILLO – ALBUQUERQUE

Na cestě z Amarilla si prohlédneme Cadillac Ranch, který zahrnuje zajímavou a rovněž fotogenickou sbírku deseti cadillaců uprostřed ničeho. Po přechodu do dalšího státu – Nové Mexiko se také zastavíme v Russell’s Car Museu, kde budeme obdivovat staré americké klasiky. Naše další kroky pak budou směřovat do města Tucumcari, kde si budou moct zájemci zakoupit suvenýry v indiánském stanu Teepee Curios. Nezapomeneme si prohlédnout i ikonický Blue Swallow Motel, který slouží cestovatelům na Route 66 už od roku 1939! A co nás čeká večer? Například obdivování Central Avenue v Albuquerque, kde dodnes stojí mnohé z původních budov a podniků Route 66. 

8. den: Z Albuquerque do Page

ALBUQUERQUE – MONUMENT VALLEY – PAGE

Z města Albuquerque se přesuneme do městečka Page, kde se nachází slavný park Monument Valley – přesněji na hranicích Arizony s Utahem. Abychom byli té přírodní kráse co nejblíže, zajedeme na pomezí těch nejznámějších skalních útvarů světa a uděláme si vlastní reklamní fotografie. Zapadající slunko nám poskytne perfektní měkké světlo a skály budou vrhat krásné stíny. Předčí tyto scenérie vaše představy?

9. den: Navajo Antelope Canyon

PAGE – LAS VEGAS

Horseshoe Bend je asi nejfotografovanější ohyb řeky Colorado a nachází se jen 10 minut jízdy od městečka Page. Nedaleko, na opačném konci města, se pak rozkládá i fotogenický Antelope Canyon. Voda tu vytvořila z červeného pískovce neuvěřitelné až abstraktní tvary (fakultativní návštěva). Správci tohoto přírodního úkazu jsou místní obyvatele kmene Navajo. Skupinky turistů sem vstupují výlučně s místními indiánskými průvodci.

10. den: „Město hříchu“

LAS VEGAS

Desátý den nabídne o trochu více času na spánek ve slavném a zářivém Las Vegas. Jenže tohle „Město hříchu“ je plné lákadel, a tak je škoda marnit čas na hotelovém pokoji. Kasina jsou v provozu 24 hodin denně a každé nabízí návštěvníkům jiné atrakce. V New Yorku-New Yorku je například výborná horská dráha a v Cirkus Cirkus jsou pořádány pravidelné cirkusové show. Dopřát si mohou zájemci i výhled z lasvegaské „Eiffelovy věže“ na bulváru The Strip nebo nákupy v jednom z oblíbených nákupních center.

Když se však setmí, město ožívá zcela jiným způsobem. Centrum města přímo láká k procházce po Fremont Street Experience! Tahle pěší zóna konkuruje bulváru The Strip. A co nabídne za zajímavosti? Například 600 m vysokou atrakci Zip Line, tři pódia se živými večerními vystoupeními a jedinečnou světelnou show, která září nad přestřešenou ulicí každou hodinu. Vegas je známé i svými jedinečnými show. Cirque du Soleil tu má osm stálých scén, David Copperfield a Rod Stewart zde vystupují už několik let, stejně tak i Céline Dion nebo popová zpěvačka Britney Spears. Ostatně potemnělé lasvegaské ulice nabízí denně až desítky dalších možností, jak se zabavit! Las Vegas je zkrátka jen jedno, proto je potřeba si ho užít naplno. FAKULTATIVNĚ: celodenní výlet do Grand Canyonu.

11. den: Z „Města hříchu“ do „Města andělů“

LAS VEGAS – LOS ANGELES

Přijíždíme do „Města andělů“, do slavného Los Angeles! Vstupujeme do prostoru, který žije svůj americký sen. Už ve vzduchu je něco pohodového. Jdeme si do sytosti užít místo, kde je léto snad věčné.

12. den: „Město andělů“ a Hollywood

LOS ANGELES

Město s originálním názvem „El Pueblo de Nuestra Senora La Reina de los Angeles los Rio Porciunculo“ bylo založené na konci 18. století. V centru staré čtvrti se nasnídáme v mexickém stylu. Z Puebla se pak projdeme k slavné radnici, která si „zahrála“ v několika známých filmech a seriálech, prohlédneme si abstraktní stavbu koncertní haly Walta Disneyho a operu, kterou řídil Placido Domingo. Město však budeme pozorovat i z ptačí perspektivy, třeba ze známé Griffithovy observatoře. Kromě výhledu na široké okolí a centrum L. A. můžeme spatřit v celé své kráse i ikonický nápis „Hollywood“.

A aby byl „hollywoodský zážitek“ kompletní, zastavíme se samozřejmě i na Hollywood Boulevard! Tohle místo je známé především Hollywoodským chodníkem slávy – osobnosti zde mají své vlastní hvězdy zasazené v chodníku. Kochat se však budeme i obtisky rukou a nohou slavných před Grauman’s Chinese Theatre (Graumanovo čínským divadlem) a množstvím postav převlečených za Michaela Jacksona, Jacka Sparrowa anebo Mickeyho Mouse.

Po „hvězdném“ obědě se přesuneme přes Beverly Hills na jednu z nejdražších ulic světa – Rodeo Drive. Vyfotíme se před známým nápisem, projdeme se po samotné nákupní ulici a nahlédneme do obchůdků, zda v nich třeba nespatříme nějakou z hollywoodských hvězd. Z Beverly Hills to už nemáme daleko na Santa Monica Beach. Pláž je známá především ze seriálu Pobřežní hlídka a najdeme tu nejen zábavné molo, ale i jeden z konců/začátků slavné cesty Route 66. Nedaleko je také promenáda s množstvím restaurací a butiků. Na závěr nabitého dne si pak pochutnáme na typické „americké“ večeři podle vlastního výběru. Bude to steak, sushi anebo cheesecake?

13. den: Rozlučka s USA

LOS ANGELES – NÁVRAT DOMŮ

Poslední den nás čeká transfer na letiště a odlet domů. Loučíme se s Kalifornií a USA, odnášíme si však ty nejkrásnější zážitky na celý život.

14. den: Vítejte doma!

Přílet.

 

USA – Od pobřeží k pobřeží
<
>

USA - západ - zázraky přírody

Jako chlapec jsem před více než šedesáti lety četl knihu E. T. Setona (to je ten, kdo spoluzakládal skautskou organizaci) „Stopami černého vlka“. Tehdy nebyl internet ani televize, a tak jsem sníval. A nyní jsem ten úžasný kraj divočiny (dnes národních parků) USA navštívil. Fascinující Grand Canyon, dech beroucí Bryce Canyon při západu slunce, zázrak přírody Antelope Canyon, anebo i legendární národní parky (Yosemite, Zeon, Joshua Tree). Vysílených ale plných zážitků nás vždy vynikající průvodkyně zavedly do zajímavých restaurací. V blízkosti Bryce Canyon je restaurace, kterou projdou stovky turistů, přesto podávají kromě polévek a salátů i skvělé steaky. Nejlepší steak jsme si však dali v San Diegu, v romantickém starém městě v blízkosti přístavu (a letadlové lodi Midway). Na steak mignon budeme jistě všichni vzpomínat, stejně jako na národní parky, indiány v Monument Valley, show kosatek v aquaparku v San Diegu nebo na hotely v Las Vegas. I tady platí stará moudrost „Homo locum ornat, non locus hominem“ (těm, kteří neměli latinu pomůže Google). Důležitá je zejména dobrá parta, a to je chválabohu u CK SEN zájezdů vždy. Všechny srdečně pozdravuji, Pavel

Čti více

USA - západ - poděkování

Rádi bychom dodatečně poděkovali našemu průvodci Jirkovi Jobánkovi. Velikou výhodou bylo, že jsme byli sice malá skupina, ale mít na krku 4 "důchodce", to je jak tucet malých dětí. Starat se o stravu, pitný režim, vše objednávat, vše nám překládat a vysvětlovat, sledovat, abychom se neztratili, měl toho skutečně dost na práci. Přestože jsme každý den najezdili spoustu kilometrů, on byl každé ráno vždy perfektně připraven s dalším programem. Jirka je skutečně skvělý, zaslouží si obrovskou pochvalu a poděkování. Snažil se nám vyjít vstříc, jak to jen šlo. Můžeme ho ostatním jen a jen doporučit!!! Takže ještě jednou děkujeme a budeme se těšit na setkání na nějakém dalším vydařeném výletu.

Pavel a Lýdie

Čti více

USA - západ - Koncepce zájezdu plně splnila naše očekávání

Kdosi moudrý řekl, že cesta může být i cíl. Řídit se touto radou na toulkách Arizonou, Utahem, Coloradem a Novým Mexikem je směšně snadné. Nehledě na zastávky v Las Vegas, magického města heren a kasin v Nevadské poušti na jedné straně a gigantického stavebního díla - přehrady Hoover Dam na straně druhé naše cesta vedla už jen národními parky Zion, Bryce, Monument Valley, Arches, Canyonlands a několika dalšími, přírodní ikona Arizony, Grand Canyon - jeden z nejzajímavějších úkazů naší planety, kde řeka Colorado hloubila kaňon zhruba šest milionů let a odkryla skály, staré dvě miliardy let - polovinu věku Země. Jednoduše řečeno, kouzelný svět kamene. Národní parky v Americe byly hlavní důvod, proč jsme si vybrali tento zájezd. Jsou nádherné a navíc mají dokonalou infrastrukturu, takže předčily všechny naše - i tak velké - očekávání, ačkoli jsme vlastně do nich pouze nahlédli pro krátkost času. Ve všech parcích jsme obdivovali neuvěřitelné přírodní scenérie a fotografování nemělo konce. Zájezd jsme absolvovali v malé skupince "spřízněných duší", přičemž chceme ještě jednou poděkovat našemu průvodci Martinovi, který svým lidským přístupem nám poskytl dokonalý servis určitě i nad rámec průvodcovských zvyklostí. A nakonec mi nedá, abych nevyvrátil ještě mýtus o americké stravě, který převládá v našich končinách, že jejím základem je cola a hamburger. Myslím, že bychom se shodli s ostatními členy zájezdu, že nabídka stravy v místech, která jsme navštívili, byla pestrá, kvalitní s dostatkem ovoce a zeleniny. Takže naše doporučení pro všechny "hledače" přírodních skvostů naší planety zní: navštivte národní parky jihozápadu USA. Koncepce námi absolvovaného zájezdu plně splnila naše očekávání.

Eva a Ivan |

Čti více

USA - západ - nedá se nijak popsat - jen prostě zažít

Dobrý den,
letos v létě jsme se s Vámi vydali na západ USA. Zájezdem jsme byli nadšeni. Nejen díky úžasným přírodním krásám a výborně navrženému programu, ale zejména díky Sašce Sikorové, naší průvodkyni. Kromě širokých znalostí o zemi a perfektní organizaci uměla na zájezdu vytvořit atmosféru pohody, takže jsme za celých 16 dní neměli jedinou situaci, při níž by něco skřípalo. I když nám USA nejsou neznámé, dozvěděli jsme se mnoho dalších zajímavostí o kultuře, historii a Američanech samotných. Nejkrásnějším zážitkem byl let nad řekou Colorado a pak Mohavská poušť a Monument Valley - to vše se nedá nijak popsat - jen prostě zažít. Děkujeme a těšíme se na další zájezdy a zážitky.

Alena a Jan Salamonovi

Čti více

USA - západ - vynikající volba

Zájezdu s CK SEN jsme se zúčastnili poprvé. Reference jsme měli od naší dcery a přátel a musíme říct, že nezklamaly. Vybrali jsme si zájezd USA – západ. Vynikající volba. Základ úspěchu – výborně postavená program zájezdu. Města se střídala s okouzlující přírodou, nad jejíž výtvory zůstával rozum stát. Hotely byly taktéž výborné, takže i po někdy dost vyčerpávajících přesunech v extrémních vedrech jsme měli relax zaručený. Navíc jsme se sešli skupina 10 lidí, z kterých se v průběhu cesty stal výborný kolektiv. Tento zájezd měl ještě jednu, dovolujeme si říct, třešničku na dortu. A tou byl náš průvodce a šofér v jedné osobě Kamil. Vynikající člověk, který nás bezpečně a s takovou lehkostí vezl po všech destinacích, s maximální ochotou a trpělivostí odpověděl na všechny naše zvídavé dotazy (klobouk dolů před jeho znalostmi o dané zemi), a hlavně i díky němu máme hlavy plné nevšedních zážitků. Ty více než dva týdny uběhly jako voda a domů se nám, chcete-li slyšet pravdu, jít ani nechtělo. Na závěr ještě jednou srdečné díky Kamilovi a na brzké vidění na dalším zájezdu. Mirek a Marie

Čti více

Skvělé zážitky ze zájezdu USA-západ aktivně

Chci se s vámi podělit o skvělý zážitek z cesty USA západ, který jsme absolvovali s dcerou v říjnu 2019. Zažili jsme toho opravdu hodně. Chválíme výběr destinací a celkovou organizaci zájezdu, zejména však šikovnost a ochotu našich skvělých průvodců - Matěje a Martina. Chlapci byli výborně připraveni a nejednou nám dopřáli i nečekané bonusy v podobě speciálních vyhlídek. Za zmínku stojí i jejich řidičské dovednosti, které jsme u těch 6000 ujetých kilometrech opravdu ocenili. Ale především nám tento na podněty extra bohatý výlet zpříjemnili jejich otevřené povahy, díky kterým byla atmosféra během celého zájezdu uvolněná a přátelská. Děkujeme CK SEN za možnost projít takovou širokou škálou zážitků - od lesku Las Vegas až po dechberoucí scenérie divoké přírody Grand či Antelope Canyonu. A děkujeme chlapcům za to, že nás přes tato místa převedli bezpečně a bez jakýchkoliv zádrhelů. S pozdravem, Karolína a Eva Pinterovi

Čti více

Přírodní krásy zájezdu USA-západ aktivně

Před pár dny jsem se vrátil ze zájezdu USA západ aktivně /16.-30.9. 2016 /. Chtěl bych Vám poděkovat za zavedení nového produktu do Vaší nabídky. Zájezd mi umožnil poznat přírodní krásy pěti států západu USA: nádherný národní park Arches, úchvatný NP Antelope, dechberoucí Grand Canyon, okouzlující Bryce Canyon, jakož i mnohé jiné přírodní krásy. Kromě přírodních krás byl v zájezdu zakomponován jak nikdy nespící Las Vegas, tak kosmopolitní Los Angeles. Celý zájezd byl připraven s vysokou profesionalitou, do nejmenších podrobností / tak jak to bývá u CK SEN zvykem /. Doslova nabitý program od rána do pozdních hodin, ale takový má být správný poznávací zájezd. K perfektnímu zážitku ze zájezdu velkou měrou přispěl náš excelentní průvodce a vynikající řidič v jedné osobě - Erik Kondrc. Člověk s doslova encyklopedickými znalostmi z ujeté oblasti i reálií USA. Vždy příjemně naladěn, se širokým úsměvem na rtech, ochotný poradit a pomoci .. Z Erika vyzařuje pozitivní energie, kterou přenáší i na druhé. Pro klienta se dokáže doslova rozdat a udělat pro něj první a poslední. I přes mladý věk má Erik neskutečné charisma. Je evidentní, že doprovod klientů má rád a dělá ho z celého srdce. Průvodcovství nebere jako zaměstnání, ale jako poslání, do kterého vnáší ohromný kus lidkosti. Erik je prostě Pan průvodce, těžký profesionál. Obrazně před ním smekám klobouk. Je evidentní, že pro SEN pracuje absolutní průvodcovská špička v Čechách. Eriku ještě jednou díky moc za to, co si pro naši skupinku dělal a doufám, že se na toulkách světem ještě setkáme. Těším se na další zájezdy. Přeji hodně úspěchů, Miroslav

Čti více

Monument Valley

Monument Valley nám připravilo jeden z nejúžasnějších zážitků. Možná je to množstvím amerických filmů, které člověk za život viděl, ale nemohli jsme jinak, než jen s úžasem koukat kolem sebe. Tohle je prostě ten pravý Západ, jak si ho každý představuje. Ať už z ikon plakátů nebo filmových záběrů. Možná si řeknete, že je to kýč ale dominanta a barevnost tohoto místa vás zaručeně dostane. Koukáme na ten obrovský prostor nekončících plání, ze kterých vyčnívají neskutečné skalní útvary a nemáme slov. Toto místo má v sobě něco nadpřirozeného, posvátného a jaksi vznešeného. Je tu ticho a cítíte, že by jste měli mít vůči tomuto místu pokoru. Všude kolem nás se připomínají filmy, které tu byly natočeny (Tenkrát na západě, Návrat do budoucnosti II a III, Forrest Gump nebo Transformers). Na mnoha místech jsme se setkali s navažskými indiány, kteří prodávali různé šperky a také tkané koberce, které byly neuvěřitelně drahé ale není se čemu divit, když jsou stále tkané ručně. Při naší prohlídce jsme mohli vidět spoustu známých skal jako například East and West Mitten Buttes nebo Elephant Butte. Přemýšleli jsme nad tím, jak je možné, že ta skála opravdu vypadá jako živý slon. Příroda si s námi opravdu občas zahrává. Další zajímavostí byla například skála z filmu Mission Impossible II, na kterou Tom Cruise šplhal. Nahlédli jsme také do životního stylu a kultury Navahů a dokonce jsme viděli ruční tkaní těch úžasných koberců. Na konci dne, při západu slunce, se s námi Monument valley rozloučila ve velkém stylu. Skály se zbarvily do ruda a s nimi celá okolní krajina. Naprosto úžasné. Matka přiroda mě nikdy nepřestane překvapovat. 
Čti více

Antelope kaňon, barevná kráska

Při vstupu do kaňonu se nás zmocňují smíšené pocity. Na jedné straně máme pocit, že nás kaňon pohlcuje a každou chvílí se můžeme stát naprostou jeho součástí, na straně druhé mají jeho barvy a tvary, uklidňující charakter. Je to samostatný, tajuplný svět, plný nepředstavitelných tvarů a barevných variant. Naprosto nevědomky tudy kráčím způsobem, jak kdybych měla být opatrná na každý svůj pohyb, bezděky zadržuji i dech. Průvodce mezitím popisuje části kaňonu a jeho historii, ve které se zmiňuje také o záplavě v roce 1997. Jedinou připomínkou je už jen naplavené dřevo v úrovni šesti metrů nad našimi hlavami a že tento neuvěřitelný kaňon byl tvořen po mnoho tisíc let, neustálými silami vody a větru, pomalu vyřezávaný a tvarovaný pískovec do neskutečných forem, textur a tvarů. Vzhledem k tomu, že je poledne a slunce se v několika místech dostává až na dno kaňonu, zkoušíme rady zkušených a házíme do vzduchu hrsti písku, což by nám mělo zajistit atraktivnější snímek – funguje to. Z jednoho kaňonu se přesouváme do druhého. Vchod je tu velmi překvapivý. Vidíme jen skalnaté dno a puklinu. Až když přicházíme blíž, zjišťujeme, že jsou do písku a skály zasazené železné schůdky. Vchod je tu ještě impozantnější než ten první. Kaňon je užší a místy nemá ani metr. Při pohybu v něm, si musíme pomáhat přes další železné schůdky, abychom se dostali přes kamenné valy, které tu vznikly. Tento zážitek je nezapomenutelný a budu na něj ještě dlouho vzpomínat. 

Čti více

Krásy amerického západu

Přijeli jsme právě včas na jedno z vyhlášených míst k fotografování západu slunce v národním parku Grand Canyon. Říká se, že zde prakticky nemůžete udělat špatnou fotku, správné načasování však také hraje svoji roli. Slunce začíná rychle klesat a my mačkáme spouště a zaznamenáváme tu neuvěřitelnou hru barev. V tom ovšem přichází něco neočekávaného, opravdová lahůdka, kterou člověk nevidí každý den. Zhruba 10 metrů  před nás se snáší na římsu Grand Canyonu zdejší nejvzácnější nejváženější obyvatel, Kondor kalifornský. Dotváří tak jedinečnou atmosféru západu slunce. Kriticky ohrožený největší suchozemský pták Severní Ameriky je majestátní, impozantní a my bez hnutí a bez hlesu fotíme a sledujeme, co bude dál. Po několika málo minutách se král místní oblohy opět vznáší a mizí v nedohlednu. Nám už tento zážitek však nikdo nevezme.

USA není jen o moderních velkoměstech, ale i o nádherné přírodě. Probudili jsme se do krásného slunečného rána v arizonské pustině a míříme na letiště zapadnutého městečka Page. Dnes nás čeká vyhlídkový let nad Monument Valley, nekonečné údolí s červenými pískovcovými útvary. Po 15 minutách letu se už o nás stará průvodce z indiánského kmene, aby nám ukázal ta nejkrásnější místa pro naše fotografie. 

Čti více
Grand canyon v USA

Grand Canyon

Velkolepý kaňon, jež byl vymodelován kolem řeky Colorado, představuje symbol Arizony a turistickou atrakci číslo jedna. Grand Canyon je dlouhý přibližně 446 kilometrů, široký více než 20 kilometrů a hluboký 1500 metrů. Díky své jedinečnosti byl tento přírodní div zapsán na Seznam světového dědictví UNESCO. V kombinaci s vyhlídkovým přeletem nabízí návštěva tohoto místa zážitek na celý život. Točily se tu filmy jako Tenkrát na západě, Návrat do budoucnosti II a III, Forrest Gump nebo Transformers. A hlavní atrakcí rezervace je Scenic Drive – 17 mil / 17 km dlouhá trasa, kterou můžete projet terénním autem a prohlédnout si při ní jedny z nejkrásnějších skal Ameriky.

Čti více
Los Angeles, USA

Los Angles

Los Angeles je městem kontrastů, kde je stále co objevovat. Nabízí dobře známá místa z filmových pláten jako nejdražší ulici světa Rodeo Drive, věhlasnou pláži Santa Monica či nablýskané čtvrti Beverly Hills. Nevynecháte Griffitovu observatoř s dech beroucím výhledem na celé město. Při návštěvě rozhodně nelze opomenout symbol města – nápis Hollywood či chodník slávy. Najdete zde svou oblíbenou celebritu?

Čti více
Bryce canyon, USA

Bryce Canyon

Skalnaté útvary malebného národního parku Bryce Canyon uchvacují širokou paletou barev a rozmanitostí tvarů. Území národního parku je protkáno labyrintem věžovitých formací zvaných „hoodoos“. Jedná se o největší sbírku tohoto druhu na světě. Zdejší pískovcové věžičky utvářela voda již před více než 140 miliony let.

Čti více
národní parky USA

Monument Valley

Region v oblasti severoamerické Koloradské plošiny, který je charakteristický množstvím červených pískovcových skalních útvarů, které se tyčí z plochého údolí. Nejvyšší z nich dosahuje 300 metrů nad údolní plošinou. Nachází se na jižní hranici státu Utah se severní Arizonou. Jde o turisticky velmi atraktivní místo, které je hojně navštěvováno lidmi z celého světa. Zdejší romantická krajina mnohokrát posloužila jakožto exteriér při natáčení řady amerických filmů.

Čti více
Las Vegas USA

Las Vegas

Město Las Vegas bylo založeno v roce 1905 a bylo hlavním městem mafie. Mafie ho opustila někdy v 80. letech. Nejbohatší lidé světa se sem jezdí bavit a utrácejí zde nemalé peníze navzdory skutečnosti, že každému je jasné, že Vegas je jen pozlátko. Vegas vás okouzlí a vtáhne vás do nočního života. Iluze zábavy je dokonalá, abyste zapomněli, že tady jde jen o peníze. Hodně peněz. Hazard je zde seriózní business. Vegas, to jsou miliony dolarů na herních stolech.

Čti více

Antelope kaňon

Antilopí kaňon se nachází v oblasti jezera Powell v suché poušti jihozápadního státu Arizona, USA. Cca 2 hodiny autem od Grand Canyonu a 5 hodin autem z Las Vegas. Kaňon Antelope se dělí na dva kaňony – Horní (Upper) a Dolní (Lower). Horní kaňon je známější díky mnoha publikovaným fotografiím v časopisech a novinách ještě z dob, kdy o lokalitě vědělo jen málo fotografů a dobrodruhů. Horní kaňon má délku cca 400 m, dolní kaňon měří cca 800 m. Hornímu kaňonu se také říká Tsé bighánílíní, což znamená ,,místo, kde teče voda skrz skály“. Dolnímu kaňonu se říká Hazdistazí nebo také ,,spirálovité skalní oblouky“. Jsou to asi ty nejkrásnější a nejbarevnější kaňony planety.

Čti více

NP Zion

Národní park Zion leží poblíž města Sprongdale ve státu Utah na rozhraní tří geografických oblastí – Colorado Plateau, Great Basin a Mojave Desert. Území parku dříve patřilo indiánům z kmene Anasazi. V 19. století Mormoni, kteří se zde usadili, říkali tomuto území Nebeské božské místo. Území bylo v roce 1909 vyhlášeno prezidentem Taftem za národní památník Mukuntuweap National Monument, který byl po různých změnách definitivně v roce 1919 prohlášen za národní park Zion National Park. V roce 1937 byl ještě rozšířen o Kolob Canyon, který je na severozápadě parku. Z původních 61,5 km2 se park postupně rozrostl až na dnešních 593 km2. Nejvyšších nadmořských výšek dosahují Coalpits Wash – 1117m a Horse Ranch Mountain – 2660 m. Národní park Zion patří k nejvyhledávanějším místům jednak kvůli krásným geologickým útvarům, ale také pro svou faunu a flóru. Návštěvníci uvidí překrásné partie kaňonu Zion s řekou Virgin River. Vše je zde zbarveno do tmavočervená, dokonce i asfaltové silnice.

Čti více
Různorodost USA západu

Death Valley

Národní park Death Valley se nachází ve východní Kalifornii na hranicích s Nevadou, na severním okraji Mohavské pouště. Velkou část národního parku tvoří údolí "Death Valley" - Údolí smrti. Je to nejsušší, nejteplejší a nejníže položené místo v USA. Uprostřed údolí je 86 metrů pod hladinou moře solné jezero Badwater basin. V této oblasti je zvláštní mikroklima. Vysoké hory izolují toto území od okolní pouště a vzduch cirkuluje pouze uvnitř údolí. Vzduch se velmi rychle přehřívá a vysušuje okolní krajinu. Teploty v létě zde běžně přesahují 50 ° C!!! Navzdory těmto podmínkám zde roste více než 1 000 druhů rostlin.

Čti více

Máte předběžný zájem o tento zájezd? Budeme Vás kontaktovat, rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy a zašleme kalkulaci zájezdu na Váš email.Povinné pole

Formulář byl odeslán, děkujeme.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Více informací

Proměňte vysněný zájezd za
zájezd na celý život


VSTUPTE